Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Gazilot » Вто Фев 18, 2014 1:36 am

Закуската - ДО 1 час след ставане.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Вто Фев 18, 2014 6:49 pm

:wave: Поздрав за всички Зоновци!Имам въпрос към Пипи-от няколко дена все да те питам, но ми е неудобно...може би дори мъжете знаят повече от мен :shy: , но...Та въпросът ми е:каква е разликата м-у овесени трици и овесено брашно(правила си десерт от боровинки и си ползвала в рецептата и едното и другото)?Може ли при такива десерти да се ползва само едното, или само другото?Извинявай , ако ти се вижда....тъпо-глупав въпрос, но...нямам представа :think2: Благодаря ти предварително.Приятна вечер на всички!
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Маня » Вто Фев 18, 2014 7:54 pm

fibar написа:.Та въпросът ми е:каква е разликата м-у овесени трици и овесено брашно

Брашното се прави от сърцевината на зърното (тогава става бяло брашно). Триците са външната обвивка на жърнените разстения (пшеница, овес, ечемик, лимец, спелта, ръж), която при мелене на брашно се пресява и отстранява. А в обвивката има най-много много фибри и полезни вещества. Така че триците винаги са по-полезната част.

Но някои тестени продукти не могат да се правят само от трици. Затова се добавя и брашно (важно е да е пълнозърнесто, а не рафинирано). Тогава просто консистенцията става по-добра, за да може да се изпече сладкиша.

Но този сладкиш е май за по-късен етап от навлизане в зоната, поне не е за първите 1-2 месеца, поне така ми се струва. В него има продукти от "червената" част на таблицата.

А иначе изглежда много много вкусен.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Вто Фев 18, 2014 9:01 pm

Благодаря Мани, вече ми просветна, ясно и изчерпателно :yess1:Аз просто се ровех по форума и рецептите, винаги има какво да се научи.За мен е много рано да се опитвам да приготвя това удоволствие :bigsm10: ...ще бъда само наблюдател и ще преглъщам....за сега....
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Вто Фев 18, 2014 9:24 pm

Ох много съм грешна - издъних се този уикенд. Бяхме на събиране иииии..... стояхме до 4 часа сутринта иии няма да ви кажа какво ядох и пих... :shy: :refuse: Но важното е че като се прибрах се претеглих и не бях наддала и грам. :applaus: През цялото време си правех сметки и на всяка глътка алкохол имаше добавен протеин :laugh: . Наистина който веднъж влезе в зоната - се изменя мисленето му и винаги гледа да балансира. :done:
Искам да ви питам ако суджука е домашен и приготвен изцяло от чисто телешко месо като 28 гр ли да се смята или като 42?
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот tanita68 » Вто Фев 18, 2014 9:41 pm

Manya написа:Но този сладкиш е май за по-късен етап от навлизане в зоната, поне не е за първите 1-2 месеца, поне така ми се струва. В него има продукти от "червената" част на таблицата.

А иначе изглежда много много вкусен.

А, ще ме извиниш, но според мен не е толкова погрешно да си направиш сладкиш дори и да си прохождащ в зоната. За хора, които са свикнали със сладичкото ще е по-лесно ако имат един такъв зонов сладкиш отколкото да седят и да се облизват пред другите, които ги дразнят. Освен това за ходещите на работа е един лесен начин да си имат закуски. Вярно е, че има от червената част на таблицата, но препоръката на Бари Спиърс е ако се ползват "червени" продукти те да не надвишават 25% от цялото хранене. Според мен тези продукти не надвишават 25%.
А за вкусен - наистина е страхотен, както и сладкиша с круши. Правила съм и солените мъфини, а и една рецепта на Карита изрових от дневника на Хриси за сладки мъфини - и те са страхотни. Аз ги използвам за междинните закуски или понякога, когато знам, че няма да сме в къщи навреме за следващото хранене. Вършат страхотна работа.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 18, 2014 10:45 pm

Да бе, и аз съм на това мнение..защо като си начинаещ да не можеш да ядеш сладкишите :hm: ? Напротив, голямо улеснение са, а и това е за междинните закуски по принцип, които са малкия брой блокове. Една или две малки закуски в които има от червените храни няма да окажат кой знае какво лошо влияние...по-главното е да се избягват храните в червено на всяко основно хранене, и то за да не огладнеете по-бързо. С малко количесто блокове едва ли ще ви се вдигне кой знае колко инсулина....и все пак количествата за червените храни също са изчислени до толкова, до колкото се допуска да ви се качи инсулина....яжте си зоновите сладкиши без да се притеснявате. А ако огладнявате по-рано от нормалното, тогава ще прецените колко често да си ги хапвате.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот mamamimi » Вто Фев 18, 2014 11:20 pm

И аз днес подминах продуктите за сладкиша, мислейки си че ми е доста рано да го включвам в менюто си. Благодаря че ме усведомихте. Зоната е направо наука всеки ден научаваш нещо ново и се обогатяваш. И пак да питам: някаде из страниците четох как се изчислява продукта по етикет,но сега немога да го открия. Можете ли да помогнете?
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Вто Фев 18, 2014 11:30 pm

Втория пост на Гого в дневника му.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Сря Фев 19, 2014 8:35 am

pipilota написа: А ако огладнявате по-рано от нормалното, тогава ще прецените колко често да си ги хапвате.


Пипи, аз все още огладнявам доста преди обяда и преди вечерята , ако съм хапнала само от зелените, а ако съм хапнала от червените- не огладнявам така. При мен се получава по-голямо засищане с червените, но все пак драстично ги избягвам и пийвам повече вода докато стане време за обяд или вечеря.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот yaneva » Сря Фев 19, 2014 9:27 am

Хриси написа:
pipilota написа: А ако огладнявате по-рано от нормалното, тогава ще прецените колко често да си ги хапвате.


Пипи, аз все още огладнявам доста преди обяда и преди вечерята , ако съм хапнала само от зелените, а ако съм хапнала от червените- не огладнявам така. При мен се получава по-голямо засищане с червените, но все пак драстично ги избягвам и пийвам повече вода докато стане време за обяд или вечеря.


Хриси, и при мен се получава така.В началото си мислех,че си въобразявам.Като се храня само със зелените между 3-4 час глад...коремчето стържи.
Но ако съм се хранила с по-неблагоприятни въглехидрати издържам 6 часа.Каква е тази работа :lol: Защо при нас е обратно :laugh: Дали, щом огладнявам след 3 час,следователно излизам ли от зоната. Възможно ли е с по-неблагоприятните въглехидрати да съм по-зонова щом не огладнявам по 6-7 часа. :think2: Въпреки това аз си се храня с зелените :)
Най-зоновото ми хранене е с овеса.Хапна ли 3 блока овес,6-7 часа съм машина :laugh3:
yaneva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 4:58 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Сря Фев 19, 2014 12:50 pm

Ето, явно не си въобразяваме, Янева, щом сме две в това дередже ;) .
По принцип Барито казва в такива случаи да запазим същото количество протеин и да увеличим блока въглехидрат с един. Аз пробвах и така, наистина по-малко огладнявах след третия час, но пък ме достраша да не спра слабеенето. После си увеличих блоковете от 9, на 10, и не бях гладна, но сега пак ги намалих на 9. Абе...шантава работа е при мен. Реших си, че като не се движа много и по-добре да съм с 9. Люнкам вода след третия час и издържам още малко до обяда. Разлика има, обаче, между предишните ми огладнявания и тези в Зоната- не ми пада зверски захарта, не се разтрепервам, бързо ми минава глада и стомахът ми се сви по естествен път. Ура!
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Сря Фев 19, 2014 3:44 pm

Абе Хриси, яж си 10 блока спокойно, да ти е мирна главата! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Сря Фев 19, 2014 4:54 pm

И аз така бях на 9 блока и започваше около обяд да ми стърже - направо цял оркестър - в стомаха ми- минах на 10 блока и да чукам на дърво - сега положението е добре. Утре е съдбовния ден - правя един месец в зоната - ще стъпвам на кантара - стискайте палци :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Ина » Сря Фев 19, 2014 5:57 pm

Поуспокоих се малко като видях че не само аз тази седмица имам малки прегрешения, свързани с купони и рождени дни :) И да попитам, понеже като изядох един бонбон, а мисленето ми е вече зоново, започнах да търся в нета колко му е на този бонбон въглехидрати и мазнини. Оказа се че един бонбон Рафаело съдържа 4,78 г.мазнини и 3,74 г. въглехидрати. И как трябва да го броя - като 3,2 блока мазнини? А 2,4 блока въглехидрати дали да се броят? Въпроса не е точно зонов, но на всеки се случва от време на време да излезе...
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот mamamimi » Сря Фев 19, 2014 6:05 pm

Най-зоновото ми хранене е с овеса.Хапна ли 3 блока овес,6-7 часа съм машина :laugh3:[/quote]

Пипи, аз също сам в тази група Зоновци. Огладнявам по рано от обикновенното въпреки че се старая и то много. Затова искам да те попитам за този овес. Тук при мен лесно се намират овесените ядки, тези инстантните и то с най- различен вкус. Към тях се прибавя само млеко и става нещо като кашичка, много е вкусно но аз ги избягвам. Но тези другите ( целите) никъде не ги откривам. Откаде си ги набавяте?

Италиано благодаря за информацията. Точно там съм го чела.

Стефи стискам ти палци, пиши за успеха.
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron