Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Май 08, 2014 12:55 am

Всъщност какви могат да бъдат последствията при неясните протеини?
Да уточня, че под "неясни" нямам предвид боклуците по пазара, а тези, при които има неяснота или съмнения за някои съставки.
И за другото си права - важно е да се знае какъв е подсладителят.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Чет Май 08, 2014 8:52 pm

Italiano написа:Всъщност какви могат да бъдат последствията при неясните протеини?
Да уточня, че под "неясни" нямам предвид боклуците по пазара, а тези, при които има неяснота или съмнения за някои съставки.
И за другото си права - важно е да се знае какъв е подсладителят.


Спомних си, че като бях на това последното състезание по културизъм :msmile4: , имаше един голям плакат : ВИЕ ИМАТЕ САМНО ЕДИН ЧЕРЕН ДРОБ Определено това си ми звучи като да се стегнем и да не поемаме какво да е. А оттам нататък аз си имам моя дилема - по-добре протеин от купешко месо с неясен произход и с най-малко няколко тона хормони или просто да си вземам прахчето...поне си знам, че е чисто и не е престояло замразено в някой Аржентински фризер :gunshot: :gunshot:

Не се тревожа толкова за протеините, които ни се предоставят на пазара във вид на изолат или комбиниран. Много повече се тревожа за добавките...все пак малките камъчета препъват каруцата.

П.С. Днес поразпитах за тази Фирма Bio Game, обаче никой не беше я изпробвал. За сега разследването ми не е до никъде. Определено ще продължавам, но мисля, че трябва най-добре да опитам сама :hug:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Май 09, 2014 1:07 am

Plam4e22 написа: ... А оттам нататък аз си имам моя дилема - по-добре протеин от купешко месо с неясен произход и с най-малко няколко тона хормони или просто да си вземам прахчето...поне си знам, че е чисто и не е престояло замразено в някой Аржентински фризер :gunshot: :gunshot:

Много истина има в това. Някак си и аз не мога да приема, че всички тези хормони в пилешкото (а и не само), канцерогенни начини на замразяване и съхранение, наблъсканите с консерванти, оцветители и всякакви Е-та колбаси са по-полезни от протеина на прах.
Ами тая шунка, дето така често я хапваме - има по 10 емулгатора на етикета?! От какво месо се правят колбасите - като му изтече няколко пъти пренабитият срок на годност на месото и хайде на колбас.

Plam4e22 написа: Не се тревожа толкова за протеините, които ни се предоставят на пазара във вид на изолат или комбиниран. Много повече се тревожа за добавките...все пак малките камъчета препъват каруцата.

Кои и какви добавки конкретно имаш предвид? Добавки към самите протеини или отделните самостоятелни хранителни добавки?

Plam4e22 написа: Днес поразпитах за тази Фирма Bio Game, обаче никой не беше я изпробвал. За сега разследването ми не е до никъде. Определено ще продължавам, но мисля, че трябва най-добре да опитам сама :hug:

Давай, ти си нашето "опитно зайче" ... а, бе, "опитно Пламче" си ти! :yess:
:laugh:
То всъщност Елди го е пробвала много пъти, но как при ползване се разбира качеството му?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот eldass » Съб Май 10, 2014 9:45 am

Ако някой се престраши да опита от него ще бъде интересно да сподели, защото аз нямам опит с други протеини. :) А и от този не знам какво да очаквам. Какво се очаква по принцип от един протеин?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Съб Май 10, 2014 10:28 am

Кои и какви добавки конкретно имаш предвид? Добавки към самите протеини или отделните самостоятелни хранителни добавки?


Ити, имам предвид, че се добавят "глупави" добавки като брашно и нишесте, за да се увеличи грамажа и намали цената :refuse:

Та вчера пак си правя аз моето разпитване за BioGame и съответно отговора беше отрицателен :( хората, които са го опитвали ми казаха изобщо да не си пилея парите за подобен евтин и съмнителен протеин. Разликата била голяма, защото тя се изразява най-вече като тренираш. Усещаш резултатите след няколко месечен ежедневен прием на протеин преди и след тренировка. Някои хора "вдигат" и им трябват доста конски сили, а това идва от доброто гориво :laugh: т.е. от протеините и BCAA (аминокиселините) съдържащите се в тях. Та в този случай явно протеинът е "нагрухтян" с безмислени добавки (визирам нишестета или подобно), които не само са безполезни, но и разхищение на пари.

Оставам си на мнението, че всичко евтино излиза скъпо и няма да се доверя на подобна марка. :hm:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Съб Май 10, 2014 10:41 am

Аз пък, понеже протеина го ползвам предимно за зонови смутита или бонбонки си разреших да си поръчам това чудо, което първо тествах и се оказа супер, после си поръчах по-малката опаковка, а сега ще ходя сигурно скоро до митницата за тази. Като ще е гарга, да е...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот _belladonna_ » Съб Май 10, 2014 2:19 pm

eldass написа:До сега само такъв съм ползвала и почти всики вкусове опитахме.

Такъв ще ми доставят днес. Попитах по имейла става ли за печене, отговорът е не! Какъв протеин ползвате за рецептите с печене. А този ще си го смесвам с овеса сутрин :)
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Май 10, 2014 2:53 pm

_belladonna_ написа:Попитах по имейла става ли за печене, отговорът е не! Какъв протеин ползвате за рецептите с печене. А този ще си го смесвам с овеса сутрин :)

Защо някои протеини не стават за печене, Пламче имаш ли отговор на този въпрос?
Защото и на Карита са и казали, че нейният не става за печене, а в сайта на моя протеин, има рецепти, които са с термична обработка при 175 градуса. Аз моят си го използвам за печене.
Също така тук, в супермаркетите, продават брашна обогатено с протеини, а те се пекат.
Въобще каква е логиката сухите протеини да не могат да издържат на високи температури. :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот eldass » Съб Май 10, 2014 3:08 pm

_belladonna_, а дали е възможно да ги питаш с какъв подсладител са, но на телефоните, които са посочени за търговия на едро - това е централата им, там се намира и производствения цех. Интересно ми е, какво ще отговорят на теб, а и нали трябва да е изписано съдържанието на етикетите на продуктите им, а не да се чудим.
Ние си го хапваме в чист вид като крем само с вода. Или го правя с тахан, мед и какао и става чудесен шоколад.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Май 10, 2014 4:55 pm

Plam4e22 написа:... Та в този случай явно протеинът е "нагрухтян" с безмислени добавки (визирам нишестета или подобно), които не само са безполезни, но и разхищение на пари.

Ако инфото от етикета е вярно (за съдържанието на протеини и въглехидрати), то аз нямам проблем с тия добавки. Не съм тръгнал да правя мускули.
Стига обаче да са до етап "безполезни" и да не са "небезопасни".
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Май 10, 2014 5:24 pm

Някой запознат ли е с тази марка POWER FOOD? В някакъв форум срещнах мнение, че са по-добри от Biogame.
A това излиза 40 стотинки за блок, колкото е и на Biogame, дето го разискваме тези дни.
Но няма данните. Та, ако някой е ползвал тази марка протеини ...

А пък за тази марка Syntrax четох, че са от най-добрите на пазара в БГ.
Този излиза 48 стотинки за блок. Изолат е. Няма мазнини и въглехидрати.
Този пък излиза 34 стотинки за блок, но е суроватъчен концентрат. Има незначително количество въглехидрати, но мазнините идват към 1 блок при 3 блок протеини.
Мнения?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот _belladonna_ » Съб Май 10, 2014 7:13 pm

eldass написа:_belladonna_, а дали е възможно да ги питаш с какъв подсладител са, но на телефоните, които са посочени за търговия на едро - това е централата им, там се намира и производствения цех. Интересно ми е, какво ще отговорят на теб, а и нали трябва да е изписано съдържанието на етикетите на продуктите им, а не да се чудим.
Ние си го хапваме в чист вид като крем само с вода. Или го правя с тахан, мед и какао и става чудесен шоколад.

В понеделник ще звънна.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот eldass » Нед Май 11, 2014 10:12 am

И аз не търся протеин за мускули и наистина нямам очаквания в това отношение, но по отношение на "чувствам се в Зоната" при хранене с него съм много в Зоната. Това твърди и мъжът ми - най-добра Зона му се получавала със сух протен и плодове. Не мисля, че има нишесте, защото много трудно би се разтварял във водата, а той си става на кремче бързо и лесно.
Скрит текст:
Наистина не мога да знам какво слагат вътре, но ми се струват сериозна фирма - поне от това, което видях за няколко пъти, които пазарувах там. Винаги имат клиенти, които не купуват като мен 4 кг., а много повече. От доста години са на пазара, ако не струваха биха изпаднали досега.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Май 11, 2014 11:05 am

Аз почти съм се навил на изолата на Syntrax. Тези 48 стотинки за блок са ми тъкмо до горната граница на допустимост.
Чакам само Пламчето да каже нещо за тази марка, ако и е известно ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Нед Май 11, 2014 11:15 am

Italiano написа:Аз почти съм се навил на изолата на Syntrax. Тези 48 стотинки за блок са ми тъкмо до горната граница на допустимост.
Чакам само Пламчето да каже нещо за тази марка, ако и е известно ...

Ити, ако знаеш от кога съм им се наточила :mrgreen: нямам търпение да си ги взема, защото ми казаха, че са наистина много добри. Това най-вероятно ще е следващия ми избор :yess:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Нед Май 11, 2014 11:23 am

Hippo написа:
_belladonna_ написа:Попитах по имейла става ли за печене, отговорът е не! Какъв протеин ползвате за рецептите с печене. А този ще си го смесвам с овеса сутрин :)

Защо някои протеини не стават за печене, Пламче имаш ли отговор на този въпрос?
Защото и на Карита са и казали, че нейният не става за печене, а в сайта на моя протеин, има рецепти, които са с термична обработка при 175 градуса. Аз моят си го използвам за печене.
Също така тук, в супермаркетите, продават брашна обогатено с протеини, а те се пекат.
Въобще каква е логиката сухите протеини да не могат да издържат на високи температури. :think2:

Хипо, има големи спорове по този въпрос :bored1: като гледам някои хора стриктно си ги използват само за каши, сладоледи и "не печени" храни, защото има риск да "денатурираш" (повредиш) протеина. Логиката е, че при висока температура , протеинът си променя структурата, като например се разрушават някои пептидни връзки. Това не е толкова фатално, но все пак е препоръчително да се използват точно определени протеини, предназначено и за готвене. Мисля и преди съм споменавала, че безвкусният суроватучен протеин ИЗОЛАТ е идеален за тази цел :yess:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта