Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Пет Фев 14, 2014 7:24 pm

Италиано, незнам какъв съм пияч, но 230гр. вино са ми нормално количество.Купата със салата ми се видя огромна, не можех да поема повече В в твърдо състояние, затова ги обърнах в течно :doNotKnow: .Знам ли, може да е грешка :think2: Ще пробвам утре нещо друго :cooking1: Ако все така съм гладна, по-добре да се :bomb: Шегичка :laugh1:
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Съб Фев 15, 2014 2:49 am

Не, не виждам грешка в изчисленията ти ... оставам с предположението, че от алкохола ти е пристъргало нещо.

п.с. Сега ми хрумна и друго. Понякога жаждата се бърка с глад. А освен Зоната, която знаеш, че "пие" много вода, ти си поела прилично количество алкохол, който малко или много дехидратира. Та, може в тая връзка да е "подаден грешен сигнал" до мозъка. :th:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот eleen » Съб Фев 15, 2014 12:42 pm

Здравейте ! Днес реших да намаля закуската на 1 блок не се чувствах гладна - 220 г мляко микс от 0,1 и 2%/ останали по малко в кофичките/ добавих 1/2 суп лъж ленено семе и малко течен подсладител. След 3 часа почувствах глад.
Преди малко забърках обяд :
160г извара на Родопея- суроватъчна/ не пише нищо на етикета освен калории/ 160 /56=2,85 БП за оставащите 0,15 добавих лъжичка кисело мляко ; 360 г печени чушки / 140= 2,57 БВ + 26г киви за оставащите 0,43БВ 3БМ= 1ч. лъж зехтин. Малко магданоз, чесън на прах сол. Може да не са перфектни сметките , но.. се постарах . :)
eleen
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 10:27 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Съб Фев 15, 2014 1:14 pm

Благодаря Италиано, най-вероятно да е така„грешна инфор. до мозъка„.Но може би правилното решение е ...без алкохол, поне в началото...Не е болка за умиране.Благодаря отново, хубаво е да си имаме знаещи :msmile7: хора в сайта.
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Съб Фев 15, 2014 3:13 pm

Извинете, пак аз....Много ми е неудобно :shy: вече ставам досадна, но все попадам на проблеми.Сега си купих йогурт със следната инф. по етикет:П-3,2 В-5,2 М-1 и ОЛИГОФРУКТОЗА-1,5???????Изчислих по формулите, но тази олигофруктоза ме обърка.Моля, би ли някой ми избистрил проблема:какъв е този продукт(по мои изчисл.трябва да е М, а по таблица спада към смесените П.) и тази олигоф. :think2: ...дали не е вид посладител...дано не съм казала глупост :dum: Извинете моля, ако ви изнервям :pray:, но съм :bebe3: в ЗОНАТА.
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Съб Фев 15, 2014 3:40 pm

Фи, този продукт е смесен, но не е добре балансиран, въглехидратите му са малко повечко. Пада се средно около 200 гр. за 1БП+1МВ. Потърси в магазините мляко, което долу горе е 3:4 протеини и въглехидрати и до 2% мазнини.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Съб Фев 15, 2014 5:17 pm

Благодаря Кари, но с риск да сгреша(вече не съм сигурна в уменията си по математика)....не си ли направила малка грешка:след изчисления по етикет П=219,а В=173...излиза че П са малко в повече, не В.При отношение3:4, протеини към В...... :bored1: Извини ме моля те, ако нещо съм сбъркала....и не разсъждавам правилно :hm:
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Маня » Съб Фев 15, 2014 5:35 pm

Стойностите на протеини и въглехидрати са много близки, затова е смесен продукт. Но не е балансиран.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Съб Фев 15, 2014 6:09 pm

:wave: Мани...ако взема необход. количество М,В и П +този йогурт до 2Б...да речем, нщма ли да се пол. балансирана закуска.Вече се обърках съвсем :doNotKnow:
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Diva69 » Съб Фев 15, 2014 7:48 pm

Пипи, можеш ли да ми обясниш защо в таблицата на Б.Сиърс - "Greek Yogurt, plain no-fat" е дадено само като протеин и е задно с Cottage cheese-а, low-fat, а по-надолу в таблицата Yogurt, low-fat plain (123g) е дадено за смесен продукт. Не трябва ли и Greek Yogurt-а да е смесен продукт 1БП+1БВ ?И не е ли сменил грамажа и на прясното мляко? Вижда ми се, че има разлика?
Аватар
Diva69
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Яну 16, 2014 8:55 pm
Michigan/Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 15, 2014 8:06 pm

Дива, ще ти отговоря в темата за Таблицата и храните, че тия шантави модератори като се разпишат с тия червени химикали, и ми става лошо вече :stupid: :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Diva69 » Съб Фев 15, 2014 9:08 pm

O, Пипи извинявай! Не съм видяла къде поствам въпросът. :applaus:
Аватар
Diva69
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Яну 16, 2014 8:55 pm
Michigan/Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Tatyana » Съб Фев 15, 2014 10:45 pm

Привет на всички в този страхотен сайт от мен и едно голяяямо благодаря на създателите, както и на всички, които отговарят на новите като мен :bouquet:
Книгата я четох преди 2 години, но тогава ми се видя много сложно и реших, че я оставям на изчакване за втори прочит. Преди 2 седмици и аз не знам как попаднах тук, но знам, че случайни неща няма. Изчетох почти всичко от сайта и форума и така ме грабнахте, че от седмица и аз съм в зоната или поне си мисля, че съм близо до нея. Вече има резултат от -1,4 кг само за 7 дни, но по-важното е, че от 2-3 дни енергията ми се увеличи поне двойно (може и да си въобразявам, защото още е рано). Дори вече започнах да зарибявам хората около мен... :)
Още съм като пате в кълчища, но реших, че е по-добре да започна и да коригирам грешките в движение, отколкото да трупам само теория. Засега мисля, че се справям горе-долу, но днес изникна питанка за един Котидж. Намерих този за който прочетох тук и съм ви много благодарна, защото не знаех, че има такава вкусотия. Но днес явно някой оЗОНиран е изкупил всичкия обезмаслен котидж (да си признае кой е ;) ) и си взех от другия. Но....като се прибрах голямо разочарование. Няма никаква табличка за протеини, въглехидрати и др., а само "мазнини в сухата маса 20 %". Сравних с другия - там са 10 %. Освен това е на друга фирма - не е Linessa, а Goldessa (това не знам дали трябваше да го пиша, но не е реклама). Та сега въпроса ми е по колко да ям от него и да добавям ли допълнителни мазнини?
Извинете, че малко дълго стана, но явно и аз няма да мина без въпроси. Много информация накуп ми дойде и не си спомням това да съм го чела някъде.
Още веднъж благодаря за невероятния сайт, от който направо извира положителна енергия :bouquet:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 16, 2014 1:08 am

Татяна, добре дошла :hug: Сега един съвет от мен за всички начинаещи- Щом сте НАЧИНАЕЩИ, следвайте си табличката и това е :but: . Каква е тая мания на всички да се ровят в тия пусти етикети...и защо всички избират трудния път.. :doNotKnow: нямам идея.. :th:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Нед Фев 16, 2014 8:04 am

Здравей Татяна и поздравления за правилното решение да навлезеш в Зоната!
Относно котиджа, взела си от този с по-голямата масленост ( и аз взимам от него като няма от другия), яж си го както е грамажа на другият ( 55-56гр ) без да добавяш мазнини.
Успех! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Tatyana » Нед Фев 16, 2014 2:38 pm

Пипи, Кари, много ви благодаря и на двете за бързия отговор :bigsm22:
Май малко взех да се вманиачавам, но поне в началото исках да съм по-стриктна. Значи ще си карам по таблицата, а ако не е обезмаслено нещо не добавям мазнини. И без това е много по-лесно с тази таблица и сега вече разбирам големия труд, който е положен по нея. Голямо облекчение е :applaus: .
Ще се опитвам да не досаждам с много въпроси (като попрочетох сайта и форума повечето отпаднаха), но поне в началото вероятно ще ги има. Само още 1 и ме извинете предварително, ако не е в подходящата тема.
Имам едни земни ябълки (гулия) в хладилника и не ми се ще да изхвърлям, защото мисля, че са полезни. Не ги открих в таблицата и според моите изчисления 1 блок от тях е 60 г. Данни: въглехидрати - 17, фибри - 2. Не я долюбвам много математиката, но се надявам поне с тези формулки да се оправям правилно.
Благодаря от сърце за посрещането :hug:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта