Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пон Фев 24, 2014 1:57 pm

Добре дошла, Pijo! Радвам се, че вече се чувстваш добре и че си в зоната при всички нас. Не се притеснявай, резултатите ще дойдат. Можеш да се теглиш всяка седмица, но и да не се качваш на кантара, по дрехите ти ще си проличи. И по енергията, която имаш ;)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот pijo » Пон Фев 24, 2014 2:57 pm

Исках да питам как сте с кафето?Аз не мога напълно да се лиша от него.Това е единственото ми Прегрешение всеки ден.Преди пиех по 3 кафета на ден с по 3 л.захар,много обичам кафе.Сега си наложих и пия по едно сутрин с 1ч.л мед и добавям 28гр.шунка =1БП +3 бадема=1БМ и така ми се получава 1ЗБ закуска.
pijo
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Фев 24, 2014 1:02 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пон Фев 24, 2014 4:15 pm

Здравей, Пижо!
Шунката трябва да ти е 42 гр. за 1 ПБ.
Медът е 1/2 супена лъжица за 1 ВБ.

Иначе по едно кафе сутрин става.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Пон Фев 24, 2014 5:32 pm

Здрасти Пижо!
Кафето и аз много го обичам, но откакто съм зоНби пия едно нормално сутрин и после 2 безкофеинови. Захар не употребявам :). Има дни в които си вдигам инсулина с две нормални кафенца, ей тъй, за наслада на душата :)( хора сме все пак)
Дето викаше един приятел " И ко, като умра на гроба ми ще пише Умря здрав!" :laugh:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот mamamimi » Пон Фев 24, 2014 11:55 pm

Аз да попитам пак надявам се да не ви изнервя. Всеки ден имам чувството че постоянно греша и ме мъчи вина че каквото хапна все е много и не е зоново. Така на въпроса: Ако за закуска (която трябва да е 2 блока) изяждам 1/2 филийка ръжен хляб(така и не разбрах колко блока е,броя го за 1), 28 гр пушена сьомга и 28гр шунка, 3 маслини , 3 бадема чаша кафе с малко захар можете ли да ми отговорите дали е Зоново или пак съм се освинила здравата. Абе една седмица вече не мога да ги схвана тези менюта и това е. Моля помогнете .
Последна промяна mamamimi на Вто Фев 25, 2014 12:54 am, променена общо 1 път
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Вто Фев 25, 2014 12:03 am

Ами, "малко захар" седи някак си неопределено.
И да отбележа, че винаги съм се чудел на хората, които развалят виното с лимонада и кафето със захар.
Но това си е твое решение.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот mamamimi » Вто Фев 25, 2014 12:58 am

Italiano написа:Ами, "малко захар" седи някак си неопределено.
И да отбележа, че винаги съм се чудел на хората, които развалят виното с лимонада и кафето със захар.
Но това си е твое решение.


Малко значи по малко от 1 ч.л . Да кажем 1/2
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 25, 2014 2:50 am

Ама с тоя хляб....толкова ли ви е трудно да се разделите с него....поне в началото се пробвайте да го махнете от менюто си, а след време ще осъзнаете, че изобщо не толкова вкусен, колкото ви се струва сега :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Вто Фев 25, 2014 6:11 am

mamamimi написа:Аз да попитам пак надявам се да не ви изнервя. Всеки ден имам чувството че постоянно греша и ме мъчи вина че каквото хапна все е много и не е зоново. Така на въпроса: Ако за закуска (която трябва да е 2 блока) изяждам 1/2 филийка ръжен хляб(така и не разбрах колко блока е,броя го за 1), 28 гр пушена сьомга и 28гр шунка, 3 маслини , 3 бадема чаша кафе с малко захар можете ли да ми отговорите дали е Зоново или пак съм се освинила здравата. Абе една седмица вече не мога да ги схвана тези менюта и това е. Моля помогнете .


МамоМими, питай и не се притеснявай. С питане и до Цариград се стига. :laugh4: И така... Хляб аз ям на Вита ръжен и съм го сметнал по етикет 1БВ=28 гр. Пушената сьомга е мазнина. 1БМ = 9 гр. С тия 28 гр сьомга си омела :laugh: 3 БМ. Шунката...От шунка до шунка има разлика като от земята до небето. Ако не мога да си я изчисля по етикет, то аз не купувам. Захарта я забрави, ползвай например стевия. В iHerb все още тече промоцията(цели 91% намаление) на едни стевии - Now Foods, Better Stevia Liquid Sweetener, French Vanilla, 2 fl oz (60 ml), Now Foods, Better Stevia Liquid Sweetener, Glycerite, Alcohol-Free, 2 fl oz (60 ml) и Now Foods, Better Stevia, Liquid Sweetener, Dark Chocolate, 2 fl oz (60 ml). Само да отбележа, че тази цена е само за единична бройка от вид на клиент.
И така, рекапитулацията е следната - Хапнала си около:под 1БВ, 1/2 БП и цели 5БМ.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 25, 2014 10:54 am

gogo написа: Пушената сьомга е мазнина. 1БМ = 9 гр. С тия 28 гр сьомга си омела 3 БМ.


В таблицата пушената сьомга е дадена за протеин. Това, че има много мазнини е вярно, но те са от полезните, както и в прясната сьомга.
Според мен, новите много се объркват с това, че някои протеини с по-голямо съдържание на мазнини (като сиренето, кашкавала и пушената съомга) ги смятате за мазнини. Аз лично винаги си ги смятам за протеини, но ги ям много рядко.
Все пак, ако трябваше да се броят за мазнини, щяха да са в графата мазнини. След като Барито ги е писал за протеини, значи са си протеини. И просто когато се ядат, към тях не трябва да се прибавят допълнително мазнини, така пише Сиърс.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот tanita68 » Вто Фев 25, 2014 11:10 am

gogo написа: Пушената сьомга е мазнина. 1БМ = 9 гр. С тия 28 гр сьомга си омела :laugh: 3 БМ.

Извинявай, но в таблицата 28гр пушена сьомга е дадена като 1БП. Вярно е, че в нея има мазнина, но в случая се касае за риба и би трябвало тази мазнина да е от полезните. При това положение и аз трябва да смятам херингата като мазнина. По изчисления(данни от bb-team) излиза 1БП=39, 1БВ=9000, 1БМ=17. Нали съвета към новодошлите е да се придържат към таблицата поне в началото. Нека да го смята както е дадено в нея, няма нужда да се обърква допълнително. Като напредне ще почне сама да иска да е по-точна и да смята по етикет.
Относно захарта съм съгласна - по-добре е да я замени със стевия. На българския пазар също се намира и не е много скъпа, наистина в момента в iherb промоцията е супер, аз вече си поръчах от два вида по едно шишенце, много ми харесва. Но в България съм намирала и в аптеката на таблетки за подслаждане точно на кафе, дори на мен една таблетка ми беше много сладка и слагах половин.
Та ако сметнем менюто и по таблицата то пак не излиза. Дори и наистина 1/2 филийка ръжен хляб да е 1БВ(всъщност зависи от хляба и от филийката), 28гр пушена сьомга приемаме за 1БП(по таблицата), но шунката по таблицата е 42гр за 1БП(предполагам, че става дума за купешка шунка, а не домашна само от месо), т.е. тук има грешка в грамажа. Мазнините са добре, но ми се губи почти 1БВ(за захарта в таблицата пише 2ч.л.) и около 1/4БП.
Аз бих предложила да замени хляба, а и захарта с 28гр овес, дори и инстантните овесени ядки според мен са по-добрия избор в случая. Разбира се най-добре е да си намери истински овес. :bigsm1: Кафето може да се пие с подсладител, а най-добре е изобщо да не се пие, аз например не пия кафе от две години и половина, в началото ми беше много трудно да го спра, направо умирах от главоболие, но след две седмици изобщо не ми правеше впечатление.
И последната ми препоръка - разпечатай си таблицата от сайта и се води от нея!
Явно с Хипо сме писали едновременно. :bigsm4: Аз пък си добавям мазнини към пушената сьомга, обикновено ядки. :bigsm1:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 25, 2014 11:25 am

tanita68 написа:Явно с Хипо сме писали едновременно. Аз пък си добавям мазнини към пушената сьомга, обикновено ядки.


Още повече, че пушената съомга, специално, е от зелените протеини в таблицата! :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Вто Фев 25, 2014 12:15 pm

Иззвинявам се на МамаМими за заблудата. :stupid: Не съм разбрал, че към таблицата е добавена и пушената сьомга. Кеф :jumpwow: , цели 28 гр. за 1БП. При случай ще си отям. :cheff:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Сря Фев 26, 2014 12:00 am

tanita68 написа:
gogo написа: Пушената сьомга е мазнина. 1БМ = 9 гр. С тия 28 гр сьомга си омела :laugh: 3 БМ.

Извинявай, но в таблицата 28гр пушена сьомга е дадена като 1БП. Вярно е, че в нея има мазнина, но в случая се касае за риба и би трябвало тази мазнина да е от полезните. При това положение и аз трябва да смятам херингата като мазнина. По изчисления(данни от bb-team) излиза 1БП=39, 1БВ=9000, 1БМ=17. Нали съвета към новодошлите е да се придържат към таблицата поне в началото. Нека да го смята както е дадено в нея, няма нужда да се обърква допълнително. Като напредне ще почне сама да иска да е по-точна и да смята по етикет.
...


Танитка, не съм видял, че пушената сьомга е добавена към таблицата. Преди, когато я нямаше бях си я изчислил така както вече писах. А херингата я няма в таблицата и по етикет излиза, че е мазнина :think2:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот pijo » Сря Фев 26, 2014 5:52 pm

Като един пълен новак пак да попитам нещо.Днес си купих овес,истински на цели зърна,та бихте ли ми споделили как го варите и консумирате.На етикета пише,че се вари като жито,което нищо не ми говори.
pijo
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Фев 24, 2014 1:02 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот eldass » Сря Фев 26, 2014 6:05 pm

Ще споделя аз как го правя. Накисвам го 24 часа и после само го заливам с гореща вода, добавям извара и мазнина. Понякога и го меля и става като каша. Получава се попара не в клрасическия вариант. :mrgreen: Но ако го вариш - се вари на бавен огън задължително, също предварително накиснат за продължително време /бързо омеква и няма нужда от продължителна термична обработка/. Гарнираш по твой вкус.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта