Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пон Мар 24, 2014 8:08 pm

Gazilot написа:Да, изтрих го, щото той беше за тук, прочети колко се прокламира по-горе пустият му КП. Там няма сми да стои този пост.

Е, нямам представа изобщо от протеини, досега изобщо не съм използвала и много се чудя дали изобщо да използвам, може би само за някоя рецепта от тук да го използвам. Просто изчислих готовата рецепта по колко блока трябва да бъдат продуктите, за да е балансирана. Аз лично бих използвала друг крем без протеини на прах. :bigsm1:
Нещо ми се върти из главата за зонова торта, но още не е узряло съвсем. Мъчи ме блата, но се надявам скоро да го измъдря и него. :msmile2: :bigsm1:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Зоната
 

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Мар 24, 2014 11:22 pm

Gazilot написа:Да, изтрих го, щото той беше за тук, прочети колко се прокламира по-горе пустият му КП. Там няма сми да стои този пост.

Гази, аз не съм ти прочела мнението, но чак пък да се прокламира... Някой даде готова рецепта, публикувана в BB-Team и помоли да се преизчисли в Зонова. Аз нямам представа какво е това казеинов протеин, така че всяка информация би ми била полезна. И ако този протеин не е добър, би било добре да се напише в рецептата да се използва друг вид протеин.:hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Gazilot » Пон Мар 24, 2014 11:50 pm

Имаше го и на няколко други места. Както и да е.

Още докато разучавах как да си направя гхи масло и се задълбочих какво точно се случва в процеса на добиването му, ми направи впечатление (а аз съм чувствителен на темата), че един от големите плюсове на гхи е, че полученото като краен продукт масло "е изчистено от белтъчния казеин, който повишава нивото на холестерина в кръвта".
Повтарям, не съм специалист, но по моята лаишка логика, не може отстраняването на казеина да е голям плюс при получаване на древен здравословен продукт и същевременно да се консумира на протеин в чистата му форма. Или може би е за хора със артериални съдове без никаква плака, които могат да позволят 20 годишната му бъдеща консумация. После се поразрових, и в много материали намерих подкрепа на моята логика. Тука е най-синтезирано:
тук
и тук
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 25, 2014 12:14 am

Gazilot написа:Имаше го и на няколко други места. Както и да е.

Още докато разучавах как да си направя гхи масло и се задълбочих какво точно се случва в процеса на добиването му, ми направи впечатление (а аз съм чувствителен на темата), че един от големите плюсове на гхи е, че полученото като краен продукт масло "е изчистено от белтъчния казеин, който повишава нивото на холестерина в кръвта".
Повтарям, не съм специалист, но по моята лаишка логика, не може отстраняването на казеина да е голям плюс при получаване на древен здравословен продукт и същевременно да се консумира на протеин в чистата му форма. Или може би е за хора със артериални съдове без никаква плака, които могат да позволят 20 годишната му бъдеща консумация. После се поразрових, и в много материали намерих подкрепа на моята логика. Тука е най-синтезирано:
тук
и тук

Утре ще ги прочета по-подробно, че сега е време за :msmile3:, но схванах за какво иде реч. Мерси. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Стеф » Вто Мар 25, 2014 4:29 pm

Пилешка кавърма
Лук - 1/2 БВ /65 гр.
Брашно - 1 БВ /1 с. л.
Сурова чушка - 1/2 БВ / 120 гр.
Сирене - 2х28 гр. 2 БП
Пилешко месо - 4х28 гр. 4 БП
Мазнина - 1 с. л. /по-малко защото сиренето ме съмнява нещо/
Задуших зеленчуците с мазнината, добавих малко червен пипер и брашното и ч. чаша вода и последно месото. Повря около 10 мин., разделих на две порции, поръсих с магданоз и сложих сиренето като гарнитура във всяка чиния. За мен добавих чаша вино за дъщерята чаша домашен доматен сок, които са 2БВ.
С помощта на няколко съфорумци си открих грешка - липсва блок въглехидрат - добавяме като десерт 200 гр. ябълка :shy:
Изображение
Последна промяна Стеф на Пет Мар 28, 2014 5:00 pm, променена общо 3 пъти
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот marianapanova » Чет Мар 27, 2014 5:23 pm

Стеф написа:Пилешка кавърма
Лук - 1/2 БВ /65 гр.
Брашно - 1 БВ /1 с. л.
Сурова чушка - 1/2 БВ / 120 гр.
Сирене - 2х28 гр. 2 БП
Пилешко месо - 4х28 гр. 4 БП
Мазнина - 1 с. л. /по-малко защото сиренето ме съмнява нещо/
Задуших зеленчуците с мазнината, добавих малко червен пипер и брашното и ч. чаша вода и последно месото. Повря около 10 мин., разделих на две порции, поръсих с магданоз и сложих сиренето като гарнитура във всяка чиния. За мен добавих чаша вино за дъщерята чаша домашен доматен сок.
Изображение

Стеф,много вкусно изглежда всичко,но трябва да се добавят още 2В тъй като гледам в кавърмата протеина ти е 6П и 2В,дано не греша някъде,иначе вксно ми изглежда!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Мар 27, 2014 5:32 pm

Яяяя, кой се появииии ...
Марианка!
:hug:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот marianapanova » Чет Мар 27, 2014 6:20 pm

Italiano написа:Яяяя, кой се появииии ...
Марианка!
:hug:

:hug: Здравей Ити аз съм тук след двумесечно отсъствие се завръщам отново!
Имах малки проблеми с бременността,но вече всичко е ок и дано да е така до края!
Завръщам се тук със заветно качените 7 кила и ужасни аритмии от една страна от бременността,от друга от безразборното хранене,но може и да е от водата,пия по 4 литра на ден!
Но се взимам в ръце!Това не беше Мариана а Зверяна :laugh1:
Днес лекарката ми се накара хубаво че съм качила 7 кг :wow: и ми дава още макс 10!Страхотия е при мен!
Много ми липствахте всички! :rheart:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Мар 27, 2014 9:30 pm

Оп, спираме качването!
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Gazilot » Чет Мар 27, 2014 10:14 pm

Зверяна The Fail не ми харесва, повече ме кефеше Марианка The Champ. Стягай се!!!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Мар 27, 2014 10:26 pm

Е, и вие сега - не може и душата в рая и х... до края. :laugh1: Хем мама, хем Зона! :laugh4:
Мама Марианка е достатъчно запалена по Зоната, за да върви по пътя й - важното е човечето да е добре и да не й създава проблеми повече докато му дойде времето да се появи (щото те тогава стават още по :laugh4: )
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пет Мар 28, 2014 8:20 am

Гази няма я вече зверяна!
Сега е зоновата Мариана която се хвали с редовно хапване и свалени 400 гр Боже отново се чувствам прекрасно!
Лекарката заради бебчо и кръвното ще ме гони като империалист, да се храня здравословно и разумно, но тя незнае,че аз имам вас ;-) и ще се справя!
И пак ще съм си шампион! @-}--
Благодаря ви за подкрепата!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Стеф » Пет Мар 28, 2014 8:32 am

marianapanova написа:Стеф,много вкусно изглежда всичко,но трябва да се добавят още 2В тъй като гледам в кавърмата протеина ти е 6П и 2В,дано не греша някъде,иначе вксно ми изглежда!


Добре дошла отново :bouquet: Да, права си, че трябва да се добавят два блока въглехидрати, но съм написала че ги наваксахме с чаша вино и чаша домашен доматен сок.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Мар 28, 2014 9:09 am

Стеф, може би трябва да добавиш в рецептата, че чашата вино и сокът са по 2ВБ, за да е по-ясно. :hug:
То, от чаша до чаша... ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Стеф » Пет Мар 28, 2014 10:16 am

Права си, защото някой може и халба да си налее :laugh4:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Мар 28, 2014 12:56 pm

Стеф написа:Права си, защото някой може и халба да си налее :laugh4:

Стеф, ако наистина виното и доматения сок са по два блока, т.е. общо 4 блока, всичко е ОК. Но ако са по един блок, тогава пак липсват 2 БВ. Моля те поправи рецептата, за да не се бъркат хората. :hug:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта

cron