Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Darina » Сря Юли 09, 2014 9:19 pm

Ако някой си е направил труда да претегли печен патладжан колко грама е за 1 блок моля да сподели!
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Petya » Чет Юли 10, 2014 1:59 pm

Здравейте отново
Понеже прочетох някъде из форума, че е важно освен кухненска везничка да имаме и мерителна чашка (аз нямам, но имам 2 везничи хаха), днес видях в списанието на Лидъл, че от другата седмица ще има ето това:
Скрит текст:
Изображение


Смятате ли че ако си взема такава мерителна каничка ще върши същата работа като мерителна чашка (бях видяла някъде снимка на мерителната чашка на Pipilota)
Аватар
Petya
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 1:25 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот tanita68 » Чет Юли 10, 2014 2:53 pm

Моята чашка е подобна - от едната страна е разграфена на унции и мл, а от другата е на 1/4, 1/3, 1/2, 2/3, 3/4 и 1 чаша. Можеш да видиш ако тези са такива ще ти вършат добра работа. Моята е с вместимост 250мл. Но обикновено ми служи с нея да меря течности. Другите продукти си ги меря в грамажи и ми е по-лесно така. Чашката си я вземах най-вече заради доматения сок, с който готвя.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Tony » Пет Юли 11, 2014 9:57 am

Хора, някой досега да си е приготвял ечемик? Ровичках тук из пловдивско да си търся овес, но намерих само ечемик и си купих 4 кг. Как го приготвяте като овеса ли? С 2 варенета дали ще да стане?
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Renika » Пет Юли 11, 2014 10:49 am

В Пловдив срещу Военна болница има руски магазин ( ще излъжа Матрьошка ли е Берьозка ли е ) там ще намериш овес ! Мисля че ечемика се приготвя по сьщия начин като житото , но доколкото знам няма ползите на овеса -полезната ГЛК(гама линоленовата киселина )
Аватар
Renika
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 19, 2014 11:40 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот TheCatCharli » Пет Юли 11, 2014 11:28 am

Някой правил ли си е зелен чай. Забелязaл ли е ползотворните ефекти, за които говорят?
Последна промяна TheCatCharli на Пет Юли 11, 2014 4:05 pm, променена общо 1 път
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Готвене и рецепти в Зоната - част 2

Мнениеот evgenia.d.v » Пет Юли 11, 2014 11:51 am

Здравейте! От 03.03. 2014г. съм в Зоната и то благодарение на многото полезна информация тук.
Имама питане - Маскрапонето има ли място в този режим на хранене и като какво ( белтък , мазнина или въглехидтат )? Вярно тъп ми е въпроса :bored1: , но понеже още прохождам искам компетентно мнение.
Благодаря!
Аватар
evgenia.d.v
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 4:26 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Karrita » Пет Юли 11, 2014 1:27 pm

Доста е мазничко маскарпонето! Не е препоръчително за честа употреба в Зоната. Ако все пак държиш да го консумираш дай данни да го изчислим, но със сигурност е мазнина.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Маня » Пет Юли 11, 2014 3:37 pm

Маскарпонето е "сгъстена" сметана - т.е. мазнина. И ако трябва да се ползва, количеството е като при сметаната (1/2 с.л. за 1 БМ), дори може би по-малко. По спомени - съдържа между 36 до 55 г. на 100 г мазнина в зависимост от производителя.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Tony » Пет Юли 11, 2014 10:14 pm

Renika написа:В Пловдив срещу Военна болница има руски магазин ( ще излъжа Матрьошка ли е Берьозка ли е ) там ще намериш овес ! Мисля че ечемика се приготвя по сьщия начин като житото , но доколкото знам няма ползите на овеса -полезната ГЛК(гама линоленовата киселина )


Да де, ама ечемика е зелен в таблицата ;)

Вече съм в София, така че ще си търся тук. Благодаря за отговора!
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Маня » Пет Юли 11, 2014 10:25 pm

Комбинацията от ечемик и овес е също прекрасно въглехидратно допълнение към менюто. Киснат се или се варят (според вкуса ви) заедно.
Ако приемате рибено масло е добре да не консумирате овес повече от 5 пъти седмично и то само в едно дневно меню, за да не предозирате ГЛК в организма, което води от своя страна до натрупване на арахидинова киселина, което вярвам вече знаете, че е вредно (затова се ограничава и ползването на жълтъка на яйцата).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот gogo » Съб Юли 12, 2014 12:16 am

За маскарпоне от тук излиза 1БМ=4 гр. Лоша новина за любителите на тирамису. :(
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Brigitte » Съб Юли 12, 2014 11:27 am

Здравейте мили хора! Опитвам се да изчета всичко от форума, ала много имам да ви догонвам и нещо се пообърках. Връщам се на въпроса си за хляба от лимец. Знам най-добре е да го премахна от менюто си, но след работа нямам сили да приготвям вечеря отделно за семейството и за себе си. Консумирам най-общо казано салата с малко обезмаслено сирене, риба на скара или сварени пилешки гърди. Понякога хапвам само пушена сьомга с филйка хляб, та се опитах да изчисля по етикет: 100 гр пълнозърнест хляб от лимец съдържа 9 гр белтъчени, 38 гр въглехидрати от които 2,5 гр захар, 5,5 гр мазнини. По формулите от дневника на Gogo получавам 1 БП = 77,7 1БВ = 23,68 1БМ = 27,27. Следователно си е чист въглехидрат (не че друго съм очаквала) и1БВ хляб от лимец ми е 23,68 гр. или половин филия. Моля Ви кажете ми правилно ли разсъждавам. Предваритерлно благодаря!
Brigitte
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юни 20, 2014 6:00 pm
Германия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Маня » Съб Юли 12, 2014 11:47 am

Толкова е, Brigitte - 24 г за 1 БВ. Интересно защо толкова много мазнини има, вероятно се замесва с мазнина.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот gogo » Съб Юли 12, 2014 12:41 pm

Бриджит, правилно си го изчислила. Въглехидратите и мазнините за блок са почти фифти-фифти, така че смятай го за БВ+БМ за 24 гр. ако искаш съвсем да си стриктна. Апропо, на етикета има ли данни за фибри и ако да - ти извади ли ги от въглехидратите, ако са дадени съвместно :think2: .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Petya » Съб Юли 12, 2014 7:08 pm

Здравейте :)
Днес ходих до руски магазин и купих овес. Нали е този:
Скрит текст:
Изображение

После си сварих 10 блока (140 гр) да си имам 5 дена по 2 блока за закуска. И разбира се много внимавах да не ми кипне, но .. миг невнимание и ... сега котлона ми е излъскан като нов :lol: (е то си му беше време и без това за миене)
Да питам за черешите - 8 бр. са 1 блок, но с костилки ли се мерят или без?

Благодаря :)))
Аватар
Petya
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 1:25 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron