Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Май 21, 2014 9:37 pm

6 грама мазнини определено е много.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tatyana » Сря Май 21, 2014 10:27 pm

Hippo написа: Искаше ми се да разбера и мнението на Пламчето, преди да се реша да си го взема. :doNotKnow:

Хипо, съветвам те да изчакаш мнението на Пламчето. Аз лично вече нищо няма да купя, преди да чуя какво тя мисли за даден протеин :).
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Май 22, 2014 7:14 am

Все пак този протеин е вкусничък. В комбинация с кайсии стана много приятно протеиново смути в блендера. Но май е малко сладичък за моя вкус. И понеже има мазнини, не добавям. Както когато ползвам и един конопен, който ми се намира под ръка.
Но определено предпочитам неовкусените протеини. Защото могат да се комбинират и в зеленчуково смути.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Май 22, 2014 10:09 am

И сега се сещам да отбележа, че цената, която изчисляваме за 1 блок от протеина на прах, не е коректна, тъй като тя се увеличава заради удвоения прием на мазнини и така се удвоява цената на мазнините.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Май 22, 2014 1:32 pm

Italiano написа:И сега се сещам да отбележа, че цената, която изчисляваме за 1 блок от протеина на прах, не е коректна, тъй като тя се увеличава заради удвоения прием на мазнини и така се удвоява цената на мазнините.

Ити, като "габровец" ми звучиш :laugh1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот eldass » Чет Май 22, 2014 2:28 pm

Аз съм много доволна когато ям протеин, точно защото ям двойно бадеми /дано гърците имат добра реколта бадеми тази година, много са вкусни :mrgreen:/. :lol:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Май 22, 2014 3:35 pm

Karrita написа:Ити, като "габровец" ми звучиш :laugh1:

По-скоро като държавен служител с държавна заплата, месечен наем и бебе вкъщи.
:laugh:
Бюджетът трябва да се планира, че иначе няма Зона-мона.
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот venci68 » Чет Май 22, 2014 4:05 pm

Както казва един колега, Аз не съм стиснат, аз съм пресметлив :yess:
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Съб Май 24, 2014 9:35 pm

Manya написа:А аз, за ранообразие, днес получих ето този протеин. Ще го пробвам за утрешната закуска. В 42 г serving size - 25 г протеин, подсладен със стевия.

Мануа, виждам си избрала един доста "елитен" протеин :Hello: страхотен е, но за тази цена можеш да си позволиш много повече чист протеин. За сега така "предана" на стевия марка не съм откривала :yess: така или иначе плащаш за страхотно качество :bigsm18:
аз честно само поради 3 причини не бих го избрала:
1- во-> твърде сладко- особено с толкова количество въглехидрат в него. Това е направено с цел по-бързо усвояване от организма в случай, че тренираш и трябва бързо да си се възстановиш след това. Не мисля, че не толккова често спортуващите трябва да плащат наистина осезаемо повече пари за "моментално навлизане в кръвната плазма," .
2-ро -> има наистина доста въглехидрати за сметка на протеина. Така цената, която плащаш за чисто количество протеин се увеличава драстично :th: някакси не си заслужава чак толкова много...Забелязах, че има изолат, който ще ти бъде хем с по-малко въглехидрати, хем си е изолат
3-то ще трябва да се готвят само сладки неща с него, а как обичам солени пайове самооооо :shock: :shock:
В сайта им няма такова чудо като евтин протеин, но може да се избере нещо на малко прилична цена с по-малко въглехидратно съдържание: http://www.nowfoods.bg/p/Whey-Protein-Isolate-vanilia или най-добрият за мен: http://www.nowfoods.bg/p/Whey-Protein-Isolate-neovkusen-544
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Съб Май 24, 2014 9:44 pm

Italiano написа:
Karrita написа:Ити, като "габровец" ми звучиш :laugh1:

По-скоро като държавен служител с държавна заплата, месечен наем и бебе вкъщи.
:laugh:
Бюджетът трябва да се планира, че иначе няма Зона-мона.
;)


Охо, Ити, ти си готов за пенсионер :laugh: ще караш само на кофички кисело мляко и ще си чупеш по някое и друго орехче :laugh1: :laugh1:

П.С. сега вече като си повишен, да разбираме ли, че ще има какво да се харчи в повече :mrgreen: :smdance: :smdance:
По този случай искам и аз да се похваля, че от оня ден ми е увеличена заплатата. Сега ще си купя една голяма кофа неовкусен http://www.nowfoods.bg/p/Whey-Protein-Isolate-neovkusen-2268 :ang: :msmile4: и ще съм част от екипа на "Непобедимите-БГ" :laugh1: :laugh1:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Съб Май 24, 2014 9:48 pm

Пламче, аз по принцип си ползвам неовкусения им изолат - купувам си го през iHerb, това просто беше проба - лично на мен ми е твърде сладък - не мога да го ползвам за бонбонките на Кари, че става прекомерно сладко със него и фурмите, а аз не съм любител на сладки неща (освен тежки казанлъшки сладка, ама те отдавна са в миналото, още преди Зоната). Този става за сутрешно смути с някакъв плод, който търпи вкус на шоколад, стига самия плод да не е много сладък - поне за мен - с ягоди и мента стана мноооого приятно сутрешно зареждане. А тъй като не съм от спортуващите, протеинът просто е за разнообразие веднъж-два пъти в седмицата, когато ми дотегне от извара, котидж или мръвка. И винаги без топлинна обработка.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пон Май 26, 2014 10:56 am

Съгласна съм с теб, Маня, за идеята за мента и ягоди и протеинче :hug: днес си направих шоколадово кисело мляко със супер сладкия си протеин, които има страхотен акцент като част от кисело или прясно мляко :wow: ще го пребутам за няколко седмици и после ще карам само на неовкусен :yess:

Много отдавна имах на ум да споделя с вас един вид протеин, който няма нищо общо с млечния, но все забравях :stupid: та става дума за Казеина. Този протеин е във вид на извлек от телешко и грам не е блудкав, а напротив :smdance: суууперрр гъст и като го разреждам с мляко за шоколад , трябва да сложа наистина 3-4 пъти повече отколкото е оригиналната рецепта на Каритка ( или пък беше на Хипо :think2: ) та мисълта ми беше, че ако искате нещо наистина във вид на гъста каша- вземете си Казеина. По принцип това е доста бавно разграждат се протеин и обикновено е извлек от телешко месо, затова се приема предимн вечер.
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Май 26, 2014 11:19 am

:think2: Гази беше писал нещо, че казеина не бил полезен. Ама не мога да повторя какво беше точно. Ако иска, може да напише и тук мнение. :doNotKnow:
Намерих го. Това беше писал в темата за готвенето, защото бяхме споменали същия протеин.
Gazilot написа:Имаше го и на няколко други места. Както и да е.

Още докато разучавах как да си направя гхи масло и се задълбочих какво точно се случва в процеса на добиването му, ми направи впечатление (а аз съм чувствителен на темата), че един от големите плюсове на гхи е, че полученото като краен продукт масло "е изчистено от белтъчния казеин, който повишава нивото на холестерина в кръвта".
Повтарям, не съм специалист, но по моята лаишка логика, не може отстраняването на казеина да е голям плюс при получаване на древен здравословен продукт и същевременно да се консумира на протеин в чистата му форма. Или може би е за хора със артериални съдове без никаква плака, които могат да позволят 20 годишната му бъдеща консумация. После се поразрових, и в много материали намерих подкрепа на моята логика. Тука е най-синтезирано:
тук
и тук
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пон Май 26, 2014 11:41 am

Хипо, същото бях го чела доста прецизно, но мисля трябва да има разлика от Казеина, извлечен от маслото и този от телешкото :hm: ще помисля още малко, ама по същата логика не трябва да ядем и телешко....до сега никъде не съм чула, че е нещо лошо. Абсолютно съм съгласна с Газилот, но само когато става дума за гхи :Hello:

П.С. До сега изчетох дневни ето ти ( отново ;) ) и там пак присъства темата за протеините и печенето. За да бъдеш най- сигурна попитай производителя, защото само той може да потвърди. Аз съм убедена, че трябва да може, Защото проучих доста "мускулести" форуми и подобни, но ако искаш ти да се чувстваш по-спокойна, пак питай ;)
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот TheCatCharli » Сря Май 28, 2014 4:02 pm

Протеина от грах в iHerb излиза доста на оферта: http://www.iherb.com/Now-Foods-Pea-Protein-Natural-Unflavored-2-lbs-907-g/9858

Има ли някой дето го е пробвал? И има ли му нещо не в ред, че е толкова евтин - 38 ст на блок с доставката?
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот tanita68 » Сря Май 28, 2014 4:28 pm

Аз бях вземала малка опаковка да го пробвам, но не ми хареса, има си някакъв особен вкус. Някак ще го изтикам, но едва ли ще повторя поръчката. Явно не се купува много и затова тази промоция. Но всеки вкус е различен, на теб може и да ти хареса. Излиза по 10гр за блок.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron