Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Май 16, 2014 4:19 pm

Честно да ви кажа и аз съм резервирана към храните на прах, затова доста се кумих преди да си купя протеин. Привърженик съм на естествение протеини, затова рядко използвам протеин на прах, най-вече за балансиране на някои зонови рецепти.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Май 16, 2014 4:34 pm

Винаги е за предпочитане естествен протеин (мръвка, рибка, нещо млечно, соя) и с тези прахови субстанции да не се прекалява. Те просто са едно удобно решение за моменти, в които човек няма време да готви или наистина да направи нещо сладичко, което да е зоново (лично за мен само в суров вид - бонбонки, шейкчета, смутита). Не знам дали сте обърнали внимание, но на опаковките на протеините на прах винаги пише "дневна доза". Което вече предопределя, че не е препоръчително те да заместват цялото количество протеин, което трябва да приемете за ден.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Май 16, 2014 4:42 pm

Е, то нормата е между 1,5 и 2,5 грама на килограм телесна маса. Т.е. при човек 60-70 кг. средно идва 120-140 гр.
А аз го ползвам като 3 или 4 блока на ден х 8,2 гр. = 24-33 гр.
Доста далеч съм от нормата. Предполагам, че и вие.
Ако някой си мисли да е предимно на сух протеин, той пак няма да мине нормата, но със сигурност не е полезно да го прави.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот eldass » Пет Май 16, 2014 10:18 pm

Да, не е добре да замества други протеини изцяло /при мен изобщо източниците са малко/ сухият протеин. Хапвам на закуска с плодове, а днес и на обяд отново с плодове /общо за деня бяха 48 гр./ и открих, че се чувствам по-добре от колкото друг протеин със зеленчуци. Или се пренаситих на извара вече, или ми е много вкусен сухият протен като кремче. :lol:
Иначе какво се случва ако изядеш не една пържола/кюфте/кебапче ами пет...просто сухият протен е хранителна добавка и не трябва да вменява заместването на храна.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот venci68 » Съб Май 17, 2014 9:57 am

Ити, реших да поръчам същия протеин като теб. Синът ми е 16 годишен и сутрин закусва овесени ядки, но ги подслажда със захар. Дали ще му е сладко, ако му слагам от този протеин? Като четох коментарите, направо се чудя какво сме яли толкова време. :th:
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Съб Май 17, 2014 12:29 pm

venci68 написа:Ити, реших да поръчам същия протеин като теб. Синът ми е 16 годишен и сутрин закусва овесени ядки, но ги подслажда със захар. Дали ще му е сладко, ако му слагам от този протеин? Като четох коментарите, направо се чудя какво сме яли толкова време. :th:

Венци, много ще му се хареса на твоя син от какъвто и да е подсладен протеин :yess: всички са даже прекалено сладки- поне за мен, защото аз си падам по горчиво :)

П.Д. Днес си вземах чисто ново протеинче, направо ще се разбия от кеф- шоколад с лешник :love: :love: след тренировка- 9 км бягане :smdance: изпих 3БП с ябълка и череши, а за мазнина черен шоколад. Чувствам се като един Херкулес :mrgreen:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот venci68 » Съб Май 17, 2014 12:58 pm

Поръчката е приета, остава да пристигне. И аз си избрах за подарък шейкър. Не разбрах обаче за колко дни е доставката, ама когато дойде. :)
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Май 17, 2014 2:33 pm

Plam4e22 написа:П.Д. Днес си вземах чисто ново протеинче, направо ще се разбия от кеф- шоколад с лешник :love: :love: след тренировка- 9 км бягане :smdance: изпих 3БП с ябълка и череши, а за мазнина черен шоколад. Чувствам се като един Херкулес :mrgreen:

Я сподели какъв протеин си взе? :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Съб Май 17, 2014 6:36 pm

Каритка, в залата ми казаха, че това било много добро и аз го "награбих" като топъл хляб :laugh4: :laugh4: : http://shopping.bg/pharma-first-whey-best-1000-grama-surovatychen-protein Много ми е сладък, ама е страшно ароматен. Имам чувството, че похапвам торта "Неделя" , само че с разликата , че е далеч по-вкусно :yess: Излиза ми 1БП= 10 гр.

П.С. забележете цената...а сега забележете, че доставната цена му е 27лв... подскачам от кеф у нас :bigsm16: :bigsm16: :bigsm16: :bigsm16:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Май 17, 2014 6:50 pm

А с какво е подсладен? Пише, че е суроватъчен протеин, значи ли, че не е изолат? :doNotKnow:
Това с цената не го разбрах, пише, че струва 49.90, а не 27лв? :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Май 17, 2014 7:32 pm

venci68 написа:Поръчката е приета, остава да пристигне. И аз си избрах за подарък шейкър. Не разбрах обаче за колко дни е доставката, ама когато дойде. :)

По принцип е на следващия ден, но тъй като утре е неделя, може би в понеделник ще дойде.
Какъв вкус поръча?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Май 17, 2014 7:36 pm

Plam4e22 написа:Каритка, в залата ми казаха, че това било много добро и аз го "награбих" като топъл хляб :laugh4: :laugh4: : http://shopping.bg/pharma-first-whey-best-1000-grama-surovatychen-protein Много ми е сладък, ама е страшно ароматен. Имам чувството, че похапвам торта "Неделя" , само че с разликата , че е далеч по-вкусно :yess: Излиза ми 1БП= 10 гр.

П.С. забележете цената...а сега забележете, че доставната цена му е 27лв... подскачам от кеф у нас :bigsm16: :bigsm16: :bigsm16: :bigsm16:

Пламче, от' не ни светна за това преди да поръчам 2 опаковки от Синтракса?!
:stupid:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Май 17, 2014 10:04 pm

Hippo написа:А с какво е подсладен? Пише, че е суроватъчен протеин, значи ли, че не е изолат? :doNotKnow:
Това с цената не го разбрах, пише, че струва 49.90, а не 27лв? :think2:

Подсладен е със сукралоза.....
За цената и аз не разбрах....?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Май 18, 2014 12:24 am

27 лв. е, ако имаш възможност да си го купиш директно от доставчик.
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Нед Май 18, 2014 7:41 am

Karrita написа:
Hippo написа:А с какво е подсладен? Пише, че е суроватъчен протеин, значи ли, че не е изолат? :doNotKnow:
Това с цената не го разбрах, пише, че струва 49.90, а не 27лв? :think2:

Подсладен е със сукралоза.....
За цената и аз не разбрах....?

Каритка, реших да си затворя очите, че е подсладен със суклароза, тъй като хората ми го даваха на доставната му цена- 27 лв така. Честно казано, това ми се стори направо като подарък, а на харизан кон зъбите не се гледат :laugh:
Трикът е, че в тази зала, за да ми донесат каквото искам трябва да мине много време. Ззатова трябваше да избирам само между нещата, които те имат, а това беше най-добрият :yess: Само че след като е мноогооо сладък, ще гледам да не го ям много честно, защото ще ми омръзне страшно бързо.

А с какво е подсладен? Пише, че е суроватъчен протеин, значи ли, че не е изолат? :doNotKnow:
Това с цената не го разбрах, пише, че струва 49.90, а не 27лв? :think2:


Хипо, това си е млечен суроватъчен концентрат. Не е изолат. Както вече обясних, има за подсладител суклароза. СЕга ще си поръчам неподсладен ИЗОЛАТ , защото ми се иска да си готвя разни протеинови кексчета :chef1:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Нед Май 18, 2014 7:49 am

Italiano написа:27 лв. е, ако имаш възможност да си го купиш директно от доставчик.
;)

Ити, Синтракс-ът е на същатата доставна цена- 28лв. Казаха ми обаче, че много често им не им идват някои вкусове, защото или ги нямали в наличност или трябвало да се поизчака. Та аз реших да не рискувам да чакам и накрая нищо да не дойде, затова направо се възползвах от случая... ама честно- прекалено натрапчиво става ако пиеш от него непрекъснато...трябва и аз като теб да си взема два и нека да живее разнообразието... :laugh:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта