Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Crunk » Съб Яну 18, 2014 11:12 pm

Е да всички количества се старая да са балансирани. Имам предвид като мазнини ми се струва добре и определено не е като повечето сирена на които днес обърнах внимание. Досега не бях се заглеждал толкова във стойностите за 100 гр. Преди няколко години като бях пак в режима тази информация я нямаше и повече хапвах сирене. Сега като видях за 14 гр. белтък и 27 гр. мазнини в повечето сирена повече няма да хапна. Като говорехте тук във форума, че сиренето във форума в Сащ го смятат за мазнина направо се чудех дали тези хора не са Хо-хо, но явно не съм бил запознат. Според мен тези 5 гр. мазнина за 100 гр продукт са приемливи. Вие какво ще кажете?
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Зоната
 

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот gogo » Нед Яну 19, 2014 12:17 am

Psy-Ho-Ho написа:Е да всички количества се старая да са балансирани. Имам предвид като мазнини ми се струва добре и определено не е като повечето сирена на които днес обърнах внимание. Досега не бях се заглеждал толкова във стойностите за 100 гр. Преди няколко години като бях пак в режима тази информация я нямаше и повече хапвах сирене. Сега като видях за 14 гр. белтък и 27 гр. мазнини в повечето сирена повече няма да хапна. Като говорехте тук във форума, че сиренето във форума в Сащ го смятат за мазнина направо се чудех дали тези хора не са Хо-хо, но явно не съм бил запознат. Според мен тези 5 гр. мазнина за 100 гр продукт са приемливи. Вие какво ще кажете?


Психо,
Няма приемливо - неприемливо. Има математика. Изчисляваш дадения продукт какво се явява - протеин, въглехидрат или мазнина , какво количество, и го ползваш като такъв. Изварата която ям е 0,5% мазнина и си е чист протеин, но 5% мазнина си е жива мазнина. Компромис правя само с киселото мляко - ям 2% Елби със зелената капачка. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Crunk » Нед Яну 19, 2014 9:20 am

Упс. Още няколко въпроса изникнаха. По изчисление 90 гр. от изварата излиза, че има 3 МБ, а пък аз я смятам 100 гр. за 2 ПБ. Тука нещата не са добре. Благодаря. Примерно мога ли да я смятам така: 100 гр. извара за 2П и 3М блока и да балансирам с месо примерно 1ПБ. Малко ме съмнява мазнините в тази извара да са много полезни. Какво ще кажете?
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Яну 22, 2014 10:31 pm

Днес открих нещо страхотно, но за съжаление на можах да си поръчам, защото правят доставки само за САЩ и Канада. Щетеше да ми свърши чудесна работа. От както съм в Зоната постоянно ползвам толкова много плодове и зеленчуци и все нещо се разваля. :(

Американците Fenugreen доказват, че гениалните неща са простички. Патентованата от тях Fresh Paper е лист хартия, който запазва плодовете и зеленчуците за до 4 пъти по-дълго време.

Направена е изцяло с естествени съставки, като смесицата от био-подправки, с които е напоена, отблъсква бактериите и не позволява развитието на гъбични организми. Можеш да я сложиш в чекмеджето на хладилника, направо в торбата от пазара или купата на масата.

Първоначално разработена за развиващите се страни, миракулозната хартия всъщност е в състояние да помогне за разрешаване на проблема с храната в световен мащаб. Знаеш, произвеждаме предостатъчно, за да се изхранват всички, но огромните 25% от храната просто се развалят поради лошо съхранение. Fresh Paper ще помогне не само на 1,6-те милиарда хора по света, които все още нямат хладилници, но и на всички останали – употребата й пести страшно много и на теб, и на природата. Истинно посветени на устойчивото утре, създателите на това малко чудо разработват и инициативата си „Купи и дари“ – за всеки закупен пакет хартия те даряват един на хранителна банка.

Fresh Paper вече се продава в над 35 страни. Съвсем скоро, вярваме, и в България. Междувременно можеш да си поръчаш, доставят навсякъде и изобщо не е скъпо, особено ако пресметнеш колко разходи ще избегнеш.
:( Само, че не можеш! :( :( :(
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Crunk » Сря Яну 22, 2014 11:32 pm

Уха това изглежда готино и ако е безопасно и безвредно както пишат супер.
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Яну 23, 2014 4:49 am

Mи хубаво е, ама няма дам $ 45.95 за 10 хартиени пликчета :oh: . На Сиърс маслото е 49.00 $,което ми се струва по-добра инвестиция :done:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 23, 2014 4:47 pm

pipilota написа:Mи хубаво е, ама няма дам $ 45.95 за 10 хартиени пликчета :oh: . На Сиърс маслото е 49.00 $,което ми се струва по-добра инвестиция :done:


Да де, ама това са 80 листчета, от които всяко може да се ползва 3 седмици. Ако покзваш по едно листче на 3 седмици, ще ти снигнат за повече от 4 години. Ако ползваш по 4 листчета на 3 седмици - за повече от година. Мисля, че е изгодно. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Crunk » Чет Яну 23, 2014 10:57 pm

Значи моето разследване стигна до тук. Мисля, че съм се заблудил с това УХТ за киселото мляко. УХТ (Ultra High Tempriture) е нова система за обработване на млякото с цел удължаване на срока и други ползи ето един линк:

http://propackmagazine.bg/bg/%D0%A1%D1% ... 0-UTH/159/

Доколко е полезно и вярно всичко това не знам. :)
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 23, 2014 11:26 pm

Crunk написа:Значи моето разследване стигна до тук. Мисля, че съм се заблудил с това УХТ за киселото мляко. УХТ (Ultra High Tempriture) е нова система за обработване на млякото с цел удължаване на срока и други ползи ето един линк:

http://propackmagazine.bg/bg/%D0%A1%D1% ... 0-UTH/159/

Доколко е полезно и вярно всичко това не знам. :)

Е, не е много нова и е само за прясно мляко. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Crunk » Пет Яну 24, 2014 7:24 am

Хах вярно, тя статията от 2011 г :laugh4: . Явно съм се филмирал много в началото на тази година ...
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Яну 24, 2014 10:09 am

Crunk написа:Хах вярно, тя статията от 2011 г :laugh4: . Явно съм се филмирал много в началото на тази година ...

:lol: Не знам от кога е статията, но такова UHT прясно мляко имаше доста време преди 2011г., но аз не съм му привърженик. :doNotKnow: Вкусът му е накак различен, не ми харесва. :refuse:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Crunk » Пет Яну 24, 2014 10:55 pm

Според мен тази свръх висока температура ще унищожава всичко наоколо и в млякото :) ...
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот eldass » Вто Яну 28, 2014 11:48 am

Я, каква тема имало...
Понеже доста чета етикети, а сега от както ям извара още повече и питам българските търговци зад щанда, а те милите изобщо не са запознати. :stupid: Питам ги щом продавате 2 вида насипна извара - обезмаслена и маслена, да ми покажат етикетите - на едната намериха, другата нямало информация за хранителни стойности и това са големи търговски вериги и още по-големи производители. :laugh: :laugh:
Направих запитване и във веригата Добрев за нискомаслената им извара, като е 0,1% мазнини какви са другите хранителни стойности - не знаеха. Питах и фирмения сайт - мълчание. :oh:
Обърнах се към БАБХ и получих следния отговор:

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО,

Във връзка с постъпило Ваше запитване на електронната страница на БАБХ на 21.01.2014 г., Ви уведомяваме:
Съгласно чл.3, ал.1 от Наредба № 23 от 17 май 2001 г. за условията и изискванията за представяне на хранителната информация при етикетирането на храните, представянето на същата е доброволно.
Регламент 1169/2011г. за предоставянето на информация за храните на потребителите в частта си, касаеща обявяване на хранителната стойност като задължителна информация за храните (чл.9, параграф 1, буква л), ще се прилага от 13.12.2016 г.
Когато при етикетирането се предявява хранителна претенция (по отношение на енергийната стойност и/или хранителните вещества, които съдържа/не съдържа дадена храна), обявяването на хранителната информация е задължително. В случай че хранителната претенция се отнася за хранителните вещества (белтъци, въглехидрати, мазнини и др.), задължително се обявява тяхното съдържание на 100g или на 100ml храна.
Във връзка с гореизложеното би следвало на етикета на “обезмаслена извара” да бъде обявена хранителна информация

отдел "Контрол на храни"
ОДБХ София град

От гореизложеното стигам до извода, че само тези които твърдят, че продукта им е нискомаслен, обезмаслен или някаква друга хранителна претенция са дължни да обявяват хранителни стойности. А защо Добрев се измъква така... :mrgreen:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Pipilota » Вто Яну 28, 2014 6:04 pm

Аааххх, защо тук няма такива прозводителли бе.. :( Веднага взимам адвокат, и ставам богата после :)) Тук само чакат някоя такава издънка, и виж как се забогатява за минути :) Заведи и ти едно дело :) Поне една хилядарка ще лапнеш, щом има закон и ако имаш добър адвокат, направо ги мятай. Като няма свестен етикет, поне да ти платят за разочарованието... :lol:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Яну 28, 2014 7:45 pm

Това в БГ няма да стане. :refuse:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот eldass » Вто Яну 28, 2014 10:29 pm

Защото се спазват законите и всеки си търси правата. Аз няма как да водя дело за това, контролните органи се уведомени....може би и на КЗП трябва да пиша. :mrgreen:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron