Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Пет Май 16, 2014 3:39 pm

Венци, заповядай в темата за ПРОТЕИНИТЕ!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот moni03 » Пет Май 16, 2014 11:12 pm

Здравейте, пиша рядко но чета редовно. Продължава моята одисея със зоновото хранене, но както се очертава моят препъни камък ще се окаже смятането по етикет. С другите от таблицата нямам проблем, по пустите етикети ме затрудняват. Още не мога да се организирам в купуването на колбаси, за жалост вкъщи се консумират а и сутрин са ми удобни за закуска.
Сега гледам тука едно саламче, гледам-смятам то май мазнини ще излезе....или пак съм в грешка нещо?

Белтъчини 11,5гр. 700:11,5=60,86
Въглехидрати 2гр. 900:2 =45
Мазнини 20гр. 150 :20=7,5

Вие каква шунка купувате, от тази която е с 2-3% мазнини ли? Марка, магазин?
Аватар
moni03
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:04 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Пет Май 16, 2014 11:26 pm

какви са тия 20% мазнини?!?!
:о
Да не е сбъркан етикетът нещо ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот moni03 » Пет Май 16, 2014 11:36 pm

Абе и аз така си помислих, някакъв лионски от Лидъл е купуван
Аватар
moni03
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:04 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Съб Май 17, 2014 12:17 am

Лионски ... това не се ли използваше при надениците и кренвиршите?
Може и да не е сбъркан етикетът. Нещо ми е съмнително това. Лично аз не бих го ял.
Ако нямаш друго подръка, хапни го и занапред забрави за него.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Съб Май 17, 2014 6:49 am

moni03 написа:Здравейте, пиша рядко но чета редовно. Продължава моята одисея със зоновото хранене, но както се очертава моят препъни камък ще се окаже смятането по етикет. С другите от таблицата нямам проблем, по пустите етикети ме затрудняват. Още не мога да се организирам в купуването на колбаси, за жалост вкъщи се консумират а и сутрин са ми удобни за закуска.
Сега гледам тука едно саламче, гледам-смятам то май мазнини ще излезе....или пак съм в грешка нещо?

Белтъчини 11,5гр. 700:11,5=60,86
Въглехидрати 2гр. 900:2 =45
Мазнини 20гр. 150 :20=7,5

Вие каква шунка купувате, от тази която е с 2-3% мазнини ли? Марка, магазин?


Мони, това са недопустимо много мазнини. Не го яж. И при въглехидратите си сбъркала 900:2=450, не че в случая има значение, но внимателно с математиката. :laugh:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот markizzz » Вто Май 20, 2014 10:58 am

Здравейте и от мен!Имам удоволствието да "зонувам" от миналия Понеделник и се чувствам много добре.Започнах с обикновени така да ги нарека храни,защото не искам да правя грешки и да си живея в заблудата,че правя грешки.Изчислявам си менюто по таблицата,защото със сметките ми е трудно да се оправя.Всичко вървеше добре,докато не се включи и съпругът ми/то лошо няма принципно/,та сега се опитвам да правя и неговите менюта,защото каквото му дам или му кажа да яде това яде.Въпросът е обаче,че иска да яде разнообразна храна,а аз не съм убедена в правотата си.То голяма каша излезе от написаното,но се чувствам толкова объркана,а не искам да се отказвам.Приготвям храната у дома,като правя за мен и за него.Но не ми е ясно например за така дискутираната извара,ако отида и си купя да речем обезмаслена и изям от нея 56 гр. без да смятам по етикет съм консумирала правилно 1 БП? Това важи и за др. продукти,защото различните производители влагат различни суровини,а от там и за мен сега тази главоблъсканица.Дано да съм успяла да се изразя достатъчно добре,извинявайте за предполагам елементарния въпрос,но колкото повече чета се обърквам повече.
Хубав и усмихнат ден на всечки Ви :bouquet:
Истинските неща са невидими за очите
Аватар
markizzz
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 20, 2014 10:15 am
Ямбол,България

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Вто Май 20, 2014 11:14 am

Здравей markizzz, добре дошла!
Първоначално докато свикнеш си изчислявай всичко по таблицата, там грамажите са осреднени. Разбира се, че има различни продукти и производители, но и с плодовете, и със зеленчуците е така и те за различни сортове, но си ги изчисляваме по таблицата. Ако някой продукт конкретно те интересува, напиши му данните и ние ще го изчислим по етикет. Скоро, като свикнеш и ти ще започнеш да се оправяш сама, за всичко си трябва време, а до тогава ние ще помагаме. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот markizzz » Вто Май 20, 2014 12:30 pm

Hippo написа:Здравей markizzz, добре дошла!
Първоначално докато свикнеш си изчислявай всичко по таблицата, там грамажите са осреднени. Разбира се, че има различни продукти и производители, но и с плодовете, и със зеленчуците е така и те за различни сортове, но си ги изчисляваме по таблицата. Ако някой продукт конкретно те интересува, напиши му данните и ние ще го изчислим по етикет. Скоро, като свикнеш и ти ще започнеш да се оправяш сама, за всичко си трябва време, а до тогава ние ще помагаме. :hug:

Благодаря за сърдечното посрещане :hug: да си призная,чета твоя дневник и много се насърчавам,защото така хем си имам компания,хем опознаваш човека малко или много и можеш да избегнеш доста грешки.Радвам се,че поне дотук не съм загубила 9 дни така да се каже.Вече в отбора сме 4 души от семейството,а съпругът ми е толкова стриктен,че ходи с торбичката на работа/досега това не се е случвало/ :laugh: За днес менюто е пълнени чушки с извара и яйце и мноооого гарнитури :shy: Исках още и да попитам за свинската кайма,мога ли да я сметна като месо-свинско/защото така или иначе ще купя месо,което ще си смеля/ :wow: :oh: сложна е системата,но по-добре така,докато свикна кое от къде да си набавям :bouquet:
Истинските неща са невидими за очите
Аватар
markizzz
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 20, 2014 10:15 am
Ямбол,България

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Вто Май 20, 2014 12:41 pm

Трябва да си избереш възможно най-постното свинско и каймата я смяташ, като крехко свинско 28г=1ПБ. За готова свинска кайма и дума не може да става, тя е ужасно мазна, а и кой знае какво още има в нея. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот markizzz » Вто Май 20, 2014 12:52 pm

Hippo написа:Трябва да си избереш възможно най-постното свинско и каймата я смяташ, като крехко свинско 28г=1ПБ. За готова свинска кайма и дума не може да става, тя е ужасно мазна, а и кой знае какво още има в нея. :)

и аз така смятах да направя,но все пак след като ми предложихте помощ се възползвам :shy: готова кайма не купувам и отбягвам да ям готови "смеси" под името кайма.Имам си една принцеса у дома на 2 год.,която много харесва зоновите манджички,хапва мъфини и раздава на всички
Истинските неща са невидими за очите
Аватар
markizzz
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 20, 2014 10:15 am
Ямбол,България

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот tonita » Вто Май 20, 2014 5:10 pm

На мен сега ми изникна малък проблем. Откакто зонувам съм свалила 5 килограма, малко сантиметри от местата, нужни за калкулатора и започнах редовни тренировки, така че ми се промени драстично и физическата активност :) . От няколко дни огладнявам адски бързо (до час след хранене) и чак днес се замислих дали не съм извън Зоната :think2: . Сметнах си повторно блоковете с новите данни и излезе, че трябва да консумирам вместо 11 по 16 блока дневно. Сега какво следва, да променя ли количеството? А максимума блокове не бяха ли 15? :doNotKnow:
Аватар
tonita
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 9:25 am
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Вто Май 20, 2014 5:39 pm

16! :о Ти по кой калкулатор ги изчисли?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот tonita » Вто Май 20, 2014 5:41 pm

Hippo написа:16! :о Ти по кой калкулатор ги изчисли?


Калкулатора в този сайт. Аз до сега само него съм ползвала.
Аватар
tonita
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 9:25 am
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Вто Май 20, 2014 5:43 pm

Да не си объркала нещо? Каква физическа активност си пишеш?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот tonita » Вто Май 20, 2014 5:46 pm

Hippo написа:Да не си объркала нещо? Каква физическа активност си пишеш?


Правя тренировки 6 пъти в седмицата по около 20 минути. Пиша си 5 пъти в седмицата по 30 мин.
Аватар
tonita
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 9:25 am
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта