Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Сря Апр 30, 2014 9:03 pm

baci написа:Има етикет, но съм в друга сграда и не ми на удобно до компютъра.

Има и калкулатори :laugh1: , едно време баба ти все на къмпютър е смятала :laugh1: :laugh1: А има и лист и молив - едно просто делене на 700, 900 и 150 на съответните стойности за П, В и М за 100 г по етикет.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот baci » Сря Апр 30, 2014 9:32 pm

:laugh3: :laugh3: :laugh3:
Баба не е спазвала такава сложна диета :lol:
Просто не е при мен опаковката и ме е страх в тъмното да ходя до там сега. :bored1:
Аз вчера го смятах, но много дребно и не прочитаемо са го написали. Изкарах ги 90 гр. за блок протеин.
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Сря Апр 30, 2014 9:37 pm

baci написа::laugh3: :laugh3: :laugh3:
...много дребно и не прочитаемо са го написали. ...
Аз затова плюс цайсите си нося и лупичка в чантата, щото повечето етикети са такива - не се четат. :laugh1: . Или снимам с ГСМ-то и увеличавам образа на дисплея :laugh1: :laugh1:

А наистина може и толкова да е, щото се твърди, че е силно протеинов продукт, от който са извлечени всички мазнини и е напълнен с разни пълнители и бои за спойка. Просто рибена кайма. Ако е оригинално японско може и да е качествено, но това дето тук го продават е мнооооого съмнително поне за мен - не че не е вкусно към зелена салатка да речем.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Сря Апр 30, 2014 9:48 pm

Ако е 90г за 1ПБ, значи има само 7-8 г протеини в 100г, това не е никак много, може дори да се окаже, че не трябва да се смята за протеин. :hm:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот baci » Сря Апр 30, 2014 11:03 pm

Ne e originalno. No mi haresva i e lesnoprenosimo.
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Kristal » Съб Май 03, 2014 6:57 am

Знам, че кафето е анатемосано в Зоната, но какво ще кажете за какаото? Така съм свикнала със сутрешното кафе, ако мога да го заменя с нещо полезно няма да е зле, че сега пия по половин кафяна чашка и то с големи угризения :hm:

Тука намерих една статия, но още не мога да изкопая нещо за напитка с какао.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот zuzulin » Съб Май 03, 2014 8:47 am

Здравей те,аз пак с въпрос по тези блокове,но нали съм от скоро и все още имам много въпроси :think2: .Става на въпрос за моцарела и рикота-тук има сто вида и като смятам по етикет съм далече от стойностите дадени в таблицата.Та моля помогнете.За моцарелата на 100гр. продукт са следните:протеини-17,5;въглехидрати-1,5;мазнини-19
рикота на 1000гр. продукт :протеини-7 ;въглехидрати-2 ;мазнини-13
Смятам и излиза,че за моцарелата-40гр за 1БП, въглехидрати-600гр.,мазнини-8гр.
за рикотата-100гр за 1БП , въглехидрати-600гр.,мазнини-12гр.
Ясно се вижда,че не е като при киселото мл;яко-1БП+1БВ,как да ги изчисля и допълня? Въпроса ми е принципен,защото тук наистина има много видове сирена и искам да се ориентирам какво да купувам . :hm:
Лек и успешен ден на работещите и почивен на почиващите !!! :)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот tanita68 » Съб Май 03, 2014 11:14 am

zuzulin написа:Здравей те,аз пак с въпрос по тези блокове,но нали съм от скоро и все още имам много въпроси :think2: .Става на въпрос за моцарела и рикота-тук има сто вида и като смятам по етикет съм далече от стойностите дадени в таблицата.Та моля помогнете.За моцарелата на 100гр. продукт са следните:протеини-17,5;въглехидрати-1,5;мазнини-19
рикота на 1000гр. продукт :протеини-7 ;въглехидрати-2 ;мазнини-13
Смятам и излиза,че за моцарелата-40гр за 1БП, въглехидрати-600гр.,мазнини-8гр.
за рикотата-100гр за 1БП , въглехидрати-600гр.,мазнини-12гр.
Ясно се вижда,че не е като при киселото мл;яко-1БП+1БВ,как да ги изчисля и допълня? Въпроса ми е принципен,защото тук наистина има много видове сирена и искам да се ориентирам какво да купувам . :hm:
Лек и успешен ден на работещите и почивен на почиващите !!! :)

Моя съвет е да си намериш обезмаслено сирене и да забравиш поне за известно време тези сирена с 13 или 19 грама мазнини на 100гр. Иначе тях може направо да си ги пресмяташ като блок мазнини както ще каже Гого. :bigsm1: Иначе за моцарелата ти се получава, че на 1БП приемаш още 5БМ, въглехидратите не се взимат под внимание. За рикотата с 1БП ще поемеш още повече блокове мазнини, а по-точно малко повече от 8 блока. Освен това тези мазнини не са от полезните.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Tatyana » Съб Май 03, 2014 9:05 pm

Не знам дали за тук е въпроса или в темата за протеините, но мисля, че тук някой ще го види по-бързо. А въпроса е малко спешен, защото се опитвам да забъркам нещо плодово. Ягодите не ми стигат и ще добавя и други плодове, а заради тях трябва да добавя и протеин. Та на въпроса - този протеин по колко да го смятам за блок? По моите изчисления се пада 9,63 г за блок, но изобщо не съм сигурна дали гледам правилно етикета :th: Моля някой да помага :pray:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Съб Май 03, 2014 9:12 pm

В 33 г (препоръчаната доза) се съдържат 24 г протеин
х г в 100 г или х = 100*24/33 = 72.72 г.
и от там 700/х
Ако съм смятала правилно е 10 г
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Tatyana » Съб Май 03, 2014 9:30 pm

Много ти благодаря, Маня :hug:. И аз толкова го изкарах, но сметнах по друг начин, който Пламче беше дала - (33:24) х 7 = 9,63. Твоя начин на смятане ми е по-сложен, но сега май го схванах и него :). Още веднъж благодаря :bouquet:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот gogo » Съб Май 03, 2014 9:53 pm

zuzulin написа:Здравей те,аз пак с въпрос по тези блокове,но нали съм от скоро и все още имам много въпроси :think2: .Става на въпрос за моцарела и рикота-тук има сто вида и като смятам по етикет съм далече от стойностите дадени в таблицата.Та моля помогнете.За моцарелата на 100гр. продукт са следните:протеини-17,5;въглехидрати-1,5;мазнини-19
рикота на 1000гр. продукт :протеини-7 ;въглехидрати-2 ;мазнини-13
Смятам и излиза,че за моцарелата-40гр за 1БП, въглехидрати-600гр.,мазнини-8гр.
за рикотата-100гр за 1БП , въглехидрати-600гр.,мазнини-12гр.
Ясно се вижда,че не е като при киселото мл;яко-1БП+1БВ,как да ги изчисля и допълня? Въпроса ми е принципен,защото тук наистина има много видове сирена и искам да се ориентирам какво да купувам . :hm:
Лек и успешен ден на работещите и почивен на почиващите !!! :)


Zuzulin, при изчисляване по етикет се взима най-малкото число. В твоя случай това са мазнините и продуктите, които ти си сметнала са мазнини, за съжаление обаче не от препоръчителните. Все пак ако ти се хапва моцарела или рикота си го изчисли за БМ и го приемай така. Аз бях фен на рокфора и когато ми се прияждаше си мажех на филийка ръжен вита по 1 или 2 БМ от рокфора и добавях колкото трябва за балансирането и така. Не забравяй обаче, че тези мазнини не са от зелените.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот zuzulin » Пон Май 05, 2014 11:28 am

Благодаря ви gogo и tanita68 за съветите :bouquet: !!!Вчера ми беше доста скапан ден -на обяд правих крем супа от броколи и вместо кюфтенцата от рецептата направих пилешкото месо на керамичния тиган.След два часа започна голямото повръщане и стигнах до бърза помощ :bigsm12: Не знам от какво,като ядохме еднакво с дъщеря ми,а на нея нищо и нямаше(и по-добре!!).Сега да не чуя за броколи и пиле.Днес съм на кисело мляко и нищо друго.От утре се надявам пак да зонувам.Лек ви ден на всички. :)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Italiano » Чет Май 08, 2014 5:43 pm

Manya написа:В 33 г (препоръчаната доза) се съдържат 24 г протеин
х г в 100 г или х = 100*24/33 = 72.72 г.
и от там 700/х
Ако съм смятала правилно е 10 г

А по-лесното за смятане е направо 33 : 24 х 7 = 9,63
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Чет Май 08, 2014 5:49 pm

Italiano написа:
Manya написа:В 33 г (препоръчаната доза) се съдържат 24 г протеин
х г в 100 г или х = 100*24/33 = 72.72 г.
и от там 700/х
Ако съм смятала правилно е 10 г

А по-лесното за смятане е направо 33 : 24 х 7 = 9,63

Тя така си го е сметнала, ама аз като съм малко на Вие с математиката тръгнах да прилагам "висши" знания :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Пет Май 09, 2014 4:27 pm

zuzulin написа:Вчера ми беше доста скапан ден -на обяд правих крем супа от броколи и вместо кюфтенцата от рецептата направих пилешкото месо на керамичния тиган.След два часа започна голямото повръщане и стигнах до бърза помощ :bigsm12: Не знам от какво,като ядохме еднакво с дъщеря ми,а на нея нищо и нямаше(и по-добре!!).Сега да не чуя за броколи и пиле.Днес съм на кисело мляко и нищо друго.От утре се надявам пак да зонувам.Лек ви ден на всички. :)

zuzulin,
Как си? Явно проблемът не е бил от храната, щом на дъщеря ти нищо и няма. Надявам се, че вече си добре.
Пиши как вървят нещата при теб. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта

cron