Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 04, 2014 4:00 pm

АХам, този последния ткст трябва да го добавя някъде из таблицата. А както казах, питала съм в Зоната и за нахута и за лещата, и тъпаците ми казват че количеството е пак 1/4 чаша за суров...ако намеря мейлите (ако ги пазя) ще ви ги постна да скив кво ми говорят.... :yess: И както изглежда, тези два продукта са ябълката на раздора тук , и трябва да се промени нещо...ще направя последен опит тези дни да звънна в Зоната, и дано да имам късмет да попадна на по-образован инструктор :laugh4:

Сега се сещам, че имах и едни многократни обаждания и имейли относно манадарините... такова инатене беше там...малоумници. АКо ми вдигне тоя Дейвид пак, директно ще искам друг оператор :but: ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Хриси » Вто Фев 04, 2014 8:47 pm

В спора се ражда истината :yess:
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Karrita » Вто Фев 04, 2014 10:37 pm

Пипи, не се мъчи за нахута и лещата. И двете си имат етикети, лесно е за изчисления.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Gazilot » Вто Фев 04, 2014 10:38 pm

По форума се развихря яка грамомания...
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Italiano » Сря Фев 05, 2014 7:59 pm

лилит написа:Аз пък съм Тома Неверни и все проверявам :laugh:
Днес тръгнах да правя салата с пресен лук и пак съм :о - по таблицата 80гр е блока което е абсурд, при 130 за стария който има много повече въглехидрат. 180 е доста по-близо до истината май.

На мен пък някак си ми се струва логично в пресния лук да има повече въглехидрати, защото в стария има повече вода.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Dianant » Сря Фев 05, 2014 8:24 pm

Въх леле , а аз си пиша за нахута на друго място и се чудя що никой почти не ми реагира. Той къде бил купона :laugh1:
Пипи, благодаря ти за усилията и отделено време за създаването на този сайт. Малко хора осъзнават какъв зверски труд е това. Чудя ти се как издържаш на цялото това напрежение! Още едно голямо мерси от мен!
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Radost » Съб Фев 08, 2014 8:51 pm

Здравейте и в тази тема от мен :bouquet:

Искам да попитам и много се извинявам ако е коментирано а не съм видяла ,сега си пека пилешко с гъбки ,и не ми е ясно за гъбите сурови или готвени се мерят да не объркам блоковете ,видях в таблицата че са дадени само за чаши и няма грамаж,това 10 чаши за 1 блок ли се равнява :hm:

Другият ми въпрос е ,аз първо сварих пилешкото и сега го сложих да се запече заедно с гъбите,в тавичката добавих една чаша от бульона на пилето ,който ми изглежда малко мазничък,как да пресметна мазнините и трябва ли да ги добавям в този случай ?
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Radost » Съб Фев 08, 2014 8:54 pm

Ох и забравих :lol: ,малко ще ви подосаждам в началото докато ми се изяснят количествата за някои храни :think2:

Купих си една връзка пресен чесън тази вечер ,иска ми се да хапна 1-2 стръка,него да го броя ли към БВ и ако да как ?
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Съб Фев 08, 2014 9:18 pm

Опитвам се да си отговоря как бих могла да категоризирам "ядковите млека" - бадемово, конопено, от чия, орехово, кокосово, соево. Правят се като обикновено ядките се киснат във вода 8-12 часа. След това се блендират с 2 1/2 вода от обема си. Прецеждат се през марля или наноцедката на блендера (ако има такава) и течността се използва като заместител на млякото в някои рецепти. Да речем вместо buttermilk. Добавят се и към пловоди смутите. Абе, въпрос на фантазия за ползването им. Но как ли ще им определя блоковете. И изобщо имат ли място в Зоната? Ще съм благодарна, ако някой може да ми отговори.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 08, 2014 9:59 pm

Radost написа:Здравейте и в тази тема от мен :bouquet:

Искам да попитам и много се извинявам ако е коментирано а не съм видяла ,сега си пека пилешко с гъбки ,и не ми е ясно за гъбите сурови или готвени се мерят да не объркам блоковете ,видях в таблицата че са дадени само за чаши и няма грамаж,това 10 чаши за 1 блок ли се равнява :hm:

Другият ми въпрос е ,аз първо сварих пилешкото и сега го сложих да се запече заедно с гъбите,в тавичката добавих една чаша от бульона на пилето ,който ми изглежда малко мазничък,как да пресметна мазнините и трябва ли да ги добавям в този случай ?

Аз не схванах много какво питаш :think2: В таблицата най-отгоре пише, че грамажите са дадени за сурови продукти. Там има гъби, които са дадени в чаши и грамаж. Намират се в графата на суровите прдукти, което означава, че даденото количество за гъбите е в сурово състояние :laugh1: Освен ако не гледаш някоя друга таблица от таксиметровата компания.....

В края на таблицата има друг надпис, който показва количества за сварени продукти. СВарените продукти нямат грамажи. Това което е дал Сиърс в чаши за СВАРЕНИТЕ продукти, това е. Който иска, може да си свари даден продукт, да си го измери и да си го запише някъде. В таблицата при сварените продукти НЕ смятам да се добавят грамажи, освен ако Сиърс някой ден не ги обяви.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Хриси » Нед Фев 09, 2014 12:13 pm

Какво ви е мнението за лаврак? Аз пресметнах протеините в този вид риба и ми излезе за 1БП само 29-30 гр., а не 42.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Karrita » Нед Фев 09, 2014 12:29 pm

Хриси написа:Какво ви е мнението за лаврак? Аз пресметнах протеините в този вид риба и ми излезе за 1БП само 29-30 гр., а не 42.

А не, не, не!
Не изпадайте в такъв педантизъм!.... Яж си рибата по 42 гр Хриси.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Хриси » Нед Фев 09, 2014 4:44 pm

С най-голямо удоволствие, Кари! Аз за лаврак умирам, а като сметнах, че едва 90гр. са ми три блока, ми причерня.

Иначе и аз като Гого започвам да меря и целя всичко до грам, че нещо от една седмица съм в як застой. :th:
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Radost » Нед Фев 09, 2014 7:54 pm

Пипи,абе тази таблица гледах ....мое е недоглеждането извинявай,убягнала ми е думата "сурови" ,мерси за отговора :bouquet:
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Хриси » Пон Фев 10, 2014 2:29 pm

Хриси написа:С най-голямо удоволствие, Кари! Аз за лаврак умирам, а като сметнах, че едва 90гр. са ми три блока, ми причерня.

Иначе и аз като Гого започвам да меря и целя всичко до грам, че нещо от една седмица съм в як застой. :th:

Кариии, рибата в суров вид ли се тегли? Аз все си я смятам печена по 42 гр., понеже замразената има и вода, но пък прясната няма. Уф, дано не съм сгафила много! А иначе се перча и аз, че съм навлязла добре в режима...
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Italiano » Пон Фев 10, 2014 2:49 pm

Готвена, готвена си я мери! ;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron