Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Вто Май 31, 2016 2:52 pm

Да, почти двойно. А не се знае и доставката, ако въобще я има до БГ, колко ще бъде.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Karlson » Чет Юни 02, 2016 10:50 am

Маня написа: Винаги бих предпочела OmegaRX, ако можеш да си го позволя. Но уви, задоволявам се с по-евтина версия.

Въпросът ми е: "Защо?"… при положение, че и при двете масла получаваш 2400 mg omega 3, при това в Madre Labs в 3 капсули дневно вместо в 4 при другото… :th:
Karlson
 
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Фев 06, 2014 6:36 pm
Варна

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот iskra » Чет Юни 02, 2016 3:36 pm

Поръчах си от маслото на Бари. Цената не е $50, а $40.76. Това е само, ако направиш регулярна поръчка и ти я изпращат автоматично през период, който избираш. Проблемът е в цената на доставката. От сайта на Бари правят доставка с UPS, която е $14. На този етап реших да получавам по 2 опаковки през два месеца. Има и голям риск доставката да отиде на митница, и айде още 20%. Тази дойде на пощата.
Не мислех, че ще направя разлика с предишното, което ползвах като усвояване и усещане. Трябва да призная това рибено е страхотно.
Аватар
iskra
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Май 17, 2016 2:36 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Karlson » Чет Юни 02, 2016 5:05 pm

iskra написа:Поръчах си от маслото на Бари. Цената не е $50, а $40.76. Това е само, ако направиш регулярна поръчка и ти я изпращат автоматично през период, който избираш. Проблемът е в цената на доставката. От сайта на Бари правят доставка с UPS, която е $14. На този етап реших да получавам по 2 опаковки през два месеца. Има и голям риск доставката да отиде на митница, и айде още 20%. Тази дойде на пощата.
Не мислех, че ще направя разлика с предишното, което ползвах като усвояване и усещане. Трябва да призная това рибено е страхотно.

Благодаря за уточнението относно регулярната поръчка, звучи добре. Каква точно е разликата като усвояване и усещане? И за колко време пристигна поръчката?
Karlson
 
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Фев 06, 2014 6:36 pm
Варна

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот iskra » Чет Юни 02, 2016 6:07 pm

В сайта дадоха срок 5-6 дни. И аз се подготвих с пълномощно и другите документи за UPS, че досега не съм получавала пратки от тях. Обаче на 10-ти ден беше в пощата, залепена с тиксо за още една друга поръчка от сайта на Бари и за една от iherb. Супер ме изненадаха.
Още не мога да направя разлика, но в пощата се получават два различни вида пощенски пратки от iherb. Едните ги получавам без подпис като обикновена пратка, а на вторите пишат ЕГН, подписвам се. Не че има значение. Важното е да е там :) , а не на митница.

Относно усещанията - малко ми е трудно да го обясня. Доста съм чувствителна към мазнини в каквато и да е форма (включително повече печени семки), което е свързано с лек дефект по рождение на жлъчката. Прегъната се води. От предното масло (от най-висок клас от здравословните 5* и какво ли още не) усещах малко тежест от 1-2 таблетки. Рядко оригвания на риба и то съвсем поносими. Това като го пия е съвсем различно. Днес за експеримент изпих два пъти по 4 таблетки. Никакъв проблем. Ясно е, че като ефект върху здравето ще се види във времето. В момента коментирах усещнето си за разгаждането и усвояването му в стомаха.
Аватар
iskra
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Май 17, 2016 2:36 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Snow4eva » Пет Юни 24, 2016 12:42 pm

Здравейте! :) Вчера се регистрирах в чудесния ви форум, но от няколко дни доста изчетох и се опитвам да се храня по правилата. Със Зоната се срещнах за кратко още преди 10-тина година, но не проумях смисъла тогава и 6-те фъстъка явно ме уплашиха. :hm:
Сега се връщам отново към този режим с твърдото решение да остана на него!
Исках да попитам, тъй като ми предстои да направя поръчка за рибено масло от IHerb - дали има някой да ми услужи с код за отстъпка?
Предварително благодаря! :bouquet:
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Юни 24, 2016 1:11 pm

Можеш да ползваш моя - DMQ142

А ето и директен линк към най-доброто за момента рибено масло от iHerb -Madre Labs Omega 800
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Snow4eva » Пет Юни 24, 2016 1:23 pm

Много благодаря, Маня! :) :bouquet: Ще се пробвам....
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Пет Юни 24, 2016 4:44 pm

Snow4eva написа:Здравейте! :)
Исках да попитам, тъй като ми предстои да направя поръчка за рибено масло от IHerb - дали има някой да ми услужи с код за отстъпка?
Предварително благодаря! :bouquet:

Ако имаш въпроси по регистрирането в iHerb можеш да видиш в моя дневник - 5 и 6 пост.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Snow4eva » Съб Юни 25, 2016 5:16 am

Gogo, много ти благодаря! :) Аз вчера от него много лесно се ориентирах и май успях да поръчам, въпреки, че не ми даде потвърждание от моята банка за направено плащане, но май под 100 лв. хич не ми и изпращат sms. Но след като трябва да почакам между 5 юли и 2 август за доставка - явно съм се справила :lol:
Поръчах от това: http://www.iherb.com/Now-Foods-Molecula ... tgels/8305
Доколкото разбирам тук минималната доза ще бъде 2 на ден, нали?
За момента е оптималния вариант за мен. Наистина е добър избор на чудесна цена, като имам предвид, че до момента Омегата, която купувах от наш сайт е със стойности в пъти по-малки, а цената е почти същата.
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Съб Юни 25, 2016 5:39 am

Минималната доза, препоръчвана от Бари Сиърс е 2,5 г ЕРА+DHA на ден. С този продукт ще я доближиш почти с 4 капсули на ден. В описанието на съдържанието е посочено, че в 2 капсули се съдържат 720 мг ЕРА и 480 мг DHA, или общо 1200 мг омега-3 мастни киселини. С 4 капсули ще постигнеш 2,4 г омега-3 мастни киселини на ден.

Не е лошо решението ти, но само да уточня, че това е молекулярно пречистено рибено масло, а това, на MadreLabs, което ти препоръчах, е фармацевтичен клас - именно такова е и маслото препоръчвано и предлагано от самия Бари Сиърс.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Snow4eva » Съб Юни 25, 2016 6:14 am

Да, Маня, права си, не го сметнах, че 2 капсули са толкова, а не 1. Трябва да взимам по 4!
Да, вчера много мислих и оглеждах, но средствата в момента не ми позволяват да се метна на MadreLabs. Надявам се по-нататък ще мога. Но дори и този вариант като начало е добър! Оказва се, че с до момента взиманата добавка със стойности ЕPA 180 и DHA 120 /по 1 капсула на ден/ - не съм правила нищичко. Но все пак ще продължавам от нея да давам на кучето. Той май се чувства добре!
Просто не съм се сблъсквала с тези въпроси, търсих да е 1000 мг капсулата, като не съм се заглеждала в съдържанието. И сигурно щях да продължавам да си взимам от нея, ако не бях дошла тук и не се бях срещнала със Зоната за втори път... Първия път я подминах, не я разбрах. Търсих бързи варианти за смъкване на килограми - монодиети от сорта за 7 дни -5 кг... Загубих много години в глупости! И качих много килограми пак по същата причина!
В момента чета "Токсичната мазнина" и научавам все повече! Благодаря ти за тази възможност! :bouquet:
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Ivka007 » Съб Юни 25, 2016 1:53 pm

Здравейте, моля за мнение за това рибено масло http://www.marvi.bg/lysi-children-39s-c ... 12448.html
И това http://www.marvi.bg/moller-39s-maslo-ot ... 12190.html
Благодаря!
Ivka007
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Юни 25, 2016 1:49 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Нед Юни 26, 2016 1:02 am

Ивка, и двете рибени масла са от дроб на треска и съответно съдържат и витамин Д и А. При дозите EPA+DHA, които се приемат при спазване на Зоната има голяма вероятност тези 2 витамина да се предозират, което не е безопасно. Аз не бих си купил рибено масло от треска. Бих ти препоръчал Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels. А защо - можеш да прочетеш в дневника ми в 5-я пост.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Ivka007 » Нед Юни 26, 2016 10:31 pm

gogo, благодаря за отговора. Аз понеже искам да давам и на малкия ми син и за това . Тези масла дали са подходящи за деца? Имам едно масло в момента, което днес сложих в камерата за тест и то стана леко като бяло вътре, но не е замръзвало. Това означава ли, че е хубаво?
Ivka007
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Юни 25, 2016 1:49 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот adelphia » Чет Юли 14, 2016 10:15 pm

Здравейте,

гледам нова омега на now - http://www.iherb.com/Now-Foods-Ultra-Om ... gels/68700

има много добри стойности, какво мислите?
adelphia
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Дек 12, 2015 1:21 am

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта