Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Сря Май 14, 2014 5:17 pm

baci написа:Благодаря!
Обаче е сигурно, че трябва да си го приготвям всяко хранене по отделно. Сварен на куп няма делене. Трудно определям грамажа.

Всъщност е много лесно.
Последния път премерих 320 грама, което са ми 20 блока по етикет.
Накисвах го (както вече споделих) и сутринта го прецедих. Прецеденото количество се получи 690 грама. Което означава, че един блок, като разделиш цялото на 20, излиза 34-35 грама.
И натам вече е лесно. Държа си го целия овес в една купа, а като ми потрябва си взимам от нея по 35 гр. за блок.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Сря Май 14, 2014 7:27 pm

tanita68 написа:
Manya написа:В различните магазини на Лидл е различно. Аз до днес там не съм срещнала нискомаслен котидж, независимо от марката, която предлагат в момента.

Маня, най-вероятно не си се загледала - нискомасления е трудно откриваем. Освен че е по 3 кофички в кашон обикновено е забутан и най-отзад, трябва човек да се наведе и да знае точно какво търси, че да го намери. Ето така изглежда кофичката:
Скрит текст:
Изображение

Този с високата масленост е в тъмно синя кофичка.


Мда, днес посетих новооткрития Лидл на "Раковска", че ми е под носа. И за пръв път видях точно този котидж. (Заглеждала съм се, Танита, и друг път сте го рекламирали). Разбира се всичкия наличен отиде в торбата :laugh1: :laugh1: Само 6 кутийчета. Определено при предишни посещения такава опаковка нямаше в кутиите.

Май ще трябва да ходя преди работа, когато са прясно заредили... Иначе в края на деня е ясно, че няма да има. Малко неудобно като грамаж за делене, но на всичко му се намира колая.

Все пак изварата си е много по приятен продукт и с много повече възможности за ползване и овкусяване. :laugh4: :laugh4: Пък и нека да подкрепим българското производство, стига тия уклони по западните пъстротии и измишльотини. :laugh4: :laugh4: Друго си е кофичка извара Маджаров със съга отгоре като я отвориш, дори когато е почти прясно произведена. Ба - ма, как веднъж не попаднах на читава опаковка. Явно машината им за запечатване на кофичките е афиф :laugh4: Гого все нея я препоръчва, ама дали и при него е все с тоя дефект не знам.
Последна промяна Маня на Сря Май 14, 2014 8:12 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот baci » Сря Май 14, 2014 7:55 pm

За овеса.
Сварих 10 порции. Трябваше да обядвам, а исках само 1 блок да добавя, за да си сложа и домат в микса. Така направих всичко на фантазия и овесът, който остана ... така и не се реших, по колко да го ям. В следствие, след няколко дни отиде в кофата.
Грешката е моя.
За котиджа.
Само веднъж съм сварвала от лайт-а. А то, каква била работата. ;)
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот tanita68 » Сря Май 14, 2014 9:19 pm

Маня, що да е трудно за разделяне? Освен ако са различни данните за съставките - моя излиза 64гр за 1БП и 1БМ. С приближение може да приемеш, че една кофичка от 200гр е три блока, на мен честно казано никога не ми е излизало точно 200гр съдържимото в кофичката, винаги има по някой грам в минус. А и е много вкусен. Аз честно казано замествам сиренето в рецептите с котидж. Откакто се храня по зоната нещо вече нормалното сирене ми се вижда адски солено. Тук ми се е случвало един-два пъти само да липсва нискомаслен котидж в Лидл, тогава купувам от другите магазини, но тоя в Лидл ми е най на сметка, а и е най-вкусен от тия, които съм опитвала.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Сря Май 14, 2014 10:11 pm

Ще го опитам тия дни. Защото пробвах един на Пилос, който е гола вода - течното съдържание, повече от зърнистото. А за разделянето, този който съм ползвала досега ми е точно 3 БПМ - по 50 г за блок.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот venci68 » Чет Май 15, 2014 9:12 am

Здравейте, добре, че сложихте снимки на кофичката. Намерих го в Лидъл, но на етикета с цената , пише пълнозърнесто сирене и за малко да го подмина. Имаше една кофичка и я взех. Не знам по другите магазини, но в нашия Лидъл имаше само едно кашонче и няма как да си взема повечко.
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот арлина » Чет Май 15, 2014 1:55 pm

Не можах да се стърпя и да не ви се похваля, че много ми помогнахте преди няколко дена. Закупих си кантарче и вече не само че ги няма тези главоболия, гладни моменти, но се чувствам повече от добре. Започнах да си меря месото като е приготвено и определено се получава количество, което ми е напълно достатъчно, а и салатите се получават по друг начин. Резултат за 10 дена, не броя първите 3-4, е, че се питам как съм се хранила досега, колко повече енергия имам и колко по-добре се чувствам, а свалените 2 кг са ми добре дошли като бонус.
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Чет Май 15, 2014 5:20 pm

Арлина, много се радвам за теб! Чудесно е, че си преборила главоболието, давай все така! :yess:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Чет Май 15, 2014 9:08 pm

Както се пееше в една песен на Нова генерация, "Арлина време е от сън да се събудиш"
Е, нашата Арлина изглежда се събуди! :yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот арлина » Чет Май 15, 2014 9:44 pm

Направо се събудих, Италиано. А никчето ми е точно от тази песен ;) , макар и не най-любимата на НГ, но определено ми връща много хубави спомени.
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Чет Май 15, 2014 9:59 pm

Предполагах аз, предполагах ... ;)
Коя е любимата ти песен на НГ?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот арлина » Чет Май 15, 2014 10:19 pm

Аххх, коя не е, като се замисля зависи от настроението. Изпадам в крайности от Ледове до Любов, но може би Черно танго е над всички. Има нещо в тази група, което ме омагьосва всеки път като ги слушам, а това са повече от 15 години. А твоята, предполагам си им фен
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Чет Май 15, 2014 10:46 pm

Чак фен - не. Но ги уважавам.
Макар тогава хората още да не бяха готови за тях. Но си бяха уникални.
А сегашната българска музика е такава боза ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот арлина » Чет Май 15, 2014 11:03 pm

Абсолютно съгласна. Надявам се другите да не се сърдят, че леко се отклонихме от темата. Но какво да се прави, имам навика да се поотплесвам :shy:
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот tonita » Пет Май 16, 2014 9:42 am

За обяд трябва да си приготвя три блока. Сварих си 1,5 с.л. ечемичени ядки и към тях добавих 150 гр. нискомаслена извара и 9 маслинки. Стана наистина много вкусно. :chef1:
Аватар
tonita
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 9:25 am
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот venci68 » Пет Май 16, 2014 3:28 pm

Здравейте, мисля да пробвам протеин на прах, но нямам никакъв опит, ще ми препоръчате ли някакъв, който да е Зонов :)
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron