Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Чет Юли 10, 2014 11:57 am

Tatyana написа:Маня, на женския пазар има едно магазинче (по скоро будка), в което продават мая за сирене, подкваса за кисело мляко на Ел Би в пакетчета и др. подобни неща. В момента знаеш, че правят ремонт и трудно се минава от там. Ако тръгнеш по посока бул. "Сливница" се пада от дясната страна до един вход-тунел. От дясната му страна има магазинче за кафе и подправки. Това е преди да стигнеш масите със зеленчуците. Не знам дали успях да ти обясня, но ако не ти е спешно, тези дни ще мина от там и ще го снимам, за да се ориентираш по-лесно.


Благодаря Татяна. Женския пазар ми е по-удобен от Кауфланд. Ще се пробвам да го открия.

А колкото до това дали ще се получи - със сигурност ще стане сирене, просто няма да е маслено. И ако се остави да зрее ще е като тебеширче. Но идеята е да се ползва "свежо" и само леко осолено. Хем протеин, хем сирене :) Че омръзват извара, котижд, пилета и протеин на прах. Не че не гризвам сиренце понякога, но поне да е лишено от неблагоприятните мазнини.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Зоната
 

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот mahona » Чет Юли 10, 2014 1:20 pm

Като ходите в магазините на "Берьозка" погледнете витрината с риби...аз си харесах едно филе от сельодка,осолено в саламура.Много любезен продавач ми предложи да го опитам и така ...се лиши от 0,500 гр във ваничката с риба. :lol: В нас си обезсолявам за час премерените блокове и го хапвам.Има си мазничко под кожата и в същото време от саламурата е много крехко и не му се усещат никакви кости...стопени са от солта.В сравнение с другите им сушени риби филето е направо безсолно.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот venci68 » Чет Юли 10, 2014 2:38 pm

Сега и до "Берьозка" трябва да прескоча :laugh4:. Предния път като ходих не гледах за риба, но ако има от филето, ще се пробва :yess:
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот mahona » Чет Юли 10, 2014 2:49 pm

Беше във ваничка със солена саламура...1 парче е около 2 БП...примерно
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Petya » Пет Юли 11, 2014 2:31 pm

ЗДравейте отново всички зонуващи :)
Аз отново се появявам с въпрос. Този път в различна тема :)
Истината е че от 2 седмици горе-долу се храня по Зоната, но както всички знаят като новак се лутам още много. Чета тук дневниците на хората, чета различни теми във форума и се опитвам да си улесня нещата.
Та, по-рано в тази тема видях, че Pipilota е писала за някакви гръцки млекца, които ядяла. Видях в Лидъл ето тези млекца, дали стават за междинна закуска?
Ето ги:
Скрит текст:
ИзображениеИзображение


Благодаря Ви на всички за цялата тази информация в сайта и форума! Направо съм като пристрастена чета нон стоп. Мъжа ми каза, че съм като наркоманка с този сайт и форум :lol:
Аватар
Petya
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 1:25 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Petya » Пет Юли 11, 2014 3:08 pm

И пак аз :)
Мисля, че сама си отговорих на предишния въпрос! :) След още четене във форума - тези кисели плодови млекца изобщо не са подходящи за ЗОната, дори нямат и нищо общо с гръцките, които са споменати в началото на темата. Разгледах линка по-подробно и видях огромната разлика в съдържанието на протеини, въглехидрати и мазнини
Аватар
Petya
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 1:25 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот ginette » Пет Юли 11, 2014 3:56 pm

petya ,Пипи беше писала ,че употребява различни кисели млека ,като например и тези на производителя Hamdi Ulukaya ,с кюрдски произход .Chobani Yogurt e марката на неговите млека ,но в БГ ги няма . :)
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот ginette » Вто Юли 29, 2014 8:30 am

Тази седмица в Кауфланд има отново промоция на нахут консерва в стъклен буркан -540 гр. 1.95 лв. :)
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Renika » Вто Юли 29, 2014 10:10 am

Вчера от Лидл взех нахуд в буркан-500 гр,Португалски за 1,79
Не сьм го пробвала все още , но изглежда добре .Незнам дали е белен.
Аватар
Renika
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 19, 2014 11:40 am

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Юли 29, 2014 12:12 pm

Мда, и аз го дебна.
Ще се ходи до Кауфланд за "зимнина".
:mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот gogo » Чет Юли 31, 2014 9:23 pm

Този път и аз ще го тествам. Падам си по нахута ;) .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот vanja » Пет Авг 01, 2014 10:19 am

Как изглежда този буркан? Аз търсих специално в Кауфланд, но видях само консервни кутии и не бяха на промоция :(
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Авг 01, 2014 12:05 pm

Аз "сложих зимнината" - още 25 буркана нахут и вече с 50-на в мазето ще чакам спокойно зимата.
:laugh:

Ваня, едни тънки и високи буркани са.
540 гр. общо тегло и 400 гр. отцедено
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Авг 01, 2014 12:14 pm

И да се похваля - най-накрая открих овесено брашно в Благоевград.
Взех 2 пакета и през уикенда ще правя пак пица-палачника.
Йееее!
:)
Купих си и тахан. Доста се чудих кой да избера, щото имаше много варианти. В крайна сметка взех този буркан, на който пишеше, че са най-много ненаситените мазнини от общото количество мазнини. Колебаех се за него малко, защото пишеше, че е от сушен/изсъхнал сусам. Та ми беше малко странно. Ама го взех, де.

За който е от Благоевград и се интересува - взех брашното и тахана от един нов магазин (уж пише СВА, но и здравословни храни), намиращ се срещу месарския на кръговото под поликлиниката, т.е. на "Мръсното кебапче".
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот ginette » Пет Авг 01, 2014 12:21 pm

Italiano написа:Аз "сложих зимнината" - още 25 буркана нахут и вече с 50-на в мазето ще чакам спокойно зимата.
:laugh:
Ехаа,Ити къде живееш :laugh1:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот mahona » Пет Авг 01, 2014 12:29 pm

Ити миналата година правихме през отпуската обиколка на Рила и Пирин и ми направи впечатление ,че тахан се продаваше под път и над път около Мелник,Петрич,Рупите...на всяка сергия край пътя и по пазарите имаше различен тахан и хората ,които го продаваха бяха доста компетентни относно съдържание,начин на консумиране и начина по който го приготвят.Обясниха ни че има различни видове в зависимост от това дали е белен или небелен тахана и в зависимост от начина по който се приготвя.Препоръчаха ни да си вземем тъмен тахан,защото си бил с всички екстри вътре и бил по полезен .Съхранението на домашния тахан без консерванти било до 6 м в хладилник.Взехме си бурканче,смесихме с равни количества мед и през цялата зима 4 човека си хапвахме по малка лъжичка сутрин на гладно като се присетим.Обясниха ни ,че било най доброто средство за набавяне и усвояване на калций при счупване на кости,остеопороза и други такива нужди.Сега хранейки се в Зоната не бих го консумирала с мед,но полагаемото количество бих ползвала сутрин със закуската ,за да може да се усвои по лесно калция в него.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron