Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот ginette » Пон Апр 28, 2014 1:45 pm

Да,да ,Хипо това го знам ,но нещо се отнесах :hug:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Pipilota » Пон Апр 28, 2014 3:01 pm

ГодЗиии, хвърли един поглед на Въпрос № 41 и както каза Маня- четене му е майката :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот GODzillata » Пон Апр 28, 2014 5:09 pm

pipilota написа:ГодЗиии, хвърли един поглед на Въпрос № 41 и както каза Маня- четене му е майката :laugh4:



:)
Изчел съм всичко, ама е много инфо и т'ва - онова се забравя......... :th: ...НО за манатарката НЕ съм съгласен! ;) :mrgreen: :lol: Там има в пъти повече протеини... :hm: :think2:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Слонче » Вто Апр 29, 2014 7:08 pm

Реших да разнообразявам от време на време нахута и лещата с елда. От оранжевите е, но си мисля, че не е чак толкоз проблем :th: Правя понякога на детето ето по този начин, става много различен и по-добър вкусът :)

http://babyfoodsrecipes.blogspot.com/20 ... st_13.html
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Вто Апр 29, 2014 7:17 pm

Елдата е червена, не оранжева! :) :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Слонче » Вто Апр 29, 2014 7:24 pm

Оооо да :stupid: Забравям я тогава... А това значи ли, че всички неспоменати - ръжени ядки, просо, амарант... са в червената?
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Вто Апр 29, 2014 7:32 pm

Слонче написа:Оооо да :stupid: Забравям я тогава... А това значи ли, че всички неспоменати - ръжени ядки, просо, амарант... са в червената?

Можеш да я включих след няколко месеца. Засега се въздържай. По принцип всички житни, без овес и ечемик, и особено брашната, дори и пълнозърнести, се червенеят :lol: :lol:. Но това не значи, че не би могла да "кръшнеш" с 1 с.л. от някое от тези зрънца (горе-долу толкова излизат подобните по етикет и грамаж) :lol: :lol: Просто трябва да ги балансираш.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Слонче » Вто Апр 29, 2014 9:05 pm

Благодаря, Маня :bigsm21:
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот арлина » Пет Май 09, 2014 11:05 am

Здравейте,

нова съм тук и не знам дали това е правилната тема, та ако не е, ще помоля да ме извините.
От една седмица се храня по зоната и съответно ми изникнаха няколко въпроса. По изчисления ми се падат 10-11 блока. Когато закуся с 2Б, до обяд нямам никакви проблеми. Забелязах обаче, че с обедното и вечерното ядене, понякога става страшно - изпитвам ужасно главоболие, не мога място да си намеря, и зверски глад след няма и 2 часа. Да кажа и от каква храна. Това се случи с 3 блока - пилешко, зелена салата (комбинирана с краставици, лук, репички, лимон), като зеленчуците си ги смятах по табличката с чашките. И така три пъти, явно не е случайно. Когато въглехидратите ми са от задушени зеленчуци, там по етикет ги смятам, издържам по 3-4 часа. Та питането ми е, мога ли да си разпределя блоковете така - 2 закуска до обяд и оттам по 2 блока през 3-4 часа. А следобдният ми прием от 1 блок след зверските пристъпи имам чувството, че още повече влошава нещата. И последното ми хранене да е от 1Б.
Виждам, че приемате нови попълнения и давате добри съвети. Благодаря предварително.
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Стеф » Пет Май 09, 2014 11:21 am

Здравей Арлина и добре дошла - увеличаваме се! Колкото повече, толкова повече! :bouquet:
Каза че ти се полагат 11 блока. По принцип между закуска и обяд трябва да има не повече от 5 часа, а от следобедна закуска до вечеря - не повече от 3 часа. Според мен Разпредели си ги така - 3 блока закуска, 3 блока обяд, 1 блок следобедна закуска, 3 блока вечеря и един блок половин час преди лягане. Но с течение на времето ти сама ще си прецениш кога и как се чувстваш и ще си ги нагодиш. А за главоболието - не се притеснявай ще отмине. А ти колко воде пиеш? Защото глада може да е глад за вода.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот арлина » Пет Май 09, 2014 11:26 am

Благодаря, Стеф, за бързият отговор. С водата никога не съм имала проблем. Минимум по 2 литра на ден, а сега в зоната и до три стигам, надявам се да не е много, но пък съм жадна и си пия. Лошото е, че работя по график - дневна/нощна и всеки ден се храня по различно време. Ще пробвам така да ги разпределя и явно да позабравя за прясната салата или да я комбинирам със задушени зеленчуци. Иначе усещането от тази една седмица като цяло е много по-добро, освен случките с главоболието, разбира се.
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот ValentinaV » Пет Май 09, 2014 11:49 am

Здравейте, от вчера съм в Зоната и съм все още малко на "Вие" с нещата ( а и с форумите като цяло). Прочетох доста неща, но не можах да намеря нищо за кафето. Ще се радвам ако ми помогнете. :)
Аватар
ValentinaV
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:25 am
Бургас

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот арлина » Пет Май 09, 2014 11:53 am

Здравей,
относно кафето, четох, че не се препоръчва, евентуално безкофеиново, но аз си пия по едно-две, с малко мляко, без захар.
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Пет Май 09, 2014 12:24 pm

Здравей арлина, добре дошла.
Това с главоболието от зелената салата наистина е странно. Сигурна ли си, че си балансирала правилно храната, защото, ако ядеш 3 блока пилешко само със салата, значи, че салатата ти трябва да е 3 блока, което е невъзможно да се изяде, като обем. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Пет Май 09, 2014 12:34 pm

ValentinaV написа:Здравейте, от вчера съм в Зоната и съм все още малко на "Вие" с нещата ( а и с форумите като цяло). Прочетох доста неща, но не можах да намеря нищо за кафето. Ще се радвам ако ми помогнете. :)

Здравей Валентина, добре дошла.
Отговорът на този въпрос можеш да намериш тук, въпрос 29 :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот арлина » Пет Май 09, 2014 12:39 pm

Здравей, Хипо, салатата ми беше комбинация с краставички, репички, лук и изтискан лимон (обичам си я киселка). Смятах я по табличката с чашите, че все още нямам кантарче. Може и аз нещо да съм объркала, знам ли. Краставицата ми беше 1Б, салатата половин, лука половин, репичките половин и 1/2лимон. Вярно последните хапки ми дойдоха в повечко, но пък и бързо я изхвърлям. За мен главоболието дойде в следствие, че изпитах зверски глад след няма и два часа.
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта

cron