Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот moni03 » Нед Май 11, 2014 1:52 pm

Здравейте и от мен. Преди няколко дни попаднах на сайта докато търсех информация за зоната.Прочетох почти всичко в сайта за режима и стигнах до извода,че е като за мен. Започнах я в момента на четене :peace1: вместо да посегна към бутилката с кола ,взех чаша вода. Калкулатора ми дава 9 блока,по точни мерки с шивашкият метър,иначе първите два дни карах на 11Б. Първоначално ми беше доста трудно да осмисля написаните неща,четях и мислех и пак се връщах и пак осмислях написаното. Колкото повече четеш толкова повече се изяснява картинката и ти стават ясни нещата. Първата ми мисъл ,като видях блоковете и пресмятането беше "абсурд" но не се оказа така,всъщносте много просто и ясно.
Аватар
moni03
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:04 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот tanita68 » Нед Май 11, 2014 2:18 pm

Моето какао е купувано от Лидл и по етикет излиза 7гр=1БМ. За въглехидрати и протеини просто няма какво да говорим - едните са трицифрено, а другите двуцифрено число за блок. Така че си го приемам за чиста мазнина и честно казано така по може да се върже в някои рецепти отколкото както е дадено в таблицата като въглехидрат. Така даже мога да си позволя да си направя мляко с какао! :bigsm1:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот ValentinaV » Нед Май 11, 2014 2:38 pm

Валентина, колко нискомаслена е тази извара? :hm: Има ли данни по етикет? Много извари ги пишат нискомаслени, а като се загледаш в етикета маслеността е значителна и прави изварата не протеин, а мазнина. Така че много внимателно трябва да се гледа за такива продукти, които са сътворени от човешка ръчичка :laugh4: - извари, млека, шунки-мунки и т.н.[/quote]


Това е на етикета:
Хранителни стойности в 100 g
Енергия 90 Kcal/377 kj
Белтъчини 14g
Въглехидрати 4g
Мазнини 2g
Аватар
ValentinaV
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:25 am
Бургас

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Нед Май 11, 2014 5:19 pm

tanita68 написа:Моето какао е купувано от Лидл и по етикет излиза 7гр=1БМ. За въглехидрати и протеини просто няма какво да говорим - едните са трицифрено, а другите двуцифрено число за блок. Така че си го приемам за чиста мазнина и честно казано така по може да се върже в някои рецепти отколкото както е дадено в таблицата като въглехидрат. Така даже мога да си позволя да си направя мляко с какао! :bigsm1:

Таня, на моето какао на зърна пише - в 28 гр. какаови зърна има 9 гр въглехидрати, които са 9 гр. диетични фибри, т.е 9-9 = 0. Е, това в никакъв случай не е въглехидрат.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Нед Май 11, 2014 5:38 pm

ValentinaV написа:Валентина, колко нискомаслена е тази извара? :hm: Има ли данни по етикет? Много извари ги пишат нискомаслени, а като се загледаш в етикета маслеността е значителна и прави изварата не протеин, а мазнина. Така че много внимателно трябва да се гледа за такива продукти, които са сътворени от човешка ръчичка :laugh4: - извари, млека, шунки-мунки и т.н.



Това е на етикета:
Хранителни стойности в 100 g
Енергия 90 Kcal/377 kj
Белтъчини 14g
Въглехидрати 4g
Мазнини 2g[/quote]

Валентина,
При тези данни излиза, че :
1БП=50гр; 1БВ=225гр; 1БМ=75гр. С чиста съвест можеш да приемеш, че тази извара е смесен продукт - протеин + мазнина, като 1БП+1БМ = 50 гр.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Dimana_19 » Нед Май 11, 2014 7:39 pm

Здравейте, от скоро съм в зоната и може би за това имам доста въпроси, на които се надявам да намеря отговор тук. Един от тях е - Свинският бут, който се продава в големите магазини на грамаж, той мисля че е пушен, дали се води като деликатесно свинско или крехко свинско. Питам, защото разликата между тях е 14 грама а, всички които участват в зоната, знаят колко важни са те. Благодаря предварително! :) :) :) :) :) :) :)
Dimana_19
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 7:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Нед Май 11, 2014 11:08 pm

moni03 написа: Колкото повече четеш толкова повече се изяснява картинката и ти стават ясни нещата. Първата ми мисъл ,като видях блоковете и пресмятането беше "абсурд" но не се оказа така,всъщносте много просто и ясно.

Здравей, Мони!
Всъщност е много лесно, нали?
Успех! Ние ще помагаме, ако имаш нужда.
:peace1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Нед Май 11, 2014 11:16 pm

Dimana_19 написа:... Свинският бут, който се продава в големите магазини на грамаж, той мисля че е пушен, дали се води като деликатесно свинско или крехко свинско ...

Здравей, Димана!
Ако е на калъпче, значи е обработван и най-вероятно смесван с нещо друго. Тогава е 42 гр. за блок.
Ако си е цял бут, който само е опушен, тогава си е чисто месо и е 28 гр. за блок.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот moni03 » Пон Май 12, 2014 12:30 pm

Имам въпрос... :laugh: малко е неудобен ама ми е важен. Как стои въпроса с ходенето до тоалетна? Аз май имам проблем вече, още не съм започнала да пия рибено масло-дали това е причината? Но пък 2дни на режима и резултата е запек, не е ли рано ?
Аватар
moni03
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:04 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Пон Май 12, 2014 12:39 pm

moni03 написа:Имам въпрос... :laugh: малко е неудобен ама ми е важен. Как стои въпроса с ходенето до тоалетна? Аз май имам проблем вече, още не съм започнала да пия рибено масло-дали това е причината? Но пък 2дни на режима и резултата е запек, не е ли рано ?


Отговор можеш да намериш в сайта - Въпроси и отговори, въпрос № 26.
Но първо - увеличи количеството вода, което поемаш. Второ - включи в менюто си сурови зеленчуци и плодове. И трето, за да сме ти полезни - просто дай малко инфо как се храниш, как оформяш блоковете, които приемаш, колко вода пиеш.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот moni03 » Пон Май 12, 2014 12:55 pm

Преди да се измеря щателна с шивашкият метър, по мое усмотрение на мерките калкулатора ми генерира 11Б.
След измерване ми даде 9Б, бях по два дни на двата вариянта и установих,че 9 са ми малко /чувствам се гладна/ а 11 са ми много-чувствам се подута и реших че за мен е варианта 10Б.

Тъкмо преди малко приключих обяд от 3Б

2бр белтъци +56гр. извара+56гр колбас
240гр. домат+1филия бонус /27гр./
130гр пъпеш
Аватар
moni03
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:04 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Пон Май 12, 2014 1:03 pm

moni03 написа:Преди да се измеря щателна с шивашкият метър, по мое усмотрение на мерките калкулатора ми генерира 11Б.
След измерване ми даде 9Б, бях по два дни на двата вариянта и установих,че 9 са ми малко /чувствам се гладна/ а 11 са ми много-чувствам се подута и реших че за мен е варианта 10Б.

Тъкмо преди малко приключих обяд от 3Б

2бр белтъци +56гр. извара+56гр колбас
240гр. домат+1филия бонус /27гр./
130гр пъпеш


Добре е в първите седмици в зоната да се избягва хляба. Ако не си сметнала колко вода трябва да изпиваш на ден, можеш да го направиш тук. Но количеството в повечето случаи е над 2,5 литра на ден.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Enzo » Пон Май 12, 2014 1:44 pm

Здравейте на всички. Храня се по Зоната от около 14-15 дни, но имам един въпрос относно пилешкото месо. Колко грама сурово пилешко месо от бутче е 1 блок? Прочетох в друг форум, че понеже се води червено месо, 1 блок е 28 грама. Днес като купувах пилешка кайма която е 42 гр. за 1 блок, попитах продавачката какво има в пилешката кайма, тя ми каза че това е смляно месо само от бутчета без кожата. Затова започнах да се чудя в крайна сметка колко грама сурово пилешко месо от бутче е 1 блок? Благодаря предварително :Hello:
Аватар
Enzo
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Май 12, 2014 1:35 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Пон Май 12, 2014 2:12 pm

Enzo написа:Здравейте на всички. Храня се по Зоната от около 14-15 дни, но имам един въпрос относно пилешкото месо. Колко грама сурово пилешко месо от бутче е 1 блок? Прочетох в друг форум, че понеже се води червено месо, 1 блок е 28 грама. Днес като купувах пилешка кайма която е 42 гр. за 1 блок, попитах продавачката какво има в пилешката кайма, тя ми каза че това е смляно месо само от бутчета без кожата. Затова започнах да се чудя в крайна сметка колко грама сурово пилешко месо от бутче е 1 блок? Благодаря предварително :Hello:

Ако ти си смелиш каймата у дома от чисто месо, я смяташ по 28г за блок. Купешката е 42 г, защото освен месото е нея има и повечко мазнина, жилки и кой знае какво, иначе официално се води, че е само от бутчета без кожата.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Пон Май 12, 2014 3:16 pm

moni03 написа:Тъкмо преди малко приключих обяд от 3Б

2бр белтъци +56гр. извара+56гр колбас
240гр. домат+1филия бонус /27гр./
130гр пъпеш

Имаш пропуски.
1. Този колбас сметнат ли е по етикет, защото иначе стандартното е 42 гр. за 1 ПБ?
2. Къде са ти мазнините?
3. Тези белтъци от сварени яйца ли са, или от пържени? Ако са от пържени, може би там е мазнината, но тя пък не е за предпочитане в началото в този си вид.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот moni03 » Пон Май 12, 2014 3:43 pm

Този въпросният салам ,няма такава таблица с П/В/М и затова го сметнах по таблицата 28гр./така е даден/ Мазнината я добавих като просто капнах в тигана и прибавих салама/белтъците и изварата--във вид на бъркани яйца.

Сега за следобедна закуска имам 1/2 кофичка 0,1% кис мляко и 3 маслини.
Аватар
moni03
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:04 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта