Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Стеф » Пет Окт 17, 2014 12:43 pm

Здравей Ирина и добре дошла! Не се притеснявай, на правилното място пишеш :bouquet: Разбира се, че ще успееш стига да си упорита като магаре на мост :laugh: Относно закуската ти - ако ще закусваш мляко и бадеми - нека млякото да е с 0,1 % масленост. И не се притеснявай - ако нещо не ти е ясно или имаш въпроси - пиши - ние всички ще помагаме :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот qgodka8 » Пет Окт 17, 2014 9:01 pm

Здравейте! Искам да ви попитам ако започна да тренирам ( упражнения у дома) ще ми се измени ли количеството на блоковете?
qgodka8
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 10:50 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пет Окт 17, 2014 9:20 pm

Зависи от натоварването. Ако всеки ден отделяш поне час за упражнения (няма значение у дома или в зала), това ще увеличи физическото ти натоварване. И съответно трябва да увеличиш блоковете поне с един за деня. Ако се занимаваш с йога или каланетика може да си караш в началото и на тези, на които си в момента. Ако е по-активна спортна дейност - ще ти се наложи да увеличиш блоковете. Прецени какво ще ти е натоварването и през калкулатора в сайта си изчисли нужните блокове.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogo » Съб Окт 18, 2014 6:58 am

qgodka8 написа:Здравейте! Искам да ви попитам ако започна да тренирам ( упражнения у дома) ще ми се измени ли количеството на блоковете?

Броят на приеманите блокове могат да се променят единствено при промяна на физическата активност. Калкулаторът от сайта е тук. Обърни внимание на поленцето "Изберете вашата физическа активност"
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот qgodka8 » Съб Окт 18, 2014 8:10 pm

Здравейте отново! Аз пак с моите въпроси, но просто няма къде другаде да се обърна за помощ. Понеже вече съм от 1 август в зоната т.е. Почти 3 месеца и ям само добър избор храни малко ми омръзнаха. Да вярно отслабнала съм с 9 кг да се похваля, но все пак желанието ми за сладичко си е голямо. Та въпроса ми е мога ли да хапвам поне и от приемлив избор по честичко и това дали ще намали темпото с което свалям кг. А и другият ми въпрос е че за последните 2 седмици съм отслабнала само с 0,400кг. Това на кое се дължи: че доста често излизам от зоната заради часовете на храненията или защото ям овесени ядки -не цели?
qgodka8
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 10:50 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Съб Окт 18, 2014 8:24 pm

Деветте килограма за 3 месеца е много добър резултат. Продължавай така и ще стигнеш до желаните килограми.

400 г. е напълно приемливо намаляване на теглото за седмица. Освен това настъпва и момент на задържане. В началото си чистила организма си от повече вода, затова и свалянето на килограми е било по-интензивно. Постепенно темпото се забавя, понякога се задържа, после пак тръгва надолу. Може да не сваляш килограми, а обиколките да намаляват.
След три месеца в Зоната можеш да добавяш и по някой "оранжев" продукт. Но умерено. След време ще можеш да си хапваш и от червените, но те не трябва да са повече от 25% от дадено блюдо.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот qgodka8 » Съб Окт 18, 2014 8:44 pm

Благодаря за отговора Маня. А като включа малко приемлив избор в храната си ще намали ли свалянето на кг.или мерки. И друго да попитам водата 30 мин. преди хранене ама точно 30 мин ли трябва да минат или към 20,25, или 40.
qgodka8
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 10:50 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Съб Окт 18, 2014 8:55 pm

Може и 20, може и 40, аз лично пия течност дори по време на хранене - обикновено чай. Особено когато храната е суховата, а не супичка. Важното е през деня да пиеш минималното количество вода, което ти е определил калкулатора. Ако можеш повече - още по-добре.
Включването на приемливи храни може леко да забави отслабването. Но то ще продължи, макар и малко по-бавно.

Добре е да се опитваш да спазваш промеждутъка между отделните хранения - да не надвишава 5 часа. По-малко може, но повече би те извадило от Зоната. Но това не е фатално. Особено ако се придържаш към правилното комбиниране на храната си.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот qgodka8 » Съб Окт 18, 2014 9:01 pm

Всъщност за 5- те часа ми хрумна да си разпределя храненията така
Закуска-6:50 2Б
Закуска-11:20 1Б
Обяд-13:50 1Б
Слетобедна закуска- 16:00 2Б
Вечеря- 20:00 2Б
Вечерна закуска- 23:00 1Б
В зоната ли ще съм ако ям така? :th: И обещавам да не задавам повече въпроси за тази вечер че вече ви побърках :)
qgodka8
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 10:50 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Съб Окт 18, 2014 9:06 pm

Ако това съвпада с програмата ти в училище - много е добре. Продължавай така. И не се притеснявай да питаш. Винаги ще има кой да ти помогне. Всички вървим по един и същи път и си помагаме. Никого не притесняваш. Може да не получиш отговор веднага, защото не винаги някой е във форума. Но ще ти помагаме. А след време ти ще помагаш на новаците :) :) като натрупаш опит и лични успехи. И отделиш малко повече време да прочетеш книгите на д-р Сиърс.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogo » Съб Окт 18, 2014 9:27 pm

qgodka8 написа:Всъщност за 5- те часа ми хрумна да си разпределя храненията така
Закуска-6:50 2Б
Закуска-11:20 1Б
Обяд-13:50 1Б
Слетобедна закуска- 16:00 2Б
Вечеря- 20:00 2Б
Вечерна закуска- 23:00 1Б
В зоната ли ще съм ако ям така? :th: И обещавам да не задавам повече въпроси за тази вечер че вече ви побърках :)

Като часове отговаря на изискванията на Зоната. Остава и блоковете да са ти наред и няма причина да не си в Зоната. Разбира се нищо друго за ядене освен това. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Pipilota » Нед Окт 19, 2014 5:10 am

Изображение
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Tony » Нед Окт 19, 2014 10:31 am

Ахахахахахаха! Абсолютен факт! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот galia_mp » Вто Окт 21, 2014 1:11 pm

Здравейте,
Пак съм аз /малко несериозната ;) / Искам да Ви попитам леблебията, която я продават в готови пакетчета, като ядки не е ли печен нахут. За сега само това ми е питанката. :blagodaria:
"А по-добре е да подгониш вятъра,отколкото да седнеш и да плачеш."
Никола Вапцаров
Аватар
galia_mp
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 11:13 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Вто Окт 21, 2014 1:17 pm

Анджък, печен нахут! :laugh4: Едно и също са нахут и леблебия, разликата е в големината на зърното.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот galia_mp » Вто Окт 21, 2014 2:28 pm

Manya написа:Анджък, печен нахут! :laugh4: Едно и също са нахут и леблебия, разликата е в големината на зърното.


:bigsm22: Супеееер, че ми се хапваше . Благодаря ти Manya
"А по-добре е да подгониш вятъра,отколкото да седнеш и да плачеш."
Никола Вапцаров
Аватар
galia_mp
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 11:13 pm
Горна Оряховица

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта