Зоново състезание - 1ви тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Gugi » Вто Фев 10, 2015 10:29 pm

Здравейте и днес от мен :)

Първо - благодаря на Пипи за поздравленията по случай празника ни и пожеланията за оздравяване (те са най-нужни) :)
Второ - искам да ви кажа, че съм много горда от себе си, тъй като от днес тръгнах на готварски курс и не хапнах нищо от готовата продукция :)

1. Състезател - Гуги, 10.02 (вторник), ден 5-и. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!
2. Хранения на ден - 5 на ден - 08.20, 12.25, 18.00 ч., 22.00, 00.30 ч. - заслужих си стриктна пчеличка
3. Изкушението не е победило. Заслужих инатеста пчеличка

4. Целият ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка
6. Изпита вода - над 1.5 литра - искам водната пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден -
закуска (2 блока)
кафе + прясно мляко (1.5) - 108 гр. изчислено по етикет - ½ БП+БВ
1.5 мъфин (ябълков кейк от сайта) - ½ БПВМ
1.5 бадема - ½ БМ

обяд (3 блока)
тиквени кюфтета по рецепта от сайта

следобяд (1 блок)
1 бонбон Кари (по рецепта от сайта, като намалих фурмите и увеличих какаото) - 1 БПВМ

вечеря (3 блока)
шунка - 36 гр. (по етикет) - 1БП
cottage cheese - 112 гр. - 2БП
кисело зеле - 250 гр. - 1БВ
2 чаши вино - 2 БВ
зехтин - 3БМ (за кисело зелце)

преди лягане (1 блок)
1 мъфин (ябълков кейк от сайта) - 1 БПВМ

дайте си ми пчеличката-поет

8. Днес тренирах - 42 мин. на пътеката (ходене) и 2 часа курс по готварство - демек два часа на крак, рязане, бъркане и миене спортната пчеличка.
9. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, само и само да взема наградата - пчеличка-герой
10. Според мен днес улових 7 пчелички без нито един търтей.
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Маня » Вто Фев 10, 2015 10:46 pm

Gugi написа:
1 бонбон Кари (по рецепта от сайта, като намалих фурмите и увеличих какаото) - 1 БПВМ



Ако си ползвала рецептата от сайта ти липсва 1 БП. Бонбонките на Кари са само БВМ.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Tony » Вто Фев 10, 2015 10:50 pm

Тони, 10.02.2014 – 10 блока

Замислих се, след като Хипо ми обърна внимание, че вероятно ще трябва да направя фината настройка и от днес на обяд ще опитам да се храня с 1 ВБ по-малко на обяд и вечеря, когато са големите хранения и да видя как ще се чувствам. Съдията – ще ме посъветваш ли дали е уместно така? След като онзиденшния 1 ПБ повече не го усетих, а в същото време малко въглехидрати повече ме карат да огладнявам? /преизчислих си ябълките и крушите, че забелязах, че огладнявам по-често от обичайното/

2. Хранения на ден - задължителни 5:
- сутрин – 7:30 ч – 2 Б
- обяд – 12:30 ч – 3 Б
- следобед – 17 ч. - 1 Б
- вечеря – 19:00 ч – 3 Б
- преди лягане ще да е към 22:30 ч. - 1 Б
Заслужих си стриктна пчеличка.

3. Изкушението победих и днес :) – изпекох им домашен хляб и така ужасно вкусно ухаеше, че...ама устисках и не го опитах :( Ама си признавам без бой, че на следобедното хапване имам вместо 3 бадема – 9... :skyle5: купих си нови сурови бадеми и така ми се усладиха, че ядох повече. :( Не знам това колко голямо прегрешение е, тъй че съдията да каже имам ли инатеста пчеличка, или не?

4. Целия ден минал само на благоприятни храни – заслужих си зелена пчеличка.

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче и мерителна чаша ;)- заслужих си мерителна пчеличка.

6. Изпита вода - над литър и половина – изпих 2,300 л. Та, имам си водната пчеличка. :)

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - дайте си ми пчеличката-поет:
Закуска: 190 гр каас /по етикет/ – 2 П+ 1 В, 40 гр круша – 1 В, 6 бадема.
Обяд: 112 гр извара – 2 П, 250 гр айсберг – ½ В, 120 гр домати – ½ В 2/3 ч.л. зехтин в салатата – 2 М. Телешки винен кебап – 1 ПВМБ– общо 3 блока. Така обядът е 2 ВБ и по 3 ПМБ.
Следобедна закуска: 33 гр пилешко филе – 1 П, 80 гр грозде – 1 В и 10 бадема.
Вечеря: 84 гр пилешки гърди на фурна, 125 гр айсберг – ¼ В, 120 гр домати – ½ В 110 гр карфиол – ¼ В – общо1 В и 80 гр ябълка – 1 В, 1 ч.л зехтин – 3 М. В са ми един блок по-малко и май така се чувствам по-добре....
Късно хапване: пак съм на 135 гр кисело мляко - 1П+1В и 3 бадема и отивам да си лягам.

8. Днес скачахме на ластик с децата – няма такава забава. :) Забравила съм какво и как беше, но благодарение на приятелки успяхме да натаманим някои позабравени скачанки. Тресях телеса и аз повече от час с почивки, ама и пот се ля, така че дайте си ми спортната пчеличка.

9. Успях да уловя цели май са 7 пчелички за този ден.

10. Според мен днес улових 7 пчелички и един мъничък търтей. :think2:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот kiki » Вто Фев 10, 2015 10:54 pm

tanita68 написа:
Aness написа:Закуска/ 3Б/ :
Кисело мляко -120г = 1/2П + 1/2В
51гр овес - 1 1/2 бв
112 гр извара 2 бп
1 киви- 1бв,

Анес, тук липсва 1/2БП и мазнините

kiki написа:Закуска-1Б-28г шунка,3 бадема,25г овес
Обяд-3Б-28г шунка,112 г котидж,50г нахуд,1 портокал

Каква е тази шунка? Само ако е чисто месо опечено от теб е 28гр за блок, ако е купена готова от магазина е 42гр за блок, тъй като има и други примеси и не е чисто месо.

В книгата на Бари Сиърс има 2 вида шунка ,деликатесна 42 г и крехка 28г за блок.Не пише домашно приготвена.Моята съм я сметнала за крехка ,съдията да отсъди.Все пак се направиха компромиси за яйца и морков в състезанието,едва ли съм сторила голяма грешка,но Пипи да каже :think2:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Самми » Вто Фев 10, 2015 11:06 pm

1. Състезател- Самми, 10-02-2015, вторник, 11 блока. Естествено, че ще кажа истината, цялата истина и само истината!

2. Хранения на ден - задължителни 5- аз ги правя 6:
сутрин-7ч,
сутрин 9ч,
обед 12ч ,
следобед 16,30ч,
вечер 19,30 ч и
преди лягане 23 ч
Заслужих стриктна пчеличка не пропускам и никога не надхвърлям 5-те часа между две отделни хранения;

3. Изкушението НЕ :smdance: победи. Само да поясня: колежка днес имаше роджен ден, както се досещате имаше почерпка - бонбони, сладки, дребни солени хрупанки. Заредената маса цял ден беше на три метра от мен и който мине замине грабва шепа от нещо и застава до мен да си приказваме и да си хрупа нещото и да примира от кеф колко вкусно е всичко. С гордост си отбелязвам инатеста пчеличка ;

4. Целият ми ден мина само на благоприятни храни - зелена пчеличка;

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- мерителна пчеличка;

6. Изпита вода- над литър и половина- обичам да се давя с чаша вода, след 3-те литра спирам да ги следя вече -
водна пчеличка;

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден-  пчеличка-поет ;
Закуска 1 в 7ч: - 1 блок:
220 гр прясно мляко Верея 0,1% + 3 бадема ;
Закуска 2 в 9ч: - 1 блока:
14гр овес, претеглен в сурово състояние
+ 64 гр. котидж нискомаслен, по етикет
+ 3 грама по етикет суров сусамов тахан;
Обяд в 12,30ч: - 3 блока:
118 гр пуешко в собствен сос консерва - по етикет
+ 1/4 айсберг + 14 гр овес, теглен в сурово състояние, но иначе леко подварен
+ 1 и 3/4 ябълка
+ 9 бадема ;
Закуска 3 в 17,00ч - почти 2 блока:
400 гр кисело мляко 0,1% Рафтис + 6 бадема;
Вечеря в 20,30ч: - 3 блока:
118 гр пуешко в собствен сос консерва - по етикет
+ 1/4 айсберг + 90 гр вино
+ 200 гр портокал
+ 9 бадема ;
Закуска 4 23,30ч - 1блок:
220 гр прясно мляко Верея 0,1% + 3 бадема;
Сутрешното и вечерното мляко си го украсявам с канела, джинджифил на прах и кафе Инка :)

8. Отново с огромно удоволствие ще си отбележа спортната пчеличка. Изгорих 340 калории на велоергометър в рамките на 38 минути.

Според мен имам 7 усърдни пчелички,

9. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой .
Последна промяна Самми на Вто Фев 10, 2015 11:09 pm, променена общо 1 път
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот tanita68 » Вто Фев 10, 2015 11:06 pm

Естествено, че Пипи ще каже. А аз да обясня какво имам предвид. Значи тук във Финландия за Коледа се приготвя шунка, като предварително осолено свинско месо се пече във фурната с подправки на ниска температура продължително време. Това е само чисто месо. Докато шунката, която се продава по магазините в по-голямата си част има разни примеси и в общия случай, когато няма етикет дори не се знае какво съдържа(е то уж въведоха изисквания за етикети с изписано съдържание, но нямам представа доколко се спазват). :) Така че обикновено шунката от магазина ако няма данни за съдържанието по етикет и не може да се изчисли конкретно за нея колко грама е 1БП сме приели да бъде по 42гр за БП. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Gugi » Вто Фев 10, 2015 11:34 pm

Manya написа:
Ако си ползвала рецептата от сайта ти липсва 1 БП. Бонбонките на Кари са само БВМ.

Ау да, забравих да изям протеина.. Значи съм за наказание :(
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 11, 2015 12:09 am

:arrow: 1. Хипо, 10.02.2015(вторник), ден 5, 10 блока.

8.45 ставане от сън

600мл вода

9.30-закуска 3 блока
3П-извара 1% 174г(по етикет)
3В-овес
3М-3 ореха
стевия и канела на вкус

600мл чай

14.00-обяд 3 блока
2П-пилешко бон филе 56г
1П+1и1/2В+3М-салата:
1П-1 варено яйце
1/4В-маруля, айсберг 125г
1/8В-краставица 60г
1/8В-репички 50г
1В-нахут 56г(по етикет)
шепа спанак(не го броя)
3М-авокадо 3с.л.
сол и оцет на вкус

1и1/2В-портокал 150г

300мл чай

18.30-междинна закуска 1 блок
1П+1В+1М-кисело мляко 1,5%

300мл чай

20.00-вечеря 2 блока
2П-пилешко бон филе 56г
2В-грозде 160г
2М-6 бадема

300г чай

23.00-нощна закуска 1 блок
1П+1В+1М-кисело мляко 1,5%

Ох, още съм с температура и носът ми капе, като чешма с повредени кранчета... надявам се, да съм докладвала всичко точно. :oh:

:arrow: 2. 5 хранения за деня - сутрин, обед , следобед, вечер, и преди лягане - в колко часа са консумирани(по-горе е отбелязано) - заслужих си стриктна пчеличка :smdance:

:arrow: 3. Изкушението не победи - удържах на пук на изкушенията и си заслужих инатеста пчеличка :keff:
Под въпрос, защото малко преди нощната закуска си хапнах едно тънко резанче телешки суджук, което си го бях приготвила да си го хапна с вечерята, но го забравих. :skyle5:

:arrow: 4. Целият ден мина само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка.

:arrow: 5. Всички хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода - над литър и половина(2,1) - почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден(по-горе) - :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

:arrow: 8. Днес ходих на разходка край морето почти час и половина и си гепнах спортната пчеличка. :smdance:

:arrow: 9. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:

:arrow: 10. Според мен днес улових 7 пчеличкии нито един търтей. :angel:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 11, 2015 12:16 am

kiki написа:В книгата на Бари Сиърс има 2 вида шунка ,деликатесна 42 г и крехка 28г за блок.Не пише домашно приготвена.Моята съм я сметнала за крехка ,съдията да отсъди.Все пак се направиха компромиси за яйца и морков в състезанието,едва ли съм сторила голяма грешка,но Пипи да каже :think2:

Разбира се, че Пипи няма да ти го счете за грешка, мисля че Танита ти го е написала за да го знаеш, като информация за друг път, а не, че трябва да се отрази като грешка за състезанието. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот tanita68 » Сря Фев 11, 2015 12:25 am

Нали това е целта - да се видят грешките и да се поправят. На всеки се случва да сгреши. Дори и на "старите кучета" :) .
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Pipilota » Сря Фев 11, 2015 6:02 am

Малиии, със всеки изминал ден ставате все по-стриктни, т.е все по-скучни :laugh1: ...нямам думи, с които да изразя колко ви се възхищавам и колко ви обичам :hug: Супер скучно състезание :laugh1:

Бруки, желязна си, и давай все повече и повече от към спортните пчелички...голямо браво от мен, и днес си улови геройче ;)

Анес мисля, че в закуската ти липсва 1/2 блок протеин, ако не печатна грешка, гледай за на пред...не е кой знае какво, на фона на всички други хранения, така че споко ;) И ти като Бруки днес си скучна :laugh4: и си спечели пчела герой. Още 3 такива дена и ще можеш да хванеш голямата пчела :yess:

Дари нещо си се объркала, на страница 9 тук си докладвала за 8ми февруари (неделя) и сега пак докладваш за неделя и понеделник...явно си писала за понеделник и вторник, защото неделното ти меню от 9 страница е различно ....моля ви да внимавате с това, защото при мен с часовата разлика е много объркващо, кой за кой ден пише, особено когато има закъснение. и ми взима и време да ровя назад из страниците да търся и сравнявам..Ще приема че си писала за понеделник и вторник. АКо греша, поправи ме, ок ? ;) И за съжаление тази бонбона Моцарт не ди дава зелена пчеличка, а напротив – още един червен търтей, да прави компания на лакомия търтей :)) Да видиш хубаво ли е, да ти жужат в кошера такива мъжкари :laugh1:Т.е за понеделник (което ти си писала неделя, не знам кое е вярно :doNotKnow: ) си спечели 2 търтея + 4 пчелички.

За вторник, което според теб е понеделник...пълна боза... :oh: завършваш с 5 пчелички...

АНджи 3ти ден си с геройче, още два дена и ти ще хванеш голямата плячка :yess:

Кики Къде ти е закуската преди лягане....писала си че имаш стриктна пчеличка, предполагам, че си забравила да споменеш в колко часа е била :th: Ако е така, значи и днес 5ти пореден ден нямаш грехове, и най-накрая улови пчелата ГИГАНТ :herobee: :hug: Сега можеш да ползваш един търтей :) Пчелата ще ти го изяде :bigsm15:

Тина Браво от мен, и ти си скучна днес, като другите зубърки :lol: Имаш си отново пчела герой :hug:

Гуги, ми какво да ти кажа..и ти си хвана най накрая пчелата майка :herobee: И браво за ината, че си издържала на изкушенията...за това се иска наистина голям инат :Hello: А и щях да те питам за бонбоните на Кари, дали си обърнала внимание, че им липсва протеин, но видях, че прокурора те е хванал на тясно преди мен :yess: Не голям проблем, размина ти се наказанието :laugh3:

Тони, за фината настройка- разбира се че можеш да пробваш с различен брой блокове, да сменяш, да променяш, докато намериш коя е най-добрата комбинация за тялото ти. При мен се е случвало с месеци да си зонувам, всичко перфектно, и в един момент седмици подред се чувствам гладна, не на място, променях блокове, настройвах какво ли не,и така без никакво обяснение. В такива случаи при мен работеше метода да увеличавам с един блок протеин. После след време пак започна да ми идва много, и пак си се върнах на старото положение..и както казах, нямам никкаво обяснение защо така се получава, но на няколко пъти ми се е случвало. За това пробвай. и ако взимаш умишлено в повече от някой блок, уточнявай, за да не го наказвам. Все пак нали това е целта, да дадем на тялото ни правилното количество :hug:

Относно бадемите, не голям проблем че си изяла с няколко повече, тъй като те не оказват влияние върху инсулина ти. А целта на това състезание е точно да контролираме най-вече инсулина, и търтеите са най-вече за това. За полезните мазнини в повечко, няма да ти дам лаком търтей, но ще ти взема 1 пчеличка да ти дойде акъла :)) И завършваш със 6 пчелички... ;)

Сами, браво за пояснението относно изкушението. Желязна си просто :hooo: А и много ми харесва, как всеки път неуморно обясняваш как си украсяваш млякото :laugh1: Сладуранка :laugh3: Трябват ти още 3 поредни такива дни, за да можеш да изтрепеш един от мъжките в кошера ти ;) Втори ден си печелиш пчеличка Герой.

Хипчооооо, милата тя, как издържаш да си болна и да не се даваш на състезанието, не знам :doNotKnow: аз със сигурност нямаше да удържа...веднъж ми се случва да съм болна, и да не се поглезя :)) Абсурд просто :laugh4:
Иначе за парченцето суджук няма да те накажа, първо защото е протеинче, ( а най за наказване са червните въглехидрати), второ- защото е само парченце, което няма как да ти вдигне инсулина, и трето- защото си болна...
И браво и за спортната пчеличка... :bouquet: Днес си заслужи с гордост голямата пчела ГИГАНТ :herobee: , защото 5ти пореден ден не се предаде, и обираше без срам всички пчелички геройчета. Айде да си я отглеждаш със здраве :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Pipilota » Сря Фев 11, 2015 6:33 am

HippoDel написа:
kiki написа:В книгата на Бари Сиърс има 2 вида шунка ,деликатесна 42 г и крехка 28г за блок.Не пише домашно приготвена.Моята съм я сметнала за крехка ,съдията да отсъди.Все пак се направиха компромиси за яйца и морков в състезанието,едва ли съм сторила голяма грешка,но Пипи да каже :think2:

Разбира се, че Пипи няма да ти го счете за грешка, мисля че Танита ти го е написала за да го знаеш, като информация за друг път, а не, че трябва да се отрази като грешка за състезанието. :hug:


Таничка, благодаря за помощта, и че поглеждаш менютата на пчеличките. Всяко едно око в повече тук ми е от голяма полза.
Хипчо, абсолютно си права. Вички са добре дошли да намират грешките и помагат на другите. Трябва да разберете, че за едно парченце саламче (хапка, две), или за няколко бадема в повече, или за половин блок салата в повече няма да ви наказвам. За неща, от които инсулина ви няма да излзе от колибата няма наказание, но и не е хубаво да злоупотребявате разбира се. Според мен поправките винаги са добре дошли, и никой не би трябвало да се сърди, напротив, тук се учим докато се забавляваме.

Разберете, че на фона на цял зонов ден, без никакви прегрешения, едно парченце луканка, или 4-5 бадема са нищо. Представете си, че от както сте в зоната, тялото ви е едно гладко и тихо море. Давам пример с море, защото в моменти на лудост си мисля, че съм дъщерята на Нептун :laugh1: :laugh1: )И че в това гладко море ако хвърлите едно малко камъче, водата леко ще се размърда, но бързо ще се успокои. А представете си в това същото тихо море да измяткате една тухла....направо ще се разплиска, и ще станат едни вълни, и после ще му трябва много време докато се успокои...това е зоната...малкото камъче на фона на огромното море никой няма да го забележи, и няма да го усети.

Също искам да кажа, че ако ви се наложи да попаднете в супер изкушаваща обстановка, можете да увеличите с един-два (най-много) блока, като балансирате. Всички знаете вече на око колко изглежда грамажа на парченце сирене, или парче месо, така че ако ви почерпят чаша вино, изпийте половината с едно парченце мезе, и няма да сте наказани с търтей, защото сте балансирали...но пак казвам, не е за предпочитане докато сте на състезание :laugh4: Например, много от търтеите тук в това състезание можеха да бъдат избегнати, ако бонбоната беше балансирана с парче салам или сиренце...ама...за напред да знаете. Една от основните цели е да ви се промени мисленето. Да ви стане закоравял навик, че посегнете ли към какъвто и да е въглехидрат, да не ви свърта, докато не намерите протеин...за това е това състезание, за да ви покаже, че можете, да си промените мисленето, и да се сдобиете с нови, незнайни до сега навици :yess:

И другото....забелязвам, че колкото по-стриктни ставате, толкова по-сковани и скучни ставате :bored1: ...не ви се пише ли, какво :laugh: Като роботи сте, влизат, изплюват пчелите и излизат...никакъв колорит, никакви странични разказванки, никакви клюкини кой как е удържал, кой го бъзикат, че е на състезание, кой го подкрепят в къщи, кой го мислят за луд, кой как се чувства, забелязва ли промени (физически, психически), и т.н и т.н. Взех да си мисля, че сигурно аз съм много страшна :oh: ама уж гледам да се прикривам де :laugh4: и така де, хайде спирам да пиша, че ми свърши мастилото докато се обяснявам тук на дълго и на широко :applaus:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Aness » Сря Фев 11, 2015 8:57 am

tanita68 написа:
Aness написа:Закуска/ 3Б/ :
Кисело мляко -120г = 1/2П + 1/2В
51гр овес - 1 1/2 бв
112 гр извара 2 бп
1 киви- 1бв,

Анес, тук липсва 1/2БП и мазнините

Добро утро , ЗоНбита.
Всъщност не ми липсва, просто не съм го написала.Пропуснала съм го ...през телефона писах и явно съм отървала орехите .
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот kiki » Сря Фев 11, 2015 9:30 am

Пипи, да естествено, че имаше преди лягане в 23ч кисело мляко ,пропуснала съм да го напиша,съжалявам :doNotKnow:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 11, 2015 11:12 am

Aness написа:
tanita68 написа:
Aness написа:Закуска/ 3Б/ :
Кисело мляко -120г = 1/2П + 1/2В
51гр овес - 1 1/2 бв
112 гр извара 2 бп
1 киви- 1бв,

Анес, тук липсва 1/2БП и мазнините

Добро утро , ЗоНбита.
Всъщност не ми липсва, просто не съм го написала.Пропуснала съм го ...през телефона писах и явно съм отървала орехите .


Танита ти е написала, че ти липсва половин блок протеини, за мазнините и тя го е пропуснала. :) Изварата ти е 2 ПБ плюс 1/2 от кис. мляко. Т.е. липсва половин блок протеини или си пропуснала да го напишеш, защото закуската ти е от 3 блока. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот tanita68 » Сря Фев 11, 2015 1:13 pm

HippoDel написа:
tanita68 написа:Анес, тук липсва 1/2БП и мазнините



Танита ти е написала, че ти липсва половин блок протеини, за мазнините и тя го е пропуснала. :) Изварата ти е 2 ПБ плюс 1/2 от кис. мляко. Т.е. липсва половин блок протеини или си пропуснала да го напишеш, защото закуската ти е от 3 блока. :hug:

Хипчо, писала съм го. Ами аз затова пиша, че ако някой е пропуснал нещо по погрешка да си го оправи. Или пък ако е допуснал грешка от незнание следващия път да не я допуска. А и защо да се минават с по-малко количество като може да си хапнат повече от нещо? :) Надявам се никой да не ми се сърди, правя го за да помогна! :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта