Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот iskra » Вто Май 17, 2016 3:16 pm

Привет на всички. Скоро започнах зоната, но поръчвам добавки от iherb от години.
Моите пратки редовно се бавят по 20 дни. Започнах да поръчвам само по 1 или 2 артикула за пратка и почти винаги идват на пощата. Така плащам 7 лв. доставка, но си спестявам ДДС-то, пощенската такса от 3,50 лв и пътуването до митницата. По закон над $40 отиват на митница и се облагат с ДДС, но не го спазват всеки път, така че и по-скъпи са минавали през поща.
Изчетох по диагонал предните страници, но не видях някой да ползва http://www.iherb.com/Renew-Life-Critical-Omega-Ultra-Concentrated-Natural-Orange-Flavor-1200-mg-60-Enteric-Coated-Softgels/10672
Освен цената, има ли известни ви недостатъци на това рибено? Преди време го пих 1 година без да съм спазвала зоната и имах доста положителна промяна в кръвните резултати.
Моят избор за толкова концентрирано рибено е и защото от повече таблетки и мазнина ме заболява жлъчката, а в това в 1 табл. има 900 mg Omega-3 и така са нужни само 3 таблетки дневно. Дори ценово в сравнение с рибени, от които ще трябват 6 табл. може да е по-добре.
Аватар
iskra
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Май 17, 2016 2:36 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Вто Май 17, 2016 3:36 pm

Това рибено масло е клас "здравословни храни" по определението на Бари Сиърс. То дори не е молекулярно пречистено. Съдържа цялата гама омега-3 мастни киселини, като част от тях реално се получават от храната, която консумираме (особено омега-6). Не бих препоръчала ползването му. Или не повече от препоръчаната от производителя 1 капсула на ден.

Последното, което препоръчваме е това на MadreLab, което отговаря на критериите на Бари Сиърс за фармацевтичен клас рибено масло. Продуктът е тестван и след употребата му за месец и кръвните маркери, които могат да се изследват в България, придружени със спазване на Зоната, показват определено подобрение.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот iskra » Вто Май 17, 2016 4:38 pm

Хм, това масло съм го взела от списък с препоръчаните от другия сайт за зоната (http://www.bg-zonata.com/zonata/2012/2/19/377942623322.html) преди години, когато този не съществуваше. А относно другите Омега не са чак толкова много, все пак EPA+DHA са 734 мг в една таблетка.
Пак ще се поразровя и попрочета, че тя информацията и технологиите бързо се развиват.
Последна промяна iskra на Вто Май 17, 2016 4:58 pm, променена общо 1 път
Аватар
iskra
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Май 17, 2016 2:36 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Вто Май 17, 2016 4:51 pm

Така е, препоръчано е там - но аз чета какво съдържа и на мен не ми допада, нищо че е минало сертифициране на IFOS. Не казвам, че е с лошо качество, напротив, добро е, но не е фармацевтичен клас рибено масло. В раздел РЕСУРСИ в сайта е публикуван превод на книгата на Бари Сиръс Омега-3 Rx, която подробно обяснява защо именно фармацевтичен клас рибено масло трябва да се ползва и в какви дози при какви здравословни състояния.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот iskra » Вто Май 17, 2016 5:01 pm

Благодаря, чета я в момента. В мен остава само въпроса, дали ако на опаковката пише фармацевтичен клас това гарантира че е така.
Аватар
iskra
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Май 17, 2016 2:36 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Вто Май 17, 2016 5:06 pm

Най-сигурно, че е точно такова е предлаганото от ZoneLabs на д-р Бари Сиърс, ако човек може да си го позволи. А има критерии, които определят дали дадено масло е фармацевтичен клас.
Елементарният тест е да се разрежат 2-3 капсули, съдържанието да се постави във фризер и ако не замръзне със сигурност е висококачествено рибено масло.
Ако сравните етикетите на това на Бари и този на MadreLab (което премина успешно горния тест) съдържанието на общо количество рибено масло и съответно в него EPA и DHA е идентично. Производителят го е описал като фармацевтичен клас. И е дал в сайта таблица с приликите му с други уж подобни рибени масла.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот vladoni » Пет Май 27, 2016 10:20 am

Здравейте.
Какво Ви е мнението за това рибено масло....http://ca.iherb.com/Carlson-Labs-Elite- ... Gels/22617
Благодаря.
vladoni
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Май 27, 2016 10:16 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Май 27, 2016 10:28 am

Единственото масло от iHerb, в което си заслужава да вложи човек пари, ако иска да се приближи до препоръките на д-р Бари Сиърс е това Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот vladoni » Пет Май 27, 2016 10:46 am

Защо ....само това ли е качествено....какво му е на това на Карлсон....
vladoni
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Май 27, 2016 10:16 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Май 27, 2016 10:58 am

Продукта на MadreLabs е фармацевтичен клас рибено масло, т.е. изключително пречистено от примеси с най-съвременните технологии за това. Това, за което питаш, дори не са подали информация дали е поне молекулярно пречистено. Освен това има добавен витамин Е. Ако прочетеш книгата Зоната Омега Rx може би сам ще разбереш защо препоръчвам това на MadreLabs. Съдържанието на ЕРА+DHA и съотношението между тях е идентично с това на рибеното масло предлагано от Бари Сиърс. Просто е малко по евтино от неговото. Но ако можеш да си го позволиш финансово най-добре е да се ползва маслото на Бари Сиърс OmegaRx Fish Oil
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Пет Май 27, 2016 3:31 pm

vladoni написа:Здравейте.
Какво Ви е мнението за това рибено масло....http://ca.iherb.com/Carlson-Labs-Elite- ... Gels/22617
Благодаря.

Здравей,
Едно рибено масло за да бъде добро по понятията на Зоната трябва да бъде концентрирано, да мине теста с фризера и да бъде поне молекулярно пречистено или по-добре да е фармацевтичен клас. Отличен атестат е 5* по IFOS. От всичките тези изисквания Carlson Labs, Elite Omega-3 Gems, Natural Lemon Flavor, 1250 mg, 180 Soft Gels отговаря на това, че е концентрирано. Обаче няма информация да е молекулярно пречистено, да е фармацевтичен клас или да е тествано по IFOS. Тест със фризера също не се знае какъв ще бъде. На всички горни изисквания отговаря Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels което е и с триглицеридна форма. Повече за това масло можеш да прочетеш в моя дневник.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот vladoni » Пет Май 27, 2016 4:11 pm

Здравейте.
Благодаря за изчерпателните отговори.
Харесва ми форума и е много полезен.
Аз съм отдавна фен на Зоната и съм доста в час,но я бях занемарил малко.
От вчера пак се опитвам да вляза в ритъм,тъй като много съм напълнял.
Относно Рибеното на Карлсон....много съм се интересувал....и го ползвам отдавна....издържа теста във фризера...
и го има в страницата на ИФОС,като преминало всички тестове....Ако се загледате на снимката на самия продукт се вижда знака на ИФОС .....незнайно защо го няма в описанието...но съм проверил и сега дори може да го видите в страницата на ИФОС,като продукт преминал през всички тестове 5+ за качество...
И Вашия на Мадре ....наистина изглежда много добре ,като описание....въпроса е дали наистина отговаря на описанието ...и сертифициран ли е от някоя агенция?....тъй като самия Сиърс в книгата твърди ,че трябва да се внимава...а и цената спрямо Карлсон е двойно по-скъпа...
Но за това е форума -обмяна на опит....
Ще се радвам да комуникираме.... :yess:
vladoni
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Май 27, 2016 10:16 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Съб Май 28, 2016 9:30 am

Vladoni,
Carlson Labs, Elite Omega-3 Gems, Natural Lemon Flavor, 1250 mg, 180 Soft Gels има 180 капсули, като във всяка капсула има по 700 мг. EPA+DHA. С цена от 45,44$ това прави по 0,36$ за грам EPA+DHA. Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels има 30 капсули по 800 мг. EPA+DHA. С цена от 9,79$ това прави по 0,40$ за грам EPA+DHA. Малко е по-скъпо, но е фармацевтичен клас и е в триглициридна форма.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Italiano » Пон Май 30, 2016 11:05 am

Някой правил ли си е труда да изчисли конкретно разликата в цената между Мадре (както сега е 8,90) и маслото на Бари?
На Бари не знам колко му е доставката ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Вто Май 31, 2016 7:33 am

1 опаковка OmegaRX - 120 капсули - доза за 30 дни, която осигурява на ден 1600 mg EPA и 800 mg DHA (2400 mg omega 3) с 4 капсули на ден струва без транспорта 50,95 USD
3 опаковки Madre Labs Omega 800 - доза за 30 дни, която осигурява на ден 1440 mg EPA и 960 mg DHA (2400 mg omega 3) с 3 капсули на ден (3 опаковки) без транспорта е 29,37 USD.

Винаги бих предпочела OmegaRX, ако можеш да си го позволя. Но уви, задоволявам се с по-евтина версия.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Italiano » Вто Май 31, 2016 11:16 am

Охооо, голяма си е разликата.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта