Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот markizzz » Пет Май 23, 2014 5:03 pm

няма етикет,/някакъв немски е моят/заради това предположих,че е 14 гр.От мин.седмица го търся,че с вашите рецепти само преглъщам на работа ;) преди въздишах по тортички сега по овесени каши :laugh: много ми харесват.За жалост днес открития от мен био магазин затваря :bored1:
Истинските неща са невидими за очите
Аватар
markizzz
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 20, 2014 10:15 am
Ямбол,България

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tatyana » Пет Май 23, 2014 9:19 pm

Italiano написа:Овесът от руския магазин си ми излизаше по 14 гр.
Ох, чакайте, че пак се затъжих за него ... :(

Ити, във вторник ще мина през Благоевград на път за гръцко. Сутринта някога ще е към 8-9 часа. Така, че мога да ти донеса поне няколко пакета от овеса. Абсолютно сериозно ти го предлагам. Дай някакъв телефон на лични и ще ти кажа от къде ще минем. Само ти го давам и си отиваш на работа ;).
Изобщо не се шегувам, защото за мен това е най-засищащата ми закуска и не знам какво бих правила без него :doNotKnow:. А руския магазин е на съседната улица, така че изобщо няма да ме затрудни да взема поне 4-5 пакета или колкото кажеш :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Пет Май 23, 2014 9:28 pm

Изключително добро предложение.
Иначе е ясно откъде ще минете - по Е 79, т.е. на практика не влизате в града.
Ако кривнете съвсем маааалко, ще дойде перфе. Ако не можете, ще го мислим.
:pray:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Pipilota » Съб Май 24, 2014 4:29 am

GODzillata написа:
pipilota написа:.... Не знам от къде ти се влязло в главата, че човек не трябва да консумира повече от 15 блока на ден :hug: ...


Ами нали не можело повече от 5 блока на едно ядене? :th: Както и само 5 яденета на ден... :hm: , от които 2 са закуски по 1 блок....та при 3 основни хранения, ако сложим макс по 5 блока, стават 15 и 2 закуски по 1 блок, общо 17 - на мен това ми е влезнало в главата. :think2:


Годзи бе Годзи...пак не си разбрал нещо :shock: Т.е разбрал си, ама не до край :) Значи правилно е, че Барито препоръчва не повече от 5 блока на ядене, но това не значи че на ден не може повече от 15 блока. Например ако се потиш като синковеца в къщи, по 2 часа сутрин и 2 часа следобед тежки силови тренировки, и ще видиш как всички хранения барабар с междинните закуски ще са ти по 5-6 блока :yess: Наистина не знам кой я пусна тая муха във форума, ама аз поне не знам Барито да е давал лимит за блокове на ден, защото всичко зависи от физическата активност ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Съб Май 24, 2014 5:17 am

markizzz написа:Как да постъпя с храните,които нямат данни на етикета или просто да не ги купувам,забелязах го това едва след като ги бях взела,става дума за една риба тон в консерва,на която са изписани само калориите?
Усмихнат и ползотворен ден на всички :bouquet:


Маркиз, според мен, ако на консервата, на шунката, на квото и да е сътворено от човешката ръчичка няма ли етикет да си изчислиш блоковете, по добре не купувай. В таблицата има обезмаслена извара, която е 1БП=56 гр, но това е за американската извара. Хората явно си имат стандарт и като се каже обезмаслена, значи наистина е обезмаслена. В БГ много извари с масленост 4-5 % се водят обезмаслени, което си е чисто безумие и цифрите от таблицата въобще не пасват на тези наши извари.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот markizzz » Съб Май 24, 2014 8:24 am

Много е вкусен този овес :yess: направо съм запленена ;) а съпругът ми каза при вида на днешната закуска "ееее то богата работа днес" :lol: .Вчерашното меню беше кюфтета-печени,с гъби и лук,домат и овес със сирене и кашкавал и маслинки и от това остана доволен така,че с ваша помощ напредваме :applaus: .Днес мисля да го използвам да смятаме заедно по етикет,че немога да се оправя с това :stupid: а на него сметките му вървят :th: .
Гого,благодаря за съвета като гледам и моята извара не е от най-обезмаслените,но като я купувах в главата ми беше единствено,това че е от зелените продукти в таблицата и е подходяща за зоната :shy: сега като гледам етикетите съм изумена,че доста храни нямат данни за съдържанието на суровините вложени в тях :doNotKnow: Тази седмица ще съм доста стриктна с пазара,за да усвоя по-бързо и това и аххххх тези сметки :oh: :bouquet:
Истинските неща са невидими за очите
Аватар
markizzz
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 20, 2014 10:15 am
Ямбол,България

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот GODzillata » Нед Май 25, 2014 12:46 pm

Сусамовият тахан - колко грама за 1БМ? :doNotKnow:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tatyana » Нед Май 25, 2014 12:51 pm

Има го в таблицата - половин с.л. е блок мазнина.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tony » Нед Май 25, 2014 3:00 pm

gogo написа:В таблицата има обезмаслена извара, която е 1БП=56 гр, но това е за американската извара. Хората явно си имат стандарт и като се каже обезмаслена, значи наистина е обезмаслена. В БГ много извари с масленост 4-5 % се водят обезмаслени, което си е чисто безумие и цифрите от таблицата въобще не пасват на тези наши извари.


Аз вече обсъждах това с Маня, в темата за гхи, домашно мляко и извара. Тук понеже няма извара, освен котидж и един каас, та си правя извара сама, но си купувам сертифицирано прясно мляко, което е с 3,5 % масленост, протеини 3,4 g и въглехидрати 4,7 g. Обезмаслявам си го сама - 2 пъти, като си смятам изварата по 56 гр за 1 ПБ. Лошото е, че няма как да измеря действителните останали мазнини. След 2 пъти обезмасляване от 10 л мляко си избивам около 80-90 гр масло, та си мисля, че може и да се обезмаслява добре, нали? :hm: И горе-долу добре си смятам изварата по 55-56 гр за 1 ПБ?
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот GODzillata » Нед Май 25, 2014 4:55 pm

Tatyana написа:Има го в таблицата - половин с.л. е блок мазнина.


Има го, ама да има и кой да гледа. :shy: :laugh: Тенк ю! :)

@Пипи, все пак съм все още "студент в Зоната" - нормално е да съм "разбрал - неразбрал" :) - именно зат'ва има професори, които да вкарват студентите в правия път! ;)
За което им благодаря! :bouquet:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот moni03 » Нед Май 25, 2014 8:42 pm

Хайде и аз за овеса,щях да пиша ама компа ми сдаде багажа и сега през телефона.
Значи аз сварих 140гр.няма етикет и го смятам по таблицата 14гр. Та значи след варенето ми излезе чисто тегло 300 гр. Ако правилно съм разбрала,разделям 0,300 на 10( защото толкова,блокове съм сложила) и ми идва 0,030гр за блок въглехидрати.Някой да ме поправи,ако греша защото това ще закусвам.
Да си призная срама,днес бях на изпращане на абитуриент,но от помощната група и нямах време за себе си..окажат едно кюфте и филия хляб,още съм в кофти настроение от случката.
Аватар
moni03
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:04 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tatyana » Нед Май 25, 2014 8:59 pm

Не грешиш с овеса, точно 30 г излиза един блок в твоя случай. Разделяш си го в кутийки по 2 или по 3 блока и после само си добавяш протеин и мазнина.
А другото от днес хич не го мисли. То при повечето от нас се случва понякога. От другото хранене пак си влизаш в зоната и толкова :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот venci68 » Пон Май 26, 2014 1:32 pm

Здравейте, то и аз тези дни съм далеч от Зоново хранене, ама така се случи :( . Май трябва да си отвора дневник, за да може да ме сапунисват, като криввам :hm: . Ще мисля по въпроса.
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот markizzz » Пон Май 26, 2014 3:22 pm

Привет на всички :hug: исках да попитам със суровите картофи как процедирате,колко грама са 1 бл?
Истинските неща са невидими за очите
Аватар
markizzz
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 20, 2014 10:15 am
Ямбол,България

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Пон Май 26, 2014 3:29 pm

Никога не съм мерил суров картоф. И като цяло съм ял 3-4 пъти картофи, откакто съм в зоната.
Картофът не си променя обема, така че прецени според това какво ще го правиш.
варен: 1/3 ч.ч.
печен: 1/4 ч.ч.
пържен: да не си посмяла
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот markizzz » Пон Май 26, 2014 3:35 pm

Italiano написа:Никога не съм мерил суров картоф. И като цяло съм ял 3-4 пъти картофи, откакто съм в зоната.
Картофът не си променя обема, така че прецени според това какво ще го правиш.
варен: 1/3 ч.ч.
печен: 1/4 ч.ч.
пържен: да не си посмяла
:)

мисля пиле с картофи да спретна,така че печен ще да е, :) само че незнаех как точно :hm:
:applaus:
Истинските неща са невидими за очите
Аватар
markizzz
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 20, 2014 10:15 am
Ямбол,България

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron