Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Съб Май 30, 2015 8:08 am

Ммм дааааа, много път ни чака. Снощи се рови във форуна до късно и стигнах до един извод - този форум трябва да го изям :laugh1: за съжаление обаче след няколко дни няма да имам достъп до нета през деня а от тела ми е трудно , но нищо , ще чета книгите ( само съм ги попрехвърлила , получих ги на 27 и почнах на 28 ) мисля че започнах да се поориентирам , само дето въпросите ми никнат като гъби и се чуствам като 2-3 годишна - а защо това , а колко такова :laugh4:
И за да не пропусна да попитам :laugh3: кафето как се брои, а какаото , а пилешкото в таблицата сурово и печено е един грамаж , а при варене и печене всичко дава фира , или да не се вманиачвам толкова , май ми е трудно да определя до каква степен да се вманиача , че имам малко такава склонност , защото длан длан , ама аз трябва да съставя меню за трима :laugh1: Ще се побъъъркааам :wow: Оф щях да забравя , Маня четох твоя дневник малко , правилно ли разбрах , че си мелиш каймата сама и тогава я теглиш 28 гр като месо а не 42гр ?

Маня ти не си професор а енциклопедия :bouquet:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Съб Май 30, 2015 11:25 am

За кафето можеш да прочетеш във Въпроси и отговори, въпрос № 29. Аз лично си позволявам 1 кафе на ден без добавки. Винаги съм го обичала горчиво и чисто.
За пилешкото - 28 г за БП в сготвено състояние, тъй като нашите пилета са доста тъпкани с вода и като ги сготви човек остават наполовина
За каймата - винаги си я меля сама или в магазина ми я мелят от избрано от мен филе. 28 г за БВ. Ако си купуваш готова - 42 г, макар че там не е много ясно колко е месото и колко тлъстинките, оцветителите (за да изглежда свежа и да червенее), консервантите.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот NikoLinia » Съб Май 30, 2015 11:36 am

tanita68 написа:
dorinka написа:Ходих днес в Пени да видя,но там нямаше,само някакво прясно сирене с мазнини 4,6 % и не посмях да си взема.

В Пени е на Campus котиджа и там по-нискомасления е с по-тъмната опаковка за разлика от лидъл. Проблема е, че не винаги го има. :)
Маня написа:Цедено кисело мляко Олимпус 0% е напълно обезмаслено мляко, богато на протеин и бедно на въглехидрати и по етикет излиза, че може спокойно да се ползва като протеин и 1 БП е 82 г. (за въглехидрати числото е 225 г, съответно за мазнини 15000 г за 1 блок от съответните, а винаги избираме най-малкото число).

Маня, не е ли прекалено голямо пренебрегването на въглехидратите в това мляко? Все пак на 82гр се пада и около 1/3 БВ от млякото. А ако вземеш 2БП вече имаш 2/3БВ. Аз бих го вземала под внимание, все пак не е незначително количество. И аз тука си имам подобно мляко, даже при мен на 1БП отговаря 1/4БВ и си го вземам под внимание.

Аз правих тези експерименти и ги вземах предвид въглехидратите от Олимпуса. За 2 блока трябваше да добавя 1,3 БВ и огладнявах по-рано. Като възстанових схемата, т.е като го приемам Олимпуса за протеин и добавям за 1 БП 1 БВ всичко си дойде на мястото.
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот tanita68 » Съб Май 30, 2015 4:17 pm

Katerinka, какаото го има в таблицата, но според мен си е добре ако има данни на етикета да си го изчислиш. В таблицата е дадено като въглехидрат, но аз например ползвам какао от лидъл и по етикет 7гр от него ми излизат 1БМ. Съответно го ползвам като мазнина.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Съб Май 30, 2015 9:57 pm

Хора препоръчайте ми моля някаква извара.
На етикета на моята пише 20гр на сто гр, а аз чак сега се сетих да погледна етикета , и наместо по 35 гр по етикет, ние си хапвахме по 56 гр според таблицата :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот GODzillata » Нед Май 31, 2015 2:40 pm

Katerinka написа:Хора препоръчайте ми моля някаква извара.
На етикета на моята пише 20гр на сто гр, а аз чак сега се сетих да погледна етикета , и наместо по 35 гр по етикет, ние си хапвахме по 56 гр според таблицата :laugh1:



Удри извара Olympus и се чувствай богиня! ;)

Изображение
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Italiano » Пон Юни 01, 2015 12:38 pm

NikoLinia написа:Аз правих тези експерименти и ги вземах предвид въглехидратите от Олимпуса. За 2 блока трябваше да добавя 1,3 БВ и огладнявах по-рано. Като възстанових схемата, т.е като го приемам Олимпуса за протеин и добавям за 1 БП 1 БВ всичко си дойде на мястото.

Няма логика.
Объркала си нещо друго.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот petia » Вто Юни 02, 2015 11:16 am

Здравейте! Вчера направих 1 година в Зоната. Ето и резултата - 23 кг, талия - 24 см,корем - 37 см, ханш - 27 см и гр.обиколка минус 26 см. тук нещата са малко зле :lol: .Това са мерки от предния месец. аз от 3 месеца задържам кг и см.Ям само храни в зеления цвят и имам по 1,2 прегрешения на месец .Всичко вървеше добре до миналата седмица, когато кръвното ми се срина на 90/60 даже и по ниско от тогава до днес само лежа , мота ми се главата и изчезна онази енергия която имах. Моето нормално кръвно е 110/70 , но и при малко промяна веднага ми се отразява .От 1 година не съм имала никакъви проблеми от както съм в Зоната. Забравих да ви кажа че два дни след като ми падна кръвното се появи и МЦ с два дни по рано.Чувствам се изстискана като лимон, а до преди седмица направо летях.Сега не зная дали е здравословен проблем и да тичам ли по доктори или е нещо хормонално от МЦ.Случвало ли се е на някой? И още нещо от къде си взимате Магнезии и на коя фирма е? Благодаря на всички :bouquet:
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Italiano » Вто Юни 02, 2015 1:22 pm

Ами, на мен не ми се е случвало ... :laugh:
Най-вероятно причината е тази, която си мислиш.
Така че спокойно - до дни пак ще си ОК.
А магнезий си трябва, да. Ама не съм специалист по темата. От време на време пия "Магнерот", защото съпругата покрай бременността беше проучила, че е от доброто на българския пазар.

Резултатите ти са чудесни! :yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот petia » Вто Юни 02, 2015 2:33 pm

Ити, отдавна не се бях смяла с глас........Благодаря ти! Само ти от толкова дами във форума ми отговори. Ще прочета за мегнерота.В момента пия Магнерич, но исках нещо по добро. Ако не задъжах кг вече повече от 3 месеца, резултатите щяха да са още по добри, но и на това съм доволна.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот NikoLinia » Вто Юни 02, 2015 5:30 pm

Здравей Петя!
И аз те поздравявам за резултатите. Явно късно, но по-добре така, отколкото никога! Много си тиха и скрамна и си се загубила в навалицата. Аз лично чета най-често дневниците и когато ми остане време и другите теми.:)
За магнезия мога да кажа, че е хубаво да се пие след консултация с лекар.
Аз използвам магнезиево олио и магнезиев гел. Втриват се под мишниците и в областта на корема. Твърди се, че тази форма на магнезия се приема по-добре и се усвоява повече от тялото. Освен това при мен и изпотяването намалява. Продава се в аптеките и без рецепта. Но този минерал пряко въздейства на работата на сърдечния мускул и не само. Моят съвет е поне с личния лекар да го обсъдиш! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Сря Юни 03, 2015 7:14 am

Хора дайте няколко идеи за сутрешни закуски от 3 Б , че много големи ми се получават :laugh1: и много еднообразни,
скоро няма да искат да ми ги ядат :laugh4:
Последна промяна Katerinka на Сря Юни 03, 2015 8:18 am, променена общо 2 пъти
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Сря Юни 03, 2015 8:11 am

Петя поздравления и от мен за страхотния резултат!!!
Но ми се струва че завсеки случай трябва де се консултираш с лекара си. И аз предполагам че е от мц , но един преглед никога не е излишен.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот petia » Сря Юни 03, 2015 11:05 am

Katerinka написа:Петя поздравления и от мен за страхотния резултат!!!
Но ми се струва че завсеки случай трябва де се консултираш с лекара си. И аз предполагам че е от мц , но един преглед никога не е излишен.

Благодаря Катеринка! Дано всеки постигне целта си със Зоната.При мен тя е начинът ми на хранене и за напред. Когато започнах Зоната преди една година прочетох някъде че по време на мц може да ти прималее и причернее и се препоръчваше да се изяде тогава 1 блок ПВМ.Аз не го направих защото не искам да увеличавам блоковете /нали и без това имам задържане от няколко месеца/.Надявам се да е мц и всичко да се оправи. Преди години по време на мц вдигах кръвно,отичах много,стягаше ме сърцето и тогава личната ми казваше спокойно всичко е от мц. Сега имам другите симптоми, но ниско кръвно и даже изравнявам границите. Другата седмица ще видя как ще съм и тогава ще търся лекар.Прочетох дневника ти.Аз също като теб минах през много диети и бях все отекла,гладна и дебела. Със Зоната просто се родих отново. Давай смело напред.....след време ще си слаба,хубава и лъчезарна. Аз с нетърпение очаквам да видя Махона след 1 година при нея има над 30 свалени кг. Следи дневниците на Махона и Маня в тях има много рецепти и идей.Успех Катеринка!
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Сря Юни 03, 2015 11:44 am

Петя при приближени граници моята лекарка ми беше казала да пия два упсарина. Преди давах на баща ми , и му действаха добре, ама не знам при мц как се отразява :th:

Мерси за пожеланията !!! Успех и на теб !!!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Сря Юни 03, 2015 11:47 am

Katerinka написа:Петя при приближени граници моята лекарка ми беше казала да пия два упсарина. Преди давах на баща ми , и му действаха добре, ама не знам при мц как се отразява :th:

Мерси за пожеланията !!! Успех и на теб !!!


Може да увеличи кръвотечението. Но пък ще преодолее събирането на границите.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта