Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пон Дек 07, 2015 7:09 pm

Колкото до това можеш ли да се възползваш от Зоната, която да помогне на състоянието ти - 100% съм сигурна, че можеш. Ако спазваш правилното балансиране на менюто си съгласно Зоната и приемаш омега-3 мастни киселини под формата на фармацевтичен клас рибено масло, като започнеш с 5 g на ден поне месец, което после да намалиш постепенно на 2,5 g, комбинираш с подходящ пробиотик и първоначално подбираш храните от зелената част на таблицата, които не дразнят стомаха ти - съобразявайки се с опита си преди Зоната (а мисля, че има доста богат избор) за месец-два възпалението на стомаха ти, което се дължи на прекалено много отделяне на "лоши" айкозаноиди и също толкова много "добри", за да тушират болката от възпалението (което всъщност нарушава добрия им баланс и поражда здравословен проблем, който може да се превърне в хроничен), гастритът ти полека лека ще затихне. Приготвяй си храната на пара или с варене. Не запържвай. Не включвай хляб, картофи, ориз в никакъв случай. И с малко търпение нещата ще си дойдат на мястото. И ще забравиш за гастрита и ще почнеш да хапваш и неща, на които си забравила вкуса.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот z_nalbantova » Пон Дек 07, 2015 7:29 pm

Искаш да кажеш, че е нормално да ми се обостри гастрита в началото? Ще се опитам да продължа, но ми е трудно да съм толкова стриктна. А картофи ям, но рядко - според грамажа в таблицата. Месец - два казваш :sad: Да си призная понякога се поддавам на някое изкушение, но въпртеки това свалих 3 кг. за две седмици. Не знам защо, но подозирам, че повечето от тези кг са от изхвърляне на задържана вода. Ползвам продукти не само от зелената част на таблицата. Трудно ми е да съм толкова изрядна - направо ви се възхищавам тук. И да си призная още не съм прочела защо е толкова важно това рибено масло.
z_nalbantova
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 06, 2015 3:18 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пон Дек 07, 2015 7:56 pm

За да имаш по-бързи и добри резултати за здравето си (килограмите минус са бонуса от Зоната :) ) е абсолютно задължително да започнеш стриктно със зелената зона. Това трябва да продължи поне месец-два и едва тогава полекичка да включиш и някой оранжев продукт. Червените ги забрави за по-дълго.
Да, в началото е трудно. Човек трябва да свикне с обема храна, с правилното комбиниране. Имаш предимството да ползваш таблица, която е представена и с грамаж, което доста улеснява.
В крайна сметка всичко е въпрос на лично решение и упоритост.
За да сме ти полезни може би е добре да споделяш тук менюто си за няколко поредни дни (за предпочитане е проектирано за следващия ден), за да коригираме евентуалните ти грешки в балансирането. Защото то е много важно.
Да, първите свалени килограми са основно освободена вода, задържана в повече в клетките. Затова и в началото отслабването става по-бързо. Постепенно този процес се забавя, дори има седмици на задържане. Но това не трябва да те обезсърчава. Напротив, това говори за правилно протичащ процес на оздравяване на тялото.
Много, много важно е рибеното масло. И то определено това, към което те насочих в предишния пост. Поръчва се през интернет. В началото на дневника на gogo ще намериш подробности как става това, ако нямаш практика в тази посока.
Колкото до "чийтването" - на всички ни се случва. (Точно днес "прегреших" с една огромна порция крем-карамел, за който си мечтая от месеци :laugh1: ). Важното е да е колкото се може по-рядко да става. Особено в първите два-три-четири месеца от зонуването. После всичко се превръща в навик и човек си приготвя менюто механично, без да се замисля. Дори много продукти забравя да ги тегли, защото свиква с обема им и ги комбинира правилно и на око. Но меренето си е най-сигурния метод.
После му идва вдъхновение да си измисля собствени рецепти. Много традиционни рецепти могат да се приспособят за Зоната с малко фантазия. А и в сайта на Бари има огромно разнообразие от идеи за онези, които ползват английски.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот z_nalbantova » Пон Дек 07, 2015 9:27 pm

Много благодаря за изчерпателните отговори. Ще проуча нещата с поръчките на маслото, дано се справя.
z_nalbantova
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 06, 2015 3:18 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот newwoman777 » Вто Дек 08, 2015 2:12 pm

Здравейте!
Знае ли някой като си купиш печено пиле по колко грама да си режеш за 1 блок? :th:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Вто Дек 08, 2015 2:26 pm

Зависи от коя част на пилето ще похапваш - ако е от гърдите без кожа - по 28 г за блок, ако е от "червеното" месо на пилето, сиреч бутчета и подобни - пак 28 г. с презумпцията, че българските пилета са доста наблъскани с вода преди да ни ги предложат (независимо дали си ги готвим у дома или са ни ги сготвили я в стол, я в ресторнт, я в супермаркет :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот newwoman777 » Вто Дек 08, 2015 2:30 pm

това за купено печено пиле говорим,нали,не сурово?
И не българско ,а в Англия печено и закупено? :)
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Вто Дек 08, 2015 2:53 pm

Е, за Англия не знам. Там пилетата им може да не са "обогатени" с вода. Но не мисля, че ще е проблем пак да си хапнеш 28 г за блок. Или да пробваш с 2 грама по-малко (ама струва ли си?).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот newwoman777 » Вто Дек 08, 2015 2:57 pm

ами аз и без това обожавам пилешко,така че ще приема,че не "обогатено" и ще си го хапвам по 28 грама :yess:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот groz » Вто Дек 08, 2015 7:18 pm

Здравейте!Маня, благодаря за вниманието.Чувствам се много добре,леко ми е.Вече съм 80 кг ,а бях 87 преди 3 месеца .Пия рибено масло по 3 капсули.Продължавам да съм в Зоната.
groz
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Дек 02, 2015 5:23 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Нед Дек 13, 2015 8:11 pm

Предлагам да се преброим :lol:
Например, открива се тема преброявка, и който има нещо общо със зоната оставя коментар, преброявайки се, и давайки някакво инфо. Например коментар на трети зонковец :
Аз съм номер три :lol:
В зоната съм от 28.05.15
Свалени килограми 18
Здраве- на шест :lol:
Прегрешавки- отвреме на време :laugh1:

И така ще се броим :laugh4:
Хич не го обясних добре :laugh1: ама вие сте умни хора, щесхванете :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Нед Дек 13, 2015 8:22 pm

Минке, пардон Катеринке :laugh1: , най-долу на първа страница на форумчето пише че уж сме се регнали 1282-ма (можешще и повече да са, ако Пипи не беше почистила разни неактивни преди време). От тия я има, я няма 100 да са истински Зонковци. Не е лесно да се живее с кантарче и кутийчета. Не всеки е готов да направи такава жертва за здравето си. Или като е свалил 10-тина килца решава, че е в Зоната (те могат да се свалят още първите два-три месеца). Е, някои се връщат, други не мислят, че е необходимо да споделят победите над себе си :laugh1: А и хората са отрудени, заети, протести, риалитита,оставки, заставки, кандидат-президенти, наши си и световни събития, предстоящи празници...
Май и аз трябва да си дам отпуска от форума, че като гледам напоследък май само с тебе си гукаме тук... Това можем да го правим и с други онлайн способи :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Пон Дек 14, 2015 8:26 am

Никва отказванка :lol:
На един човек да му помагаш да е в зоната- един спасен живот, буквално.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот spirit_ » Вто Дек 15, 2015 11:35 am

Благодаря Ви, че не се отказвате! Чета Ви редовно и Вие сте ми страхотен стимул! :bouquet:
spirit_
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Окт 29, 2015 10:47 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Вто Дек 15, 2015 2:17 pm

Чу ли Манюна :) стимул смеее :laugh4:
Мерси Спирит! И нека зоната е с теб!!!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Манци » Нед Дек 20, 2015 10:01 pm

Здравейте,бихте ли ми казали свежо сирене Хелиос колко грама е за блок? Купих го и като се прибрах в къщи видях че етикета е размазан и нищо не се вижда .Благодаря ви предварително.
Аватар
Манци
 
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 7:44 pm
Пазрджик
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта