Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Стеф » Сря Апр 02, 2014 2:01 pm

Изглеждат супер..... :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Зоната
 

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Апр 02, 2014 3:35 pm

Хипо, аз си правя протеинки в силиконови формички и стават супер.Формичките са същите като твоите.
Ама пусти мъфини не стават при мен ... :refuse:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Апр 03, 2014 6:43 am

Аййй,пчеличките тук не спират да работят- готвят ли готвяяяятт ;) Всички рецепти ще бъдат публикувани в сайта, просто търпение малко :yess: :grouphug:

А с тия мъфини трябва да видя аз какъв е проблемът....кои мъфини не се получават, и защо не стават. Сладките или солените? Аз моите мъфини не съм го правила от мноооого време.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот serena » Чет Апр 03, 2014 10:00 am

Привет на всички зонуващи. Аз не съм добра в диетичната кухня. :( Публикувам рецепта за Тирамису от италиански форум .Не знам дали е вкусно :hm: ,преценете сами. :)
20 павезини ( котешко езиче) ,2 яйца, 160 г рикота , 15 г какао горчиво, 10 капки подсладител или стевия. Всичко е 4 блокове.
Аватар
serena
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 3:58 pm
Италия

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Tony » Чет Апр 03, 2014 10:46 am

Хипо, моите формички са същите...поне цветово, но са по-мънички и от рецептата за мъфините 2 вид в сайта ми излизат точно 12 мъфина, иначе преливат като ги напълня повече и ям точно по 2 за 1 блок.

Правя и сладки и солени мъфинки и двата вида стават вкусни.

Ити, на теб защо не ти се получават? Дай рецептата да я нищим? Или проблемът да е в изпичането? Може да е добре да опиташ да печеш в леко подгрята фурна, като след 5 мин да увеличиш градусите - така се надуват леко без да преливат. Забелязала съм, че преливат, ако фурната е по-силна - тогава се вдигат бързо. Аз пека на около 180 С. По-добре се изпичат, ако фурната ти е с вентилатор. Иначе е необходимо по-дълго да се пекат, за да не остават "мокри" отвътре. За около 25-30 мин се изпичат 12 мъфина при мен на 180 С. Пробвай няколко варианта на изпичане и все ще станат и ще знаеш за по-натам как точно пече твоята фурна.

На мен са ми ужасно подходящи за закуските оп то 1 бл. и гледам винаги да имам направени дали сладички, или солени, а и децата ги харесват и ядат, та съм повече от доволна. :)

serena, тези котешки езичета трябва да се изчислят по етикет..струват ми се доста 20 бр. на фона на останалите протеини. Иначе тирамису с рикота не съм правила и не знам как би стояло в крема.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Апр 03, 2014 6:19 pm

Tony написа:Хипо, моите формички са същите...поне цветово, но са по-мънички и от рецептата за мъфините 2 вид в сайта ми излизат точно 12 мъфина, иначе преливат като ги напълня повече и ям точно по 2 за 1 блок.

Тони, и моите са по-мъничкии, стават по 2 за 1 блок, сигурно са същите, аз си ги поръчах от амазон, много съм доволна. :yess: Поръчах си 2 комплекта по 12 бр. Аз мъфини не съм правила, но съм пристрастена към соления кекс на Пипи и последния път си го направих във вид на мъфини и ми беше супер удобно да си ги хапвам. :laugh4:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Апр 04, 2014 12:26 pm

pipilota написа:А с тия мъфини трябва да видя аз какъв е проблемът....кои мъфини не се получават, и защо не стават. Сладките или солените? Аз моите мъфини не съм го правила от мноооого време.

Ами, сладките мъфини. Стават ми едни сурови и лигави отвътре, а отвън изгарят.
Не ми се връща тооолкоз назад към одисеята на Мъфинмен, за да търся отговори.
А пък протеинките винаги ми стават.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Апр 04, 2014 12:30 pm

Tony написа:Ити, на теб защо не ти се получават? ... По-добре се изпичат, ако фурната ти е с вентилатор. Иначе е необходимо по-дълго да се пекат, за да не остават "мокри" отвътре.

Хммм, знаеш ли, че може да е от това. Май ги правих без вентилатор ... :think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Апр 05, 2014 4:15 am

Ити, аз доколкото си спомням, на Гази проблема се оказа фурната...с тия вентиалтори -ментилатори и т.н

Аз се сетих, че една рецепта съм си я изпринтвала и само я подмятам (една от многото е) които чакат само да бъдат изчислени за зоната. Който има време (събота и неделя) и кулинарно желание, може да превърне идейката за този Лимонов сладкиш с извара и праскови в Зоново изкушение :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Tony » Съб Апр 05, 2014 12:47 pm

Хипо, и аз от него правя на мъфини. :yess: Чудни стават.

Ити, щом отвън се препичат, а отвътре са "мокри" вероятно ги печеш на високи градуси. Опитай, ако искаш да намалиш градусите и да пуснеш вентилатора - с него горещият въздух циркулира и е равномерен в целият обем на фурната, което е чудесно за печива от тесто, или подобни неща, като зоновите мъфини. :)

Мисля си, че при теб е необходимо да се разбереш с фурната си :) да я усетиш как пече и сигурно ще ти се получават много добре. ;)

Имате ли рецепта за зонов козунак? Или да опитам да интерпетирам този, който правя всяка година за мен, пък за домашните ще направя "истински" :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот tanita68 » Съб Апр 05, 2014 1:57 pm

pipilota написа:
Аз се сетих, че една рецепта съм си я изпринтвала и само я подмятам (една от многото е) които чакат само да бъдат изчислени за зоната. Който има време (събота и неделя) и кулинарно желание, може да превърне идейката за този Лимонов сладкиш с извара и праскови в Зоново изкушение :yess:

Пипи, този сладкиш прилича много на твоя руски сладкиш с круши. Просто ще се получи нещо подобно само с различни плодове.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Апр 06, 2014 9:44 pm

Ей, не става и не става.
Тръгнах да правя соления кекс под формата на мъфини.
Спазвах рецептата, като я правих с още една половинка отгоре, за да станат 12 блока.
Единственото нещо, което леко промених, е, че вместо овесено брашно (щото нямах такова), сложих овесени трици, т.е. вместо трици + брашно сложих само трици.
Пекох ги, пекох ги, отгоре почти изгоряха, а отвътре останаха слузесто-лепкави.
И го правих на вентилатор, така че и това отпада като съмнение за неуспеха.
Само заради замяната на брашното с триците ли да е ... :think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 06, 2014 10:07 pm

:laugh: Итиии, да ти кажа има голяма разлика между титлите "Доцент" в зоната и "Готвач" в зоната :glaugh:

За кекса не знам дали е от триците, но определено става плосък, и лесно се изпича. Не знам дали ще се изпече, когато е във форма за мъфини :doNotKnow: Следващия път ходи да си купиш овесено брашно и не се прави на готвач, ами си го изпечи както е по рецепта :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Апр 06, 2014 10:21 pm

Няма, търсих - просто по Благоевград няма овесено брашно.
Иначе за кекса във формички за мъфини ... ами наскоро няколко зоноваци споделиха, че го правят така, а и в самата рецепта го пише: "... същата смес може да се използва и за мъфини, като се използват силиконови формички ..."
Шашава работа - не ставам за готвач. Очевидно проблемът е в мен, щом на другите им се получава.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 06, 2014 10:31 pm

Ако питаш мен, стой си Доцент в зоната и тва е :glaugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Апр 06, 2014 10:54 pm

Така е. Топ шеф на Зоната си има, че даже и се сменят от време на време.
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron