Зоново състезание - 2ри тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 11, 2017 9:13 am

Момиченца, кокиченца, днес много на бързо ще мина, че много окъснях и умирам за сън, направо душата ми спи...ама нали петък вечер е за танци както му викам аз, че така.....един бърз преглед само, защото не мога да си позволя своеволия..нали така :oh: Ако прпусна нещо, моля викайте, да знаете, че не е умишлено, и аз душа нося ;)

И така, днес е ден 10ти- още само 5 дена до края....ама ако не слушате, като нищо ще ви удължа карцера и ще отидете на 20 дни състезание, без право на обжалване, така, че умната....

kitty-71, браво. Отличничка 8+1, и поздравления за фитнеса, това е грабене на здраве със шепите.... :yess: :hug: Още 3 дена до майката пчела. Това ти е втори пореден безпогрешен ден :yess:
И според това, което казваш, надявам се зоната да ти стане начин на живот, т.е докато постигнеш желаните килограми, и след това вече да си спазваш зоната на око, т.е вече ще имаш изградена култура на хранене. Радвам се искрено когато прочета подобни думички от някое зоНби...стопля ми се душата, защото това е здраве, нещо, което го няма по магзините, и вие трябва само да прогледнете , за да го видите и да си го вземете. Аз съм просто едни очила с диоптър, която ви помага да погледнете по ясно картинката :bouquet:

Изи, и ти си отличничка, нямам забележки...8+1. Имаш още 2 дена до майката пчела :hug:

ТониЕлис, и ти имаш още 2 дена до срещата с голямата пчела. 8+1

Силвия, ти днес хвана големия улов отново :yess: Имаш вече втора майка пчела в кошера.. :herobee: И не знам защо имам странното чувство (дано , моля се да се лъжа), че като свърши състезанието, ще изчезнеш от този форум така, както се появи, тихомълком и без думи....някакво такова необяснимо усещане....то е само в глупавата ми глава, просто чувство, не го взимай под вимание.... ;) Но бъдещето ще покаже.. :)

Zasmenka, радвам се, че не си напуснала кораба, и ще се моля на всички богове, вселени, енергии и т.н да се задържиш при нас поне докато стигнеш цифрата 65 на кантара....това ще е голяма награда за мен и за всички, които живеем в това виртуално семейство :hug:
на 8ми свършваш деня с 5 пчелички. Стриктната пчеличка ти избяга. Закуската преди сън е от изключителна важност, за това не ти се полага пчеличка., на 9ти- завършваш със 7 бройки, заслужи си планка за услията които полагаш :yess: ,и за днес 10ти-същото като вчера-7 бройки, спортната пчеличка ти избяга..но помисли все пак за някакво физичско натоварване, дори и леко да е, ходене, изкачване на стълби, клякане ей така, когато се сетиш..и всякакви такива ми ти неприятни за сега неща :laugh4:

Перличка, :stupid: какво е това ходене 8 км..бравус бе бейби, радам се много на спортния ти дух. И за ресторанта...няма как да не те похваля, и няма как да не ти дам 8+1 + с голяма радост да ти пусна в кошера майката пчела..вече имаш 2 бройки от голямата плячка....ти си просто една пчелна завоевателка :hug:

Suzi , мила Сузи :hug: Аз ти благодаря, че си такава изпълнителна и стриктна и както казахме, виното няма да се наказва, а при теб особено Няма да се наказва, поради чистото ти съдебно зоново-състезателно минало :hug:
И днес ти е 5ти пореден ден без издънки, което означава, че и ти като Перличка си грабваш втора голяма пчела-майка :herobee:

лилит, ама ти това помело много си го обичкаш май :) Завършваш деня със 6 бройки :yess:

chern0koska, първо- даммм, това е нормално, от цикъла е, аз така зациклям преди цикъл, и се изцъклям от яд :laugh4: Но отминава, първите дни е така, поне при мен...и винаги съм се чудела защо по време на цикъл кантара ми винаги е с цифра на горе...от къде идва тази тежест, какво задържам :doNotKnow: ...не знам, но е факт при мен. А това, че си жадна...можеш само да се радваш, това означава че си в зоната вече иинсулина ти се е кротнал малко или много, и сега няма кой да задържа течностите в организма ти :yess:

Относно тия моркови е малко спорен въпрос, и аз не знам какво да кажа вече :oh: , защото до вчера бяха червени, днес са оранжеви когато са готвени, обаче в менютата няма ка да знам кой какъв морков е погълнал, суров или сврен, и имам предложение- да ти махна оня търтей за моркова, и да има мир, защото и аз не съм сигурна в съдийското си решение, но искам всички вие да сте с ниски нива на кортизол :laugh4: , без стрес от наказания или несправедливост, и за това ще ти махна единия червен търтей от онзи ден и резултата става 8+1, ок? И изобщо, то всичко, което мине топлинна обработка се променя, и става по-високогликемично...и малко тъпо става, защото аз се чувствам, че съм наказала някого несправедливо, и после ми е едно криво, и през деня мисля за вас, права ли съм ,не съм ли, дано да няма обидени, и т.н.

Въпреки, че пак казвам, това състезание не е за това, кой колко пчелички ще обере, или колко търтея ще размаже, това тук е вълшебна инжекция, която може да промени живота ви, това тук е състезание със самите вас, с вашата воля, с вшата любов към тялото ви, с вашето желание за пълноценен живот....сега прохождате, и сте още на баира, където може и да се задъхате, но вжното е да не се откажете, рано или късно ще стигнете върха, и после вече всичко ще върви по инерция...за това някакви весели и забавни пчелички и буболечки не бива да ни зацапват аурата, и просто трябва да се оплитате целите от главата до петите с позитивни паяжини :yess: Което ми напомни сега, че има още един начин да се подсили ефекта от зоната, това е вашият начин на мислене, и ако имате време и желание, освен рибеното масло към зонуването, може да добавите и малко умствена промивка с книгите, които чета и препрочитам и те са моята библия, и съм споменала за тях в най-любимата ми тема в този форум :text-link:
И както и да е, отнесох се, обаче трябва да кажа, че свършваш деня с 8+1 :smdance: Най накрая отново отличничка :yess:

Дани, защо бе мила, наша зоНбирана прекрасна Дани, защо така ти е пробит кошера, и тези планкови пчелички така извъзват бе значи :laugh1: И драсни някои ред на страни, как се чувстваш, сладкото, кока-колата, навиците, мисленето, кое от всичкото се е променило, нещо там клюкарско да има, че иначе ще ме нападнат съмнения както за Силвия, дали не си робот, и ще се налага да ти здавам таен въпрос, за да се убедин, че не си робот-зонби :laugh1: Че на Силвето въпроса беше лесен, ама твоя няма да е :bigsm27: Имаш 6 бройки в кошера, браво Дани, гордея се много с теб. :hugs1:

Това е от мен момиченца прекрасни :grouphug: . Пожелавам ви една приятна ниско-инсулинова усмихната безкортизолова събота и неделя :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 11, 2017 8:06 pm

A, и нещо което предлагам на състезателките да направят, идеи за такива ми ти невзрачни, ама стимулиращи нещица....идете до някой магазин за джунджуруйки, и си купете лимки (така им викаме по нашия варненски край) това са онези малките шарени стъклените топчета, с които на времето момчетата играеха по улиците. Например ако имате да сваляте 20 килограма, купете си 20 лимки. Вземете си две еднакви стъклени чашки, и сложете всичките топчета в едната чаша. После на всеки стопен килограм измествайте по една лимка в другата чашка, и така, докато пълната чашка стане празна, а празната се напълни :bigsm4: Сложете си ги някъде, където да сте сигурни, че никой няма да ви ги пипа ;) В някоя витрина, или където ви е най-видно напомнящо удобно :) Така на всяка изместена лимка ще сте все по и по-горди от себе си. Всякакви такива шантави малки неща ще ви дават стимул за великолепната гледка пред огледалото, която не е толкова далече, колкото всъщност ви се струва :bigsm18: Само, че е добре да знаете, че лимките имат и обратен път..при всеки налят обратно килограм, с треперещи ръце ще трябва да върнете лимката обратно :oh:

Другото което е добре да направите, освен топчетата, на които много държа да имате, е да си купите едни дънки с номер по-малки, които да не можете да закопчеете, ама някой такива джиджени, които мноооого да ви харесват... :smdance: осмелете се и си ги купете. Това е следващата цел, да влезете в тях. И така , ще измислим още няколко такива психо-атакуващо-стимулиращи неща :dull2: + моето тровене през ден, докато ме намразите и извъзате от форума форевър. Който има идеи, да казва, и ще видите, че всички заедно можем да направим чудеса. Няма невъзможни неща, нали знаете Трябва да вярвате, да МИ вярвате, и да СИ вярвате :applaus:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 11, 2017 8:18 pm

И още нещо...понеже в предните състезания сме имали подобни дискусии относно червените продукти, кое се наказва, кое не, и се разрових да видя какво беше и се сетих как решихме проблема...копирам
И другото което предлагам е, рецептите от сайта в които има червени продукти, да не се наказват, все пак е рецепта. Ще се наказват червените продукти, когато се консумират по отделно. За меда писахме вече, само ако е по здравословни причини, и предварително трябва да уведомите съдията.


Това е за сега :yess: . При всяко недоволстване, оплакване, пъшкане, скатаване и т.н. от ваша страна, ще бъдете наказвани с още един допълнителен ден състезание, така че умната... За сега състезанието ще бъде плътно цели 15 дена без право на обжалване! и евентуално удължено, в зависимост от доброто поведение :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот kitty-71 » Съб Фев 11, 2017 8:38 pm

Здравейте на всички!
Пипи, аз днес направих точно това с дънките. Днес в H&M бяха пуснали от любимите ми тъмни и изчистени дънки, при това на супер цена от 18лв.За мой късмет обаче нямаше моят номер 32.Най-големият беше 31.Като се замислих, колко съм свалила за един месец /оказаха се не 3кг.,а 3,600кг. като погледнах в дневника си/ си ги купих без да му мисля много-много.Ако върви все така за осми март ще съм стигнала до желаното тегло и ще се храня така само за удоволствие. :)
1.Състезател kitty-71.11.02.2017г.Ден десети.Консумирани 10БПВМ.
2.Хранения на ден - 5 задължителни:
Закуска - 9.30 /събота е, все пак/
Обяд - 12.30
Следобедна закуска - 16.00
Вечеря- 20.00
Късна закуска - 23.00
Полага ми се стриктната пчеличка. :)
3.Днес бяхме на покупки и сина ми си купи 2 кутии шоколадови трюфели, които обожавах.Изобщо не ми направи впечатление, само се подразних, че ще яде нещо нездравословно. :) Полага ми се инатестата пчеличка. :)
4.Цял ден бях на благоприятни храни - дайте ми зелената пчеличка, моля. :)
5.Всички хранения бяха надлежно претеглени - полага ми се мерителната пчеличка. :)
6.Изпита вода - 2.5л. - дайте ми водната пчеличка. :)
7.Менюто ми днес беше следното:
Закуска:2БПВМ
Солен кекс/по рецепта от сайта/ - 2БПВМ

Обяд: 3БПВМ
Праз с гъби и пилешко/по рецепта от сайта, стана супер :) /3БПВМ

Следобедна закуска:2БПВМ
Солен кекс -2БПВМ

Вечеря:2БПВМ
Ягоди 210гр. - 1 1/2БВ
кис.мляко 110гр. - 1БПВ
цедено мляко 150гр. - 1 1/2БП
2 ореха - 2БМ

Късна закуска:1БПВМ
кис.мляко 200гр. - 1БПВ
3бадема - 1БМ
За прилежно написаното и споделено меню ми се полага пчеличката-поет. :)
8.Тъй като почти целия ден бях в движение - покупки, готвене и т. н.днес тренирах в домашни условия.Имам един комплекс около 30 мин., който е основно загряване и упражнения за корем.Плюс няколко пъти нагоре-надолу до 7мия етаж.Не знам дали е достатъчно за спортната пчеличка, Пипи да прецени. :)
9.Относно планка - 2 пъти.Първият път 1мин.40сек./10 сек.повече/ и вторият 1мин.Не става по-лесно. :lol: ,но пък си искам планковата пчеличка. :)
Според мен днес успях да уловя 7 или 8 пчелички. :)
Утре имаме среща на зоНбитата в Пловдив.Ще споделя клюките. :lol:
Хубава вечер на всички!
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот ТониЕлис » Съб Фев 11, 2017 8:56 pm

Здравейте пчелички ,

1. Състезател- ТониЕлис - 11.02.2017 , 10 блока
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:


2. Хранения на ден - задължителни 5 гепих си стриктна пчеличка

8.20 ам Закуска - 2БПВМ

2БП котидж сирене - 56 гр
2БВ овесени ядки - 28 гр
2БМ фъстъци - 6 бр



12 рм Обяд - 3БПВМ
2БП филе треска - 84 гр
1БВ морков настърган -80 гр
1БВ зелен боб -180 гр
1БПВМ ябълкова запеканка на Маня
2БМ зехтин -2/3 чл


3 рм Снак - 1БПВМ

1БПВМ ябълкова запеканка на Маня


6.30 рм Вечеря - 3БПВМ
3БП пилешки гърди -85 гр
2БВ леща -80 гр
1БВ морков настърган -80 гр
3БМ маслини - 9 бр



9.30 рм - 1 БПВМ

1БПВ ябълкова запеканка
-

3. Удържах на изкушенията, заслужих си инатеста пчеличка :keff:


4. Целия ден е минал само на благоприятни храни - Заслужих зелена пчеличка :mrgreen:


5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче , и мисля ,че .....- заслужих си мерителна пчеличка :angel:


6. Изпита вода - почти 2 литра литра :о - почнах вече да се давя :help1:

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow


8. Днес на кростренажора навъртях 2,5 км :applaus: Разходка с домашните любимци 30 мин и Обичайната ми Тибетска Йога 20 минути , мисля , че си заслужих спортната пчеличка. :smdance:
Пипи , като прочетох , че си била на 'танци' и ми се отключиха спомени от преди 4-5 години , всеки петък с мъжа ми завършвахме вечерта с танци :dance: и това ме държеше във форма и идеалните кг ....сега благодарение на Зоната ще се върна към така далечните 62 кг :bigsm16: ....че днес си пуснах Маджик ТВ и имах 30 мин танцова сесия :smdance:


9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , изпотих се, задъхах се,вече не треперя и се задържах без да мръдна цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance
Опитах да направя и втора , но нещо кръста ми не издържа :sad:



10. Надявам се , че успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, и ще взема наградата- пчеличка-герой

Лека зонова вечер на всички :bouquet:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Силвия » Съб Фев 11, 2017 10:00 pm

:arrow: 1. Състезател- Силвия , 11.02, 9 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:

:arrow: 2. Хранения на ден - задължителни 5- закуска в 9,30 - 2б, обяд 13,30 - 3б, следобедна закуска в 17.30- 1б, вечеря в 20.00 - 2б и последния блок - 22.00 - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .
:arrow: 3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff
:arrow: 4. Целия ден мина само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка.
:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.
:arrow: 6. Изпита вода- над литър и половина - и си искам водната пчеличка.
:arrow: 7. Менюто за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

закуска 2б
белтък - 2 бр.
извара - 50 гр.
морков - 80 гр.
мандарина - 1 бр.
бадем - 6 бр.

обяд 3Б
пилешки гърди - 84 гр.
домат буркан - 200 гр.
червен боб - 1/4
ябълка - 100 гр.
фъстък - 18 бр.

следобедна закуска 1Б
Кисело мляко Верея 0,1 % - 200 гр.
фъстък - 6 бр.

вечеря - 2Б
пилешки гърди - 56 гр.
кисело зеле - 200 гр.
бадем - 6 бр.

Преди лягане - 1Б
Прясно мляко 1% - 220 гр.
фъстък - 6 бр.

:arrow: 8Днес тренирах, 7 упражнения по 15,20,25 повторения .Първото за горни коремни мускулли 2.за цялата коремна мускулатура 3. за горните и средните коремни мускули 4. за коремни и седалищни мускули 5. лицеви опори 6. за стегнати бедра 7.за бедрени и седалищни мускули и си гепнах спортната пчеличка. :smdance:

:arrow: 9.Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport:разтреперих се, но се задържах без да мръдна цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка

:arrow: 10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:

:arrow: 10. Според мен днес улових 9 пчелички

Скрит текст:
Изображение
Последна промяна Силвия на Нед Фев 12, 2017 8:59 am, променена общо 3 пъти
Аватар
Силвия
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 11:25 pm
Балчик
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Перла » Съб Фев 11, 2017 10:03 pm

:arrow: 1.Състезател N 4 Перла 11.02.2017г. ден единадесети 10Блока
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината.

Ставане 8,00ч.

вода 600мл

8,30 закуска 2 Блока
2БПВМ – 400гр. 2% кисело мляко на айран

12,00 обяд 3 Блока
3БПВМ – 600гр. 2%кисело мляко на айран / сложих няколко листенца спанак,едно кръкче краставица,едно тиквичка, едно брюкселско зеле, една малка китка броколи- всичко това беше 40гр., самардала,скилидка чесън,лют червен пипер,чер пипер,самардала,джинджифил,копър и всичко в булета/


16,00 закуска 2Блок
2БПВМ – 400гр.2% кисело мляко на айран


19,00 вечеря 2Блока
2БПВМ - 400гр. 2% кисело мляко на айран

22,00 закуска 1Блок
1БПВМ – 200гр. 2% кисело мляко на айран


Днес менюто ми беше супер разнообразно заради пълнолунието.



:arrow: 2. 5хранения за деня, заради късното ми ставане – отбелязани по горе по часове- заслужих си стриктната пчеличка.

:arrow: 3. И днес нямаше никакви изкушения, но си искам инатестата пчеличка.

:arrow: 4. Целия ден мина само на благоприятни храни и си заслужих зелената пчеличка.

:arrow: 5. Всичките хранения за деня премерени с кантарче – заслужих мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода над 2л. :msmile11: искам си водната пчеличка.

:arrow: 7.Споделено и надлежно написано :writing1: меню от мен - дайте си ми пчеличката поет.

:arrow: 8. Днес имам извървяни 5 км 369м.,10клека, коремни преси с колело . Дайте ми моля спортната пчеличка . :running: :msmile14: :msmile4:

:arrow: 9. Днес издържах 1 мин. и 19сек. с великото упражнение ПЛАНК :bellysport: , искам си и планковата пчеличка.

:arrow: 10. Днес май пак си хванах 8 пчелички за деня.


Пипи, дрехи които искам да облека имам много и много искам да ги облека. Аз нямам топчета, но на хладилника имам сложена снимка с най многото ми килограми / 95/ и тя ми е най- големия стимул да не позволявам това да се случи отново.
Последна промяна Перла на Нед Фев 12, 2017 7:21 am, променена общо 1 път
Бъди това, което си! Ти си уникален, имаш уникална енергия, излъчване, присъствие. Не се опитвай да го скриеш от другите. Бъди себе си. Следвай интуицията си!
Изображение
Аватар
Перла
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 8:24 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Suzi » Съб Фев 11, 2017 11:17 pm

:arrow: 1. Състезател - Suzi, 11.02, 10 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:

:arrow: 2. Хранения на ден - задължителни 5 - 09:00, 14:00, 19:00, 21:00, 00:00 - стриктна пчеличка :smdance:

:arrow: 3. Нямах изкушения - заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. Целият ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка

:arrow: 6. Изпита вода - 2,1 л. Заслужих си водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

:arrow: 8. Тренировка 50 мин. Deep work - мисля, че си гепнах спортната пчеличка :smdance:

:arrow: 9. Днес издържах 1 минута с великото у-е Планк - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка :smdance:

:arrow: 10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата - пчеличка-герой :dull2:

Меню:

09:00 - 220 мл прясно мляко 1,5 % + 1 мандарина + 18 гр. шунка + 18 гр. сирене + 3 бадема
14:00 - 240 гр. домати + 1 портокал + 70 гр. шунка + 35 гр. сирене + 9 маслини
19:00 - 100 гр. ябълка + 18 гр. шунка + 18 гр. сирене + 3 бадема
21:00 - 240 гр. домати + 2 мандарини + 70 гр. шунка + 35 гр. сирене + 9 маслини
00:00 - 130 гр. кисело мляко

Пипи, топчета за мотивация и аз имам, не точно тези, за които говориш, но все пак идеята е важна :) Моите са много мънички топченца - мъниста. Сложила съм ги в две стъклени чашки с капачета (те са от шоколадов десерт :laugh4: ). В момента обаче не се тегля, защото на втория или третия ден от състезанието като се качих на кантара и се оказа, че съм наддала. На мен това ми действа адски демотивиращо, затова - мерене в края на състезанието. Ако съм качила, ще се гръмна :notagree:
Друго, което използвам като мотивация е едно приложение на телефона, в което си записваш килограмите, целите и времето, за което искаш да ги постигнеш. Казва се - Monitor your weight.
Също в началото на годината като спряхме сладкото с мъжа ми си направихме списък с поставени цели (килограми) за всеки месец и при постигане на целта - награда :smdance: Той има да свали само няколко килца, а основната му цел е редовно спортуване и хранене по Зоната, иначе си е елегантен, но и е почти 2 м висок.
А панталони, които чакат да бъдат обути, имам поне 10 чифта :laugh: Най-много обаче искам да вляза в един панталон от 2008 година, когато бях 59 кг. - каквато е и целта ми сега.
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот лилит » Съб Фев 11, 2017 11:37 pm

:arrow: 1. Състезател- Лилит, 11.02, събота, 11блока.

:arrow: 2. Хранения на ден - задължителни 5- закуска в 11.00 - 3б, обяд 14.30 - 3б, следобедна закуска в 18.30 - 1б, вечеря в 20.30 - 3б и последния блок - 23.30 - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .
:arrow: 3. Никакви изкушения днес :laugh4: - заслужих си инатеста пчеличка :keff:
:arrow: 4. Целия ден мина само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка.
:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка.
:arrow: 6. Водата е ясна - и си искам водната пчеличка.
:arrow: 7. Менюто за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

закуска 3б
телешка създарма, смляна с много малко лук -3п
и зехтин -3м
помело -3в (общо с лука)

обяд 3б
телешка създарма, смляна с много малко лук -3п
и зехтин -3м
ябълка -3в

следобедна закуска - 1б
извара олимпус 2 % +малко лук, червен пипер и чубрица -1п
100гр ябълка -1в
зехтин -1м


вечеря -3б
извара олимпус 2 % +малко лук, червен пипер и чубрица -3п
300гр ябълка -3в
зехтин -3м


последният блок 1б
ябълка -1в
протеин на прах -1п
сусамов тахан -1м
стевия

:arrow: 8. Днес нямам спортна пчеличка.

:arrow: 9. Но пък направи планк. Даже два и си искам планковата пчеличка

:arrow: 10. Успях да уловя 7 пчелички за този ден, и няма пчеличка-герой.
:arrow: 10. Според мен днес улових 7 пчелички, и нито един търтей.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Zasmenka » Нед Фев 12, 2017 12:18 am

1. Състезател- Засменка , 11.02, 11 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:

2. Хранения на ден - 5 броя- заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .
3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff
4. Целия ден мина само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка.
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.
6. Изпита вода- над литър и половина - и си искам водната пчеличка.
7. Менюто за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

закуска 3БПВМ
Палачинка от 2 белтъка,28г сирене и 19г трици
200г кисело мляко,3ч.л. ленено семе,100г ябълка


обяд 3БПВМ
Сирене 84г
домати 480г
нахут 1/4 ч
9 маслини


следобедна закуска 1Б
Кисело мляко 200 гр.
3 бадема

вечеря - 3БПМ
Пилешко филе 75г
115г червено вино
240г печени тиквички
100 г грейпфрут
3ч.л тахан

Преди лягане - 1Б
200г кисело мляко
1ч.л ленено семе
8.Днес отново няма спортна пчеличка.

9.4 пъти по 20 секунди планк,може би ще имам планкова пчела.

10. Не знам колко пчели ще ми отреди Пипи,може би 7 :)

Пипи,това с лимките е много яко и аз лично ще опитам да си намеря такива :) Благодаря за идеята!
Подковата никога няма да ти донесе успех и щастие,докато не я „заковеш” в копитото си и не започнеш да „ореш,като кон”!
Аватар
Zasmenka
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Ное 20, 2016 1:00 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот chern0koska » Нед Фев 12, 2017 12:56 am

:arrow: 1.Състезател- chern0koska, 11.02.2017г., събота, 11 блока, заради по-късното ставане, разпределени 3:2:2:2:2. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:


:arrow: 2. Хранения на ден - задължителни 5-
закуска - 13:00, :laugh3:
обед - 15:00,
следобед - 19:00,
вечер - 21:00,
преди лягане - 01:00
Заслужих си стриктна пчеличка :smdance:


:arrow: 3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка.

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:
Закуска - 600 гр. кисело мляко на айран
Обяд - 400 гр. кисело мляко на айран
Следобедна закуска - 400 гр. кисело мляко на айран
Вечеря - 400 гр. кисело мляко на айран
Късна вечеря - 400 гр. кисело мляко на айран
Като се събудих по обяд, така ме домързя да си сготвя,че реших да изкарам лунната диета с кисело мляко :laugh1:

:arrow: 8. Днес спортната пчеличка ми избЕга - цял ден спах, лежах, местих се от дивана на леглото и обратно, иии ъъъ.. само до магазина отидох, но отиване и връщане са ми 20 минути. :doNotKnow:

:arrow: 9. Днес издържах с планка минутка и 50 сек - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance:

:arrow: 10. Успях да грабна 7 пчелички :angel: по мои сметки де, последната дума е на съдията :Hello:
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот dani079 » Нед Фев 12, 2017 1:07 am

Състезател N 10 Дани 11.02.2017г. ден единадесети 10 блока :bgflag:
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината.
Ставане 9,00 ч. :alarm2:
:curious:


9,30 закуска 2 Блока
2 БПВ - 400 гр кисело мляко 1%
2 БМ - 6 бр орехчета


13,00 обяд 3 Блока

3БП- 130 гр пуешко филе на тиган
2БП -240 гр патладжан на тиган
1БВ -240 гр тиквички на тиган
3БМ – 1/2с.л. зехтин


16,40 закуска 1Блок
1БП 42 гр пуешка шунка
1БВ малка ябълка
1БМ 3 бр орехчета


20,00 вечеря 3Блока
яхниика с грах
3БП -130 гр пуешко филе
3БВ -1 1/2 грах
3БМ – 1/2 с.л. зехтин


23,30 Късна закуска 1 Блока (предстои)
1БВП 200 гр прясно мляко
1БМ 3 ореха


:arrow: 2. 5 хранения за деня – заслужих си стриктна пчеличка.

:arrow: 3. Изкушението не победи – определено си заслужих инатестата пчеличка :pray: :pray: :pray:

:arrow: 4. Целия ден мина с благоприятни храни , заслужих зелената пчеличка.

:arrow: 5. Всичките хранения за деня премерени с кантарче – заслужих мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода над 1,50л. мисля ,че заслужавам водната пчеличка. :msmile11:

:arrow: 7.Споделено и надлежно написано меню от мен - дайте си ми пчеличката поет.

:arrow: 8. Днес извървях 1.5 км и мисля ,че спортната пчеличка се върна при мен

:arrow: 9. 1 мин Планк ,Боже тоя път беше голям зор , не знам всички ли варират така с времето което издържат , но аз днес с 300 зора изкарах 1 мин ,а съм издържала 1,40 мин ,така или иначе гепих планковата пчела
:arrow:

10. сдобих се със 7 пчелички за деня. :laugh3: :laughне

Не знам за вас ,но аз се чувствам много добре , пълна с енергия ,това ,че трябва да се наспивам за по кратко време не съм го усетила още ,но е нормално аз съм си поспалана по принцип хихи :laugh1: :laugh1: , вече 11 зонови дни и 4 килца надолу , мисля ,че е доста добре ,макар ,че на моите кг не си личат ,но пък аз си ги усещам което е по важното , та ..от 122 на 118 кг това е моето постижение за сега :smdance: :smdance:
Аватар
dani079
 
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 11:31 am
varna

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Изи » Нед Фев 12, 2017 8:40 am

1.Състезател №3 Изи 11.02.2017г. за днес 10 Б
Заклевам се да кажа истината,цялата истина и само истината!


7,30 ч Закуска 3 Б:
овесени трици 42 гр. - 3 БВ
извара 168 гр. - 3 БП
маслини 9 бр- 3 БМ

12,30 ч. Обяд 3 Б:
домати 360 гр. - 1 1/2 БВ
печени чушки 140 гр. - 1 БВ
лук 65 гр. - 1/2 БВ
п.шунка /по етикет/ 90 гр. - 3 БП
маслини 9 бр. - 3 БМ


17,30 ч. Междинна закуска 1 Б
кисело мляко 200 гр. - 1БПВ
ленено семе 1/2 с.л - 1 БМ


20,00 ч. Вечеря 2 Б
ябълка 200 гр. - 2 БВ
извара 112 гр. - 2 БП
тахан 1 сл. - 2 БМ


22,30 ч.Вечерна закуска 1 Б:
кисело мляко 200 гр. - 1 БП и 1 БВ
ленено семе 1/2 сл. - 1 БМ

2.Храненето е 5 пъти през деня - стриктна пчеличка . :bigsm16:

3.Инатеста пчеличка искам аз . :bigsm47: :msmile15:

4.Днес си хапнах само зеленички храни и зелената пчеличка искам аз. :mrgreen:

5.Всичко е стриктно премерено - мерителна пчеличка. :bigsm5:

6.Вода е около 3 л. :msmile11: :msmile11: :swimm:

7.Подредена съм в отчета- пчеличка поет . :msmile2:

8.Спортната пчеличка
5-тимата тибетци :medi:
Разходки с домашните любимци една около 1 час и две по-кратки по 30 мин.
:msmile13: 40 мин.

9.Планковата пчеличка ще си я гепна и днес, треперенето си го има , но успях 2 пъти по 1,30 мин. :dance:


10. Мисля за днес със сигурност 8 пчелички да имам.:bee:

Заслужено се класирам и за гигантската пчела :herobee:
Няма нищо по-хубаво от това деня ти да започне с щастлив край.


Изображение
Аватар
Изи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 13, 2016 9:44 am
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 12, 2017 10:08 am

Добър вечер, или добро утро..или каквото и да е там време от деня, мили мои прилежни жужащи буболечки ;)

kitty-71, поздравления първо за новата придобивка, много е кеф да си имаш нови дънки, пък дори и да не ти стават още :smdance: И какво пък ще удоволствието, когато успееш да се намърдаш вътре....мали, сиурно ще искаш да спиш с тях :lol:
И много тенк ю, че ми говориш нещо, каквото и да е, а не ми пускаш само един сух роботски доклад...тук в последно време никой не говори на бедната Пипи...всичко живо само спазва едни правила, скатава се от едни търтеи, и един роботски такъв тон...скука, скукааа :stupid: Аз свикнах вече сама да си говоря....еми...съдба :(

А за тези бонбониии...направо ми се иска някак си много да ви награждавам, когато устоявате на подобни изкушения, толкова много ви се радвам :hug: И ти вече трети ден си отличничка...още два до голямата награда :yess: 8+1

ТониЕлис, ти вече си четвърти ден без прегрешения, и утре ако задържиш, пчелата Майка ще ти изяде червения мъжкар от преди няколко дена..8+1. И на теб ти благодаря, че ми говориш, и ми разказваш за танците. :bouquet: Ох, боговете явно са ме чули, и вече втора пчеличка ми говори за нещо извън доклада... :hug:

Силвия, ми какво да кажа...11 ти ден без никакви прегрешения....перфекционизъм....8+1

Перла... :о ай, и Перличка ми проговорила след скучния доклад.... :pray: ..дам, законът на привличането явно пак работи за мен :peace1: И браво за снимката на хладилника, радвам се на всякакви такива ми ти способи, начини, идеи и изобщо на всичко, което правите с цел да ви стимулира. Ти сикато Силвето днес..отново и отново без грешка- 11 дена едно и също перфектно зоново съществуване :bouquet: И между другото, много ви се радвам на линийките, това е много добро показно и за онези, дето се крият по балконите, :mix4: и не смеят да се обадят. А в предното състезание беше много разнообразно, най-различни зонбенца се включваха между докладите, и беш някак си весело, клюкарско едно такова... :laugh: а сега само Lancer е единствената ми дружка тук... :hug: Тенк ю.

Suzi , Ихааа, и Сузито ми говори днес.... :pray: Направо взех сама да си завиждам... :smdance: Значии ти като Силвето и Перличката вече 11ти ден си пълна скука..без нито един прегрешение....Божеее, вие сте направоза олимпийските игри... :love: Ама тая шунка...където и да погледна, все шунка-мунка. :laugh4: Дай малко разнообразие ;) А относно това, дали слабееш или не...би трябвало да усещаш нещо, няма как да трупаш килограми, ако се чувстваш с енергия и жадна..и помисли как си с блоковете, може да пробваш с 10, да видиш дали ще ти гладнее...8+1 А, и ако може да питам..каква е наградата във вашето семейство при свален килограм? , че ми стана любопитно :)

лилит, ех, тая спортна пчела бе...как така не иска да се застои в кошера....7+1

Zasmenka, бравус бе Пчеличке, брво за планка, вече си на по 20 секунди...много много се гордея с теб. само така, няма да се даваш, няма да се предаваш, ще стои ш с нас до последно..след състезанието ще си отвориш дневник, и вече ще живееш тук, докато не влезеш в редиците на кльощавите :laugh4: Казвам ти само, да си знаеш съдбата в близките месеци :) Аз няма да те оставя, освен ако ти не ме оставиш.... :hug: Завършваш деня със 7 бройки.И сподели как се чувстваш,има ли нови усещания, свикна ли с мисълта, сладкото къде е в живота ти и т.н.....чакам с нетърпение подобни излияния :hug: И като си купиш лимките(топчетата) да докладваш веднага..трябва да си купиш толкова лимки, колкото кила искаш да свалиш ;)

chern0koska, ти си просто един невероятен лежащ по диваните айрян :laugh1: Побеля всичко, целия форум побеля :) Обаче най-ме изкефи описанието за спортната пчеличка, невероятна си, направо ми се иска да ти дам голям скакалец-награда :grfly: за тази твоя непорочно моминска искреност... ;) завършваш със 7 бройки

Аа, Данито със знамето и то тук писало :hug: Ми ти Дани днес си отличничка..8+1.И да, относно планка, аз така варирам, въпреки, че рекорда ми е 3 минути и няколко секунди, има дни в които едвам издържам 2 минути...всичко е до загрявка, до нагласа, до това колко си уморен, колко си ял и т.н. А за тези твои изречения:
Не знам за вас ,но аз се чувствам много добре , пълна с енергия ,това ,че трябва да се наспивам за по кратко време не съм го усетила още ,но е нормално аз съм си поспалана по принцип хихи :laugh1: :laugh1: , вече 11 зонови дни и 4 килца надолу , мисля ,че е доста добре ,макар ,че на моите кг не си личат ,но пък аз си ги усещам което е по важното , та ..от 122 на 118 кг това е моето постижение за сега :smdance: :smdance:
мога само да ти кажа едно огромно Благодаря за услията които полагаш и за това, че ме караш да се усмихвам, и да знам, че и аз имам някакъв пръст в това цялото необикновено приключение. И ти трябва да се преселиш да живееш тук на нашия зонов кораб още няколко месеца, докато не стигнеш до желания бряг, а аз ще съм плътно до теб със спасителна жилетка, в случай, че тръгнеш да потъваш...не ме оставяй, и аз ще ти покажа един съвсем нов свят с едни съвсем нови вълшебни огледала, които ще показват едни прекрасни отражения...... :Boquett:

Изи, ако и утре задържиш така, ще вземеш пчелата Майка....8+1

Момичета, извинете, ако имам грешки, пропуснати и смешно написани думи, но тук е 2 вечерта, и заспивам, ама нямаше как да си легна без да ви докладвам и аз....хайде много целувки на всички вас :bigsm22: И ви пожелавам една спокойна, усмихната и безгрижна неделя... :pipilota:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот ТониЕлис » Нед Фев 12, 2017 1:15 pm

Ех Дани Дани , с тези 4 килца надолу ще има да ти дишаме прахта....е аз поне ....далеч съм от такива постижения

Браво , радвам се за теб :yess:

Успешен зонов ден на всички пчелички :bouquet:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Suzi » Нед Фев 12, 2017 5:28 pm

Пипи, доста от дните бях на 10 блока. Когато нямам по-натоварваща тренировка, а само разходка например. Пиша броя на блоковете в началото, след датата и после и при часовете на менюто. Варирам в следобедната закуска - 1 или 2 блока.

Иначе и на мен взе да ми писва от шунката, но в момента се подготвям за теста по немски и нямам много време за готвене (а и не обичам да готвя). Освен това гледам да консумирам храни, от които изпитано не огладнявам. Днес сложих пуешки пържоли да се изпекат, сварих нахут, мъжът ми направи Зонова пица, а после ще забъркам и едни мъфини, че да имаме за пътуването на 14-ти. Така че днес ще има леко разнообразие ;)

Наградите ни са различни - например за февруари, ако достигна поставената цел - 97 кг. ще се качим на един връх, но няма да слезем пеша, а с влак. Да обясня :lol: - имаме тук наблизо (на 100-тина километра) ниско връхче (казва се Брокен - 1142 m ). Качвахме го няколко пъти, но все през лятото. Сега сме решили да го видим снежно :snowsm: И понеже там има възможност да се возиш на железница, което обаче е доста скъпичко (50 евро за двамата, за 10-тина км :о ), наградата е да слезем с влакчето. Така хем ще се поизпотим нагоре, хем ще се насладим на супер гледка надолу. До върха има различни маршрути. През септември се качихме и слязохме по един по-дългичък - общо 20 км. На следващия ден бях 3 кг по-малко :laugh1:
За март наградата е да караме картинг :auto-car: (аз още не съм пробвала).
За юни да отидем на тенис турнира в Хале (ходим всяка година, но за тази още не сме си купили билети). Големи фенове на тениса сме. Само Григор Димитров!!! В момента играе финал в София :)
За юли пътуване до Амстердам (сравнително близо ни е - около 500 км, а аз още не съм ходила).
И така… да не ви отегчавам, че плановете са до края на октомври :laugh4: Писала съм си по 4 кг на месец, дали ще успея? Ще разберем в края на годината :bored1: Стискайте палци, но този път съм много, много мотивирана, а състезанието дойде във възможно най-перфектния момент :hug:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта