Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Wildflower » Пет Апр 11, 2014 8:15 am

Олеле, олеле, добре! От утре си смъквам блоковете на 9 и почвам да меря всичко....добре че идва Великден, ще карам само на яйца! Поне там няма какво да им меря. :lol: Хлябът няма да си го махам от менюто, защото си го харесвам, там ще падне смятане. ;) Обаче има и нещо друго, което ми харесва да си хапвам и това е Годжи бери. Как стоят нещата с него и колко мога да ям?
Life is far too important a thing ever to talk seriousely about.
Аватар
Wildflower
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Мар 30, 2014 3:01 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Стеф » Пет Апр 11, 2014 9:21 am

То хубаво че идва Великден, ама яйцата са от най-червените храни - в смисъл целите яйца - иначе белтъци може. :yess: А за хляба - какво да ти кажа - махни го поне първия месец и си вземи овес.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Слонче » Пет Апр 11, 2014 9:30 am

Wildflower, аз също съм нова тук, но бих те посъветвала да наблегнеш на разнообразието от плодове и зеленчуци за сметка на хляба, независимо от целите ти :peace1: Комбинации и рецепти - много. Някакси хич не е логично 1 БВ овесени ядки - 14 г да е равен на 1, че даже и 2 !!!! филийки хляб, пък бил той и Тонус/Бонус :) Освен това и самите овесени ядки трябва да се употребяват до 5 пъти в седмицата... за мен тези количества хляб изобщо не се връзват с основната концепция на Зоната :)
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tatyana » Пет Апр 11, 2014 9:45 am

Годжи бери някой го беше изчислил, че е 18 г за блок и аз така го смятам - дано не те подведа. Когато четях целия форум си добавях в таблицата някои неща, за които е ставало въпрос, че после трудно се сещам кое къде съм чела. Приблизително толкова излизат по данни 51 г въглехидрат за 100 г продукт - 17,65 г. Само ако може някой пак да обясни кога са извадени фибрите от етикета, че това най-много ме тормози когато изчислявам въглехидрати :bored1:
А за яйцата Стеф ме е изпреварила, че не е добра идея да се прекалява с целите яйца заради т.нар. "лоши" айказаноиди :notagree:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Karrita » Пет Апр 11, 2014 10:02 am

Tatyana написа: Само ако може някой пак да обясни кога са извадени фибрите от етикета, че това най-много ме тормози когато изчислявам въглехидрати :bored1:

Фибрите са извадени когато са написани отделно на етикета. Когато са написани с тире под въглехидратите, трябва ти да си ги извадиш. :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Karrita » Пет Апр 11, 2014 10:04 am

Wildflower написа:Олеле, олеле, добре! От утре си смъквам блоковете на 9 и почвам да меря всичко....добре че идва

Можеш спокойно да си останеш на 11 блока. Важното е да спазваш грамажите и интервалите между храненията и да си подбираш зелени храни поне първия месец.
Успех!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tatyana » Пет Апр 11, 2014 10:24 am

Мерси, Кари. Значи с това годжи бери съм в грешка :hm:
http://www.bb-team.org/hrani/id/760122_ ... -bez-zahar
Излиза, че като извадя фибрите се получават 30 г за блок, а не 18.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Karrita » Пет Апр 11, 2014 10:27 am

Tatyana написа:Мерси, Кари. Значи с това годжи бери съм в грешка :hm:
http://www.bb-team.org/hrani/id/760122_ ... -bez-zahar
Излиза, че като извадя фибрите се получават 30 г за блок, а не 18.

Да!
Мисля, че в данните на този сайт фибрите никога не са извадени и трябва ние да си ги вадим.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Слонче » Пет Апр 11, 2014 1:18 pm

А някой дали ще се изкаже по моето въпросче от стр. 7 :th:
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Пет Апр 11, 2014 1:40 pm

Ако става въпрос за междинното айрянче между закуската и закъсняващия обед - винаги е препоръчително, защото ще избегнеш момента да усетиш глад, което в Зоната е недопустимо. Другият вариант е да си направиш някое от блокчетата по 1 БПВМ и винаги да си носиш едно в себе си за резерв. Но не знам дали трябва да останеш на същия брой блокове за ден или да ги увеличиш с един. С 1 блок в повече мисля че няма да ти се отрази зле, защото в Зоната се отлабва с ядене. :laugh:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Пет Апр 11, 2014 2:03 pm

Слонче написа:А някой дали ще се изкаже по моето въпросче от стр. 7 :th:

Идеята е да имаш 3 основни хранения и 2 закуски по 1 блок. Дали ще си ядеш закуската преди обяда или след обяда е твое решение. Аз когато обедно време съм в движение си хапвам закусчица от 1блок и после след час и половина, два обядвам, а след 4-5 часа вечерям и готово. Когато имам възможност да си ям обяда навреме, закуската ми е следобяд и след час и половина, два вечерям. Така си спазвам всеки ден блоковете, просто закуската ми варира в зависимост от случая. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Слонче » Пет Апр 11, 2014 5:21 pm

Manya, Hippo благодаря ви :bouquet:
Ще бъде по-удобно за мен да си прехвърля следобедната закуска! Така и така влача пълно бойно снаряжение заради малкия :)
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Пет Апр 11, 2014 6:23 pm

Слонче написа:Здравейте :)
Имам следното питане - закуската при мен е около 8-8,30 ч най-късно, след това следват дейности около детето, излизане и разходки, прибиране към 13 ч, обяд на детето, приспиване... Моят обяд отива доста често чак към 14 ч, дори да е приготвен предварително, интервалът става голям. Не съм толкова гладна, пък и да съм, си пия водичка и съм ОК :) Но искам да спазвам стриктно интервалите и да не излизам от Зоната.
Каква е вашата препоръка, дали към 11 ч примерно мога да пийна едно айрянча, направено от 110 г КМ, т.е 1/2 блок? Или безкофеиново капучино примерно? На 10 блока съм.


От 8 до 14 часа се получава доста повече от 5 часа, какъвто е интервала между 2 хранения. Можеш да пийнеш направено от теб айрянче или 1/2 кофичка кисело мляко(1БВ+1БП) с допълнително 1БМ(ядки или нещо друго).
Гладна - негладна на 5 часа максимум трябва да се храниш, като за деня трябва да изконсумираш изчислените ти блокове.

Можеш да не се лишаваш от следобената закуска, а да промениш броя на блоковете, така че да изтеглиш 1 блок за към 11 часа.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Пет Апр 11, 2014 11:00 pm

Слонче, не се отказвай да си сложиш аватар. Не се притеснявай, ако пак се дублира, ние ще ти кажем. ;) Все някога ще уцелиш недублиращ се. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Слонче » Съб Апр 12, 2014 6:48 am

Пууу голямо търсене на аватар падна, единият широк, другият висок, третият... Качих го в профила, но тук пак не излиза?
Да ви призная, вчера нещо се бях сдухала и вечерта премотах ТРИ парченца черен 60% шоколад + няколко лъжици сладко в режимното кисело мляко :sad: Това ми е първото нарушение за месец. А тази сутрин ми е едно гадно, тежко и така ме свива стомаха! Скоро няма да се повтори!

Хубав ден на всички!
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Wildflower » Съб Апр 12, 2014 11:24 am

При мен явно си трябва нагаждане и това е! Днес си направих закуска от 2 яйца (2ПБ), 240гр. краставица (1/2ВБ), 120гр. домат (1/2ВБ), 100гр. ябълка (1ВБ), и 12 фъстъка (2МБ). Този път всичко е измерено с везна. Не ме бива хич в сметките, но мисля, че всичко е точно. След това ядене доста бързо огладнях, някъде след час и половина. Едва се удържах да не посегна към запасите със сладко в къщата.:) Ще пробвам обяда да е с три блока за да се заситя ако пак не стане ще намалям въглехидратите.....вече и аз незнам, дано да го нагодя някак.:Р :chef1:
Life is far too important a thing ever to talk seriousely about.
Аватар
Wildflower
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Мар 30, 2014 3:01 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron