Зоново състезание - 1ви тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 11, 2015 1:30 pm

tanita68 написа:Хипчо, писала съм го. Ами аз затова пиша, че ако някой е пропуснал нещо по погрешка да си го оправи. Или пък ако е допуснал грешка от незнание следващия път да не я допуска. А и защо да се минават с по-малко количество като може да си хапнат повече от нещо? :) Надявам се никой да не ми се сърди, правя го за да помогна! :)

Толкова съм гледала и аз! :stupid: Затова, колкото повече очи гледат, толкова по-добре. :yess:

Така си е Танита, аз самата, когато съм се връщала назад, съм виждала, че съм объркала я грамаж, я брой блокове, по невнимание, при изписването. Според мен това, което правиш е много полезно и за състезателите и за съдията. :hug: :hug: :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Italiano » Сря Фев 11, 2015 1:34 pm

тина написа::arrow: 8. Днес тренирах -ходене 20мин.търчане в кухнята,почистване и т.н. и може би си гепнах спортната пчеличка. :smdance:

Аааа, вие почнахте много странни спортни пчелички да си измисляте. 20 минути в кухнята не е спорт.
:noo:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Italiano » Сря Фев 11, 2015 1:39 pm

kiki написа:В книгата на Бари Сиърс има 2 вида шунка ,деликатесна 42 г и крехка 28г за блок.Не пише домашно приготвена.Моята съм я сметнала за крехка ,съдията да отсъди.Все пак се направиха компромиси за яйца и морков в състезанието,едва ли съм сторила голяма грешка,но Пипи да каже :think2:

Само че Барито не е чувал за нашите български "шунки", в които има какво ли не и мааалко месо.
Често си мисля, че и 42 гр. е малко за 1 ПБ от нашите измислени колбаси.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Маня » Сря Фев 11, 2015 2:03 pm

Italiano написа:Само че Барито не е чувал за нашите български "шунки", в които има какво ли не и мааалко месо.
Често си мисля, че и 42 гр. е малко за 1 ПБ от нашите измислени колбаси.

Затова винаги е за предпочитане да се ползват "колбаси", които видимо са от цяло месо - филе (свинско или говеждо; пилешко или пуешко от цяло месо), пастърма, шунка (едно време и викаха "прашка" и я режеха от бута, скоро май такава не съм срещала), прошуто, хамон... малко по-скъпички са, но пък 56 или 84 г (2 или 3 БП) на едно хранене не е кой знае колко, когато те домързи да си приготвиш сам мръвката.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Tony » Сря Фев 11, 2015 2:19 pm

Italiano написа:
тина написа::arrow: 8. Днес тренирах -ходене 20мин.търчане в кухнята,почистване и т.н. и може би си гепнах спортната пчеличка. :smdance:

Аааа, вие почнахте много странни спортни пчелички да си измисляте. 20 минути в кухнята не е спорт.
:noo:


Хахаха, Ити, а тъй! Размахай я малко тази палка! :) Майтапа настрана, ама скачането на ластик е голям купон и яко потене. Дами с деца - опитайте, ако искате...много е яко! :msmile14:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Italiano » Сря Фев 11, 2015 2:43 pm

За ластика не се и съмнявам.
Спомням си, че и аз съм играл на ластик като малък ... :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Pipilota » Сря Фев 11, 2015 3:41 pm

Italiano написа:
тина написа::arrow: 8. Днес тренирах -ходене 20мин.търчане в кухнята,почистване и т.н. и може би си гепнах спортната пчеличка. :smdance:

Аааа, вие почнахте много странни спортни пчелички да си измисляте. 20 минути в кухнята не е спорт.
:noo:

Хей, аз това го разбрах като ходене 20 минути + другото там търчане...сега ме накарахте да се замисля, дали правилно съм разбрала..... ? АКо тия 20 минути са само търчането в кухнята, и почистваето, веднага ще си взема обратно спортната пчеличка..момичета, моля да уточнявате по подробно, че да не стават такива недоразумения

А Тони, относно скачането с ластик, ако не беше написала, че е паднало голямо потене, щях да се замисля, защото не знам коло време си скачала и с какво темпо..така че благодаря за уточнението в доклада ти, така с лекота взимам решение кой е за пчеличка и кой не :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Italiano » Сря Фев 11, 2015 4:03 pm

Ами, няма запетая между 20 минути и търчане в кухнята, което означава, че не изрежда.
Но и по принцип ходене 20 минути според мен не е достатъчно за спортна пчеличка.
Това е като работата ти да е на 10 минути от вас и с отиване и връщане стават 20 минути.
Значи аз спортувам всеки ден.
А каквато и да е работа в кухнята аз лично не бих я броил за спорт.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Aness » Сря Фев 11, 2015 4:12 pm

Ей, тия протеини....нещо май съм се омотала. Няма да се повтори обещавам...
Благодаря ви че ме коригирате.
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 11, 2015 5:59 pm

Пестото разрешено ли е като благоприятна мазнина?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 11, 2015 6:06 pm

Italiano написа:Ами, няма запетая между 20 минути и търчане в кухнята, което означава, че не изрежда.
Но и по принцип ходене 20 минути според мен не е достатъчно за спортна пчеличка.
Това е като работата ти да е на 10 минути от вас и с отиване и връщане стават 20 минути.
Значи аз спортувам всеки ден.
А каквато и да е работа в кухнята аз лично не бих я броил за спорт.

И аз, независимо от липсата на запетая, съм го разбрала като Пипи.

Ех, Ити, Ити, добре че не си ти съдията, че щеше да убиеш всякакво удоволствие у състезателите с този строг манталитет. :bigsm37:
Друго си е Пипи, която всячески ни насърчава. :hugs1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Маня » Сря Фев 11, 2015 6:21 pm

HippoDel написа:Пестото разрешено ли е като благоприятна мазнина?

Защо не, ако е зонирано. Основно босилек + зехтин, малко кедрови ядки и пермезан за аромат - и си го броиш за мазнина :laugh4: Аз си правя нещо подобно от всички средиземноморски билки - свежи босилек, розмарин, риган, мащерка, малко рукола - всичко смляно много ситно. Добавям 9 или 12 блока зехтин, 2-3 блока кедрови ядки (6-9 г) и 1-2 блока пермезан (5-10 г), смесвам и после добавям за 1 БМ 1 ч.л. (отчитайки обема на зелефоците). Хем мазнина, хем аромати и полифеноли :laugh1: към салатата или мръвката. Понякога към зелефоците добавям и магданоз и копър. Зависи какви свежи аромати имам под ръка. Прибирам в бурканче в хладилника и имам песто за 1-2 седмици.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот bruki » Сря Фев 11, 2015 9:28 pm

САМО ИСТИНАТА!
1. Състезателка- Bruki, 11.02.2015 година, 9 блока
2. Хранения на ден - задължителни 5 - сутрин – 7.00, обед - 12, следобед - 16, вечер - 19, и преди лягане – 22 часа Заслужих си стриктна пчеличка.
3. И днес се разминах с изкушенията . Малеее, каква маса бяха спретнали в службата…. Оказа се,че не ми се яде нищо от това, взех си само 1 ябълка, която изядох на обяд. Заслужих инатеста пчеличка
4. Целия ден минал само на благоприятни храни – всичко консумирано е от „зелената зона“ Заслужавам зелена пчеличка .
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- Заслужих си мерителна пчеличка.
6. Изпита вода- над литър и половина- вече пия над 2 литра Искам водната пчеличка.
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден
Закуска/ 2Б/ :
Кисело мляко -220г = 1П + 1В
Извара – 40г = 1П
Тахан 1 ч.л. = 2М
Сварен овес на пара - 21г = 1В
Обяд / 3Б/ :
Овес – 42г = 2БВ
Котидж – 56г = 1БП
Извара – 80г = 2БП
Ябълка -100г = 1БВ
Маслини – 9 бр = 3БМ
Първа закуска / 1Б/ :
Кисело мляко – 220г = 1БП + 1БВ
Тахан – ½ ч.л. = 1БМ
Вечеря/ 2Б/:
Тутманик на Стеф / замених сиренето с безмаслена извара/ = 2 БПВМ
Втора закуска / 1Б/ :
Кисело мляко – 220г = 1БП + 1БВ
Фастъци – 3 бр. = 1БМ
Изварата е „Мероне“ и е изчислена по етикет
Дайте си ми пчеличката-поет.
8. Днес тренирах : Днес бях по скромна, извървях само 2 км Заслужавам спортната пчеличка.
9. Успях да уловя само май са 7 пчелички за този ден, и искам да взема наградата- пчеличка-герой
10. Според мен днес улових 7 пчелички.
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот kiki » Сря Фев 11, 2015 9:34 pm

1.Състезател-Кики,11.02, 9 блока

2.Хранения за деня-5,но смених реда на блоковете,поради невъзможност да ям зонов обяд(не си бях приготвила)
Закуска-8.30-1Б
Втора закуска-12.30-1 Б
Обяд-15.30-2Б
Вечеря-20ч-4 Б
Преди лягане-23ч-1 Б
Пипи да каже дали съм за стриктна пчеличка :hm:

3.Изкушения-НЕ, Инатеста пчеличка

4.Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка


5.Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.

6.Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

7.Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

-Закуска-1Б Добруджанка
-Втора закуска-чаша Кисело мляко 2 %-1 Б

-Обяд-2 Блока: Добруджанка(1ПВМ),56г Котидж(1П),50г нахуд (1В),1с.л.Авокадо(1М)

-Вечеря-4Б:Гювече със:56г 2% сирене(2Б),2 яйца(2П),100г праз,(1В)120г червени чушки (1/2 В) 120г домати(1/2В)
40г лютеница(1В),чаша вино (1 В),1и 1/3 ч.л.зехтин(4М)

-Преди лягане 220г 2%кисело мляко 1Б

8.Спорт-да ,ходене пеша-5,35 км,заслужих си спортна пчеличка :applaus:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 11, 2015 9:47 pm

:arrow: 1. Хипо, 11.02.2015(сряда), ден 6, 10 блока.

Нощта беше тежка :skyle29: , но няма как, на състезание, като на състезание, ще се борим до край. :shock:

:arrow: 2. Хранения за деня 5 - сутрин, обед , следобед, вечер и преди лягане - заслужих си стриктна пчеличка. :smdance:
09.45 - ставане от сън
10.30 – 3 блока
14.30 – 3 блока
18.30 – 1 блок
20.00 – 2 блока
23.00 – 1 блок

:arrow: 3. Изкушението не победи - удържах на пук на изкушенията и си заслужих инатеста пчеличка. :keff:

:arrow: 4. Целият ден мина само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка. :mrgreen:

:arrow: 5. Всички хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка. :)

:arrow: 6. Изпита вода - над литър и половина - почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка.

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - :writing1: дайте си ми пчеличката-поет. :bow:

закуска 3 блока
1П-телешки суджук от кълцано месо 28г
1П-филе елена 17г(по етикет)
1П+1/2В+1М-рикота 88г(по етикет)
2и1/2В-овес
2М-2 ореха
стевия и канела на вкус

обяд 3 блока
2П-риба тон в собствен сос 56г
1П-1/3П извара 1% 19г+2/3П рикота 59г (и двете по етикет)
1/3В-от рикотата
1/4В-айсберг 125г
1/4В-краставица 120г
1/8В-репички 50г
шепа спанак и скилидка чесън(не ги броя)
сол и черен пипер на вкус
(това по моите изчисления прави 0.958 ВБ, така че го приемам за 1 ВБ)
2В-портокал 200г
1М-от рикотата
2М-6 бадема

междинна закуска 1 блок
1П+1В+1М-кисело мляко 1,5%

вечеря 2 блока
2П-пилешко бон филе 56г
1/4В-зеле 100г
3/4В-морков 60г
сол и оцет на вкус
1В-грозде 80г
2М-зехтин 2/3ч.л.

нощна закуска 1 блок
1П+1В+1М-кисело мляко 1,5%

:arrow: 8. Днес реших да го давам по-леко и да си почивам повечко, защото вече 4 или 5-ти ден съм с температура. Изпуснах спортната пчеличка, но въобще не ми пука, защото съм щастлива.:bigsm15:

:arrow: 9. Успях да уловя цели 6 пчелички за този ден и не взех наградата - пчеличка-герой, но аз си ги имам вече 5, даже и една гигант, а аз не съм алчна. :refuse:

:arrow: 10. Според мен днес улових 6 пчелички и нито един търтей. :angel:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот тина » Сря Фев 11, 2015 9:48 pm

1. Състезател- Тина-ден 6 -11.02.2015г.11бл. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:


:arrow: 2. Хранения на ден - задължителни 5- сутрин 8.15ч, обед13ч , следобед16.30ч, вечер20.30ч., и преди лягане 22.30 - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .


:arrow: 3. Изкушението победи- удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:


:arrow: 4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка


:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.


:arrow: 6. Изпита вода- над два литъра и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка


:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- Закуска-45гр.овес-3ВБ,168гр.извара-3ПБ,9лешника3МБ Обяд-84 пилешко филе на грил-3ПБ,240тр.домат,80гр-пр.лук1/2портокал-3ВБ1ч.л.зехтин Сл.зк.1мъфин с ов.трици-рецепта от сайта Вечеря-140гр.печен пипер-,240гр.домат,1ч.ч.вино-3ВБ,56гр.извара,1яйце и 2белтъка3ПВ.,1с.л.ГХИ 3МБ, Късна зак.-к.мляко220гр.01% 3 лешника: дайте си ми пчеличката-поет :bow:


:arrow: 8. Днес тренирах -20кор.преси и около 9км.ходене- може би си гепнах спортната пчеличка. :smdance:



:arrow: 9. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:


:arrow: 10. Според мен днес улових .7 пчелички, :angel:
И понеже виждам,че се е породило спор с Фаталната запетайка,да доуточна:ходене- 20мин .и отделно е останалота.А това в кухнята предлагам на Ити, един ден да го пробва с разликата,че ние сме четирима в къщи и за всеки се готви по отделно!Плюс това,че работя на 12часов график -дневна и нощна и нямам много време за сън след това!-Така че си е спорт от всякъде :laugh1: Тези 20мин. са ми отиване до сл.автобус-5спирки-пеша!Отделно в работата имам обиколки.И от няколко дена колегите измерват с крачкомер ходенето ни там!На едно кръгче ни е 3 километра.Та общо взето разходката ми е в повече,а за спорта не ми остава много време!Но както и да е :bouquet:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта