Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Вто Май 20, 2014 5:59 pm

Трябва да си напишеш умерена активност, с тези тренировки.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот tonita » Вто Май 20, 2014 6:14 pm

Hippo написа:Трябва да си напишеш умерена активност, с тези тренировки.


Добремм, станаха 14. Изглежда малко по - нормално и сега предполагам, че трябва да консумирам по толкова на ден.
Аватар
tonita
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 9:25 am
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Вто Май 20, 2014 7:56 pm

Явно да. За първи път срещам жена с толкова блокове, ама щом толкова показва... :think2: Сигурно си много висока?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот GODzillata » Вто Май 20, 2014 8:52 pm

Колко грама сварен овес е 1БВ? :th:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Вто Май 20, 2014 8:57 pm

Сваряваш 1 БВ сух и мериш колко е станал след сваряването. Между другото варира - зависи колко си го разварил, колко вода е поел. Накиснат (не варен) при мен от 14 г за блок става 18 г
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот tanita68 » Вто Май 20, 2014 9:01 pm

GODzillata написа:Колко грама сварен овес е 1БВ? :th:

Ами всеки път е различно - зависи колко вода е поел. Мери си предварително колко блока слагаш да се варят и после след варенето премери готовия овес. Делиш полученото тегло на броя блокове, които си сложил и виждаш колко ти тежи един блок сварен овес. Аз обикновено варя 4х2блока и после го разделям веднага в кутийки. Обикновено аз успявам да намажа само 2х2блока, защото мъжката половина изяжда другото(а уж не яде по зоната). Овесените ядки така си седят в шкафа....
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Вто Май 20, 2014 9:03 pm

GODzillata написа:Колко грама сварен овес е 1БВ? :th:

Така е, грамажът варира в зависимост от поетата вода. При мен варен, средно се получава 1ВБ=55г.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tatyana » Вто Май 20, 2014 9:19 pm

Годзи, що само един блок??? Такъв голям мъж с 1 блок наяжда ли се :hm:? Аз редовно си хапвам по 3 блока за закуска и затова варя 210 г - така имам за 5 сутрини по три блока. Идеално се съхранява в кутийките от котидж. След това само добавям пуешко филе, извара (сиренце), шарена сол и маслинки. Това е най-засищащата ми закуска засега.
Като го сваря меря цялото количество и разделям на 15. Като видя колко излиза 1 блок, слагам по 3 блока в кутийката и прибирам в хладилника. А всеки път поема различно количество вода, макар че ползвам един овес.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tatyana » Вто Май 20, 2014 9:21 pm

Ама и аз съм един бързак... :glaugh:. Докато напиша и трима ме изпреварили без да видя :)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот GODzillata » Вто Май 20, 2014 9:24 pm

Тази вечер ще пробвам с накисване... :th: ........8 блока, Tatyana, а утре сутрин ще ги измеря и разделя, за да установя грамажа.
Мислех, че е константа, ама явно не е. :)

Друго питане - разфасовах един кокосов орех:
Изображение

Изцедих го с изтисквачката:
Изображение

Имам си и стърготини:
Изображение


Това в бурканчето сега сигурно е кокосово масло, а? :hm: Какви приложения може да намери - в кулинарията и козметиката? Сигурно минава за БМ?......колко грама масло е 1БМ - като гхи-то и зехтина ли?
Стърготините - върху торта или сладки, нали?
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот tanita68 » Вто Май 20, 2014 9:33 pm

Аз например си добавям кокосови стърготини като блок мазнини към кисело мляко със стевия. Страхотно е. А кокосовото масло ще се отдели след като престои в хладилника - отдолу остава течността, а над нея се отделя маслото. Може да го ползваш в рецептите за сладкиши като мазнина. Аз се каня да си направя, но не съм виждала кокосови орехи тук.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Вто Май 20, 2014 9:46 pm

GODzillata написа:Това в бурканчето сега сигурно е кокосово масло, а? :hm: Какви приложения може да намери - в кулинарията и козметиката? Сигурно минава за БМ?......колко грама масло е 1БМ - като гхи-то и зехтина ли?
Стърготините - върху торта или сладки, нали?

Нали си момче англичанче, виж какво отговаря Бари за кокосовото масло, че ме мързи да превеждам в тия късни доби:

Ask Dr. Sears

Q:May coconut oil be used in the Zone?
A:
The good news is that coconut oil has virtually no omega-6 fatty acids. The bad news is that it is virtually 100% saturated fat that can accelerate the burning of stored glycogen in the liver and increase inflammation by binding to toll-like receptor 4 (TLR-4). Coconut oil that is rich in MCT (medium-chain triglycerides) goes directly to the liver via the portal vein and rapidly consumes stores of liver glycogen. Without adequate levels of liver glycogen, it’s difficult to replenish blood-sugar levels for optimal brain function and satiety. There are a lot better oils to use for cooking that are also low in omega-6 fatty acids. One of the best is high-oleic sunflower or safflower oils. These are genetically altered oils that are low in omega-6 and saturated fatty acids and also have a high resistance to heat.

Bottom line: Coconut oil does have some advantages over other oils, but you are better off sticking to high-oleic varieties for cooking and then adding extra-virgin olive oil for taste and polyphenols.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Вто Май 20, 2014 9:51 pm

Годзи, аз отдавна ползвам кокосово масло. Намирам му не само хранително приложение, но го ползвам и вместо автършейв - след бръснене. Много добре се отрязява на кожата ми. Ползвам това кокосово масло, което е супер качествено и на много добра цена.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот tanita68 » Вто Май 20, 2014 10:09 pm

Маня, доколкото разбирам май не е много за препоръчване да се хапват кокосовите стърготини. Ще взема да ги огранича максимално.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот GODzillata » Вто Май 20, 2014 10:25 pm

Гого, Manya уби всичко кокосово в мен :( , започвам да страня от кокосовото масло, щом accelerates the burning of stored glycogen in the liver and increases inflammation - 'баси, развих фобия към жълтъка, гледам на него като на сярна киселина и гледам дори да не го докосвам :lol: ......та сега и кокосовото масло минава в черния списък.......ех, а с какъв кеф си го направих! :oh:

И ти, Гого, сега, след като видя мнението на Бари, ще продължиш ли да шопингуваш кокосово масло? :th:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Вто Май 20, 2014 10:25 pm

Е, ако поръсиш тортата или бонбоните с 5-6 грама едва ли ще е толкова зле. Но след като маслото е 100 % наситена мазнина, мисля че е добре и стърготините да се ползват умерено. Аз умирам за шейк с кокосово мляко, но вече съм му забравила вкуса.

А иначе за козметични цели си го ползвам. Наистина е супер - в комбинация със зехтин, масло от шии, цвят от невен, бадемово масло - страхотен крем и мехлем срещу изгаряне.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта