Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Darina » Сря Яну 29, 2014 7:16 pm

Ох, искам да споделя нещо: От близо 60 дни се храня по зоната. Имам чудесни резултати по отношение на теглото, чувствам се перфектно: енергична, позитивна, жадна за вода и т. н., НО, например когато има изкушения покрай мен, като например щоколадовата бонбониера за рожденния ден на съпруга ми вчера, просто не можах да удържа, НЕ МО- ЖАХ!!!!!!, балансирах мезенца с червено вино и после .... нападнах бонбониерата - не бях вкусвала нищо сладичко близо 60 дни и не изпитвах нужда за това, но като ми се изпречи тази ХУБАВА "ЕДИ КАКВА СИ" БОНБОНИЕРА, просто 315 мл. вино ми дойдоха като литри в мозъка и и се .... понаядох обвинявайки се колко съм слаба..... , но докато се псувах искам да ви съобщя, че изядох повече от 100 гр. шоколад НЕБАЛАНСИРАНО. Е, няма да се самоубивам още, нали съгласно зоната можеш във всеки един момент да се качиш на колелото, така, че ще използвам това за оправдание, но и ако някой реши да ми каже: ....Даринааааааа, споко и аз съм минал/а през това, но съм го коригирал/а... ЩЕ ПРИЕМА като личен комплимент и истинска подкрепа!
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Маня » Сря Яну 29, 2014 7:27 pm

Darina написа:Ох, искам да споделя нещо: От близо 60 дни се храня по зоната. Имам чудесни резултати по отношение на теглото, чувствам се перфектно: енергична, позитивна, жадна за вода и т. н., НО, например когато има изкушения покрай мен, като например щоколадовата бонбониера за рожденния ден на съпруга ми вчера, просто не можах да удържа, НЕ МО- ЖАХ!!!!!!, балансирах мезенца с червено вино и после .... нападнах бонбониерата - не бях вкусвала нищо сладичко близо 60 дни и не изпитвах нужда за това, но като ми се изпречи тази ХУБАВА "ЕДИ КАКВА СИ" БОНБОНИЕРА, просто 315 мл. вино ми дойдоха като литри в мозъка и и се .... понаядох обвинявайки се колко съм слаба..... , но докато се псувах искам да ви съобщя, че изядох повече от 100 гр. шоколад НЕБАЛАНСИРАНО. Е, няма да се самоубивам още, нали съгласно зоната можеш във всеки един момент да се качиш на колелото, така, че ще използвам това за оправдание, но и ако някой реши да ми каже: ....Даринааааааа, споко и аз съм минал/а през това, но съм го коригирал/а... ЩЕ ПРИЕМА като личен комплимент и истинска подкрепа!


Прекаления светец и Богу не е драг! :bigsm39:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Сря Яну 29, 2014 7:31 pm

Darina написа:Ох, искам да споделя нещо: От близо 60 дни се храня по зоната. Имам чудесни резултати по отношение на теглото, чувствам се перфектно: енергична, позитивна, жадна за вода и т. н., НО, например когато има изкушения покрай мен, като например щоколадовата бонбониера за рожденния ден на съпруга ми вчера, просто не можах да удържа, НЕ МО- ЖАХ!!!!!!, балансирах мезенца с червено вино и после .... нападнах бонбониерата - не бях вкусвала нищо сладичко близо 60 дни и не изпитвах нужда за това, но като ми се изпречи тази ХУБАВА "ЕДИ КАКВА СИ" БОНБОНИЕРА, просто 315 мл. вино ми дойдоха като литри в мозъка и и се .... понаядох обвинявайки се колко съм слаба..... , но докато се псувах искам да ви съобщя, че изядох повече от 100 гр. шоколад НЕБАЛАНСИРАНО. Е, няма да се самоубивам още, нали съгласно зоната можеш във всеки един момент да се качиш на колелото, така, че ще използвам това за оправдание, но и ако някой реши да ми каже: ....Даринааааааа, споко и аз съм минал/а през това, но съм го коригирал/а... ЩЕ ПРИЕМА като личен комплимент и истинска подкрепа!


Даринаааааа, споко и аз минах през това... :lol: Миналата неделя прегреших с парче шоколадова торта :sad: Аз направо паднах от колелото, но пак се качих. Хора сме все пак - както се пееше в една песен "Не сме безгрешни, но сме истински...." :shy:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Сря Яну 29, 2014 7:48 pm

Darina написа:Ох, искам да споделя нещо: От близо 60 дни се храня по зоната. Имам чудесни резултати по отношение на теглото, чувствам се перфектно: енергична, позитивна, жадна за вода и т. н., НО, например когато има изкушения покрай мен, като например щоколадовата бонбониера за рожденния ден на съпруга ми вчера, просто не можах да удържа, НЕ МО- ЖАХ!!!!!!, балансирах мезенца с червено вино и после .... нападнах бонбониерата - не бях вкусвала нищо сладичко близо 60 дни и не изпитвах нужда за това, но като ми се изпречи тази ХУБАВА "ЕДИ КАКВА СИ" БОНБОНИЕРА, просто 315 мл. вино ми дойдоха като литри в мозъка и и се .... понаядох обвинявайки се колко съм слаба..... , но докато се псувах искам да ви съобщя, че изядох повече от 100 гр. шоколад НЕБАЛАНСИРАНО. Е, няма да се самоубивам още, нали съгласно зоната можеш във всеки един момент да се качиш на колелото, така, че ще използвам това за оправдание, но и ако някой реши да ми каже: ....Даринааааааа, споко и аз съм минал/а през това, но съм го коригирал/а... ЩЕ ПРИЕМА като личен комплимент и истинска подкрепа!

..Даринааааааа, споко и аз съм минала през това, но съм го коригирала... :smdance: С времето ще ти става все по-лесно да устоиш. :) Интересно, не ти ли стана зле след 100г. шоколад? :hm:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Сря Яну 29, 2014 8:50 pm

Хриси написа:Здравейте! Искам да попитам за рибата следното: ако е по-мазна рибата (например сьомгова пастърва ми се видя доста мазна), то това за омега 3 м.к. ли се смятат или за лоши мазнини? По принцип когато е по-мазна рибата не добавям никакви други мазнини.

Хриси,
Рибата си се смята за риба, не и гледай мазнините. По принцип ако рибата има омега 3, то те са в подкожните мазнини. Това значи, че трябва да консумираме рибата с кожата. Сьомга без кожата си губи донякъде смисъла. За съжаление омега 3 са чувствителни на топлина, т.е след топлинна обработка намаляват. Затова дори и да ядем риба с омега 3 трябва и да приемаме рибено масло за да си набавяме адекватни количества омега 3. Също така, ако приемаме рибено масло и него не го броим за мазнина от блоковете, които ядем.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Сря Яну 29, 2014 8:54 pm

Дарина,

Нищо фатално не е станало. Паднала си от колелото и пак ще се качиш на него. Въпросът е да не почнеш много често да излизаш от Зоната. Когато усетиш преимуществата на Зоната ще ти бъде много по лесно да устояваш на изкушенията.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Чет Яну 30, 2014 8:40 am

gogo написа:
Хриси написа:Здравейте! Искам да попитам за рибата следното: ако е по-мазна рибата (например сьомгова пастърва ми се видя доста мазна), то това за омега 3 м.к. ли се смятат или за лоши мазнини? По принцип когато е по-мазна рибата не добавям никакви други мазнини.

Хриси,
Рибата си се смята за риба, не и гледай мазнините. По принцип ако рибата има омега 3, то те са в подкожните мазнини. Това значи, че трябва да консумираме рибата с кожата. Сьомга без кожата си губи донякъде смисъла. За съжаление омега 3 са чувствителни на топлина, т.е след топлинна обработка намаляват. Затова дори и да ядем риба с омега 3 трябва и да приемаме рибено масло за да си набавяме адекватни количества омега 3. Също така, ако приемаме рибено масло и него не го броим за мазнина от блоковете, които ядем.


Ох, Гого, успокоих се! Скоро бях хапнала една вкусна мазна кожичка на сьомгова пъстърва на скара, та се пукнах от угризения на съвестта.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Чет Яну 30, 2014 9:06 am

Здравейте, имам няколко въпроса - речната риба като каракуда, кефал, морунаж, уклей и други подобни като колко грама да ги смятам в един блок? И вторият въпрос ми е - случвало ли се е да имате за замъглено зрение? Защото на мен ми се случва и се чудя дали е от диетата или трябва да ходя на очен :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Чет Яну 30, 2014 10:17 am

Стеф написа:Здравейте, имам няколко въпроса - речната риба като каракуда, кефал, морунаж, уклей и други подобни като колко грама да ги смятам в един блок? И вторият въпрос ми е - случвало ли се е да имате за замъглено зрение? Защото на мен ми се случва и се чудя дали е от диетата или трябва да ходя на очен :)


Рибата ако е прясна си е 42 гр за блок.
Зрението не е от Зоната, бягай на лекар :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Чет Яну 30, 2014 12:02 pm

Е чак да бягам.. :) Отдавна се канех ама май наистина трябва да се посети очен - с този компютър ежедневно... А рибата е замразена и мислех довечера да размразя и да пека - по 42 гр ще я смятам.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Чет Яну 30, 2014 12:39 pm

Стеф, замъглението може да идва от аватара ти. Виж - очите му ще изкочат :laugh1:
Сега сериозно - за рибата ако има откъде да изкопаеш данни за съдържание на протеини, въглехидрати и мазнини ще е най добре, защото ще изчислиш по формулите(така нареченото изчисляване по етикет). Ако пък няма данни тогава ги брой както ти е писала Кари.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 30, 2014 12:45 pm

gogo написа:Стеф, замъглението може да идва от аватара ти. Виж - очите му ще изкочат :laugh1:

Гого, ти как му видя очите зад очилата? Или той си е слижил очилата, за да не му изкочат очите от много танци? :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Чет Яну 30, 2014 3:45 pm

Имате нещо против очилата ми.... Хмммм, аз толкова време ги избирах да ми ходят на танцаааа :bigsm12: и на фигуратаааа :bigsm12: Ама ще видите като отслабна :smdance: - ще ги сменя и тогава ще ми видите очите (дано да не виждам вече замъглено) :bigsm46:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Чет Яну 30, 2014 4:07 pm

Я,а,а,ама това очила ли са били? :stupid: Стеф, да ходим заедно на очен доктор. :laugh:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Чет Яну 30, 2014 4:12 pm

Нямаш проблеми, тъкмо ще зарибим доктора и той да влезе в зоната :lol:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Чет Яну 30, 2014 4:15 pm

Сега погледнах пресните тиквички в bbteam-a, то голямо разминаване се получава от нашата таблица, почти двойно! :think2:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron