Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот pfoenix » Нед Фев 09, 2014 11:23 pm

Просто ми кажете, дали ще отслабна или не.? Физическо натоварване имам всеки ден.
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 09, 2014 11:30 pm

:stupid: :stupid: :bigsm36: :bigsm34: Виж сега, върни две страници на зад в този форум, на стр 27, и прочети 8 мия мисля пост от горе надолу от Пет Фев 07, 2014 10:45 pm ......че да не се повтарям. Само за сега ще ти кажа, че най омразното нещо за мен в този форум е да чувам името на този алчен бакшиш! Прочети коментара от предната страница, после отиди да си вземеш листите от оня мошеник, и си подгрей камината с тях, или ги изметкай на момента в кошчето за да не се омирисва форума тук :laugh1:

После седни да разгледаш сайта, прочети статията Влез в Зоната, после прегледай Дневникът на Гого (всичко това ще ти отнеме не повече от 20 минути), и после ела да си говорим.

И както казах, с листите дето ти е ги е дал оня таксиметров можеш да си запалиш каминката...пълен БОКЛУК...аз даже не ги разгледах много подробно, но като скивах хляба- 3 филии и :stupid: Не искам да почвам да разглеждам по-подробно, ще съвсем ще се отвратя от тоя гнусен мошеник.....Бегай брат от там, и не си давай парите на вятъра.Тук е истината и ние ще ти помогнем ;)

От такива като теб поговорката "Докато има риба, ще има и рибари" ще е много актуална..... в случая с бакшиша поговорката може да се перефразира така " докато има балъци, ще има мошеници".... :stupid:

Сега отивай да четеш малко, и после се върни при нас за да се заредиш с малко положителна енергия :hugs1:

Ще отслабнеш разбира се, както всички тук, Прочети малко за какво става въпрос, защото явно нямаш никаква представа какво е Зоната. Ние няма как да ти помогнем ако не си вкараш малко инфо в главата. Ще отслабнеш много повече от колкото предполагаш!
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот pfoenix » Пон Фев 10, 2014 12:02 am

pipilota написа: :stupid: :stupid: :bigsm36: :bigsm34: Виж сега, върни две страници на зад в този форум, на стр 27, и прочети 8 мия мисля пост от горе надолу от Пет Фев 07, 2014 10:45 pm ......че да не се повтарям. Само за сега ще ти кажа, че най омразното нещо за мен в този форум е да чувам името на този алчен бакшиш! Прочети коментара от предната страница, после отиди да си вземеш листите от оня мошеник, и си подгрей камината с тях, или ги изметкай на момента в кошчето за да не се омирисва форума тук :laugh1:

После седни да разгледаш сайта, прочети статията Влез в Зоната, после прегледай Дневникът на Гого (всичко това ще ти отнеме не повече от 20 минути), и после ела да си говорим.

И както казах, с листите дето ти е ги е дал оня таксиметров можеш да си запалиш каминката...пълен БОКЛУК...аз даже не ги разгледах много подробно, но като скивах хляба- 3 филии и :stupid: Не искам да почвам да разглеждам по-подробно, ще съвсем ще се отвратя от тоя гнусен мошеник.....Бегай брат от там, и не си давай парите на вятъра.Тук е истината и ние ще ти помогнем ;)

От такива като теб поговорката "Докато има риба, ще има и рибари" ще е много актуална..... в случая с бакшиша поговорката може да се перефразира така " докато има балъци, ще има мошеници".... :stupid:

Сега отивай да четеш малко, и после се върни при нас за да се заредиш с малко положителна енергия :hugs1:

Ще отслабнеш разбира се, както всички тук, Прочети малко за какво става въпрос, защото явно нямаш никаква представа какво е Зоната. Ние няма как да ти помогнем ако не си вкараш малко инфо в главата. Ще отслабнеш много повече от колкото предполагаш!


Прочетох всичко. На ден ми трябват по 11 блока + 4,14 литра вода.
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 10, 2014 12:27 am

Ок, щом калкулатора ти показва 11 блока, може би е добре и да започнеш с 12 за първате седмица и да видиш как ще се чувстваш. АКо ти идват много, тогава ще ги намалиш на 11. Разпредели си ги така:

Закуска-3 блока, което означава, че в чинията ти трябва да има 3 блока протеин +3 въглехидрати + 3 мазнини

Обяд-3 блока - което означава, че в чинията ти трябва да има 3 блока протеин +3 въглехидрати + 3 мазнини

Следобедна закуска-2 блока което означава, че в чинията ти трябва да има 2 блока протеин +2 въглехидрати + 2 мазнини

Вечеря- 3 блока - което означава, че в чинията ти трябва да има 3 блока протеин +3 въглехидрати + 3 мазнини

преди лягане- 1 блок което означава, че в чинията ти трябва да има 1 блок протеин +1 въглехидрати + 1 мазнини

Погледни времето / часовете за хранене в Примерно разпределение на хранителните блокове

Ако закуската ти е 3 блока- означава, че в чинията ти трябва да сложиш по 3 блока от трите вида храни протеин, вългехидрат и мазнини- например 3 блока някаква шунка или филе, или извара или какъвто и да е протеин (ще гледаш да са по възможност нискомаслени), после добавяш 3 блока въглехидрати- например една ябъла е 2 блока + 1 блок домати = 3 блока, и за мазнини например 9 бадема. 3 бадема са един блок, на теб три трябват 3х3=9 бадема....схвана ли колко е просто....отваряш Таблицата и гледаш количествата за един блок, и си подреждаш чинията

Можеш да ядеш каквото си поискаш, но като за начало, ако искаш по-бързи резултати, се придържай към таблицата със зелените храни :applaus:

И така в зависимост от определените блокове за дадено ядене си пълниш чинията. Предполагам че знаеш какво е протеини и какво е въглехидрати. За всеки случай да ти кажа : "Протеините се разхождат по земята, а въглехидратите растат по полята"...всико което ходи е протеин :) Разгледай внимателно таблицата и ще ти стане ясно. Там продуктите са дадени за един блок.

Това е от мен, ако не ти е ясно нещи, питай.
И ако имаш визита скоро към кабинета на таксиметровата "Симеоновска" мошеническа служба, изметкай му 15-20 яйца на вратата от мое име (по възможност ако може да са развалени запъртъци ) :bigsm24: :laugh1: ще съм ти много благодарна... :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Gazilot » Пон Фев 10, 2014 1:17 am

Много се кефя как Pipi enrage-ва, като чуе Симеонов :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 10, 2014 2:12 am

:laugh1: :laugh1: Ти уважаеми Газилотееее, недей мноооо да знайш, че на лето да не цъфна пред врата ти по бански и с кошничка яйца :laugh2: :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karlson » Пон Фев 10, 2014 2:18 am

Ето ме отново :)
Незнам дали е редно, но махнах отчайващия пост, който бях написала, не искам да товаря никой ;)
Pipilota, първо - извини ме за "новата тема" - наистина съм нова във форумите, ако трябва да съм точна - това ми е първата регистрация и пост във форум! надявам се ми е простена грешката :hm:
Благодаря за топлото посрещане! Също и на Karrita и на gogo :applaus:
Отговарям накратко - воля имам, незнам до къде ще стигне, но се опитвам да се самомотивирам! Понякога лесно се отчайвам и бързо рухвам, но после ставам и продължавам ;)
От няколко дни чета дневници на зонуващи… дневника на gogo си го пазя за десерт :) Засега чета на останалите, внимателно и подробно, в един файл си вадя неща, които са важни и ще са ми нужни! Много ми е полезна и ценна тази информация, виждам кой през какви моменти и терзания е минал и ако някой се е отказал - видимо и съвсем ясно е защо ;)
Купих си и книгата, но понеже искам да "повлека" в зоната и майка ми, дадох й я да чете, докато аз чета дневниците… Не стига, че още аз не съм в зоната, но и други хора убеждавам колко е хубаво там :laugh1:
Но явно съм убедителна, защото и тя от два дни чете и постоянно обсъждаме и коментираме!
Незнам кога е момента за започване на дневник, дали сега или на по късен етап…? Искам да си съставя примерно меню според нещата които аз обичам да похапвам и според примерните варианти тук, за да вляза подготвена в Зоната. Сигурно ще възникнат въпроси и ще се надявам да помагате, но ще се постарая да се подготвя достатъчно добре, за да не задавам излишни въпроси да правя елементарни грешки.
А Pipilota - по повод пристанището - твърдо мисля да пусна котва тук :)
Karlson
 
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Фев 06, 2014 6:36 pm
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот pfoenix » Пон Фев 10, 2014 8:47 am

Добро утро и успешна седмица на всички. :)

Имам малко затруднение с изготвянето на , хранителния режим "зоната" , значи започнах изготвих си закуската, до там обяда ми е труден да си го изготвя, много е объркващо с тези блокове. Моля за помощ.

П.п. Да си останат 11 блока дневен прием.?? Да мога, по-бързо да свалям

П.п. Нещо подобно ли трябва да е.:???

Понеделник:

Закуска: Сирене „3 блока“ = 126 гр. + Портокали 2 бр. „2 блока“ + Орехи 3 бр. „3 блока“

Обяд: Риба тон в собствен сос „3 блока“ = 84 гр. + Домати „2 блока“=480 гр. + Орехи 3 бр. „3 блока“

Следобед: Сирене „2 блока“ = 84 гр. + Ябълки 2 бр. „2 блока“ + Орехи 2 бр. „ 2 блока“

Вечер: Пилешко месо „3 блока“ = 84 гр. + Домати 1 бр. „1 блок“ + Портокали 2 бр. „2 блока“ + Орехи 3 бр. „3 блока“

Късна закуска: Кисело мляко 1 ч.ч. = 220 гр. + Мандарини 1 бр. „ 1 блок“ + Орехи 1 бр. „ 1 блок“

П.п. Вторник/а , реших да е същото меню.

П.п. Другото което успях да направя:

Сряда:

Закуска: Извара „ 3 блока“ = 168 гр. + Ябълка 2 бр „ 2 блока“ + Мандарини 1 бр. „1 блок“ + Орехи 3 бр. „3 блока“

Обяд: Риба тон „ 3 блока“ = 126 гр. + Домати „ 2 блока“ = 480 гр. + Портокал 1 бр. „1 блок“ + Орехи 3 бр. „3 блока“

Следобед: Сирене „2 блока“ = 84 гр. + Ябълки 2 бр. „2 блока“ + Орехи 2 бр. „ 2 блока“

Вечеря: Риба тон „ 3 блока“ = 126 гр. + Домати „ 1 блок“ = 240 гр. + Мандарина 1 бр. + Портокал 1 бр. + Орехи 3 бр.

Късна вечеря: Кисело мляко 1 ч.ч. = 220 гр. + Мандарини 1 бр. „ 1 блок“ + Орехи 1 бр. „ 1 блок“

Четвъртък:

Закуска: Сирене „3 блока“ = 126 гр. + Портокали 2 бр. „2 блока“ + Орехи 3 бр. „3 блока“

Обяд: Пилешка шунка „3 блока“ = 126 гр. + Домати „ 2 блока“ = 480 гр. + Мандарина „ 1 блок“ + Зехтин 1 ч. л. „1 блок“

Следобед: Сирене „2 блока“ = 84 гр. + Ябълки 2 бр. „2 блока“ + Орехи 2 бр. „ 2 блока“

Вечер: Пилешка шунка „3 блока“ = 126 гр. + Домати „ 1 блок „ = 240 гр. + Портокал „1 блок“ + Мандарина „1 блок“ + Зехтин 1 ч.л. „1 блок“

Късна закуска: Кисело мляко 1 ч.ч. = 220 гр. + Мандарини 1 бр. „ 1 блок“ + Орехи 1 бр. „ 1 блок

Петък:

Закуска: Сирене „3 блока“ = 126 гр. + Портокали 2 бр. „2 блока“ + Орехи 3 бр. „3 блока“

Обяд: Риба тон „ 3 блока“ = 126 гр. + Домати „ 1 блок“ = 240 гр. + Мандарина 1 бр. + Портокал 1 бр. + Орехи 3 бр.

Следобед: Сирене „2 блока“ = 84 гр. + Ябълки 2 бр. „2 блока“ + Орехи 2 бр. „ 2 блока“

Вечер: Пилешко месо „3 блока“ = 84 гр. + Домати 1 бр. „1 блок“ + Портокали 2 бр. „2 блока“ + Орехи 3 бр. „3 блока“

Късна вечеря: Кисело мляко 1 ч.ч. = 220 гр. + Мандарини 1 бр. „ 1 блок“ + Орехи 1 бр. „1 блок“
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот pfoenix » Пон Фев 10, 2014 10:34 am

Няма ли някой онлайн, да ми каже дали подредбата е добра, да ходя на пазаря нужните продукти и от утре да започвам.?
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Violka » Пон Фев 10, 2014 10:38 am

Здравей Жоро :hug:
Не е толкова сложно колкото си мислиш. Прочети малко по-напред, Пипи ти е написала, че на едно хранене трябва да имаш равен брой блокове на протеини, въглехидрати и мазнини. Виж таблицата на хранителните блокове и даже си я разпечати за по-удобно. Придържай се към оцветените в зелено храни в началото за по-бързи резултати.
Ти си много млад и според мен много бързо ще свалиш килограми, ако се придържаш стриктно към този начин на хранене. Стана ми много симпатичен, понежи си на годините на моят син, а и си висок колкото него, та сигурно майчинското ми чувство ми проговори. Та по въпроса:
1. Искаш да приемаш по 11 блока, но в твоето разпределение са 12 или по-точно около. Рапределението на 11 блока мже да бъде 2/3/2/3/1
2. Закуската - имаш 3БП - най-добре това сирене го замени с извара и искам да ти напиша подрабно за всички грешки, но нямам време :refuse: Затова ти предлагам следното:
Купи си кухненска везна (има и по 10-15 лв.)
Купо си овес, ама наистина овес, а не овесени ядки и тем подобни
За закуска си сваряваш например 10 блока=140 гр., след като го свариш го претегляш и си го разделяш на 5 равни части (например в някакви кутии), добавяш извара (извара Олимпус 1 БП е точно 50 гр.) за 2ПБ=100 гр., разбъркваш и към всяка кутия прибавяш по 6 бр, бадеми(сурови) и имаш закуска за 5 дни от по 2 блока П+В+М.
За обяд - 84 гр. пилешко филе на скара - 3БП
- 240 гр. домати - 1 БВ
- 2 мандарини или 1 портокал = 2 БВ
- 9 маслини - 3 БМ
Обяд 3БП + 3БВ + 3 БМ
и т.н.
Записвай си блоковете по този начин и веднага ти излиза грешката, ако има такава.
Съжалявам, че нямам време да пиша, но ти пък отдели малко от своето и изчети всички теми от форума, вярвай ми ще ти бъдат само в помощ и много неща ще ти станат ясни. Прочети непременно и дневника на Гого(и не само него) ще ти бъде от голяма полза.
Дано да съм помогнала поне мъничко :shy:
Аватар
Violka
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 12:31 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот pfoenix » Пон Фев 10, 2014 10:50 am

Здравей Виолка, значи извара "Олимпус" , никаде не мога да намеря. Значи по думите на Пипи, трябваше да си изготвя режим с 12 блока, тъй като тя смяташе, че 11 отначалото ще ми бъдат малко. Мисля, че режима които си съставих е 12 блока. Както Пипи каза разпределих ги така: 3-3-2-3-1 така ги разпределих по-нейна препоръка. Мисля, че режима които съставих е по правилата на "зоната" , сиренето ще го заместя с извара добре.!! Друго , какво да замествам.? Прочетох статията на Гого, много неща ми станаха ясни, така си изготвих по-горното меню. Може ли пилешкото месо, да бъде готова пържола от тези в пакетчета които ги продават.?

П.п. Овес не мога да ям, не ми понася стомаха после го повръщам.
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Violka » Пон Фев 10, 2014 11:20 am

Жоро, извара Олимпус има винаги например в Пени или Аскент - не знам от къде си и какви магазини има там.
Ако не намериш такава, то тук се споменаваха други марки като Мароне, маджаров и др. Гледай да има етикет със съдържание на протеини, въглехидрати и мазнини, изчисляването става по следните формули:
- за въглехидрати - 900/количеството въглехидрати по етикет = 1 БВ
- за протеини - 700/ количеството протеин по етикет= 1БП.
Учудваш ме с овеса, опитвал ли си? То е като сварено жито и е много засищаща закуска.
Портокалите не са 1 за 1 БВ - 1/2 портокал е 1 БВ.
За пилешкото филе вакумирано изпечено, ами аз само такова ям на работа, купувам си пакет около 250 до 260 гр. и си го разделям на 3.
Орехите си замени с бадеми, маслини
Рибата е 42 гр. за 1 БП - разгледа ли таблицата на хранителни блокове?
480 гр. домат е много за еднио ядене, допълвай въглехидратните блокове с плодове, сега има все още мандарини и портокали, а също киви.
Има вече и маруля, например 250 гр. маруля = 1/2 БВ + 120 гр. краставица=1/4 БВ + 20 гр. зелен лук= 1/4 БВ или всичкото прави 1 БВ + 3 БМ, овкусена с 1 ч.л зехтин сол и оцет е прекрасна салатка, донавяш 2 мандарини или 1 портокал и си ги докарал до 3 БВ и 3БМ, добавяш мръвка и си готов.
Ако имаш възможност си купувай по-често риба, на кулинарните щандове обикновенно има изпечена скумрия на скара.
Киселото мляко е смесен продукт, т.е. 220 гр=1БП+1БВ,аз ям Боженци 2%
Ако има друго питай, знам че сега е пълна каша в главата ти, но всичко ще се избистри, ако имаш желание разбира се.
Аватар
Violka
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 12:31 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот pfoenix » Пон Фев 10, 2014 11:24 am

В моя град има следните магазини: "Билла,Лидъл и на 12.02. ще отворят и Кауфланд" , желанието го имам, но не мога да разбира нищо от тези формули. Сега още повече се обърках, ще може ли на лично да ми помогнеш с хранителния режим.? Да опитвал съм овес няколко пъти, става ми много гадно тъй като го смесвах с кисело/прясно мляко и направо после връщах.
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Violka » Пон Фев 10, 2014 11:42 am

Жоро, за да не разводняваме тук темата, направи си един дневник и колкото мога ще помагам, пък и други по-вещи в Зоната от мен предполагам също.
Сега на обедната почивка ще се опитам да ти напиша моето меню. Разходи се и из другите дневници, почти всички си пишат менюто, така че все нещо ще си подбереш. :wave:
За формулите - погледни последнте станици от дневника на Гого http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=58&start=160 там го е обяснил много добре.
Последна промяна Violka на Пон Фев 10, 2014 11:44 am, променена общо 1 път
Аватар
Violka
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 12:31 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот pfoenix » Пон Фев 10, 2014 11:44 am

Значи това меню което си изготвих по-горе, не е балансирано както трябва и няма да ми помогне.? Така ли да разбирам.?
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Violka » Пон Фев 10, 2014 11:45 am

Точно така, трябва да се преработи.
Аватар
Violka
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 12:31 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта