Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Съб Яну 09, 2016 9:21 pm

Здравей Жоро :)
Чуството за глад може да има няколко причина, едната е не достатъчен прием на вода, обърнете внимание колко вода пиете, в сайта има воден калкулатор, с него можете да изчислите необходимото количество.
А количеството блокове , необходими за мъж и жена на ден, след обсъждане с Маня, смятам че за жена не трябва да са по малко от 11бл. а за мъж 14. 11 блока са едва 1200 калории, които стигат тялото да се чуства добре и да не се самоизяжда, отслабването с 11 блока е малко по бавно, но много по здравословно, бързото отслабване е опасно и може да доведе до лоши последствия. Аз съм 125кг и хапвам 11 блока, разпределени по схемата 3+3+1+3+1, и се чуствам супер. Мъжете трябва да хапват повечко :)
Поздравявам ви за избора ви да се храните по зоната!!! Не се отказвайте, в началото е малко трудно и досадно, докато човек му хяване цаката, но ползите са огромни, страхотно самочуствие, неизчерпаема енергия, изчезването на болежките, и още много. И моето семейство се храни по зоната, сега тормозя роднините , ама нещо ми се опъват :laugh1:

П.П. А какво е това пуски :laugh4: звучи апетитно :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Жоро » Съб Яну 09, 2016 9:50 pm

Маня написа:По-разумно е да е поне на 9 блока, ...

Специални поздрави от дамската част на колектива. :bouquet: Още от утре ще се възползва от този неочакван бонус (погалва си коремчето :lol: ) Доколкото разбрах от прочетеното от форума допълнителния блок е по-добре да го прибави към обяда и разпределението, което досега беше 2-2-1-2-1 да стане 2-3-1-2-1.
Жоро
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Дек 11, 2015 11:20 am
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Съб Яну 09, 2016 9:53 pm

Жоро написа:
Маня написа:По-разумно е да е поне на 9 блока, ...

Специални поздрави от дамската част на колектива. :bouquet: Още от утре ще се възползва от този неочакван бонус (погалва си коремчето :lol: ) Доколкото разбрах от прочетеното от форума допълнителния блок е по-добре да го прибави към обяда и разпределението, което досега беше 2-2-1-2-1 да стане 2-3-1-2-1.


Да си го добави там, където на нея и харесва. По принцип най-важното хранене според Бари е закуската. Но може да бъда включен във всяко основно хранене по избор.

Ето цитат от Omega Rx Zone, превод на която скоро ще може да прочетете в сайта.

Приготвянето на ястия за Зоната Омега Rx изисква просто да се балансира броя на порциите протеинови, въглехидратни и мазни блокове в равни съотношения. Типичната жена се нуждае от 3 блока от всеки макронутриент на всяко ястие, докато типичния мъж се нуждае от 4 блока от всеки макронитриент. Закуските в Зоната Омега Rx се състоят от 1 блок от всеки макронутриет. Но нека отново да подчертая, не се вманячавайте в точни количества.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Жоро » Съб Яну 09, 2016 11:14 pm

Katerinka написа:Не се отказвайте, в началото е малко трудно и досадно, докато човек му хяване цаката, но ползите са огромни, страхотно самочуствие, неизчерпаема енергия, изчезването на болежките, и още много. И моето семейство се храни по зоната, сега тормозя роднините , ама нещо ми се опъват :laugh1:

П.П. А какво е това пуски :laugh4: звучи апетитно :laugh1:

Здравей!
Изобщо не ни е трудно даже ... пада истинско забавление докато изчисляваме и теглим на везната :lol: ... е, сигурно забавлението ще поувехне с времето, но се надявам дотогава меренето на око да действа ефективно...
а за пуската ето малко инфо: http://qni.blogspot.bg/2012/02/blog-post_23.html
Не че е идеалната храна в зоната, но ако някой прояви интерес мога да го свържа с човек, който приготвя този невероятен деликатес по традиционна местна рецепта ;)
Жоро
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Дек 11, 2015 11:20 am
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Нед Яну 10, 2016 12:18 pm

Пуските изглеждат страхотно, и сигурно и на вкус са, преди година сигурно щеше да ми се прияде с чесънче, домашен хляб и винце червено, сега обаче ми се вижда мазничко :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот eli70 » Пон Яну 11, 2016 7:00 pm

Здравейте, четох стара тема, в която сте обсъждали семената чиа и се изчисляват като мазнини, но
синът ми си е купил "Чиа протеин", така е озаглавен продуктът, с идеята да го пие за протеини след фитнес, съдържа 100 % семена от чиа на прах, био, извлечена била мазнината,
по етикет:
36 гр. белтъчини
18 гр.въглехидрати, от които 0.1 захари,
мазнини 11.3 от които наситени мастни киселини 1.2

Та съм в чуденка, това за протеини става ли да се ползва в зоната?

Иска ми се и аз да ги добавям към храненето, бях в зоната няколко месеца и извън нея още толкова и се надявам пак да се върна, по-добре никога не бях се чувствала.

Мисля, че е това:

http://www.balevbiomarket.com/bio-chia- ... -prah.html
eli70
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Май 07, 2015 5:26 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пон Яну 11, 2016 8:52 pm

За да си сигурна какъв е продукта, просто прилагаш формулата.

Белтъчини = 700:36 - 19 г за блок
Въглехидрати = 900:18 - 50 г за блок
Мазнини = 150:11,3 - 13 г за блок

т.е. това си е мазнинка, обогатена с протеин. Само да отбележа, че мазнините в чиа са доминиращо омега-3, единствената причина, поради която бих препоръчала семената от чия да се ползват в Зоната.

Показателите за продукта от линка са малко по-различни, и повече се доближава до протеин. Там за протеин ти трябват 20 г, за мазнини - 50 г, за въглехидрати - 195 г (поне тези, които са дадени в таблицата под продукта).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот eli70 » Пон Яну 11, 2016 11:39 pm

Благодаря, Маня, трябва да препрочета книгата, явно, че нещо се обърквам с етикетите, засега ще карам само на нещата от таблицата, която е много удобно сдъвкана и за такива като мен. :bouquet:
Да я броя само за 1 БМ, така ли?

ПП. Извинявам се, объркала съм опаковката, понеже производителят е един и същ, но явно има различни чиа протеин. :think2:

Това е моята:

http://www.naturalniprodukti.com/%D1%87 ... 0%B0%D1%85
eli70
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Май 07, 2015 5:26 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот GODzillata » Вто Яну 12, 2016 8:59 am

Ае, банда, според вас овесът има ли срок на годност? :hm:

Имам от ония готините хамерикански :mrgreen: накълцани овесени ядки и с ужасТ установих, че им е изтекъл срока на 09/2015 - и мнооооооо ме е яд, щото зверски ми се приядоха, ама страх лозе пази и не съм ги отворил все още... :lol: ...и к'во викате - дали стават за хапване? :th:

Иначе трабва да изхвърля всичко това: :(

Изображение
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Вто Яну 12, 2016 9:45 am

Ако нямат буби :laugh1: нищо им няма :laugh4:
Но не трябва да ги ядеш сурову :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Вто Яну 12, 2016 10:37 am

eli70 написа:Благодаря, Маня, трябва да препрочета книгата, явно, че нещо се обърквам с етикетите, засега ще карам само на нещата от таблицата, която е много удобно сдъвкана и за такива като мен. :bouquet:
Да я броя само за 1 БМ, така ли?

ПП. Извинявам се, объркала съм опаковката, понеже производителят е един и същ, но явно има различни чиа протеин. :think2:

Това е моята:

http://www.naturalniprodukti.com/%D1%87 ... 0%B0%D1%85


Този е по 20 г за блок протеин. И тъй като стойностите за протеин и мазнини са близки, просто ще добавяш само 1 блок мазнина, а не два (както когато се ползва суроватъчен протеин на прах)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот GODzillata » Вто Яну 12, 2016 11:38 am

Katerinka написа:Ако нямат буби :laugh1: нищо им няма :laugh4:
Но не трябва да ги ядеш сурову :lol:


Ами всичко си е в неотваряни пликове... :th: ...няма буби, няма гъгрица.......този срок на годност дали не се отнася за след евентуално отваряне на плика? :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Вто Яну 12, 2016 11:48 am

В странджанско биха ти казали :
Ляжи ти на тва ухо, ляжиии :laugh1: :laugh1: :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот GODzillata » Вто Яну 12, 2016 11:50 am

Katerinka написа:В странджанско биха ти казали :
Ляжи ти на тва ухо, ляжиии :laugh1: :laugh1: :laugh1:



Ех, мама му стара, направо ми се къса сърцето да изхвърля всичко това! :(
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Вто Яну 12, 2016 12:02 pm

Годзи, не се притеснявай много много. Те са достатъчно обработени, за да надхвърлят срока си на годност. Опаковките им са стабилни. Макар и от "био-магазин", идвайки от далечната братска страна (западно) със сигурност срокът им е доста по-голям. По принцип на етикетите се слага срок, който може да бъде надхвърлен.

За по-голяма сигурност - отваряш цял пакет, сваряваш го целия, разделящ на блокове и прибираш във фризера. Когато ти потрябва вадиш и размразяваш за кратко в гореща вода. Аз действам така например с боба, защото как да си сваря само 1/4 чаша боб. Боб се готви в казан, за да е вкусен.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот GODzillata » Вто Яну 12, 2016 12:07 pm

Така де.....пък какво толкова....най-много д асе продрискам! :mrgreen: :laugh1:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта