Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Вто Яну 28, 2014 1:15 pm

Връщам се от кварталното магазинче - взех си кисело мляко Елена - 2% и мисля да изям половин кофичка - цялата е 500 гр. Тъкмо останалата половина ще ми е вечерна закуска..... Божеееее от 10 години не съм яла друго кисело мляко освен домашно.... :lol: След 16 часа ще ви кажа има ли разлика .... :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот eldass » Вто Яну 28, 2014 1:46 pm

Стеф, аз се допитвах тук за млеката от магазина, и точно Елена 2% не е добре балансирано....вземи ако можеш Верея 2%, ЕлБи 2% или някое друго препоръчано тук.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Вто Яну 28, 2014 2:10 pm

ЕЕЕ свърши тя вече. Нямам възможност да изляза повече от работа. Нищо, ще прегреша днес след обед с мляко Елена 2%, пък останалото.....ще видим може малкия да го изпие на айрян (горкото то на мама - на 10 години - 32 кг и 1.40 високо.... пълна противоположност на кака си и майка си че и на баща си :lol: )
Последна промяна Стеф на Вто Яну 28, 2014 4:18 pm, променена общо 1 път
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Вто Яну 28, 2014 4:17 pm

Само да ви кажа че това мляко, което го ядох няма нищо общо с домашното мляко на мама :refuse: Това не е мляко за мен а нещо като крем, имам чувството че вътре имаше нишесте. :refuse: Това да ми е за урок да не си забравям закуската вкъщи... :shy:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Сря Яну 29, 2014 9:43 am

Здравейте. Днес нещо не е наред - 10 часа е а съм гладна. Нямам почти никакво физическо натоварване, на 9 блока съм дневно. Обаче ако и утре съм така - мисля да увелича блоковете на 10 дневно. Какво ще кажете?
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот nympheacea » Сря Яну 29, 2014 11:53 am

Да Стеф, пробвай с 10, при мен нуждата се прояви като обща слабост и глад, в момента в който минах на 10 всичко се нормализира
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Ина » Сря Яну 29, 2014 12:33 pm

nympheacea написа:Да Стеф, пробвай с 10, при мен нуждата се прояви като обща слабост и глад, в момента в който минах на 10 всичко се нормализира


И при мен беше така. Освен това по съвета на знаещите си увеличих блокове за сутрешна закуска и включих към нея овес като въглехидрат и до обяд спокойно изкарвам 5 часа, само много вода ми се пие.
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Сря Яну 29, 2014 12:37 pm

Стеф написа:Здравейте. Днес нещо не е наред - 10 часа е а съм гладна. Нямам почти никакво физическо натоварване, на 9 блока съм дневно. Обаче ако и утре съм така - мисля да увелича блоковете на 10 дневно. Какво ще кажете?

Стеф, първо уточни точно необходимите ти блокове. Кой калкулатор си използвала? Отчела ли си физическата си активност? При всички случай тези 9 блока наистина може да са ти малко. Въпросът е дали ти трябват 10 или 11 блока, но това само изчисляването може да покаже. От друга старна не казваш какво точно си закусвала, пила ли си вода? Причини бол. Погледни и тук http://www.vzonata.com/Hormonalna-nastroika.php.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Сря Яну 29, 2014 2:01 pm

gogo написа:
Стеф написа:Здравейте. Днес нещо не е наред - 10 часа е а съм гладна. Нямам почти никакво физическо натоварване, на 9 блока съм дневно. Обаче ако и утре съм така - мисля да увелича блоковете на 10 дневно. Какво ще кажете?

Стеф, първо уточни точно необходимите ти блокове. Кой калкулатор си използвала? Отчела ли си физическата си активност? При всички случай тези 9 блока наистина може да са ти малко. Въпросът е дали ти трябват 10 или 11 блока, но това само изчисляването може да покаже. От друга старна не казваш какво точно си закусвала, пила ли си вода? Причини бол. Погледни и тук http://www.vzonata.com/Hormonalna-nastroika.php.


Гого, изчислих си необходимите блокове по калкулатора в сайта на Зоната - при моята активност само ходене пеша ми се полагат 9 блока. Днес закусих с 56гр извара - 1ПБ; пилешко месо 28 гр - 1 ПБ; 1 филия пълнозърнест хляб - 2 ВБ и 6 маслини - 2 БМ. Мисля че съм в нормите, но защо се получава така? А вода до 10 часа бях изпила около 1,5 л.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Сря Яну 29, 2014 4:14 pm

Manya написа:За утре менюто ще е подобно на днешното. Няма как - не може човек да си купи само 126 г. сьомга. Ще има малко изменения в плодовете - ягодки, че макар и парникови изглеждаха великолепно в зарзаватчийницата. А огромния обеден зеленчуков добавък към рибата ще го преработя на нещо като крем супа - просто ще пасирам с малко водица, мисля, че по-лесно ще го преглътна.

Да, направи ми впечатление, че нещо супичките липсват в менютата. А аз си падам по супички. Течната храна някак по-лесно я поглъщам. :msmile11:

Маня, аз съм публикувала в ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ една супа от броколи и спанак, която си правя всяка седмица и според мен е страшно вкусна и дъщеря ми я хапва, също с удоволствие. Може да я пробваш, ако ти е по вкуса.
А за целината и аз така я изчислих 1 БВ = 117 г. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Сря Яну 29, 2014 4:31 pm

Стеф написа:Гого, изчислих си необходимите блокове по калкулатора в сайта на Зоната - при моята активност само ходене пеша ми се полагат 9 блока. Днес закусих с 56гр извара - 1ПБ; пилешко месо 28 гр - 1 ПБ; 1 филия пълнозърнест хляб - 2 ВБ и 6 маслини - 2 БМ. Мисля че съм в нормите, но защо се получава така? А вода до 10 часа бях изпила около 1,5 л.


Стеф, аз когато закусвам само хляб за ВБ, огладнявам много по-бързо, от колкото, ако ям овес например. Не случайно хлябът е от непрепоръчителните въглехидрати. Ако ям хляб, обикновено го комбинирам с друг зелен въглехидрат. Например в твоя случай, може да хапнеш 1/2 фил. хляб и 240г домати. Или вместо толкова много домати-120г домати и 40г грозде. Нещо такова.:)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Сря Яну 29, 2014 4:43 pm

Здравейте! Искам да попитам за рибата следното: ако е по-мазна рибата (например сьомгова пастърва ми се видя доста мазна), то това за омега 3 м.к. ли се смятат или за лоши мазнини? По принцип когато е по-мазна рибата не добавям никакви други мазнини.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Сря Яну 29, 2014 4:45 pm

HippoDel написа:
Стеф написа:Гого, изчислих си необходимите блокове по калкулатора в сайта на Зоната - при моята активност само ходене пеша ми се полагат 9 блока. Днес закусих с 56гр извара - 1ПБ; пилешко месо 28 гр - 1 ПБ; 1 филия пълнозърнест хляб - 2 ВБ и 6 маслини - 2 БМ. Мисля че съм в нормите, но защо се получава така? А вода до 10 часа бях изпила около 1,5 л.


Стеф, аз когато закусвам само хляб за ВБ, огладнявам много по-бързо, от колкото, ако ям овес например. Не случайно хлябът е от непрепоръчителните въглехидрати. Ако ям хляб, обикновено го комбинирам с друг зелен въглехидрат. Например в твоя случай, може да хапнеш 1/2 фил. хляб и 240г домати. Или вместо толкова много домати-120г домати и 40г грозде. Нещо такова.:)



Добре утре ще пробвам този вариант. И ще пиша да ви кажа какво е станало.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Маня » Сря Яну 29, 2014 4:58 pm

Хриси написа:Здравейте! Искам да попитам за рибата следното: ако е по-мазна рибата (например сьомгова пастърва ми се видя доста мазна), то това за омега 3 м.к. ли се смятат или за лоши мазнини? По принцип когато е по-мазна рибата не добавям никакви други мазнини.


Сьомга - 42 г. 1БП = Пъстърва - 42 г 1 БП, а като са си "омешали хайвера" :bigsm16: сигурно пак ще не се е получило нещо различно - така че и тя би трябвало да е нещо подобно - 42 г 1 БП
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Сря Яну 29, 2014 5:17 pm

Хриси написа:Здравейте! Искам да попитам за рибата следното: ако е по-мазна рибата (например сьомгова пастърва ми се видя доста мазна), то това за омега 3 м.к. ли се смятат или за лоши мазнини? По принцип когато е по-мазна рибата не добавям никакви други мазнини.

Колкото по-мазна, толкова повече омега 3. Аз винаги добявям мазнини, към сьомгата или друга риба.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Сря Яну 29, 2014 5:54 pm

Aaa, значи не са и от "лошите" мазнините на рибата :) .?
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron