Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 16, 2013 5:04 pm

Здравей tanya,
и аз съм от скоро в зоната, но преди да започна четох около 2 месеца за нея и навсякъде пише, че се прилага много успешно и при деца. Видях в дневника на Попи, че е писала следното: "Лекарката, при която ходих е детски диетолог и прилага този начин на хранене при деца с хормонални проблеми и диабет. Това е може би най-балансирания начин на хранене, но то, нали знаеш, темата за здравословно хранене е въпрос на разбиране и мнения безброй. Хубавото тук е, че кръвните показатели ти се подобряват - РАБОТИ!!! " Ако не искаш да експериментираш сама в/у детето, може да потърсиш съвета на лекарата за която Попи пише. Макар, че ако се поровиш повече, със сигурност ще намериш инфо за прилагане на зоната при деца. Сега намерих в книгата "Овладяване на зоната" на стр.323 има указания как да се приложи при деца. Надявам се да съм ти помогнала, може накой по-запознат да ти даде повече инфо. Успех :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пон Сеп 16, 2013 8:55 pm

ИТИ, искам ОВЕС!!!! моля.
този дето го взимам е 3-4 лв за 500 гр

Гого, като експерт можеш ли да ми препоръчаш протеин? Аз вече си взех, ама питам за по-нататък. Ако има вариант за въглехидрати на прах, може и за тях да ме светнеш.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 16, 2013 10:51 pm

По колко овес трябва да се яде на седмица? 3 пъти в седмицата по 1 купичка? Това какво ще рече? 3 пъти по 2БВ или 3 пъти по 1БВ? :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Сеп 17, 2013 8:19 am

nympheacea,
На женския пазар в София има овес за 2,50лв./килограмa. Продават го на килограм, в закритата част. Ако не си от София, предполагам, че на пазарите и в другите градове трябва да има :think:
Дано да съм ти била полезна. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Сеп 17, 2013 12:38 pm

nympheacea написа:Гого, като експерт можеш ли да ми препоръчаш протеин? Аз вече си взех, ама питам за по-нататък. Ако има вариант за въглехидрати на прах, може и за тях да ме светнеш.

Нимфи, не съм стигнал още до поръчване на протеин на прах. Протеините си ги взимам от извара, кисело мляко, риба, шунка и по-рядко свинско и телешко. Може би повече информация ще може да се намери на сайт за бодибилдинг. Сещам се за bb-team.org, където се намира и Състав на храни и продукти(http://www.bb-team.org/hrani)
Напиши в търсачката(горе в дясно) протеини - и чети на воля.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Вто Сеп 17, 2013 9:07 pm

Мерси Гого, аз се надявах някой да ми обясни например разликата между нормален протеин и изолат, Освен че е по-скъп, втория ми се стори че има повече амино киселини, все още нямам идея какво точни ни е необходимо. Четох за въглехидрати на прах, но мисля, че те не ни вършат работа, защото предназначението им е да се поемат максимално бързо, което мисля че е точно обратното на това което ни трябва на нас, та като виждам разликата при въглехидратите, си мисля, че може да има нещо специфично и при протеина. Например за нас да е подходящ точно определен вид протеин или може би тези не са подходящи за нас.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Сеп 18, 2013 3:12 pm

HippoDel написа:По колко овес трябва да се яде на седмица? 3 пъти в седмицата по 1 купичка? Това какво ще рече? 3 пъти по 2БВ или 3 пъти по 1БВ? :think2:


Абе хора, никой ли не яде овес? Кажете по колко, моляяяяяяяяяяяяяяяя..... :shy:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Titilota » Сря Сеп 18, 2013 3:32 pm

Аз правя овесена каша с 42 гр овес за 3 Б. Купувам овес от руските магазини и го смилам с кафемалачка. Преди време купих 0,5 кг овес от пазара, но той не беше обелен и не знаех как да го приведа във вид, удобен за консумация, затова си плащам за по-скъпия руски овес.
Не е лесно да си тиква
Аватар
Titilota
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 12:51 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 18, 2013 3:37 pm

Хипо, виж в таблицата! Май беше 14 гр. за 1 ВБ.
И вече според блоковете за закуска си определяш.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 18, 2013 3:39 pm

Охоп, имаме нов член, който май иска да се отърка в славата на Пипилота! :laugh4:

Шегичка и добре дошла!

п.с. Нов, нов ... колко да е нов? Ей сега забелязах регистрацията от 21 март! :о
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Сеп 18, 2013 4:20 pm

HippoDel Овеса го ядем, за да си набавим гама линоленовата киселина (ГЛК), и Барито казва, че са ни необходими до 10 мг ГЛК дневно (tова го пише в OmegaRX Zone). Хората, които НЕ приемат високи дози рибено масло, могат да ядат от 3 до 5 пъти дневно овес. Ако пиеш рибено масло- до 3 купички на седмица. Това означава едно хранене на ден (най-вероятно закуска) от 2 или 3 блока. Аз например закусвам 3 блока овес, а на мъжа ми слагам 4 блока. Просто колкото блока си закусваш, толкова да ти е овеса. :hug: Барито казва, че рибеното масло в комбинация с ГЛК е най-силния ни инструмент за увеличаването на добрите айказаноиди.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот kate » Сря Сеп 18, 2013 5:21 pm

Здравейте! Нова съм в Зоната и имам нужда от помощ. Купих си нискомаслено сирене, на етикета на което пише, че в 100 гр продукт се съдържат 9 гр протеини. Чудя се дали да го консумирам според таблицата - 28 или 42 гр или да го изчисля по етикет? Освен него взех и тофу, на чийто етикет пък пише, че протеините са 14 процента в 100 гр. Ще съм ви много благодарна за помощта :bouquet:
kate
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 5:16 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Сеп 18, 2013 5:25 pm

pipilota написа:HippoDel Овеса го ядем, за да си набавим гама линоленовата киселина (ГЛК), и Барито казва, че са ни необходими до 10 мг ГЛК дневно (tова го пише в OmegaRX Zone). Хората, които НЕ приемат високи дози рибено масло, могат да ядат от 3 до 5 пъти дневно овес. Ако пиеш рибено масло- до 3 купички на седмица. Това означава едно хранене на ден (най-вероятно закуска) от 2 или 3 блока. Аз например закусвам 3 блока овес, а на мъжа ми слагам 4 блока. Просто колкото блока си закусваш, толкова да ти е овеса. :hug: Барито казва, че рибеното масло в комбинация с ГЛК е най-силния ни инструмент за увеличаването на добрите айказаноиди.


Мерси Пипи, :bouquet:
тук така и не можах да намеря овес, само овесени трици. Но чакам колет от мама с едно килце овес. :bigsm24: Надявам се до края на седмицата да дойде. Аз пия рибено масло по 3,6г EPA и DHA на ден. Значи мога да ям три пъти по 2 блока овес в седмицата, ок ли е? Или трябва повече? Защото закуската ми е по 2 блока. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Сеп 18, 2013 5:33 pm

Хипо, можеш спокойно да си ядеш по 3, дори 4 пъти в седмицата. Ти не взимаш високи дози рибено масло. Ако взимаше над 5 грама EPA и DHA, тогава трябва да се намали овеса. 3,6г EPA и DHA на ден е поддържща доза, така че си ок :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Сеп 18, 2013 5:44 pm

pipilota написа:Хипо, можеш спокойно да си ядеш по 3, дори 4 пъти в седмицата. Ти не взимаш високи дози рибено масло. Ако взимаше над 5 грама EPA и DHA, тогава трябва да се намали овеса. 3,6г EPA и DHA на ден е поддържща доза, така че си ок :)


СУПЕР! Мерси! :bigsm22:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Чет Сеп 19, 2013 12:34 pm

kate написа:Здравейте! Нова съм в Зоната и имам нужда от помощ. Купих си нискомаслено сирене, на етикета на което пише, че в 100 гр продукт се съдържат 9 гр протеини. Чудя се дали да го консумирам според таблицата - 28 или 42 гр или да го изчисля по етикет? Освен него взех и тофу, на чийто етикет пък пише, че протеините са 14 процента в 100 гр. Ще съм ви много благодарна за помощта :bouquet:

Здрасти Кате
един блок протеини трябва да ти е 7 гр. Сиренцето ти има 9 гр протеини на 100 гр продукт. Това означава, че
1 блок протеини от съответното сирене ти е 77 грама
Тофу-то има 14% протеини т.е. 14 гр на 100 гр продукт. на теб за 1 блок ти трябват 7, демек половината, следователно 1 блок протеин Тофу е 50 гр.
Назад във форума Гого е обяснил перфектно как се изчислява по етикет. Успех
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта