Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот igito » Съб Фев 22, 2014 12:18 pm

Стеф написа:А бе хора - какво правите с дрехите, които вече ви падат? :lol: Днес навършвам месец членство - 20.01 - 85,6 кг а днес 20.02. - 81,2 кг минус 4,4 кг :smdance: Падат ми дънките, ама другите вече мога да ги обуя :applaus:

Стеф, благодаря за въпроса, тъкмо щях да го задам. Аз също съм от 20.01.14г. в клуба и за месец съм с 4,7кг надолу. Хората около мен явно не го забелязват, но аз усещам по дрехите си и по обувките даже. Този, който ме вижда без дрехи, обаче, забеляза, което е по-важно за мен. Аз обикновено си купувам еластични дънки и за това не ми падат, но преди два дни си позволих да си купя дънки,които са с номер по- малки, без да мога да ти закопчавам, но бяха само един чифт и бяха намалени, така, че сега трябва да продължавам да отслабвам, за да ги нося :smdance: :smdance: :smdance: :lol: и все още не мога да намеря шивашкия метър, явно трябва да купя нов.
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот tanita68 » Съб Фев 22, 2014 12:32 pm

Italiano написа:Аааа, Стеф, два пъти е добре, но три е още по-добре. ;)
Тъкмо си имаме и тема във Форума, така че ... :lol:

Аз съм ги изпълнила и трите, да му мисли който има да наваксва! :bigsm1: :bigsm5:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Съб Фев 22, 2014 1:03 pm

:yess:
Лелеее, не мога те стигна! :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Съб Фев 22, 2014 6:30 pm

Italiano написа: :yess:
Лелеее, не мога те стигна! :laugh:

Ами опитай! ;) Току виж си успял. :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Нед Фев 23, 2014 5:50 pm

igito написа:
Стеф написа:А бе хора - какво правите с дрехите, които вече ви падат? :lol: Днес навършвам месец членство - 20.01 - 85,6 кг а днес 20.02. - 81,2 кг минус 4,4 кг :smdance: Падат ми дънките, ама другите вече мога да ги обуя :applaus:

Стеф, благодаря за въпроса, тъкмо щях да го задам. Аз също съм от 20.01.14г. в клуба и за месец съм с 4,7кг надолу. Хората около мен явно не го забелязват, но аз усещам по дрехите си и по обувките даже. Този, който ме вижда без дрехи, обаче, забеляза, което е по-важно за мен. Аз обикновено си купувам еластични дънки и за това не ми падат, но преди два дни си позволих да си купя дънки,които са с номер по- малки, без да мога да ти закопчавам, но бяха само един чифт и бяха намалени, така, че сега трябва да продължавам да отслабвам, за да ги нося :smdance: :smdance: :smdance: :lol: и все още не мога да намеря шивашкия метър, явно трябва да купя нов.


Леле Иги, браво на теб!!! :greetings-clappingyellow: :happy-cheerleadersmileyguy: И аз не мога да намеря шивашкия метър, но достатъчно е като се обличаме да се побираме в по-малкия размер. И като започнат да ни се възхищават: Ауууу колко си отслабналаааа :lol:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Нед Фев 23, 2014 5:52 pm

Italiano написа:Аааа, Стеф, два пъти е добре, но три е още по-добре. ;)
Тъкмо си имаме и тема във Форума, така че ... :lol:



Ааа Ити, не така, не с лошо..... ;) Стига толкова, нека дадем ред на младите, че ние 40 годишните вече.... абе минало ни е времето мисля :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Yamira » Нед Фев 23, 2014 6:15 pm

Darina написа:Здравейте!
Чета Ви почти всяка сутрин докато си пия кафето и толкова много неща вече мисля понаучих, за което ви благодаря, че сте споделяли! Спазвам првилата на "зоната" вече 20 ти ден - естествено и с прегрешения по никулден сега може б..........Разбрах, че когато човек "отънява" започва да мръзне, но аз съм едва в началото. Не се сетих, обаче да си измеря кръвното да не би да е ниско и заради това да ми се случва това, но следващия път ще го направя. Та моля, на някой, ако му се е случвало подобно нещо да сподели.

Привет! И аз съм в зоната с прекъсване. Януари започнах, разболях се , забравих всичко докато се стабилизирам. Вече от 10 дни си направих хартиен дневник - записвам всичко, каквото ям и дали съм гладна . На компютър ми е по трудно, не винаги имам достъп. Аз също съм забелязала, че ако отслабваш леко ти е по студено. За сега се старая да съм в зоната, а отслабването ще ми е бонус. Блоковете ми варират в различните дни от 11 до 14. :)
Yamira
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 11:31 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Нед Фев 23, 2014 6:16 pm

Italiano написа::yess:
Лелеее, не мога те стигна! :laugh:


Ити, ако трябва ще помагаме. :laugh4: Ти само кажи. :laugh1:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Yamira » Нед Фев 23, 2014 6:35 pm

Привет! Чета си аз от първите постове и се чудя, колко и са отслабнали тези хора! :wow: Аз съм нова и чакам здравословни ефекти - например ако ми спрат топлите вълни, обещавам никога да не се отказвам от зоната! Или пък да намаля дозата на хапчетата за кръвно..... и други разни мечти . А тайно се виждам като една фиданка... :laugh: Благодаря за мотивиращите постове!!! Ето на тази страница е трябвало да чета. Това е супер постижение за мен 1 месец - 4,5 кг. Успех на всички!
Yamira
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 11:31 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот amaZONka » Нед Фев 23, 2014 8:31 pm

Надявам се това е правилната тема да си задам въпроса, който ме мъчи от известно време. Какво мислите за постите? Някой от вас пробвал ли е да пости в зоната? До сега никога, не съм постила, но и никога не съм си позволявала да ям много често месо и млечни продукти, а сега е всеки божи ден, че и на всяко хранене :wow: Може би, много от вас смятат, че така е правилно, но на мен ми се иска, ако се храня така, да си правя някакво пречистване със суровоядство. Плодове, зеленчуци, овеси и зърна много, но протеини..? Как мога да го правя, без да излизам от зоната? като цяло, обичам да си набавям всичко от храната и ме е страх да консумирам добавки от тип прахообразни протеини и т.н. Нещо им нямам доверие :think2:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Маня » Нед Фев 23, 2014 8:47 pm

Соеви продукти - тофу, соева кайма, соеви шницели... С тофуто ще ти е най-лесно, защото замества сиренето и изварата. Соевата кайма трябва да се готви, а ти май не си по готвенето :lol: :lol:

Има и соев протеин на прах - за да си изцяло в постите.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Нед Фев 23, 2014 10:18 pm

gogo написа:Ити, ако трябва ще помагаме. :laugh4: Ти само кажи. :laugh1:

Гого, заповядай до Благоевград да те тестваме на бутане на количка, хранене с лъжичка (сега го захранваме с пюренца) и приспиване.
Трябва да има предварителен контрол, а не после, като се задействам, да се изпокриете и пак аз да люшкам!
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот tanita68 » Нед Фев 23, 2014 11:01 pm

Стеф написа:

Стига толкова, нека дадем ред на младите, че ние 40 годишните вече.... абе минало ни е времето мисля :)

Аааааааааааааа, не така! Аз съм на 45 и се справям идеално с малкото човече! Не е важно на колко си, а на колко се чувстваш! :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пон Фев 24, 2014 10:17 am

:lol: :lol: :lol: Вярно е!!
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Пон Фев 24, 2014 12:50 pm

Italiano написа:
gogo написа:Ити, ако трябва ще помагаме. :laugh4: Ти само кажи. :laugh1:

Гого, заповядай до Благоевград да те тестваме на бутане на количка, хранене с лъжичка (сега го захранваме с пюренца) и приспиване.
Трябва да има предварителен контрол, а не после, като се задействам, да се изпокриете и пак аз да люшкам!
:laugh4:


Давай адреса и идвам. ;) Два пъти съм бутал количката, не можеш ме уплаши. Ама тябва да ми осигуриш зоновото изхранване(и изпиване). :laugh4: :laugh1: :laugh3:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот pijo » Пон Фев 24, 2014 1:37 pm

Здравейте,от седмица съм в Зоната и реших да се регистрирам,защото форумът ви е много полезен за един начинаещ зонуващ.От както родих първото си дете преди седем години имам килограми за сваляне,но нещо не ми се отдава да спазвам диети.Единствено със Зоната не чувствам глад и усещам ,че мога да се справя.Първите дни усещах дискомфорт и главоболие,но всичко отмина и вече се чувствам страхотно.Резултати още нямам,т.е не съм се мерилаа,защото мисля,че е твърде рано.Дано успея с ваша помощ !Хубав ден на всички!
pijo
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Фев 24, 2014 1:02 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron