Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Tatyana » Пон Мар 03, 2014 12:52 pm

Re: Рибено масло в Зоната
Мнение от Цвети » Нед Мар 02, 2014 11:06 am

Гледам някаква промоция в iherb - 10% Off any order - Ends March 3rd. Реших да споделя за всички, които си пазаруват от там :yess:

До днес е намалението от 10%. Може би тук ще го види още някой желаещ. Благодаря, Цвети :)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Зоната
 

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Tatyana » Чет Мар 06, 2014 11:21 pm

Ако някой все още търси мерителни чашки (с милилитри, 1/2 чаша, 2/3 чаши и т.н. до 2 чаши) ги намерих в един магазин в близост до съдебната палата. Такава чашка Пипи е показала на снимка на стр. 3 в темата "Таблица на хранителните блокове". Изглежда по същия начин. Ако утре успея, ще прикача снимка на моята. Адреса е ул. "Княз Борис I" № 83. Надявам се, че няма да се приеме като реклама :th: Липсват само означенията PINT от чашката, която Пипи е показала.
Ако не е редно да се казва адрес ще го махна и ще го казвам на лични на желаещите.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Мар 06, 2014 11:49 pm

Не е проблем. Даже дай и карта, ако има! :yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Tatyana » Пет Мар 07, 2014 10:53 am

Italiano написа:Не е проблем. Даже дай и карта, ако има! :yess:


карта
http://www.bgmaps.com/link/2AC641E5B66D ... C35389DC37

Това е адреса на магазина за мерителни чашки.

Нещо не ми се получи с картите :th: . Докато съм на адреса излиза и тук, като изляза от тази карта, тогава изчезва точния адрес...Не знам как да го оправя :doNotKnow: така, че помагайте
Последна промяна Tatyana на Съб Мар 08, 2014 11:39 am, променена общо 6 пъти
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот tanita68 » Пет Мар 07, 2014 3:49 pm

Tatyana написа:
Нещо не ми се получи с картите :th: . Докато съм на адреса излиза и тук, като изляза от тази карта, тогава изчезва точния адрес...Не знам как да го оправя :doNotKnow: така, че помагайте


Освен да си снимаш екрана на компа когато ти показва точно адреса и да го прикачиш като снимка. Значи като си на адреса натискаш клавиша Prnt Scrn, след това влизаш в paint, даваш с десен бутон на мишката paste, можеш да си изрежеш картинката, за да се вижда само каквото искаш и запаметяваш като jpeg. След това можеш да прикачиш снимката тук. А как се прикачат снимки е обяснено тук Добавяне на изображение/картинка към мнение . :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Tatyana » Пет Мар 07, 2014 6:26 pm

Мерси, Танитка :hug:
Мисля, че вече картата работи (след 5-6 опита) :bigsm1: :bigsm5: . От линка също се вижда адреса.

Някой беше питал къде може да се намери овесено брашно в София. Всякакви брашна вече правят на място в магазина за здравословни храни на ул. "Екзарх Йосиф" (до Халите). Каквото купиш на момента го мелят на брашно. Но овеса, който взех от тях преди 2 седмици, отказаха да го смелят. Има и нахут. Доста са разширили асортимента като цяло.
адрес на магазина за диетични храни
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 11, 2014 3:48 pm

Tatyana написа:Мерси, Танитка :hug:
Мисля, че вече картата работи (след 5-6 опита) :bigsm1: :bigsm5: . От линка също се вижда адреса.

Някой беше питал къде може да се намери овесено брашно в София. Всякакви брашна вече правят на място в магазина за здравословни храни на ул. "Екзарх Йосиф" (до Халите). Каквото купиш на момента го мелят на брашно. Но овеса, който взех от тях преди 2 седмици, отказаха да го смелят. Има и нахут. Доста са разширили асортимента като цяло.

Странно, защо отказаха да ти го смелят. Нали мелят брашно на място? :think2: А нахут мелят ли или той е доста едър за техните мелници?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Tatyana » Вто Мар 11, 2014 9:24 pm

HippoDel написа:
Tatyana написа:

Странно, защо отказаха да ти го смелят. Нали мелят брашно на място? :think2: А нахут мелят ли или той е доста едър за техните мелници?

А де, и аз това се чудя, при положение, че е купен от тях :think2: Обяснението беше, че ако сега купя ще ми го смелят, но щом е взет преди 2 седмици - не може. Здраве да е, ще меля на момента като ми трябва някакво брашно. А предишния исках да ми го смелят, защото има много люспи и трябва доста чистене, преди да го сваря. Иначе добре се сварява с метода "две завирания" и на сутринта е "мозък". Но намерих по-чист от руските магазини, а по-натам ще пробвам и този от сайта.
Нахут предполагам също мелят - казаха "всичко, което се взима от тях в момента". Не съм взимала още от него, но като имам път оттам ще попитам.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 11, 2014 10:24 pm

Ясно, сега разбрах, каква била работата. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот tanita68 » Сря Мар 12, 2014 12:46 pm

Публикувам го и тук, дано го видят повече хора!
Здравейте на всички зоНбита!
Вижте какво намерих днес докато се рових из нета: разсад от стевия. Аз няма как да се възползвам, но някой може да иска да си засади. :bigsm1:

А иначе е в темата за стевията. Но все пак си е и откритие! :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот amaZONka » Чет Мар 13, 2014 10:55 pm

Здравейте! Дано това да е темата :th: Напоследък чета за супер храните. И опитът ми е показвал много пъти, че почти всичко, за което се тжърди, че е много полезно и диетично се оказва, че е само реклама и нищо общо с реалността. В този ред на мисли знаейки, че някои от вас много четат и се информират предварително за всичко ново на пазара - какво мислите за годжи берито. Мисля да си купя, но предполагам има значение под каква форма - сушени плодчета или листа, които се правят на чай, варите ли го, по колко грама ..? И изобщо има ли нещо, за което да внимавам като си го избирам. Същото и за кокосовото масло (студено пресовано) - полезно или вредно. За него много противоречиви неща прочетох и се чудя.. :think2:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот eldass » Пет Мар 14, 2014 1:31 pm

Амазонка, всеки ден приемам по 10 гр. сушено годжи бери, което накисвам предварително във вода - омеква и става доста приятно за хапване. Не съм забелязала нещо уникално да се случва с мен. :mrgreen:
Кокосово масло имам в едно бурканче в хладилника и отлежава. Ползвам го за маски, за масажи. Знам, че издържа на на доста висока температура при готвене до 230 градуса и това го прави добър вариант, но аз не съм се възползвала, защото не пържа. Само в сладкиши/сурови бонбони съм го влагала за ядене и съм доволна.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот gogo » Пет Мар 14, 2014 8:33 pm

amaZONka написа:Здравейте! Дано това да е темата :th: Напоследък чета за супер храните. И опитът ми е показвал много пъти, че почти всичко, за което се тжърди, че е много полезно и диетично се оказва, че е само реклама и нищо общо с реалността. В този ред на мисли знаейки, че някои от вас много четат и се информират предварително за всичко ново на пазара - какво мислите за годжи берито. Мисля да си купя, но предполагам има значение под каква форма - сушени плодчета или листа, които се правят на чай, варите ли го, по колко грама ..? И изобщо има ли нещо, за което да внимавам като си го избирам. Същото и за кокосовото масло (студено пресовано) - полезно или вредно. За него много противоречиви неща прочетох и се чудя.. :think2:

Амазонке,
Много ми харесва това кокосово масло. Има много фин и изтънчен вкус. А годжи бери има тук.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот amaZONka » Нед Мар 16, 2014 11:46 am

Благодаря, gogo! Аз гледах тук в един Био магазин и беше на цена около 13 лв. кокосовото масло (300-400мл) :think2:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот gogo » Нед Мар 16, 2014 5:53 pm

amaZONka написа:Благодаря, gogo! Аз гледах тук в един Био магазин и беше на цена около 13 лв. кокосовото масло (300-400мл) :think2:


Вярно е, че това кокосово масло е 13$, но пък е екстра върджин и 100% органик. Струва ми се, че това има значение. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Мар 16, 2014 7:55 pm

gogo написа:
amaZONka написа:Благодаря, gogo! Аз гледах тук в един Био магазин и беше на цена около 13 лв. кокосовото масло (300-400мл) :think2:


Вярно е, че това кокосово масло е 13$, но пък е екстра върджин и 100% органик. Струва ми се, че това има значение. :hug:

А и грамажът му е повече 473 мл, така че си заслужава. :yess:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта