Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот rainov » Сря Юли 31, 2013 10:23 am

gogo написа:Споделих как аз си пия рибеното масло и понеже пия по 6 капсули реших да разделя приема на 2 пъти. А защо сутрин и вечер - ами да не нося рибеното масло в работата :wave: .


Ясно, разрах. Да попитам още нещо (така и така съм тръгнал с въпроси). Прочетох че при прием на високи дози рибено масло, консумацията на овесени ядки трябва да е до 3 купички на седмица. Аз ям по 14г. овес в двете си зонови закуски всеки ден, та въпроса ми е... Какво количество са тези три купички за които прочетох? Благодаря за отделеното време! Поздрави!
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Авг 01, 2013 8:06 am

Нямам на идея за този овес :refuse: .Дай линк където си го прочел. Мога само да кажа, че трябва да се прави разлика между овеса и овесените ядки, които в общия случай са инстантни и не се препоръчват. На сайта има много добра информация, ето я -http://www.vzonata.com/za-niakoi-hrani/ . За съжаление обаче не се споменава за препоръчителната дневна доза. Дано Пипи :bigsm44: вземе отношение и каже колко препоръчва д-р Сиърс за дневна доза.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот rainov » Чет Авг 01, 2013 9:26 am

gogo написа:Нямам на идея за този овес :refuse: .Дай линк където си го прочел. Мога само да кажа, че трябва да се прави разлика между овеса и овесените ядки, които в общия случай са инстантни и не се препоръчват. На сайта има много добра информация, ето я -http://www.vzonata.com/za-niakoi-hrani/ . За съжаление обаче не се споменава за препоръчителната дневна доза. Дано Пипи :bigsm44: вземе отношение и каже колко препоръчва д-р Сиърс за дневна доза.


В сайта, на въпроси и отговори - Въпрос 53? Цитирам само част от отговора:

Ако искате да сте сигурни, че консумирате адекватни количества ГЛК (които за повечето здрави хора са 1-2 мг дневно), яжте варена (но не инстантна) овесена каша три до пет пъти седмично.
Приемът на ГЛК в комбинация с приемането на рибено масло ще увеличи производството на тялото на “добри” ейкозаноиди. Ако приемате високи дози рибено масло, количеството на овесените ядки (варени на слаб огън,не инстантни) трябва да бъде не повече от две до три купички на седмица.


P.S. От три месеца ям все тия овесени ядки (инстантните) като си мислех че са точния вид, който ми трябва... ще се ходи до био магазин днес :P
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Авг 01, 2013 3:23 pm

Кои са сега тия инстантни ядки и как се прави разлика с оригиналните?

Може би под големи количества рибено масло се разбира над нормалната дневна доза ... :think:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Авг 01, 2013 3:33 pm

Italiano написа:Кои са сега тия инстантни ядки и как се прави разлика с оригиналните?

Може би под големи количества рибено масло се разбира над нормалната дневна доза ... :think:


Прочети тук за овеса : http://www.vzonata.com/za-niakoi-hrani/
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот rainov » Чет Авг 01, 2013 4:44 pm

Italiano написа:Кои са сега тия инстантни ядки и как се прави разлика с оригиналните?

Може би под големи количества рибено масло се разбира над нормалната дневна доза ... :think:


Инстантните са тези пресованите, на които пише овесени ЯДКИ... "ориганала" е само овес... а относно количеството рибено масло, в основата на зоната е да се приема доза по голяма от предписаната за деня :D Поздрави!
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Авг 02, 2013 12:34 am

Всичко, което е над 5 гр EPA и DHA се води вече по-висока доза.
С ГЛК трябва а се внимава, защото колкото е необходима за производството на добри айказаноиди, толкова може и да навреди ако е в големи количества, тъй като започва да се преобразува в арахидонова киселина, а предполагам, повечето знаят какъв кошмар е тази АК в повишени количества :oh:
rainov , добре дошъл и от мен :hug:
разбрах, че си запознат вече с тези инстантните ядки, и знаеш че са високогликемични, т.е повишават бързо инсулина, който пък в големи количества активира един ензим делта 5 десатураза, който пък спомага за производството на арахидонова киселина.
За това, скачай в първия биомагазин, и си вземи нормален овес, и забрави за тия преработени ядки :hug:

Ити, не съм знаела, че си пропуснал тази важна информация за овеса, при положение че съм я дъвкала хиляди пъти из страниците в този форум :bigsm17: И се чувствай дълбоко задължен да прочетеш веднага страницата от линка, който наш Гого ти е дал :laugh: И си вкарай в менюто поне 2 закуски с овес :but:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

рибено масло и хранителни добавки

Мнениеот gstoicheva » Пет Авг 02, 2013 8:19 am

Здравейте всички!
Аз съм новозонуваща, поръчах си рибено масло, но не знам как да изчисля по колко е нужно да пия на ден.
Моля пишете, помагайте :msmile2: :msmile2:
Аватар
gstoicheva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 2:18 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Авг 02, 2013 12:23 pm

Де, бе, и аз се шокирах от мен си как съм изпуснал статията за овеса! :о
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: рибено масло и хранителни добавки

Мнениеот gogo » Пет Авг 02, 2013 12:25 pm

Здравей,

Ето каква информация има на сайта:

"Каква е дневната препоръчителна доза?

Това винаги е било големият въпрос. Препоръчваното количество от Бари Сиърс на високо пречистено-фармацевтичен клас рибено масло е 2.5 до 3 грама EPA и DHA мазнини на ден. Това се отнася за хора в нормално здравословно състояние.

Ако се стремите към оптимално здраве на сърдечносъдовата система, ще са ви необходими около 5 грама EPA и DHA на ден.

Ако искате да лекувате възпалителни болки, тогава ще се нуждаете от близо 10 грама на ден.

За лечение на съществуващо неврологично състояние (като множествена склероза, дефицит на вниманието,психическо разстройство, депресия и деменция), ще са необходими 15 грама на ден високо пречистено фармацевтичен клас рибено мало.

Що се отнася до обикновеното рибено масло,което се продава в аптеките и био магазините, Бари Сиърс казва, че никога не би препоръчал доза, по висока от 3 до 4 капсули на ден, на които общия еквивалент е 1 грам дълговерижни омега-3 мастни киселини. И въпреки, че такава доза не може да ви даде здравословните ползи към които се стремите, все пак 1 грам е по-добре от колкото нищо. "

Аз пия от това Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels по 6 капсули, което прави 3,6 г омега 3 на ден.

Между впрочем има тема за рибеното масло. Защо си пуснала нова тема? Така форума се разводнява. Дано Пипи види и да премести постовете където им е мястото.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот margibmg » Пон Авг 12, 2013 10:19 am

Здравейте, искам да попитам за рибеното масло относно бебетата? Какви сиропчета ще ми препоръчате? Бях се ориентирала към Ескимо Кидс, но не ми се струва достатъчно пречистен за бебето. Има ли майки с опит в тази сфера да дадат едно рамо за информация?
margibmg
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 8:20 am

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gery_to » Сря Авг 21, 2013 1:09 am

gogo написа:Попадна ми едно доста добро описание за регистрация и пазаруване от iHerb.com.Ето го:

.....- избираме Global Mail by DHL (за 4 долара, засега, иначе е 6$) и натискаме Select & Checkout

.....
Забележка: Ако нямате склонност към мазохизъм, НЕ ползвайте никога услугите на DHL или UPS!!!

Който го е направил, не е повторил.

..

Реших и аз да си поръчам рибено масло http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-Omega-EPA-Double-Strength-240-Softgels/8305 от тази опаковка. Четох постовете на Гого, защото е много добре обяснено как се прави поръчката. Нещото, за сега, което не ми е ясно е за шипинга, 4$ е с DHL, а същевремнно пишеш, Гого, че не е препоръчително с тази комапния да си поръчваме покупки. Другия вариант е с проследяващ пратката транспорт, но е двойно по-скъп. И винаги ли се плаща транспорт, мисля, че пишеше за поръчки на стойност до 40$ free 1-3 day shipping + zero sales tax.
Плаща ли се транспорт винаги и как да изберем друга компания, не DHL, защото съм чувала при покупки от други сайтове, всички пратки с DHL отиват на митницата и се оскъпяват.
Благодаря за отговора предварително! :hug:
Няма невъзможни неща!
Аватар
gery_to
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 13, 2013 12:06 am

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Авг 21, 2013 6:12 am

Здравей Гери,

Вариантите за доставка до БГ от iHerb.com са:
1.DHL Express- International — $18.80;
2.Global Priority Mail by DHL — $4.00;
3.UPS - International — $26.92

Това, което съм препоръчал като най-изгоднa доставка до БГ е N:2 Global Priority Mail by DHL — $4.00. Не се бъркай с DHL Express- International.
За съжаление няма безплатна доставка до БГ. За поръчки на стойност до 40$ free 1-3 day shipping + zero sales tax се отнася до САЩ.

Ако поръчаш Now Foods, Super EPA, Double Strength, 240 Softgels има голяма вероятност да отиде на митницата. Веднъж поръчвах такова и пратката ми беше пратена на митницата. Доплатих около 10-12 лева. При поръчката на това рибено масло Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels досега всичките ми пратки са идвали в пощата. Не забравяй при първата си поръчка от iHerb.com да ползваш кода за отстъпка GBS139, който ще ти намали цената на пратката с 5 или 10$. Освен това с всяка поръчка можеш да си слагаш и по 1 безплатен продукт от тук http://www.iherb.com/Free-Samples. Седмичните промоции са тук http://www.iherb.com/specials. Успех с пазаруването :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Сеп 08, 2013 10:41 pm

Здравейте,
горе-долу разбрах какво рибено масло е добре да се пие, но аз имам вече купени 2 опаковки, които не издържаха теста с хладилника. Едното е 300 капсули-съдържание в една капсула: 500 мг рибено масло, омега 3-150 мг, от които EPA-80 мг, DHA-50 мг. А другото е 180 капсули-съдържание в една капсула: 1000 мг рибено масло, омега 3-540 мг, от които EPA и DHA-450 мг. Все пак, за сега мисля да си ги изпия преди да си купя пречистено. Не знам, :think2: надявам се да не ми навредят. Като свършат ще си купя пречистено. Ще се радвам да чуя мнения и съвети по въпроса, да ги пия или не и ако-да, по колко?
Благодаря предварително :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Сеп 16, 2013 6:34 pm

HippoDel написа:Здравейте,
горе-долу разбрах какво рибено масло е добре да се пие, но аз имам вече купени 2 опаковки, които не издържаха теста с хладилника. Едното е 300 капсули-съдържание в една капсула: 500 мг рибено масло, омега 3-150 мг, от които EPA-80 мг, DHA-50 мг. А другото е 180 капсули-съдържание в една капсула: 1000 мг рибено масло, омега 3-540 мг, от които EPA и DHA-450 мг. Все пак, за сега мисля да си ги изпия преди да си купя пречистено. Не знам, :think2: надявам се да не ми навредят. Като свършат ще си купя пречистено. Ще се радвам да чуя мнения и съвети по въпроса, да ги пия или не и ако-да, по колко?
Благодаря предварително :hug:


Здравей Хипо,
От първото рибено масло съдържащо 130 мг EPA+DHA трябва да пиеш по 23 капсули :wow: на ден за да достигнеш 3 г. както препоръчва д-р Сиърс. Другото рибено масло е малко по-концентрирано, пък и с по-голямо количество рибено масло в 1 капсула. От него трябва да се пие по 7 капсули за достигане на 3 г. EPA+DHA. Бих ти препоръчал да изпиеш само второто рибено масло и то ако е молекулярно пречистено. За първото се получава много капсули, които трябва да се пият - 23, и подозирам, че не е молекулярно пречистено, т.е с голямото количество капсули ще приемаш и непречистено рибено масло, което аз не ти препоръчвам. Успех. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Сеп 19, 2013 10:06 am

Мерси Гого,
Така и ще направя. Исках да те питам, ти като прави теста с фризера, на твоето рибено масло, то въобще ли не се промени? В смисъл, слагаш го течно, бистро, прозрачно и същото го изваждаш след 5 часа. Не помътнява ли леко във фризера? И не става ли леко по-кашаво, без да замръзва? :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron