Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 30, 2014 5:05 pm

Karrita написа:Сега погледнах пресните тиквички в bbteam-a, то голямо разминаване се получава от нашата таблица, почти двойно! :think2:

Сугурно щото в таблицата са американски тиквички. :laugh1: Каква е разликата?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 30, 2014 5:08 pm

gogo написа:Я,а,а,ама това очила ли са били? :stupid: Стеф, да ходим заедно на очен доктор. :laugh:

Гого, май ще слагаш на твоята чаровна усмивчица очилца, а? :laugh4: :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Чет Яну 30, 2014 5:38 pm

HippoDel написа:
Karrita написа:Сега погледнах пресните тиквички в bbteam-a, то голямо разминаване се получава от нашата таблица, почти двойно! :think2:

Сугурно щото в таблицата са американски тиквички. :laugh1: Каква е разликата?

Ами в нашата таблица са 240 гр, в bb-то - 447 гр !!!
Между другото и при гъбите печурки, разликата е огромна 360 към 1600 гр. май беше за блок!!!! Голяма обърквация...
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Чет Яну 30, 2014 5:48 pm

Кари, и аз тази вечер съм на тиквички на фурна, с яйце, кис.мляко и извара. Аз си ги правя по 240 грама за блок. Слагам и малко чесън на прах, черен пипер и магданоз.
Наистина за тиквичките има на някои места данни за въглехидрати на 100 гр да -2.7 гр. Но има и друга таблица, където за 100 гр са 4 гр. Според мен това е по-правилно и съответно наистина грамажа е 240 грама за 1 БВ. http://spidersport.com/calories.php
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 30, 2014 7:48 pm

Karrita написа:Между другото и при гъбите печурки, разликата е огромна 360 към 1600 гр. май беше за блок!!!! Голяма обърквация...

Аз пък току що задуших едни пресни датски гъбки печурки, които си имаха етикет - 3,5г въглехидрати на 100г, фибрите са написани отделно 1,5г. 1ВБ излиза 257г., значи горе долу, като по таблицата.
А преди време бях купила едни гъби, но смесени, не само печурки, в буркан, на техния етикет пишеше 0,6г :о въглехидрати на 100г или нещо такова, много малко бяха. Та аз, като ги ядях въобще не ги броях. Странна работа! :doNotKnow:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Чет Яну 30, 2014 8:46 pm

Karrita написа:Ами в нашата таблица са 240 гр, в bb-то - 447 гр !!!

Ами, има логика за тиквичките, защото те са си предимно вода. Като краставиците. :th:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Пет Яну 31, 2014 1:22 am

Хриси написа:Кари, и аз тази вечер съм на тиквички на фурна, с яйце, кис.мляко и извара. Аз си ги правя по 240 грама за блок. Слагам и малко чесън на прах, черен пипер и магданоз.
Наистина за тиквичките има на някои места данни за въглехидрати на 100 гр да -2.7 гр. Но има и друга таблица, където за 100 гр са 4 гр. Според мен това е по-правилно и съответно наистина грамажа е 240 грама за 1 БВ. http://spidersport.com/calories.php


Хриси, не е ясно на spidersport как ги дават въглехидратите със или без извадени фибри. Щото за нас има значение.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пет Яну 31, 2014 8:50 am

Здравейте, да ви се оплача :( Вчера пращам мъжа ми да пазарува и му поръчвам ПРЕСОВАНИ ОВЕСЕНИ ЯДКИ. Връща се той - и познайте - носи ми ПРЕСОВАНИ ПШЕНИЧЕНИ ЯДКИ :gunshot: Че като яхнах метлата...... :angry: Както и да е - да е жив и здрав. Та видях съдържание на въглехидрати 53 на 100. Сметнах че 1 БВ е 17 грама. Въпросът ми е мога ли да ги използвам за закуска или да ги изхвърлям направо.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пет Яну 31, 2014 10:00 am

Ами, просто не са полезни като овесените.
Аз не бих ги ял.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот eldass » Пет Яну 31, 2014 10:06 am

Стеф, доколкото разбрах инстантните ядки/пресовани ядки не са подходящи за зоната. Овесът е предпочитан за зоната, защото освен майчиното мляко, само в него се намира минимално количество ГЛК. Виждам, че в таблицата е посочен и ечемикът, без да съдържа тази киселина. Та може би само тези две житни култури са за предпочитане и аз стриктно спазвам съвета да не се консумират овесени ядки. Купувам си насипно овес на зърна и е страхотна закуска.

Кълновете от люцерна /Alfalfa sprouts/ в таблицата на официалния сайт са неограничено количество, ям си ги без да ги включвам в изчисленията нали така?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пет Яну 31, 2014 10:21 am

Ок, значи заминават в кофата :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Пет Яну 31, 2014 5:27 pm

Здравейте!
Искам да попитам какво ви е мнението за пилешките бутчета. Не бях яла отдавна и вчера ми се видяха едни 42 гр от печеното бутче (без кожата!) много вкусни. Би трябвало да са Ок, т.к. в таблицата "пилешкото" е в зелено, ама да си питам аз Зоновите ръководители, че да не разваля хубавата работа. ;)
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Пет Яну 31, 2014 11:48 pm

Хриси написа:Здравейте!
Искам да попитам какво ви е мнението за пилешките бутчета. Не бях яла отдавна и вчера ми се видяха едни 42 гр от печеното бутче (без кожата!) много вкусни. Би трябвало да са Ок, т.к. в таблицата "пилешкото" е в зелено, ама да си питам аз Зоновите ръководители, че да не разваля хубавата работа. ;)


Хриси,
Зелено от пилешкото са пилешките гърди без кожа. Бутчето без кожа опасявам се, че се води тъмно и е към приемливия избор като 1БП=28 гр.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Съб Фев 01, 2014 9:17 am

А защо тогава в таблицата в зелено пише "пилешко месо"- 42 гр.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Съб Фев 01, 2014 9:48 am

В таблицата наистина пише за тъмното пилешко, че е в оранжево и е 28 гр., но в зелените има отделно пилешки гърди 28 гр и отделно има пилешко месо 42 гр. Не мога да разбера коя част от пилето е 42 гр-крила, гръб?
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Съб Фев 01, 2014 10:30 am

Хриси написа:В таблицата наистина пише за тъмното пилешко, че е в оранжево и е 28 гр., но в зелените има отделно пилешки гърди 28 гр и отделно има пилешко месо 42 гр. Не мога да разбера коя част от пилето е 42 гр-крила, гръб?


Хриси, това което гледаш 42 гр. е пушено пилешко филе - онова пресованото, измисленото с много Е-та. Продава се на калъпчета или вакуумирано. Има още и пуешко филе такова и свинско.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта

cron