Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Пет Фев 07, 2014 8:30 pm

Здравей Радост!
Не се и съмнявам, че Зоната ще поправи всички щети по здравето ти, само бъди упорита и стриктна.
Съветвам те да зарежеш какво ти е дал и казал тоя доктор ( хич нямам вяра на тия доктори-диетолози) и да се придържаш към информацията от този сайт и форум. Пипи я снася направо от първоизточника, великия Бари Сиърс!
Желая ти успешно зонуване! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Radost » Пет Фев 07, 2014 8:32 pm

Благодаря за топлото посрещане Ити :) :) :)

И аз така мисля за диетолога ,просто бях много на зор и първо там се обадих,после Ви открих,хубавото е че се плаща само еднократна такса,после е безплатно ,знам че мога и без него но като начинаеща няма да се откажа от няколко консултации които влизат в таксата която заплатих :)

ти изпревари един от първите ми въпроси за рибеното масло ....исках да попитам дали мога да го вземам тъй като аз на практика нямам витамин Д в тялото,ми изписаха вигантол който взимам 3 пъти седмично х 10 капки ,той е много концентриран а пък рибеното масло съдържа витамин Д и ме е страх да не се предозирам,накрая на месеца ще правя изследвания за калций и фосфор и доктора ще реши дали да просължавам същата доза или ще намалим.Та много ще се радвам някой ако ми отгговори дали мога да го взимам или да изчакам че малко ме е страх да не направя беля.

Освен него ,пия Еутирокс 25мг ,и Метфогама 3 х 1000 /за отслабване/ диетолога каза да спра и двете понеже със диетата няма да имам нужда от Метфогамата ,но аз тайничко си я пия надявайки се да подпомогне отслабването :hm:

Ще се радвам да чуя повече мнения :)
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Пет Фев 07, 2014 8:35 pm

Радост, в Зоната не ти трябват хапчета за отслабване! Трябва само да бъдеш максимално точна поне в началото и сама ще видиш скоро блестящи резултати!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Пет Фев 07, 2014 8:44 pm

Само да попитам аз...и по-късно ще се включа в разговора- тоя диетолог да не би да се казва известният мошеник- Симеонов.....дано да бъркам...и второ да попитам...много ми стана интересно коя таблица раздава на пациентите си...дали е :stupid: нашата таблица, щом всички продукти били еднакви.... :huffy: :laugh4: Отговорете ми, че да избълвам малко змии по адрес на подобни диетолози, и да ми олекне. И после вече да мога да ви посрещна както подобава :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Пет Фев 07, 2014 9:46 pm

Радост,
Добре дошла в нашето Зоново общество :welconfetti:
Нямаш си на идея на колко точно място си попаднала. Разбирам, че се нуждаеш от спешен "ремонт", а Зоната е точно такова средство. Ако бъдеш стриктна в правилата формулирани от д-р Сиърс, или както често го наричаме Барито, не само ще се избавиш от излишните ти килограми, но и ще дадеш могъщ тласък на тялото ти да се справи със всички болежки, които си му причинила. Всичко това, което ти говоря не е тра-ла-ла, а изпитано на собствения ми гръб. Бях 103 кг., със кръвно 150/100, с двустранна коксартроза. Сега гравитирам около 79 кг, кръвното ми е като на космонавт, а коксартрозата засега не се обажда(да не чуе дяволът). Просто трябва да повярваш, че всичко е възможно и да черпиш от Зоната с пълни шепи и то напълно безплатно. Няма вълшебни хапчета и сиропчета. Всичко е в твоите ръце. Направи си дневник и там споделяй всичко, което те вълнува. Как изчисли блоковете за хранене? Прочете ли поне една от книгите на Барито? Пиеш ли вода и по колко? Сигурно ще има и още въпроси. Като намериш време погледни и моя дневник. Не се отказвай да питаш. Зоната действа наистина. :hug:
PS:Записала си местоположение Мароко-България. Аз миналата година май месец изкарах 1 незабравима седмица в обиколка на Мароко и не се сдържам да те питам ти къде точно си в Мароко?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 07, 2014 11:01 pm

Radost написа:
ти изпревари един от първите ми въпроси за рибеното масло ....исках да попитам дали мога да го вземам тъй като аз на практика нямам витамин Д в тялото,ми изписаха вигантол който взимам 3 пъти седмично х 10 капки ,той е много концентриран а пък рибеното масло съдържа витамин Д и ме е страх да не се предозирам,накрая на месеца ще правя изследвания за калций и фосфор и доктора ще реши дали да просължавам същата доза или ще намалим.Та много ще се радвам някой ако ми отгговори дали мога да го взимам или да изчакам че малко ме е страх да не направя

Ще ти отговоря в темата за рибеното масло, погледни там. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Radost » Пет Фев 07, 2014 11:11 pm

Karrita ,одеве сме писали заедно и след като публикувах видях че си отговорила,да ти благодаря и на теб за посрещането :bouquet: ...аз съм дълбоко убедена че Барито е моят човек,иначе съм скептик и нямаше да се захвана .До този момент ,започнах на 31.01.2014 съм абсолютно стриктна ,нямам ни едно прегрешение,глада за сладко и тестено изчезна като с магическа пръчка ,а преди изпадах в хипогликемии и се разтрепервах за сладко,ставах и нощно време ,просто кошмар с това сладко ,сега единственото сладко което ям са плодовете .

pipilota,за същия диетолог става въпрос но бързам да те успокоя че не е същата таблица ,изчислявана е според Зоната и съдържа доста по-малко асортимент като храни.

Gogo и на теб мерсаж за приема в Зоновото общество :bouquet: ..хареса ми това за спешният ремонт :laugh3: чела съм дневника ти ,и отговорите ти в други теми ,изключително се радвам за резултатите които си постигнал ,и веднъж човек открил пътят към здравето нищо не е в състояние да го откаже от него .Дневник ще си направя със сигурност ,за блоковете диетолога ми ги изчисли ,а иначе по калкулатора в сайта ми показва 11 ,книгите на Барито още не съм,сега ще ги почвам .Виж тук с водата малко имам затруднения ,докарвам до литър и то с мъка,хич не ми се пие ,но ще увелича за да съм напълно зонова :)

Ами за Мароко ,живея в Казабланка от година и половина ,иначе имам и "стаж" преди окончателно ми изместване там,но него не го броя.Ходя от 2008 за по месец-два,от 2012 съм там,сега си дойдох за Коледа но започна одисеята ми по обикаляне на кабинети и болници и отложих пътуването докато се пооправя.Всъщност на 26 този месец ще пътувам за Каза,ти къде си бил ,аз успях да го пообиколя доста .Мароко наистина е прекрасна страна ,там си отяждам на евтини плодове и зеленчуци ,сега си мисля как ще се справям със млякото и сиренета там :hm: ...голям проблем ще се окаже .
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 08, 2014 6:45 am

Значи- Радост, нека и аз да ти кажа добре дошла в нашето сплотено голямо семейство :hug: :bouquet: Първо да започна малко негативно, после ще продължа с усмивките....

Така, сега негативното, което ми зацапва аурата тук :laugh4: е споменаването в нашия форум името на този таксиметров шофьор с фалшива гръцка диплома, дето никой не я е виждал - в гигантски кавички "диетолог" Симеонв :sniper: :angry: ..... Мошеника му с мошеник...да взима парите на отчаяните хората по скайп, или в кабинета си, за да им цитира книгата "зоната", която е издадена 1995 г.....и до преди години никъде в интервютата си тоя не споменаваше името на Бари Сиърс, или думата 'Зоната"...и будалетата които четяха вестници го мислеха, и още има заблудени, дето го мислят за Бог на диетите....Будалетата даже имат и тема в БГмама "Симеоновки" и тема "Симеонивска диета"..направоооо нЕмам думи.... :sad-roulette:

Аз съм казвала и друг път, ама пак да се повторя- ми направете една тема "Пипилотки" или "диетата на Пипилота" :laugh1: :laugh: Без да преувеличавам, смело заявявам, че ще ви излезе БЕЗПЛАТНО :laugh: , и определено ще научите много повече, и определено подкрепата ще бъде безкрайна...

:Megaf: Фююююю, Алоооо, господин Симеонов :bigsm55: .....заповядай на един "Зонов" спаринг....да ти накъсаме шортичките по "Зонова" култура....направо ще ти спра Айказаноидите в хипокампуса на мозъка :laugh1: :laugh1: :laugh1: И не се притеснявайте г-н смешен "Диетолог", надничайте тайничко тук :sneaky1: и четете БЕЗПЛАТНО, а ако имате на сърце, можете да ни дадете малък процент от парите на "пациентите ви". А ние с тези пари ще си наемем редактор за сайта , който да ни поправя правпосните и синтактичните грешки :laugh: :laugh1: :laugh4:

Иии :but: сега да кажа - ако искате да ме ядосате, и да видите Пипи в друга светлина :bgargue: , продължавайте да го споменавате тоя тук и особено под супер смешната за него титла "диетолог". Ако искате да го коментирате по някакъв повод- моля да го наричате с истинската му професия – таксиметровия шофьор :but: (сега трябва да търся картинка (смайли) и на таксиметрова кола :laugh: )....а и в допълнение- по-грозен мъж от него не съм виждала...отврат... :skyle18: :skyle18: може би и за това съвсем не го понасям...айде, спирам да съскам :snake: по адрес на тоя смешеник, че ще си вдигна нивата на кортизола в кръвта :laugh1: :laugh1: и после ще се налага да медитирам двойно :laugh4: :laugh3:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 08, 2014 7:06 am

Сега да си дойда на позитивната тема- мила Радост, ела да те прегърна :hugs1: за добре дошла :bigsm22: . На мен чак сега ми остана малко време за да те поздравя за правилния избор. Те всички други са ти казали най-важното :hug: - че си попаднала на най-правилното място. Ако успееш да ни докажеш, че имаш малко повечко воля, и си малко повечко упорита, след 6 месеца престой тук ще се чудиш как да намериш думи, с които да можеш да обясниш колко великолепно се чувстваш. Ще бързаш да се хвалиш как изследванията ти стават все по- и по-добри, и ще срещаш все по-изумени физиономии на доктори :yess: :bow:

Другото- тия хапчета за отслабване... :bigsm31: сега стани от компа, (аз ще те изчакам ;) ) иди да ги изхвърлиш в кошчето, всичките до последно и после се върни да си дочетеш :lol: ако искаш зоната да действа на максимум, забравяш за каквито и да е хапчета, освен ако не е за нещо по-сериозно, по лекарско предписание. Казвам по лекарско предписание, а не по "таксиметрово разписание" :mrgreen:

Другото, няма да е лошо да ни споделиш как се храниш. По колко блока са ти предписали от таксиметровата служба, и по какво разписание са ти спирките ?
Сподели и едно две менюта, т.е какво хапваш през деня, за да имаме идея на къде си. За мен ти си едно необикновено зоНби, и много бих искала да ти обръщаме малко по-специално внимание, и да се знимаем малко повечко с теб. Ти може да си тази, която да прослави Зоната...и която да каже на всички- елате ме вижте преди Зоната и след Зоната...повярвай ми ще срещнеш много неразбиращи погледи, които ще гледат с недоумение и няма да вярват на очите си. Хайде мила Радост, защити името си, и вкарай малко радост и в тялото ти...ние сме с теб :hug: :bouquet: а от теб се иска ти да си със Зоната :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Съб Фев 08, 2014 12:29 pm

Пипи, не си хаби епидермиса за тоя смехурко бре. Винаги ще има хора да вярват на такива мошеници, защото не са попаднали на достоверната информация. Пък и за какъв спаринг говориш, той е разпечатал калкулатора и таблицата и ги раздава на хората срещу "скромна" сумичка, едва ли погледа му стига повече от предавките на скоростния му лост!? Мани го!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Съб Фев 08, 2014 12:35 pm

Радост,
Щеше да е голям купон ако беше открила този сайт преди година, защото минахме и през Касабланка(а как иначе). Великолепен град. Бяхме и в Маракеш, Фес, Сафи, Айсауира(ако правилно го пиша), Рабат. Сигурно нещо пропускам Въобще Мароко ми направи страхотно впечатление. Дано съдбата пак ме отведе там. Навсякъде се строи, а пътищата...., просто нямам думи. Една дупка или кръпка не видях. Нашите управници трябва да видят това чудо.
Да се върна обаче на Зоната. Смело се гмурвай в нея, а ние ще помагаме според силите си, за да усетиш и ти нейната мощ. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Radost » Съб Фев 08, 2014 1:33 pm

Пипиииииииии ,едно голямо благодаря и една много силна прегръдка от която да пукат кокали :laugh1: за теб.Мила не се ядосвай ,най-важното е че ви открих макар и с малко закъснение .Сега ще спомена за последен път този човек само за да уточня че той не ми е изписвал никакви лекарства ,тях ми ги изписа професорът който ме лекува ,а напротив той ми каза да ги спра че не ми трябват.

Та за тази метфогама наистина съм объркана ,знам че за отслабването не ми е нужда щом съм зонова и имам вас :hug: :hug: :hug: но пък тя подобрявала яйчниковата функция ,и оттам наистина се колебая какво да правя с нея :think2: .Гинекологът ми каза че яйчниците са ми в окаяно състояние ,на левия имам около 30 кистички :( на десния малко по малко ,изписа ми Сиофор,Ясмин и Андрокур ,но професорът каза че не е почитател на хормоналните терапии и мога да си реша проблема само с отслабване,и след 6 месеца като отида на контролен ако още нямам цикъл ,тогава ще мислят за хормонални да го предизвикат.Абе кофти работа :notagree:

Пипи сигурно не си прочела за блоковете,писах по горе че са 12 и разпределението им,иначе си записвам всеки ден какво ям ,давам примерно меню :) и чакам коментари греша ли някъде.

Закуска - 75 гр извара + 3 яйца без жълтък ,150 гр портокал + 1,5 филийка бонус + 9 лешника
Обяд - 90 гр риба печена + 30 гр сирене ,300 гр марули + 200 гр портокал + 1 ч.л. зехтинче
Следобедна - 200 гр прясно мляко 0,1 + 1 орех
Вечеря - 120 гр сирене + 1 яйце + 300 гр домати + 2 филийки Бонус
Преди сън - 200 гр кисело мляко 0,1 + 1 орех

Блоковете са ми 3-3-1-4-1 ,но рядко хапвам 4 на вечеря , иначе 3-3-1-3-1

Гого ,Есауира е правилно ,там още не съм ходила ,но ще отида ....виждам че по севера не си ходил Танжер охх Танжер великолепен,Тетуан,Надор ,Ужда малко по надолу ,абе много са ,когато решиш пак да ходиш и ако все още съм там ще пием едно кафе в Казабланка ,в кафето където е сниман и едноименния филм,сега туристическа атракция :) Пътищата се делят на Route Nacional /безплатни/ и Autoroute /платените/ страхотия ,като писта са ,и по двата няма дупки ,за строителството си видял какво чудо на чудесата е ,какъв възход ,там всичко кипи .Ох спирам че се отплеснах :laugh3:

Днес да си кажа без бой пропуснах закуската понеже се събудих късно ,много голяма грешка ли е ,за пръв път правя така :hm:
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Diva69 » Нед Фев 09, 2014 6:53 am

Здравейте! Може ли някой да си каже мненито за този микс за мъфини : http://www.iherb.com/Bob-s-Red-Mill-Oat ... 80-g/35584.
Последна промяна Diva69 на Нед Фев 09, 2014 10:26 am, променена общо 1 път
Аватар
Diva69
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Яну 16, 2014 8:55 pm
Michigan/Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Нед Фев 09, 2014 9:09 am

Diva69 написа:Здравейте! Може ли някой да си каже мненито за този микс за муфини : http://www.iherb.com/Bob-s-Red-Mill-Oat ... 80-g/35584.


Дива,
Изчислено по етикет тия мъфини излизат 1БВ=14 гр. А иначе не съм ги ял. Отзивите са на 6, макар че са само 4 на брой.

Радост,
За съжаление не успяхме да стигнем до Танжер. Бяхме планували да ходим и до пустинята, но не стана - не ни стигна времето. Наистина ми се ходи пак там. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Diva69 » Нед Фев 09, 2014 10:23 am

Gogo, Много ти благодаря. Ще си поръчам и ще ги пробвам. А тези пиперки / чушки в таблицата са дадени нарязани, а на мен ми трябват цели. Как да ги смятам? Колко БВ е една цяла чушка? Знам, че има разлика в чушките, съответно и в грамажа и затова не знам какво да правя :hm:
Аватар
Diva69
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Яну 16, 2014 8:55 pm
Michigan/Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот tanita68 » Нед Фев 09, 2014 10:52 am

Diva69 написа:Gogo, Много ти благодаря. Ще си поръчам и ще ги пробвам. А тези пиперки / чушки в таблицата са дадени нарязани, а на мен ми трябват цели. Как да ги смятам? Колко БВ е една цяла чушка? Знам, че има разлика в чушките, съответно и в грамажа и затова не знам какво да правя :hm:

Не разбирам какъв е проблема да си претеглиш цяла чушка. Затова са дадени и в грамове, едва ли има разлика в грамажа на чушките в зависимост от това дали са нарязани или цели. Просто няма как да премериш чушките в чаши ако са цели. Но Пипи се е погрижила за улеснение да ги напише и в грамове, за което съм и много благодарна! Така че - почистваш си чушките и ги претегляш, за да прецениш по колко грама са и готово.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта