Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Окт 09, 2013 2:02 pm

Italiano написа:Да, при готвене на тиган месото се "затваря" и соковете остават предимно вътре.
Таз разлика при Хипо е нормална. Ама домашно пиле да загуби 33% от теглото ... :о

Италиано,
Нещо си в грешка. От 56-57 гр до 49 гр само около 16% е разликата. И като сметнем колко са ни точни кантарчетата постижението с домашното пиле си е фифти:фифти :done:

О-па... Като попрочетох по изотзад схванах, че ставало въпрос за 2 вида домашни пилета. Италиано, вземам си критиката на обратно :wave:
Последна промяна gogo на Сря Окт 09, 2013 2:18 pm, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Окт 09, 2013 2:11 pm

strelica написа:Добър вечер, Зонбита !

А пък резултата е, че се усещам по слаба (нямам кантар) само за 4 дни и то с грешки в храненето (ех, това парченце шоколад) ....
:romance-grouphug:


Стреличке, това парченце шоколад също може да се балансира. Аз си купувам черен шоколад на Линд 99% какао. Изчислил съм, че 2,26гр (около 1 блокче ) е 1МБ. А като го сложиш(блокчето шоколад) върху езика и го оставиш да се стопи полека лека - м.м.м.... :ok:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Окт 09, 2013 2:17 pm

gogo написа:Стреличке, това парченце шоколад също може да се балансира. Аз си купувам черен шоколад на Линд 99% какао. Изчислил съм, че 2,26гр (около 1 блокче ) е 1МБ. А като го сложиш(блокчето шоколад) върху езика и го оставиш да се стопи полека лека - м.м.м.... :ok:

Ееееее, Гого ти ме би. :bigsm18:
Аз си купувам 86%, дори не знаех, че има 99%! :о
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Окт 09, 2013 2:19 pm

Хипо,

Има, има :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Окт 09, 2013 2:41 pm

Гого, имах предвид домашното на Мариана, което от 60 гр. станало 40 гр. ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Окт 09, 2013 4:32 pm

Оп-па, жертвах се и за обяд, пак ядох пиле. :cook: Този път, пак на тиган, но нарязано, като пържолка и от друга партида пил. гърди, грамажа падна с 1/3, също като на Марянка, от 60 на 40. Сега се сещама, че сутринта не бяха гърди, а бон филенца, ако това има някакво значение. Знам ли вече? :think2: :bored1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Окт 09, 2013 4:40 pm

За да не се чудите, мерете си го сготвено.
Ако все пак се наложи да решавате кое да е вповече, по-добре това да са протеините, отколкото въглехидратите.
:bigsm27:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Окт 09, 2013 4:47 pm

Italiano написа:За да не се чудите, мерете си го сготвено.
Ако все пак се наложи да решавате кое да е вповече, по-добре това да са протеините, отколкото въглехидратите.
:bigsm27:

:bored1: И аз съм на това мнение, защото ми писна вече от тва пилешко! :bigsm32:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Gazilot » Чет Окт 10, 2013 7:50 pm

Днеска ми идеше да се застрелям, оказа се, че този хляб, който ям, съм го объркал тотално.
Не бях вадил влакнините от въглехидратите.
Какво направих и как го сметнах. Ще споделя, за да могат и да се научат новобранците от моята грешка.
Хляб "Бонус" El carnitin - една филийка е около 28-30 грама. По етикет има 33% на 100 гр. въглехидрати. И по формулата :
100 гр. делим на 33 и умножаваме по 9 за да получим колко е един блок Въглехидрат,. И работата заспа, една филийка е точно един блок. Вкусен ми е, няма брашно в него, бе красота. И днеска сложих цайса, да огледам по-добре таблицата с енергийните стойности и видях "влакнини 17.5 %. И ако правилно съм разбрал трябвало е да го смятам 100 делено на 33-17.5 Х 9 - демек 100:15.5 = 6.46 Х 9 = 58!!! Две филийки. Не знаех да се радвам ли или да плача. Да се радвам, щото сега най-после щеше да има къде да намажа тея 56грама котидж и да не се радвам щото досега явно съм грешал и не съм бил зоново пропорционален. Малкия дявол е, че ядях хляба по един блок на закуска, и по един преди лягане. А и напоследък съм в кухненска одисея с едни мъфини, та и пропускам често.
И друг въпрос се върти в главата ми, по рецепти и навсякъде за подправките нищо не се споменава.
Например има ли ограничения на черен пипер, бахар, лимон, соев сос, бакпулвер, мерудия и разбира се за СМИНДУХ :laugh1:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Окт 10, 2013 11:32 pm

Гази, нещо ми се струва невероятно, този хляб да е 33г на 100, ако и фибрите са вкючени в тези 33г. Провери на етикета дали под въглехидрати пише "от които" или фибрите да са написани под въглехидратите малко по-навътре. Ако ли не, значи не са включени в процента на въглехидратите. Тук в Дания, например, фибрите ги изписват отделно от въглехидратите, а не включени в тях. Може и с този хляб да е така. Логично е първите ти сметки да са правилните.
А за подправките, освен за лимоновия сок, който го има в таблицата, използвай ги на воля, те не се смятат, защото са с незначителни количества. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Gazilot » Пет Окт 11, 2013 2:04 am

Хипо, те ся ме закла с правата лопата.
Тъкмо бях раздвоен, сега ме разтрои. Не пише да са вече извадени, нито влакнините са под въглехидратите.
Единственото, което мога да направя е да се обадя на производителя, а той пък като ми се изповяда с готовност, направо да не вярваш. Два варианта имам - или по старото или мажа котидж до припадък.
Да се надяваме че все ще има един на форума, който яде тоя хляб, да помогне.
А за лимона, да, има го в таблицата, моя грешка.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Окт 11, 2013 8:29 am

Gazilot написа:Хипо, те ся ме закла с правата лопата.
Тъкмо бях раздвоен, сега ме разтрои. Не пише да са вече извадени, нито влакнините са под въглехидратите.
Единственото, което мога да направя е да се обадя на производителя, а той пък като ми се изповяда с готовност, направо да не вярваш. Два варианта имам - или по старото или мажа котидж до припадък.
Да се надяваме че все ще има един на форума, който яде тоя хляб, да помогне.
А за лимона, да, има го в таблицата, моя грешка.

Гази, виж това:
http://www.bb-team.org/hrani/id/567267_ ... -carnitine. До сега, си го изчислявал правилно. :bigsm18:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот rainov » Пет Окт 11, 2013 1:00 pm

HippoDel написа:Гази, виж това:
http://www.bb-team.org/hrani/id/567267_ ... -carnitine. До сега, си го изчислявал правилно. :bigsm18:


Като са го вкарвали тоя продукт в базата данни явно са вписали състава на 100г. по етикет, така че пак не се знае. Газилот, мажи филия и половина и няма да сбъркаш :D
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот strelica » Съб Окт 12, 2013 5:57 pm

Здравейте, Зоновци и Зонки
Искам да ви се оплача.. много добре си я карам в зоната обаче.. от няколко дни насам ме връхлита един УЖАСЕН,буквално абстиниращ глад за шоколади, снаксове и тем подобни лошотии .. и понякога ми е ужасно трудно да устоя :weary: Интересното е, че преди да започна зонуване, това не беше чак толкова обсебващо, въздържала съм се от крайности по-лесно. Логично е инсулинът да влиза в норма вече, странно ми е, че реакцията е толкова силно изразена, та чак се притесних, защото като се започне яденето и.. не е ядене, а наплюскване. По принцип обичам да си хапвам, така са ме научили от малка за съжаление с разни глезотии, но това, което направих няколко пъти, беше крайно, признавам,освинване след което ми се повдигна. И обикновено се случва вечер. И всеки ден започвам отначало, гадна работа.
Все още не съм стигнала до момент в книгата, който евентуално да го обясни подробно, ала наистина се притесних, сякаш е по-силно от мен. грр Разбира се, ще го преодолея, обаче ми е интересно какво точно се случва. :think2:
"Аз съм мракът, който е светлината
и неподвижността, която е танцът."
Т.С.Елиът
Аватар
strelica
 
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 7:41 pm
Белово/София

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Окт 12, 2013 10:41 pm

Среличке,
Забележи след кое ядене ти се появява този глад за сладко. Най-вероятно след небалансирано или ако си яла високогликемични въглехидрати. Провери да не си объркала нещо изчисленията. Нормално е, ако си в Зоната, желанието ти за сладко, не само да намалее, а да изчезне напълко. Това, че ти се яде сладко означава, че въглехидратите явно ти идват в повече, и ти вдигат инсулина, който пък ти смъква бързо кръвната захар, и организмът ти иска пак захар, която бързо да влезе в кръва ти, т.е нещо високогликемично, като сладкиши, шоколади и т.н. Със сигурност, инсулинът ти е бил висок, щом си имала това озверяване за сладко. Погледни и хормоналната настойка. Тук http://www.vzonata.com/Hormonalna-nastroika.php Може пък да трябва да увеличиш малко протеините. Пробвай, записвай какво ядеш и наблюдавай.
Успех :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот strelica » Съб Окт 12, 2013 11:32 pm

Хипче,
ъмм да .. в храната нямам грешка нито в пропорциите, нито в "лошотията" на въглехидратите.
Разбрах от какво е, взех клиновит за зареждане на вода с намерението да балансирам киселинността на тялото, защото доста време бях веге и сега млечните малко или много ми се отразяват. Та този иначе прекрасен камък има свойството да понижава кръвната захар. И тъй като пакетчето се ползва за 5л, а аз разполагах само с 1,5л стъклена булитлка, в която сложих изчисления нужен за това количество грамаж на око - нямах дпстъп до везната ми в този момент, та се е презаредила.. парченцата си стоят в бутилката, аз доливам вода няколко дни..и пия като камилче :roll: кога ли ще свършат перипетиите ми :crazy1:
От друга страна силно препоръчвам туй неслучайно наречено Родопско чудо - най-бързия детокс ефект, който съм пробвала някога ! Вълшебен минерал ..

:romance-grouphug:
"Аз съм мракът, който е светлината
и неподвижността, която е танцът."
Т.С.Елиът
Аватар
strelica
 
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 7:41 pm
Белово/София

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта

cron