Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот ginette » Нед Апр 27, 2014 5:46 pm

Ити,благодаря ти за предложението за дневник ,но мисля ,че закъснях ,пък и след този дълъг пост да го преписвам ......знам ли ,ще помисля. :think2:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Нед Апр 27, 2014 7:28 pm

Джини, идеята на Ити за дневник не е лоша хич. Освен това тия 8 блока ми се виждат много малко. Сиърс казва, че 8 блока е минималното количество блокове, което трябва да се приема. Така че ако ти се падат 9 блока - трябва да приемаш 9 блока. Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Нед Апр 27, 2014 8:01 pm

ginette написа:Ити,благодаря ти за предложението за дневник ,но мисля ,че закъснях ,пък и след този дълъг пост да го преписвам ......знам ли ,ще помисля. :think2:

За целта има копи/пейс ;)
Добре дошла! Според мен идеята за дневник е добра, имаш какво да споделиш и тепърва да споделяш. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот ginette » Нед Апр 27, 2014 8:44 pm

Hippo, Ити ,Гого , послушах ви ,направих си дневник .Надявам се да ме навестявате :) :) :)
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот galia_mp » Нед Апр 27, 2014 10:05 pm

Здравейте,
По съвет на pipilota/вече се престраших/ пиша във форума. В Зоната съм от 04.03.2014 г., ако трябва да съм честна започнах този хранителен режим с цел отслабване, но ми хареса защото няма глад. Да първия месец отслабнах с три килограма, които за мен си е постижение, но вече тече втори месец и не мърдам надолу с килограмите, за щастие защото трябва да гледаме и оптимистично на нещата и нагоре на качвам, а не гладувам. Въпросът ми е нормално ли е да има застой в килограмите. Гледам се в огледалото :wow: , любовните дръжки леко са се прибрали. Но това не ме устройва. Винаги ползвам кантарче за измерване на грамажите. Изчислих си хранителните блокове чрез таблицата тук в сайта - 9 за деня, разпределени - 2; 3;1;2;1.
Примерни менюта ще посоча по -късно, тъй като от утре ще си ги записвам. Като грамаж. Основно хапвам, пшлешко свинско, кюфтенца сирене всички протеини ги изчислявам по 28 грама. От въглехидратите сега се въртя около нахут /консерва изчислила съм я 62 гр. на блок/ грах, зеле домати, краставици, а от плодовете за сега ябълки. За мазнини - маслини, тиквени семки, но основно фъстъци и зехтин. Това е за сега, за да не ставам досадна.
Благодаря Ви много предварително. :)
"А по-добре е да подгониш вятъра,отколкото да седнеш и да плачеш."
Никола Вапцаров
Аватар
galia_mp
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 11:13 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Нед Апр 27, 2014 10:23 pm

А, бе, не знам ... с тия 8-9 блока ... струват ми се малко.
А всички в началото гледат да почнат с по-малко блокове. Грешка е това.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tony » Нед Апр 27, 2014 10:31 pm

Manya написа:
Tony написа:Моля, споделете за спагетите, че моята дъщеря умира за спагети...може да опитам да ѝ направя зонови :) Има къде другаде да прочета за тях?

Някъде из моя дневник има рецепта за тесто за домашна паста от "полезни" брашна. Пробвай с търсачката за дневника ми с "паста".


Намерих ги! :applaus:

:Hello: на ginette и galia_mp :yess:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Pipilota » Пон Апр 28, 2014 12:21 am

GodZI, коментара ти под рецептата Мусака със спанак ми се стори много странен :hm: Може ли малко по-подробно да го изкоментираш, че съм в голяма гатанка от къде ще се появи този протеин в гъбите... :laugh3:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот GODzillata » Пон Апр 28, 2014 6:47 am

pipilota написа:GodZI, коментара ти под рецептата Мусака със спанак ми се стори много странен :hm: Може ли малко по-подробно да го изкоментираш, че съм в голяма гатанка от къде ще се появи този протеин в гъбите... :laugh3:


Муахахахаха :lol: :lol: :laugh1: :laugh4: :laugh3: :laugh: :lol: ....ъъъ...някакъв виц ли казах? :о :th:

Коментарът беше: "Гъбите, ако са консервирани, са по-скоро БП, а не БВ".

Та ето отговорът на голямата ти гатанка:
Изображение

Както и ---> ТУК. :idea:

Белтъчини - 2.3 гр.
Въглехидрати - 0.5 гр.
Мазнини - 0.5 гр.

Да не говорим, че при манатарките съотношението е белтъчини - 27.6гр., а въглехидратите са 10гр. :idea: more-smile36 :teasing-tease: :tongue:

So, who's your daddy now?! :mrgreen: ;)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Pipilota » Пон Апр 28, 2014 6:59 am

Уфффф бе Годзиии, уж си вече старо куче, а още не знаеш, че тези протеини изобщо не се броят в Зоната....и внимавай, щото така объркваш новите зоНбенца... :th: :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот GODzillata » Пон Апр 28, 2014 8:17 am

Еееее...... :shy: .......и к'во, отиде ми на кино цялата ирония. :noo: :)
Тъкмо си виках, че сгащих Пипи по бели гащи, ама...... :think2:

"Стара пушка" се става след година служба, та може да се каже, че съм green :mrgreen: все още.....'баси, не е честно спрямо манатарката, която е бъкана с протеини... :notagree: ...за мен, единственият заместител на месото, са именно гъбите.

Та както би казал мастър Йода <(-_-)> - "In argument, truth is born" - защо вадим протеините на гъбите? :hm:
Явно досега съм скипвал изваждането на фибри, влакна и белтъчини от тук-там (все си мислех, че не е от голямо значение), та къде има повече инфо по въпроса? :th:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот ginette » Пон Апр 28, 2014 12:24 pm

Някой правил ли е кайма-смес от гърди и пилешко тъмно месо .В такъв случай колко гр ще е 1БП .За кайма само от гърди ,смелени в къщи съм смятала по 28 гр.1БП
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Пон Апр 28, 2014 12:33 pm

ginette написа:Някой правил ли е кайма-смес от гърди и пилешко тъмно месо .В такъв случай колко гр ще е 1БП .За кайма само от гърди ,смелени в къщи съм смятала по 28 гр.1БП


Добре де, защо не четете таблицата и не поразсъждавате малко. :hm: В таблицата и за двата вида пилешко е дадено 28 г за блок. Като си го смелите у дома, знаете какво слагате (няма да има рога и копита извътре :laugh4: ). Тогава какъв е проблемът. И домашно смляната кайма от бяло и червено пилешко без кожа все ще си е 28 г за 1 блок. Освен ако не и добавите сланинка :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот ginette » Пон Апр 28, 2014 12:42 pm

Manya, подведох се с пилешката кайма-42 гр, имаш право да се гневиш ,но таблицата постоянно я чета.. :pray:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Пон Апр 28, 2014 12:58 pm

ginette написа:Manya, подведох се с пилешката кайма-42 гр, имаш право да се гневиш ,но таблицата постоянно я чета.. :pray:

О, миличка, не се гневя, напротив! Всички сме минали по този път. Но от малкия опит, който имам и от съветите, които и на мен са ми давани, и от това, което аз съм проследила в този форум, просто знам едно - ЧЕТЕТЕ и МИСЛЕТЕ. И е много много важно да се прочетат книгите на д-р Сиърс. И да се препрочитат отвреме навреме.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Пон Апр 28, 2014 1:04 pm

ginette написа:Manya, подведох се с пилешката кайма-42 гр, имаш право да се гневиш ,но таблицата постоянно я чета.. :pray:

Тук става въпрос за купешка кайма, в която освен месо, не се знае какво още има. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron