Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Апр 12, 2014 5:32 pm

Tony написа:
Gazilot написа:Да вметна за тези които пият кафе с мляко, че снощи четох как не знам си какво на млякото влизало във взаимодействие с кофеина и забавяло инсулиновата реакция, ставала по-постепенна. Така че, честито :)


Еееее, уби мЪ! Това ми е единственото прегрешение...не мога се откажа изведнъж и от него... ще преживея закъснялата инсулинова реакция, ама от кафето с мляко не се отказвам лесно :)

Еми той инсулина трябва да ти е нисък, така, че инфото е добро.....Продължавай да си пиеш кафенцето с мляко ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Зоната
 

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Апр 12, 2014 5:33 pm

Тони, аз до колкото разбирам, това е добре, защото инсулина не се повишава рязко, а постепенно, което е добре или аз нещо греша? :think2:
Хехе ние и тримата сме писали по едно и също време. :laugh4: Значи правилно съм разбрала. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Апр 12, 2014 5:39 pm

Hippo написа:Тони, аз до колкото разбирам, това е добре, защото инсулина не се повишава рязко, а постепенно, което е добре или аз нещо греша? :think2:
Хехе ние и тримата сме писали по едно и също време. :laugh4: Значи правилно съм разбрала. :)

:)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот GODzillata » Съб Апр 12, 2014 6:17 pm

Italiano написа:Няма. Не става. Отказвам се от тия мъфини.
Пробвах ги по метода на печене на Гази (с уговорката, че не разбрах какво е конвекция) и сега имам твърди от всички страни и лигави отвътре 9 мъфина (щото изядох 3 - жал ми е да ги хвърля).
:(



:lol:
Колко ми е познато..... :mrgreen: .....и аз от известно време се боря с тия мъфини, та ето най-доброто ми постижение:
Изображение

Пълна пародия! :shy: :laugh:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Tony » Съб Апр 12, 2014 9:17 pm

Hippo написа:Тони, аз до колкото разбирам, това е добре, защото инсулина не се повишава рязко, а постепенно, което е добре или аз нещо греша? :think2:
Хехе ние и тримата сме писали по едно и също време. :laugh4: Значи правилно съм разбрала. :)


Викаш, да не се хабя...ми квот - такова :) Де да знам....той така ме сряза, че реших, че аз нещо не съм разбрала :)

Karrita написа:
Tony написа:
Gazilot написа:Да вметна за тези които пият кафе с мляко, че снощи четох как не знам си какво на млякото влизало във взаимодействие с кофеина и забавяло инсулиновата реакция, ставала по-постепенна. Така че, честито :)


Еееее, уби мЪ! Това ми е единственото прегрешение...не мога се откажа изведнъж и от него... ще преживея закъснялата инсулинова реакция, ама от кафето с мляко не се отказвам лесно :)

Еми той инсулина трябва да ти е нисък, така, че инфото е добро.....Продължавай да си пиеш кафенцето с мляко ;)


М тъй де ;)

GODzillata, как го докара да изглежда толкова зле този кекс?!?! За това си трябва майсторлък, да знаеш :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот GODzillata » Съб Апр 12, 2014 9:29 pm

Tony написа:GODzillata, как го докара да изглежда толкова зле този кекс?!?! За това си трябва майсторлък, да знаеш :)


Не думай! :bigsm9: :mrgreen:

Ами и аз не знам :doNotKnow: к'во се обърка......... :th: .......опитите обаче ще продължат! :lol:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Gazilot » Нед Апр 13, 2014 12:44 am

Gazilot написа:Да вметна за тези които пият кафе с мляко, че снощи четох как не знам си какво на млякото влизало във взаимодействие с кофеина и забавяло инсулиновата реакция, ставала по-постепенна. Така че, честито :)

Tony написа:Де да знам....той така ме сряза, че реших, че аз нещо не съм разбрала

И къде е срязването само не разбрах, аз ти казвам, че да пиеш с мляко е по-добре отколкото без и т.н.... ма явно наистина "пътят към Ада е постлан с добри намерения".



Годзи, туй като веднъж ядено бре...
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот GODzillata » Нед Апр 13, 2014 7:12 am

Gazilot написа:Годзи, туй като веднъж ядено бре...


:lol:
Явно не съм станал МъфинМан все още! :mrgreen: :laugh:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Tony » Нед Апр 13, 2014 9:58 am

Gazilot написа:
Tony написа:Де да знам....той така ме сряза, че реших, че аз нещо не съм разбрала

И къде е срязването само не разбрах, аз ти казвам, че да пиеш с мляко е по-добре отколкото без и т.н.... ма явно наистина "пътят към Ада е постлан с добри намерения".


Гази, не е проблемът у теб, а в моето разбиране....щото аз като "гузен, не гонен бяга" първосигнално реших, че пак съм оплескала нещата - моето възприемане е криво. Споко! ;) И извинявай, ако ти е прозвучало неприятно - не това имах предвид. :yess:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Нед Апр 13, 2014 3:53 pm

Абе имам чувството, че тия мъфини се опъват нещо на нашите мъже :think2:
Единият вече се справи, сега стискаме палци на Ити и Годзи.....давайте момчета, не се отказвайте....
Аз в момента ги правя и се чудя защо на вас не ви се получават, къде ли грешите? :th: Най-вероятно ще е в печенето, защото другото е лесно ( само да не се забравя да се оставя тестото да почине 30 мин ).
Ити, защо не пробваш да ги направиш с овесени трици и овесено брашно 1:1, брашното повече стяга тестото, може и да постигнеш резултати.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Апр 16, 2014 10:46 pm

GODzillata написа:
:lol:
Колко ми е познато..... :mrgreen: .....и аз от известно време се боря с тия мъфини, та ето най-доброто ми постижение:
Изображение

Пълна пародия! :shy: :laugh:

Годзи, на мен външно са ми добре. И даже много лъжат, че са станали.
Ама вътрешно седят едни лигаво-лепкави.
:think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Апр 16, 2014 10:49 pm

Karrita написа:... Най-вероятно ще е в печенето, защото другото е лесно ( само да не се забравя да се оставя тестото да почине 30 мин ).
Ити, защо не пробваш да ги направиш с овесени трици и овесено брашно 1:1, брашното повече стяга тестото, може и да постигнеш резултати.

Последния път и повече от 30 минути ги оставих.
А пък в Благоевград не мога да намеря овесено брашно. То овес едва намерих - някакъв био, дето излиза 8 лв. килограма. А от руския магазин ми излизаше 2.90 лв. за 700 грама.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Апр 16, 2014 11:05 pm

Само кажи, ще ти изпратя овесено брашно. Ако искаш и нахутено.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Апр 16, 2014 11:40 pm

Направо ми прати готови мъфини!
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Апр 16, 2014 11:51 pm

Нямаш проблем. Само няма да са с шунка, такъв продукт не купувам. Няма вече прашка шунка по магазините. Колко да са - 24, 48?
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Апр 16, 2014 11:57 pm

Ах, Маня-та, тя! Аз само се шегувам. :hug:
Виж, ако развиеш бизнес с мъфини, ще ти стана пръв клиент!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron