Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот zuzulin » Съб Май 10, 2014 8:56 am

Hippo написа:zuzulin,
Как си? Явно проблемът не е бил от храната, щом на дъщеря ти нищо и няма. Надявам се, че вече си добре.
Пиши как вървят нещата при теб. :hug:

Hippo благодаря,вече съм добре :peace1: ,но стомаха нещо ми се е объркал :( и един ден зонувам ,друг не.Все още имам проблеми с колата :ang: и ми е трудно да пазарувам,а и още търся подходящите продукти.В този ред на мисли :th: какво ще кажете за този продукт: нещо като извара и пише,4е е само с 4.3 мазнини-на 100гр. протеини-13,въглехидрати-1.5,мазнини-4.3
намерих и моцарела лаид-на 100гр.-протеини-20,въглехидрати-0.8,мазнини-9
Какво е мнението ви по въпроса с риба тон в консерва,но не в собствен сос ,а в зехтин?Тази в собствен сос ми е отвратителна на вкус.Мога ли да я консумирам и да смятам по етикет?Ние си правим много вкусна зелена салата с такава.
Приятен ден на всички ,а на работещите като мен-лека работа. :)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Съб Май 10, 2014 12:33 pm

zuzulin,
Радвам се, че си по-добре. :)
zuzulin написа:В този ред на мисли :th: какво ще кажете за този продукт: нещо като извара и пише,4е е само с 4.3 мазнини-на 100гр. протеини-13,въглехидрати-1.5,мазнини-4.3

Този продукт е най-вероятно някакъв вид извара и е подходящ за Зоната. 1ПБ=54г, но е малко мазничка, така, че не добавяй мазнини, когато я ядеш. (1МБ=35г)
zuzulin написа:намерих и моцарела лаид-на 100гр.-протеини-20,въглехидрати-0.8,мазнини-9

Моцарелата е 1ПБ=35г, но е доста мазна, затова не я яж често. Или я яж, като мазнина 1МБ=17г.
zuzulin написа:Какво е мнението ви по въпроса с риба тон в консерва,но не в собствен сос ,а в зехтин?Тази в собствен сос ми е отвратителна на вкус.Мога ли да я консумирам и да смятам по етикет?

Честно казано за мен няма разлика във вкуса на рибата тон в собствен сос и тази в зехтин, освен че втората е ужасно мазна. Не е подходяща за Зоната. Използвай риба тон в собствен сос и добавяй съответните блокове мазнини във вид на зехтин в салатата, ние всички така правим.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот zuzulin » Съб Май 10, 2014 1:11 pm

Hippo ,благодаря за бързия отговор.Тази моцарела уж била лайд(с по малко мазнини).Тормозя ви с тези моцарели и сирена,защото не съм много по месото и искам така да си набавям протеини.Ще търся нещо друго сред хилядите им сирена.Приятен уикенд.
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Съб Май 10, 2014 1:16 pm

zuzulin написа:Hippo ,благодаря за бързия отговор.Тази моцарела уж била лайд(с по малко мазнини).Тормозя ви с тези моцарели и сирена,защото не съм много по месото и искам така да си набавям протеини.Ще търся нещо друго сред хилядите им сирена.Приятен уикенд.

За да е ОК, трябва да търсиш нещо с максимум 1,5г мазнини, най-лесно се намират котидж чииз и извара(кварк).
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот eldass » Съб Май 10, 2014 2:05 pm

Въпросът ми е малко по встрани от темата, но все пак... :)
Защо в киселото мляко има въглехидрат и кой е той, а в сиренето го няма, а има мазнина? Сигурно е свързано с технологията им на приготвяне, но се чудя... :think2:
И с какво триците на овеса са по-подходящи от брашното на овеса....заради фибрите, витамините и минералите ли? Триците имат ли предимдство в Зоната специално?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Съб Май 10, 2014 2:24 pm

Елдасс, във всички видове сирена има въглехидрати, но те са в минимално количество в повечето случаи. Вероятно част от въглехидратите остават в суроватката, която се отделя при добавянето на различните "подкваси", за различните сирена. В киселото мляко, което не се цеди, пресова, суши, зрее и т.н. по-скоро се запазват всички съставки на прясното мляко.
А триците (от всякакъв вид зърнени храни, не само овесените) са само външната обвивка на зърното. Те се отделят при смилането на брашно. И са най-богатата на фибри част от зърното. Брашната, освен ако не са пълнозърнести, са от сърцевината на зърното и затова са обикновено много фини. Доближават се по консистенция до нишестето. А и сърцевината е най-богата на нишесте и глутен. Пълнозърнестите брашна съдържат в себе си и обвивката на зърното и затова винаги са с по-груба консистенция.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Tony » Пон Май 12, 2014 9:51 am

Имам едно бързо питане, че слагам риба във фурната за обяд. Обичайно я правя със соев сос и лимон, че най-бързо става. Днес сложих около 550 гр риба, че за всички ни- залях я със соев сос, но сложих и сока на 1 лимон - излезе 65 мл. Въпросът ми е, ако някой може да каже изобщо - в моята порция от 126 гр как да го сметна този пусти лимон и за колко В да го смятам? В таблицата е 70 мл за 1 В? :th: А при мен излиза 65 мл за 550 гр риба. Остава от соса след изпичане на рибата и го изхвърлям обикновено като вадя рибата, ама и част от него влиза във филетата...та... :think2:
Последна промяна Tony на Пон Май 12, 2014 10:26 am, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Tatyana » Пон Май 12, 2014 10:22 am

Тони, я не се затормозявай с този сок. Аз не бих смятала такова количство лимонов сок, щом е само за поливане и то за цялата риба. Съвсем малко сок ще влезе в тези филета, та хапвай си я спокойно рибката и според мен това го брой за подправка ;). Да ви е сладко!
Последна промяна Tatyana на Пон Май 12, 2014 10:24 am, променена общо 1 път
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Пон Май 12, 2014 10:24 am

Тони, щом изхвърляш соса, няма нужда да го броиш. Това, което остава в рибата е незначително количество.
550 г риба са приблизително 12 блока, значи на всеки блок риба имаш по 1/12 ВБ лимонов сок, дори и да не го изхвърлиш, пак количеството е незначително. :hug:
А и Таняна писала по същото време, но ме изпревари :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Tony » Пон Май 12, 2014 10:27 am

Хипо, Татяна, благодаря ви! :bouquet: Ще го караме така, както досега ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Tatyana » Пон Май 12, 2014 10:31 am

Хипо, за минутка само те изпреварих, но се радвам, че и ти мислиш така :). То ако трябва и това да броя, досега да съм излязла от зоната ;)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот eldass » Пон Май 12, 2014 12:17 pm

Аз също слагам изцеден сок на някои салати и не го броя, няколко накапвания са като подправка.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Сря Май 14, 2014 8:28 pm

Сливите са по 1 бр за блок в таблицата - въпросът е кои сливи - сини летни, сини есенни, айфъските, кръглите сини големи като малък домат (внос от...). А как стои въпросът със зелените джанки. Че и те са сливки. Едните са plum, другите wild/green plum. А дивите джанчичи са си супер плод, че и киселички за разкош! То една джанка само за кадем :lol: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Чет Май 15, 2014 9:51 am

Маня, plum е 1бр=1ВБ, за другите виж с сайта на bb-team, ако ги има. :doNotKnow:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Чет Май 15, 2014 9:57 am

Гледам в сайта на Бари, лукът е 1и1/2 ч.ч., а в нашата таблица е 1 ч.ч. това нещо ново ли е?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Чет Май 15, 2014 10:25 am

Hippo написа:Гледам в сайта на Бари, лукът е 1и1/2 ч.ч., а в нашата таблица е 1 ч.ч. това нещо ново ли е?
В таблицата, която ми изпрати Лин също е 1 1/2 ч.ч. суров и 1/2 ч.ч. накълцан варен
Cooked Vegetables
...........
Onions, chopped, boiled ½ cup
............Raw Vegetables
........
Onions, chopped 1 ½ cups
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта

cron