Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот kate » Чет Сеп 19, 2013 2:27 pm

nympheacea, благодаря много!
kate
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 5:16 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Djidji » Чет Сеп 19, 2013 6:01 pm

Здравейте всички зонуващи. Новите правила ми харесват,определено ще има по- малко spam.
Аз мога да споделя резултати за първия месец в зоната-килограми-3,2 ,загуба на сантиметри съдейки по дрехите.
Всичко това спазвайки хр. режим и малко спорт- скачане на въже.Единствения ми проблем е честото уриниране,поради голямото количество вода ,което се приема. Иначе се чувствам добре,по -лека определено и по енергична. Желая ви хубава вечер. :wave:
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Сеп 19, 2013 8:21 pm

Джиджи, поздравления за резултатите. А проблемът с честото ходене до тоалетна можеш да решиш с използване на...памперси :laugh1: :laugh3: :laugh2:

Нимфи, благодарско за отговора ти на Кате :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Djidji » Чет Сеп 19, 2013 8:37 pm

Гого много мило предложение,сигурно ще им дойде времето и на тях-дано да е поне след 30-40 години.
Всеки проблем има своето решение. :stupid: :laugh1:
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Сеп 19, 2013 11:30 pm

Спамът от дневниците се премести тук ... :laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Сеп 20, 2013 1:55 am

Italiano написа:Спамът от дневниците се премести тук ... :laugh4:

:laugh2: Ай ся, ко сЪ заяждаш ти пък :bigsm52:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Poppy » Пет Сеп 20, 2013 10:04 am

Искам да попитам, защото преди 2 дни изпаднах в такава ситуация. Бях вечеряла в 7.30 вечерта, обаче толкова ми се спеше, че си легнах в 8.30 с дъщеря ми. Не бях гладна и пропуснах вечерното хранене - 1 блок, а и беше много скоро след вечерята. В такива случаи трябва ли да си хапна каквото ми се полага въпреки това?
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Сеп 20, 2013 12:25 pm

Да, ако можеш да се храниш, докато спиш. :laugh1:

Шегичка, ама не се сдържах. Не се сърди. :hug:

Не мисля, че се е случило нещо сериозно. Пропуснала си 1 блок - ОК.
Мисля, че правилното е да не го компенсираш на сутринта с добавяне на нов блок.
А и така или иначе ти си се "запасила" преди сън, затова си мисля, че нямаш проблем. Идеята на този последен блок е именно това - да даде "материал" на организма (най-вече мозъка), докато спиш и не можеш да го осигуриш за период от 6-8 часа.
Хапнала си доволно блокове, легнала си след 1 час, всичко е наред.

Ама това си е само мое мнение. Да видим старшите какво ще кажат по въпроса.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Сеп 20, 2013 2:11 pm

Попи, наш Ити ти е отговорил чудесно и абсолютно правилно. Щом си заспала до един час след последното хранене, значи си ок, и мозъка ти си е имал запаси докато спиш :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Poppy » Пет Сеп 20, 2013 2:36 pm

Добре
Italiano написа:Да, ако можеш да се храниш, докато спиш. :laugh1:

Шегичка, ама не се сдържах. Не се сърди. :hug:



:laugh1: за щастие губя само килограми, чувството ми за хумор си е на място, Ити. Благодаря ви, мили хора. С вас ми е много по-лесно да съм стриктна. Друго си е да имаш съмишленици.
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот tanya » Пет Сеп 20, 2013 9:30 pm

Благодаря на Hippo Del и Italiano за отговорите! Извинявам се , чак сега се включвам , но от подвързване на учебници и закупуване на помагала не ми е останало време да седна пред компютъра. Кажете ми само , на сина ми когато му взимам мерките- обиколката на коремчето ли да меря или на врата?
Аватар
tanya
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 9:08 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Сеп 21, 2013 4:08 am

Таня, калкулатора няма да ти свърши работа, защото е направен за възрастни, и просто ще ти покаже минималния брой блокове, който е 9, което всъщност може да се окаже много храна за едно 8 годишно дете. Ако ти си в зоната, и си запозната вече с количествата за блок, можеш да се опиташ на око да му ги нагласиш, да пробваш със 7 блока, или по-малко или повече. Но повярвай ми, да не те отчайвам, ама е ужасно трудно да вкараш едно дете в зоната. Освен ако не сте по 24 часа заедно в денонощие, и го дебнеш всяка минута да не надникне в хладилника за нещо сладичко :)

Най-доброто което можеш да направиш, е да си направиш една равносметка на това какво ядете в къщи, какво готвиш, преобладават ли предимно постните манджи, или сухите храни и т.н
По всичко изглежда, че синът е има изключително бурна инсулинова реакция към въглехидратите. Това означава, че дори и да на успееш да го вкараш в зоната, поне можеш да се опиташ да намалиш въглехидратите, и да увеличиш доста повечко протеина.
Ако му правиш сандвичи за училище, режи филийките хляб колкото се може най-тънко, и слагай доста повече салам, сирене или какъвто и да е там протеин. Колкото повече балансираш храната му, дори и само на око да е, пак ще постигнеш желания резултат :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот tanya » Съб Сеп 21, 2013 9:02 pm

Пипи , при нас проблемът е, че дребният почти цял ден е на училище.
Сутрин в 7.30 закусва , като закуската се състои главно от сандвичи и филии , кисело мляко не смея да му дам тогава ,за да не го заболи корема.
В 9.10 имат междучасие и обикновено съучениците му ядат , така че и той трябва да има нещо за хапване по това време.
В 12.00 ч им е обяда- мога да го приготвя и да го занеса/ и как така се случва все забравям хляба :angel:
В14.10 им раздават някакви филийчици намазани с нещо си, ако дребният е хапнал хубаво на обяд не ги яде.
Часовете му свършват в 17.30 и тогава става страшно :msmile5: - още с прибирането си той е гладен- хапва стабилно , после пак нещо намира и като за капак вечеря с нас .
Аз не съм от родителите , които купуват чипсове, зрънчовци и др. То без тях не може, но съм ги ограничила до минимум- в месеца веднъж най -много.
Пипи , ако можеш да ми помогнеш при разпределението на блоковете, ще съм ти много благодарна. Все още се уча и ми е голяма каша. :refuse:
Аватар
tanya
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 9:08 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот monti » Пон Сеп 23, 2013 6:02 pm

И аз да попитам ,за дванадесет годишно дете ,колко блока трябва да яде ....До сега сме ги смятали по 8. :think2:
Аватар
monti
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 2:22 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Сеп 24, 2013 9:27 am

Здравейте аз ,макар че не пиша много :techie-typing: ви следя неотлъчно :fly: имам нужда от съвет от 2 месеца работя и си нося на работа зонова храна,но когато съм 1 смяна на работа хапвам си обяда от 3Б и към 15 часа пак ми се яде, :?: това само на 1 смяна.Хапвам по 9Б сутрин 1 на обяд 3 следобяд 1 вечер 3 и последно 30 мин преди сън 1
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Вто Сеп 24, 2013 2:17 pm

Марианка, направи си закуската 2 или 3 блока. Това е едно от най-важните хранения, защото докато си спала цяла нощ, организма ти е изпаднал в катаболно състояние, т.е тялото ти буквално е влязло в режим да „храносмила“ себе си, за да осигури енергия за мозъка. И здравата закуска помага на тялото да излезе от това катаболно състояние, и да влезе в анаболно-т.е д започне да се поправя и да възстановява.

После си направи обяда и вечерята по 2 блока, и междинните по един. Но все си мисля, че нормалното за жена е 10 блока, и другия вариант е, да си увеличиш с един блок и обяда. Няма страшно, няма да напълнееш, ако увеличиш с един блок. Пробвай първо с по голяма закуска една седмица, и обяд- 2 блока, ако не помага, тогава увеличавай блоковете, и ги направи на 10. :hug:

monti , както сме казвали и преди, за децата няма калкулатор, и няма определен брой блокове за определена вързаст. Родителите трябва да преценяват на око, защото всичко зависи колко е развито детето, колко е едро и т.н :hug: Просто пробвай, докато накрая уцелиш правилната бройка. И да ви кажа, възхищавам ви се на умението да успеете да вкарате малки деца в Зоната. АЗ не можах да се справя с това :refuse:
Последна промяна Pipilota на Вто Сеп 24, 2013 4:35 pm, променена общо 1 път
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта