Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Вто Авг 18, 2015 8:52 am

GODzillata написа:Добре де, кой ще ми обясни защо това кафе с мляко има толкова въглехидрати, като не е упоменато, че да речем има захар в него, докато това друго кафе няма въглехидрати?! :hm:

Ами млякото ти добавя достатъчно въглехидрати. Ако си обърнал внимание - млякото е смесен продукт. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот GODzillata » Вто Авг 18, 2015 12:14 pm

Маня написа:
GODzillata написа:Добре де, кой ще ми обясни защо това кафе с мляко има толкова въглехидрати, като не е упоменато, че да речем има захар в него, докато това друго кафе няма въглехидрати?! :hm:

Ами млякото ти добавя достатъчно въглехидрати. Ако си обърнал внимание - млякото е смесен продукт. :)


Хм....винаги съм гледал на млякото като на протеин.... :hm: ....даже си спомням, че навремето Гази разправяше на някого, че било хубаво в кафето да се сипне малко мляко, за да се балансира горе-долу, защото кафето, само по себе си, било протеин и т.н. :th:

Днес зверски се избуших с едни смокини... :laugh: ....свързвам ги с детството, с морето.......и така, завладян от носталгия по отминали дни, неусетно изядох има-няма половин кило... :wow:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Вто Авг 18, 2015 1:04 pm

Ставаше дума за добавянето на няколко капки мляко към кафето за омекотяване. А допускам, че това от линка е с доста повече, нещо като капучино.

А твоите "изцепки" са безкрай... нищо ново под "Зоновото" слънце на Зила :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Valeria33 » Сря Авг 19, 2015 10:17 pm

Здравейте! Аз от много четене и експерименти май се чалнах. Чета от м.април, зонувам от 29 юли.Стремя се да не излизам от зелената част на таблицата, не че не загубих пак листа. От млада възраст имам тежък целулит, но тогава лекарите не ни глезеха с такива проблеми.Пиша го защото до 14 август имам свалени около 4,50кг, но обиколката на пищния ми ханш почти не е мръднала, както и талията.Обяснявам си го изхвърлена вода и доколкото разбрах от разни обяснения в целулита има вода доста.Май сбърках. Не ми се пише в момента. Харесвам това което ям -извара, кисело мляко, пилешко, риба/тая вечер я ударих на око и май протеините са ми в повече/.Вчера установих,че съм задържала, а може би съм качила 0,5 кг, обяснявам си го с приспивателните заради които ставам в различно време-в отпуск съм.И имам извънаредна работа тези дни и режима като часове отиде на кино. Иначе не ям сладко,а умирам за плодове, купих си телешка саздърма два пъти и реших че е 112г за 3 блока. Обичам страшно тестяно, и май прекалявам с филийките, в смисъл по една от27-28г дори по 3 пъти дневно. Болната ми тема е кафето, не пия, не пуша, че и по мъже не ходя-поостарях.Едно кафе ми остана -по 3-4 чаши на ден без млека, сметани и захар, само сутрин с половин ч.л.мед, че пуста тоалетна!Чашите ми са по 150г поне. И другото -покрай Джон Гейбриъл пия от 2008 година пробиотици, омега-3 и храносмилателни ензими/ тогава се чувствах превъзходно, но проблеми в моя живот ми промениха за много дълго време финансите/. Никъде не четох за тях, някъде писах по този повод, ама не си спомням къде. Засега въпросите са -вредно ли е за зоната толкова кафе/ще умра, ако е.../и влияят ли храносмилателните ензими в отрицателна насока. Имам и други въпроси, но не сега.
Valeria33
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 7:18 am
Близо до морето
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот _belladonna_ » Чет Авг 20, 2015 9:17 am

Здравей Валерия! Кафето не е препоръчително в Зоната, защото е предпоставка за вдигане на инсулина, но и аз не си представям живота без него. Пия по 3 на ден без мляко и захар. При всички случаи е по добре кафе в Зоната, отколкото кафе без Зоната. А за храносмилателните ензими...не съм компетентна, но мисля, че не влияят. Аз съм пила пробиотици без проблем.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Pipilota » Пон Авг 24, 2015 11:42 pm

Малии, :eek: Нямах идея колко е проста тая :stupid: Едни ензими, един прием на белтъчини и протеини, едни картофи.... :glaugh: :bambam: И не се отслабвало на килограми, а на обем и на мазнини, щото мазнината не тежала :bigsm8: (ако може някой да ми поясни демек кво значи това )

:bigarrow: :text-link:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Манци » Чет Сеп 10, 2015 6:59 pm

Имам въпрос ,след като консерва риба тон е 28 гр. за блок.скумрия в собствен сос също ли се смята за 28 гр.?
Аватар
Манци
 
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 7:44 pm
Пазрджик
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Чет Сеп 10, 2015 10:00 pm

Манци написа:Имам въпрос ,след като консерва риба тон е 28 гр. за блок.скумрия в собствен сос също ли се смята за 28 гр.?


По-добре е да си я изчислиш по етикета. Че като гледам в сайта на Бари всички риби са по 42 г (1 1/2 oz), независимо дали са сурови или консерва.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Съб Сеп 12, 2015 12:26 pm

Някой да има представа печената тиква колко излиза за блок, че майка ми забравила да я претегли, горе долу поне :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Съб Сеп 12, 2015 12:30 pm

Katerinka написа:Някой да има представа печената тиква колко излиза за блок, че майка ми забравила да я претегли, горе долу поне :lol:

Донякъде зависи от тиквата - дали е водна или суховата. Аз лично си я меря пак 140 г, когато си я купувам готова печена.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Съб Сеп 12, 2015 1:15 pm

И аз така ще направя, мерси Маня :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Пет Сеп 18, 2015 11:47 am

Имам запитване, днес в пощата взели на баща ми по 1.5 лв за пратка риб. масло, няква митническа такса, и май ми се струва че още някой се беше оплакъл. Много ме хвана яд, досега не са ми взимали , сега такса :th: та въпроса ми е някой има ли представа защо така :th:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пет Сеп 18, 2015 2:33 pm

Katerinka написа:Имам запитване, днес в пощата взели на баща ми по 1.5 лв за пратка риб. масло, няква митническа такса, и май ми се струва че още някой се беше оплакъл. Много ме хвана яд, досега не са ми взимали , сега такса :th: та въпроса ми е някой има ли представа защо така :th:


Щом не са те пратили до митницата - в печалба си. Защото там щяха да ти вземат и ДДС. Ако пратката е била адресирана на твое име - това може да е такса за пълномощно + магазинаш, ако е стояла няколко дни в пощата, или е просто такса към митницата за освобождаване на стоката и препращането й към пощата.
Винаги очаквай изненади от митниците и пощите :laugh1:

http://www.bgpost.bg/?cid=208&NewsId=372#04 - тук най-долу има посочени подобни такси за стоки, подлежащи на митнически контрол.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот NikoLinia » Съб Сеп 19, 2015 6:42 pm

Кате, успокой се!
Мен ме пратиха на митницата. Платих такса голяма, не помня колко, но и 20% ДДС върху цената на стоката, която беше около 65 долара, т.е около 20 лв. отгоре + 7 лв.такса за банковите преводи, защото не може да не е по банков път. И те така!
Така, че ТИ СИ НА КОН! На БЯЛ КОН! :laugh1:
Схващаш ли аналогията? :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Нед Сеп 20, 2015 10:07 am

Е касмет ама пратките ми бяха под тридесет лева. А за предната с омега 240 хапчета дето е над 30 нищо не ми взеха :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот negat1ve » Пон Сеп 28, 2015 12:18 pm

Привет!

Две бързи питанки:

- как изчислявате блоковете при купешките буркани с печени пипер/чушки? По таблица е 140 гр. блок и незнайно защо на част от предлаганите в търговската мрежа подобни продукти липсва информация за хранителните стойности. В смисъл имат си съдържание на етикета (печена капия, вода, сол, захар, стабилизатор и т.н.), но не и стойност на въглехидратите и другите данни. Ям салатки тип "шопска" като за последно и печените чушки са високо ценен елемент. :lol:

- заглеждам от извесно време една свинска пастърма в Лидл точно до пуешкото филе, дали е подходяща за зоната? В смисъл колбас ли се водят купешките пастърми и като какво се причисляват в таблицата? Иначе данните и са:
Мазнини - 7,7 гр. (от които 3,2 гр. наситени)
Въглехидрати - 0,3 гр.
Белтъци - 41,5 гр.
Сол - 3,4 гр.
Аватар
negat1ve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 12:01 am
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron