Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Окт 22, 2013 9:30 pm

happy335 написа:Мерси много за бързия отговор!
Този овес има ли го в обикновените магазини?


Има го в диетични и био магазини. Също и на пазара, но там е насипен, на килограм и не е много чист. Също в руския магазин Березка, но там е доста скъп.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gstoicheva » Сря Окт 23, 2013 7:53 am

Здравейте всички!
От няколко дни ме занимава един въпрос. Видях в таблицата, че виното е оцветено в зелен цвят. Това означава ли, че мога без проблем ЧЕСТО да си допълвам вечерята с 1 или 2 блока въглехидрати под формата на вино?
Благодаря предварително за отговора! Успешен зонов ден! :)
Аватар
gstoicheva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 2:18 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот kate » Сря Окт 23, 2013 11:07 am

Здравейте! Търсих, но никъде не успях да намеря информация за ряпа - какво количество, от кой вид. Ще ми помогнете ли? :)
kate
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 5:16 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Окт 23, 2013 12:10 pm

gstoicheva написа:Здравейте всички!
От няколко дни ме занимава един въпрос. Видях в таблицата, че виното е оцветено в зелен цвят. Това означава ли, че мога без проблем ЧЕСТО да си допълвам вечерята с 1 или 2 блока въглехидрати под формата на вино?
Благодаря предварително за отговора! Успешен зонов ден! :)


Нямаш никакъв проблем 1 или 2 БВ да си ги взимаш като червено вино и колкото виното е по-истинско - толкова по-добе. :bigsm40:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Окт 23, 2013 12:18 pm

kate написа:Здравейте! Търсих, но никъде не успях да намеря информация за ряпа - какво количество, от кой вид. Ще ми помогнете ли? :)


Здравей,

От тук http://www.bb-team.org/hrani/id/591579_ ... ala-surova взимаме данни за ряпата и изчисляваме по етикет като ползваме следните формули:
1БП = (100/съдържание на протеини в 100 гр)*7
1БВ = (100/съдържание на въглехидрати в 100 гр)*9
1БМ = (100/съдържание на мазнини в 100 гр)*1,5

От съдържанието на въглехидратите трябва да се извадят фибрите.

След изчислението излиза, че за ряпа бяла, сурова 1БВ=732гр. Това е доста количество така че имаш вариант или да вземеш 1/2 илии 1/4 БВ и да добавиш останалите блокове или пък да си сложиш 40-50 гр ряпа и въобще да не я броиш понеже е много малко като БВ.

По подобен начин се изчисляват и всички неща по етикет. Успех :hug:
Последна промяна gogo на Сря Окт 23, 2013 7:33 pm, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот kate » Сря Окт 23, 2013 3:08 pm

gogo :bouquet:
kate
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 5:16 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gstoicheva » Сря Окт 23, 2013 5:01 pm

Благодаря ти Гого! :hooo:
Ти си безценен съветник по въпросите на Зоната. Винцето е червено, домашно, т.е. знам, че е истинско и е от грозде, а не от химикали. Ще си го пия с кеф! Наздраве!
Аватар
gstoicheva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 2:18 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Окт 23, 2013 7:31 pm

gstoicheva написа:Благодаря ти Гого! :hooo:
Ти си безценен съветник по въпросите на Зоната. Винцето е червено, домашно, т.е. знам, че е истинско и е от грозде, а не от химикали. Ще си го пия с кеф! Наздраве!



O,o,o ...

И аз няма да откажа :laugh4: :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Окт 24, 2013 1:08 am

Аз от известно време съм в малка гатанка :lol: На няколко пъти вече ми се случва едно и също- по пинцип всеки божи ден закусвам от 7 до 7-30 сутринта, и после обядвам в 12:00..всичко нормално , нали :) обаче събота и неделя естествено трябва да съм луда, за да стана толкова рано :laugh4: , и съответно си отварям окото около 9- 9:30, и закусвам към 9:30-10:00. Но после, вместо да тръгна да огладнявам към 1:30- 2:00, аз пак като по часовник, както през седмицата, започвам да огладнявам към 12 :think2: А закуската ми е една и съща, не е от закуската със сигурност.
Може ли организма ми толкова да е привикнал към определеното време за хранене, че без значение дали си ял 1 или 2 часа преди това, и каквото и да става, в 12 ч започва да ми щрака леко чувство на глад.. :laugh: При мъжо например не е така, само аз съм сбъркана нещо, но това е от скоро, в смисъл от 4-5 седмици го забелязвам. Има ли някой от по стриктните в Зоната, на които да му се случва подобна щуротия ? :bigsm7:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Чет Окт 24, 2013 12:28 pm

pipilota написа:Аз от известно време съм в малка гатанка :lol: На няколко пъти вече ми се случва едно и също- по пинцип всеки божи ден закусвам от 7 до 7-30 сутринта, и после обядвам в 12:00..всичко нормално , нали :) обаче събота и неделя естествено трябва да съм луда, за да стана толкова рано :laugh4: , и съответно си отварям окото около 9- 9:30, и закусвам към 9:30-10:00. Но после, вместо да тръгна да огладнявам към 1:30- 2:00, аз пак като по часовник, както през седмицата, започвам да огладнявам към 12 :think2: А закуската ми е една и съща, не е от закуската със сигурност.
Може ли организма ми толкова да е привикнал към определеното време за хранене, че без значение дали си ял 1 или 2 часа преди това, и каквото и да става, в 12 ч започва да ми щрака леко чувство на глад.. :laugh: При мъжо например не е така, само аз съм сбъркана нещо, но това е от скоро, в смисъл от 4-5 седмици го забелязвам. Има ли някой от по стриктните в Зоната, на които да му се случва подобна щуротия ? :bigsm7:


Да, организма свиква с режима. И аз много съм се замисляла за това. Лично за мен, реших да карам по навик и да не разочаровам мозъка. В решението си се водех изцяло от приказката, която ти разказа, за инсулиновите войничета.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Окт 24, 2013 2:27 pm

Здравейте приятели!
Казвам приятели защото чета този форум от два месеца и вече ви чувствам близки, нищо, че вие не ме познавате още :). Та реших, че вече е време да се обадя и аз и ако може да се промъкна във вашето Зоново семейство :roll:
В Зоната влязох от 12 дена съвсем случайно - нямам килограми за сваляне, нямам здравословни проблеми ( или поне не ги знам :) ), една друга причина не ми даваше мира и трябваше да я пробвам върху своето нежно и крехко тяло :angel: защото си падам малко " Тома неверни"...Тук няма да изпадам в подробности, ще ги напиша по-късно в дневник, но така или иначе основната искра, която запали Зоновия огън в мен беше Гази ( познаваме се от многооо много време) и ето ме сега една новоизлюпена О'зонка ( О, Зона, О, кеф). Та така, вече 12 дена стриктно си спазвам Зоната, без никакви прегрешения ( е само по 3-5 цигарки на ден :shy: и две кафета ), изключително съм доволна от енергията, кондицията, духа.....абе няма какво да ви обяснявам точно на вас, старите кучета :lol:. Нещо обаче взех да свалям килограми - 700 гр и май ще трябва да увеличавам мазнината?!. Също така ми е малко трудно как да изчислявам смесените продукти, тоест ако протеини и мазнини примерно са почти равни какво правим?
Пипи имам и едно специално въпросче към теб :) - четох, че даваш на дъщеря си рибено масло и цинк против акне, кажи ми моля те в какви дози и за колко време да давам и аз на моята щерка? ( акнето й е слабо).
Засега това от мен, да не ставам досадна, ще се срещаме пак тук а и не само надявам се :).
Лек и успешен Зонов ден на всички!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Окт 24, 2013 7:24 pm

Karrita написа: Нещо обаче взех да свалям килограми - 700 гр и май ще трябва да увеличавам мазнината?!. Също така ми е малко трудно как да изчислявам смесените продукти, тоест ако протеини и мазнини примерно са почти равни какво правим?
Пипи имам и едно специално въпросче към теб :) - четох, че даваш на дъщеря си рибено масло и цинк против акне, кажи ми моля те в какви дози и за колко време да давам и аз на моята щерка? ( акнето й е слабо).
Засега това от мен, да не ставам досадна, ще се срещаме пак тук а и не само надявам се :).
Лек и успешен Зонов ден на всички!


Здравей Кари,
Добре си ни дошла в нашето Зоново семейство! Хубаво е, че си се престрашила да излезеш от под прикритие. ;)
Що се отнася до свалянето на килограми, това което Пипи е споделяла по въпроса, е да увеличиш мазнините, ако не подейства, увеличаваш блоковете на ден.
За смесените продукти с протеини и мазнини, ако са приблизително равен брой, ги изчислявай за мазнини, защото 1МБ=1,5 гр., докато 1ПБ=7 гр. Т.е. ако го изчислиш за протеин ще имаш страшно много мазнини в протеиновия блок. Предполагам, че формулите за изчисление ги знаеш, има ги на много места във форума и в дневника на Гого.
Моята голяма дъщеря също има акне(не много слабо), така че и аз исках да питам Пипи, за същото.
Успех в Зонирането! more-smile20 :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Gazilot » Чет Окт 24, 2013 8:32 pm

nympheacea написа:новоизлюпена О'зонка
:laugh1: :laugh1: :laugh1:
Това ми хареса, хахахаха!
И чакам дневника :laugh4:
И метни тая котка от аватара на фотошопа и й смени очите на зелени :mrgreen:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Окт 25, 2013 4:10 am

Karrita, Добре си ни дошла на гости :bigsm3: и като за начало започваш с голям актив като обогатяваш Зоновия ни речник с нови "маркови" думи :laugh:

Относно акнето- отговарям на теб и на Хипо- давах на тийнчето ми хапчета Цинк от по 50 мг всеки ден по едно, с около 5 грама рибено масло. Като в същото време ползваше и мазила разни, кремове и т.н. Но те май бяха пълен прах в очите, защото от колко години с какво ли не се маза и грънци. Като почна цинка, като засилих маслото, като й спрях сладкото и малко по малко всичко отмина. Но имаше много упорито ужасно активно неприятно и подтискащо психиката акне.

Сега вече я се покаже тук таме някоя малка пъпчица, я не, и изчезна на бързо. В момента вече пие по 3 грама масло и нищо друго :bow: Всичко обаче си идва от вътре, от кръвта, от храната. Мисля, че акне най-добре се третира от вътре, а не от вън с кремове. И те оказват влияние разбира се, но според мен трябва да се атакува от вътре.
Последна промяна Pipilota на Пет Окт 25, 2013 5:19 am, променена общо 2 пъти
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Окт 25, 2013 5:14 am

Karrita написа:Здравейте приятели!
.... Също така ми е малко трудно как да изчислявам смесените продукти, тоест ако протеини и мазнини примерно са почти равни какво правим?
----

Кари,
Привет и от мен. Какво имаш в предвид, че протеините и мазнините са почти равни? Като блокове или като грамажи :think2: Ако са равни като блокове, то тази храна е БП+БМ, ако са равни като грамажи за 100 гр., то това си е жива мазнина :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот siseto65 » Пет Окт 25, 2013 6:29 am

:think2: Здравейте, Зонари. Аз моля за помощ. Как трябва да се консумират плодовете и киселото мляко в Зоната? Винаги напълно самостоятелно или има разрешени комбинации за тях? Ако има комбинации кои са те? Моля помогнете ми, оплетох се. Благодаря. Успех.
siseto65
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Окт 22, 2013 6:58 am

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron