Зоново състезание - 1ви тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот HippoDel » Съб Фев 07, 2015 10:24 pm

:arrow: 1. Хипо, 07.02.2015(събота), ден 2, 10 блока.

9.00 ставане от сън

600мл вода

9.45-закуска 3 блока
2П-котиидж чииз 1,5% 100г(по етикет)
1П+1В+1М-кисело мляко 1,5% 200г
1В-грозде 80г
1В-овес
2М-3 бадема+1орех

200мл вода

14.15-обяд 3 блока
1П-пуешки бекон 3 ленти
2П-1 яйце и 2 белтъка
1/4В-зеле 100г
1/2В-сок от лайм 35г
1/4В-круша
2В-ябълка 200г
3М-авокадо 3с.л.

1100мл чай

18.00-междинна закуска 1 блок
1П+1В+1М-кисело мляко 1,5%

300мл чай

19.30-вечеря 2 блока
1и1/2П-пилешко бон филе 42г
1/2П-котиидж чииз 25г(по етикет)
2В-портокал 130г + круша 70г
2М-6 бадема

400мл вода + 300г чай

23.30-нощна закуска 1 блок
1П+1В+1М-кисело мляко 1,5%

:arrow: 2. 5 хранения за деня - сутрин, обед , следобед, вечер, и преди лягане - и в колко часа са консумирани(по-горе е отбелязано) - заслужих си стриктна пчеличка :smdance:
:arrow: 3. Изкушението не победи - удържах на пук на изкушенията и си заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. Целият ден мина само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка.
Сега видях, че сокът от лайм(1/2В) с който си подправих салатата е червен, въобще не се усетих, защото лимонът(лаймът) е зелен. За мен не е фатално и няма да го повтарям, но съдията да реши.

:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода- над литър и половина(2,9л)- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден(по-горе) - :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

:arrow: 8. Днес ходих специално за тренинг 1 час и 40 минути в студения ветровит ден и сега ме боли гърлото, но си гепнах спортната пчеличка. :smdance:

:arrow: 9. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:

:arrow: 10. Според мен днес улових 7 пчелички.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Tony » Съб Фев 07, 2015 10:25 pm

Идвам да си сложа отчета, че децата ме дърпат да четем книжка преди заспиване.

Тони, 7.02.2014 – 10 блока - днес по случайност промених леко схемата, че нещо бях огладняла следобяд...

2. Хранения на ден - задължителни 5:
- сутрин – 9:00 ч – 2 Б
- обяд – 13:00 ч – 3 Б
- следобяд – 17 ч. - 2 Б
- вечеря – 19:30 ч – 2 Б
- преди лягане ще да е към 23 ч. - 1 Б
Заслужих си стриктна пчеличка.

3. Изкушението победих и днес :) правих палачинки за зауска и не се изкуших, ама то не е голяма работа, щото правя палачнки всеки уикенд и не ям от тях, така че... – заслужих си инатеста пчеличка.

4. Целия ден минал само на благоприятни храни – и още как! След вчерашния фал-старт. :( заслужих си зелена пчеличка.

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче и мерителна чаша ;)- заслужих си мерителна пчеличка.

6. Изпита вода - над литър и половина – днес съм отличник – изпих 2 л и към 500-700 мл. Утре още по-добре. Та, имам си водната пчеличка. :)

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - дайте си ми пчеличката-поет:
Закуска: 32 гр пуешно филе /по етикет/ – 1 П, 80 гр круша– 1 В, 6 бадема и 180 мл обезмаслено прясно мляко - 1П+1В с кафе и малко стевия.
Обяд: 1 ½ ПВМБ пиле с киноа – толкова ми оставили домашните, след като вечеряли снощи, а бях сготвила 12 блока. ½ ПВМБ – 1 добруджанка, 130 гр айсберг – ¼ В+60 гр домати – ¼ В 1/3 ч.л зехтин, 33 гр пилешко филе /по етикет/ – 1 П и 40гр круша – ½ В – общо 3 блока.

Следобедна закуска: Ядох 2 блока, че нещо бях прегладняла: кисело мляко 135 гр – 1П+1В, 32 гр пиешко филе, 1 мандарина и 6 маслини.
Вечеря: 240 гр домати – 1 В, 20 гр краставици – ½ В, 64 гр котидж – 1 П +1 М, 33 гр пилешко филе – 1 П, 1/3 ч.л. зехтин 40 гр круша – ½ В - вечря от 2 ПВМБ, че ядох 2 блока следобяд.
Късно хапване: добруджанка 1 бр. - ½ ПВМБ + 67 гр кисело мляко и 2 бадема - ще инструктирам мъж ми да ме събуди да ям, ако заспя с децата. :hm:

8. Днес карах колело 4 км и малко по пресечен терен с утежняващи фактори :) – един 17 кг, а другият 20,4 кг и с яко дебели дрехи и ботуши....та си влачих едно 50 кг допълнително :) - водих Рая на гимнастика, но беше такъв студ, че трябваше аз да ги возя в рикшата, за да не замръзнат, ако сами си карат колелата – беше си доста тежичко, особено по нанагорнището. Присетих се и да си подновя клековете и имам 2 пъти по 30 клека и 10 мин. на степера, така че си гепнах спортната пчеличка.

9. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой! Дай си ми я, Пипи! :)

10. Според мен днес улових 7 пчелички и нито един търтей - даже и по погрешка не е :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Gugi » Съб Фев 07, 2015 10:33 pm

А ето и моя отчет за ден втори от това симпатично състезание :) Благодаря на Пипи за всички усилия, които полага!

1. Състезател- Гуги, 07.02 (събота). Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!
2. Хранения на ден - 5 на ден - 8.30, 14.00, 17.30 ч., 19.30, 23 ч. - заслужих си стриктна пчеличка
3. Изкушението победи - не е победило. Заслужих инатеста пчеличка
4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка
6. Изпита вода- над два литра - искам водната пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден -
закуска (2 блока):
кафе + прясно мляко (1.5) - 108 гр. изчислено по етикет - ½ БП+БВ
1 мъфин (солен кекс от сайта сложен във форма за мъфини) - 1 БПВМ
50 гр. круша - ½ БВ
14 гр. телешки суджук - ½ БП
3 бадема - 1БМ

обяд (3 блока)
чили кон карне от рецепта вув форума

следобяд (1 блок)
1 мъфин (солен кекс от сайта сложен във форма за мъфини) - 1 БПВМ

вечеря (3 блока)
84 гр. телешко варено и печено - 3 БП
250 гр. кисело зеле - 1БВ
2 чаши вино - 2БВ
9 бадема - 3БМ

преди лягане (1 блок)
ябълков кейк по рецепта в сайта

дайте си ми пчеличката-поет

8. Днес тренирах - 40 мин. на пътеката (бягане и ходене) + ходене по магазини, готвене и чистене и си гепнах спортната пчеличка.
9. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой
10. Според мен днес улових 7 пчелички без нито един трътей.
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Italiano » Нед Фев 08, 2015 12:51 am

bruki написа:Обяд / 3Б/ : пуешка шунка – 42г, котидж – 56г, извара – 40г, маслини – 6бр., ябълка – 150г

Вечеря/ 2Б/: овес – 42г, извара – 40г, котидж – 56г, маслини – 3бр.

В обяда липсват блок и половина въглехидрати и един блок мазнини.
Във вечерята овесът или е повече (ако е суров е 3 блока), или е по-малко (ако е варен е 1 блок). Липсва блок мазнини.
Ако мазнините идват от котиджа, значи не са от полезните, т.е. червени са, но така или иначе трябва да се изписват.

Това ли трябва да правим прокурорите?
Малиии, лудница, щото през уикенда ще ми е по-трудно.
Маня, Гого, помагайте!

п.с. Впоследствие разбрах, че Пипи е броила перфектно на Бруки.
Не знам ... доста сложно се оказа това състезание, а дори не съм се задълбочил. А съм сигурен, че има още доста грешки.
Не знам Пипи какви нерви има да се занимава, но няма как да обхваща всички данни. Не е работа за сам човек.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 08, 2015 2:12 am

Кики, супер си. Сега от мен да мине, ще ти дам спортна пчеличка заради кляканията. това значи, че си взе герой. Но за напред, ако не сте сигурни в такива случаи дали сте за пчеличка или не, чакайте да се изпотите. Почнете ли да се потите, пчеличката ви е в кърпа вързана :yess

Дари,Дари...какво ти е толкова трудно не мога да разбера....погледни точка ВТОРА. Какво се пита там? Само трябва да напишеш колко хранения си имала на ден и в колко часа са били! После на точка 7ма идва времето да си напишеш менюто. Просто следвай шаблока както всички други...толкова е лесно.

Първия ден си с 3 пчели и 3 търтея, втория ден си с 4 пчели и отново търтеи 2 броя. И мисля, че сега е момента да положиш малко усилия и воля, докато си на състезание. Нали това е целта на състезанеието, всички да се мобилизират и да се надъхат, за да могат да постигнат максимален резултат. В обаратния случай само си губиш твоето време, което за мен няма значение, но има огромно значение когато губя от моето време за нищо. Приемо го като полезна и най-добронамерена критика, с цел да ти помогнем. Но в края на крайщата, ако сама не си помогнеш, няма кой друг.... Не знам дали изобщо ти остава време, или ти е интересно да погледнеш другите пчелички, всички се стараят на максимум да оцелеят в състезанието. При още 3 такива последователни дни с такова количество търтеи ще бъдеш дисквалифицирана, защото просто е загуба на времето ни, и резултата ще е никкаъв. За по голям стимул, вземи си един буркан със свинска мас, остави го видно място, и всеки път като посегнеш към нещо извън правилата, си представи тази мас омазана и натрупана под кожата ти...малко грубо звучи, но се надявам да те спре :peace1: ;)

Анееессс, защо бе Къзъм ти избега спортната пчела...марш в ъгъла за 15 минути да се засрамиш :underchair: Завършваш деня само със 6 пчелички :laugh4:

Бруки, тук беше на косъм да се разминеш със зелената пчеличка, но ти я давам, тъй като са само 2 парченца домашно мезе, и виното е малко количество, което е в зелената графа, такака че, се размина на косъм....ама умната за напред, че аз помня, да знаеш :laugh3: Завършваш деня отново със 7 пчелички и 1 герой. Ако продължаваш така, ще си сериозна заплаха за другите...давай смело напред :yess:

Тиначка Перфектна си, днес си залужи пчеличка герой. И избухнах в смпх в края на доклада ти, как си излюла лазанята :))) Сетих се милата ми баба, лека й пръст. Един ден беше по време на пости, и нещо и бях дала да опита, и тя като теб, като се сети че пости, и го изплю с огромно чувство на вина, и отиде да си каже молитвата. Мил спомен, и се разсмях от сърце с твоята лазаня :hug:

Анджи, пак завършваш като вчера, само със 6 пчелички. В дните, в които взимаш душ, преди да влезеш в банята направи няколко лицеви и клякания, да се изпотиш за 15-20 минути, така и така ще се къпеш, поне малко да се изпотиш :laugh4: Спортната пчеличка си е постижение, така че даай смело напред. :hug:

Хипчо,споко, няма да си наказана за сока от лайм :yess: Завършваш деня със 7 пчелички+ 1 герой :love:

Тони Барависимооо, днес обра всички пчелички и имаш една Герой. Само това прегладняване много ме притесни, нямам обяснение на какво се дължи, при положение, че си спазила часовете и блоковете :th: но нещо не е вред. Ще наблюдаваме следващите дни как ще е :bouquet:

Гуги :yess: Каква прилежна пчеличка си :) Браво, втори ден взимаш пчеличка герой :bouquet:

Липсва ми само Самито, но ще чакаме утре да докладв за два дена ;)

И пак да кажа, не е нужно да си пишете менютата и тук и в дневниците....излишно повторение, за нищо :laugh4: За сега менютата тук, а в дневниците си клюкайте за други неща ;) Който иска да види какво сте яли, да идва тук :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 08, 2015 2:25 am

Italiano написа:
bruki написа:Обяд / 3Б/ : пуешка шунка – 42г, котидж – 56г, извара – 40г, маслини – 6бр., ябълка – 150г

Вечеря/ 2Б/: овес – 42г, извара – 40г, котидж – 56г, маслини – 3бр.

В обяда липсват блок и половина въглехидрати и един блок мазнини.
Във вечерята овесът или е повече (ако е суров е 3 блока), или е по-малко (ако е варен е 1 блок). Липсва блок мазнини.
Ако мазнините идват от котиджа, значи не са от полезните, т.е. червени са, но така или иначе трябва да се изписват.

Това ли трябва да правим прокурорите?
Малиии, лудница, щото през уикенда ще ми е по-трудно.
Маня, Гого, помагайте!

п.с. Впоследствие разбрах, че Пипи е броила перфектно на Бруки.
Не знам ... доста сложно се оказа това състезание, а дори не съм се задълбочил. А съм сигурен, че има още доста грешки.
Не знам Пипи какви нерви има да се занимава, но няма как да обхваща всички данни. Не е работа за сам човек.


Ити, забелязах го това, но не се обадих, тъй като си помислих, че котижда е изчисляван по етикет, в който често има бая въглехидрати. Поне в моя котидж винаги има. И понякога го броя, понякога се правя, че не виждам етикета, и така. Относно тези малките мазнинки, не ги броя, т.е не мисля да ги накзваме с търтей. По добре е да не се втелясваме толкова много ;) , и не бива да се стресираме със зоната.

Иначе за пълната лудница си прав, пълен ужас е :laugh1: Но в името на каузата няма как :) И по принцип, доста от менютата не се вторачвам толкова много детайлно в грамажите, защото искрено се надявам състезателките да са на ти с таблицата. Проверявам дали присъстват трите компонента, поглеждам и грамажа, но ако е нещо минимално, което не ми прави впечатление, е ок. И да ти кажа, много зависи как ми е написано. Например Хипо и Гуги много добре ги разграничават, на отделни редове, няма как да не ги разгледаш. Като са на един ред, сгъчени със запетайки, едно до друго, цифрички, буквички, и се товаря, и много възможно да пропусна някоя по-голяма грешка :oh:

За това казвам, че всички са добре дошли да споделят ако видят някъде грешка в самите менюта, не само прокурорите. За сега Маня е в отпуска по здравословни причини, Гого не знам къде се покри, но всички са добре дошли да помагат. :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Suzi » Нед Фев 08, 2015 3:20 am

Suzi, благодаря за чудесното стихче! :hug: Много насърчаващо. :)

Suzi, страхотна поетеса си! :msmile2:

И Оооо, Сузи, благодарим за страхотното Зоново стихотворение, Невероятна си :hugs1: Много сладко и много умела игра с римичките. Само не разбрах ти защо се ската така от състезанието :doNotKnow: :laugh:


Хипо, Елдас, Пипи, благодаря ви :applaus: :bouquet: Написах го с желание и се надявам да носи положителна енергия на участниците :hug:
Пипи, надявам се да се включа в някое следващо състезание! Просто сега щях да съм номер 1, ама с търтеите :laugh1: Искам, когато участвам, да съм изключително стриктна и с храната и със спорта. Сега не е моят момент, но скоро няма да се отървете от мен, споко :yess:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Дарина » Нед Фев 08, 2015 9:50 am

Пипи,
взимам си бележка... Няма да се повтори...В случай че все пак не става, достатъчно възпитана съм, за да се откажа сама....
А това, че храната си я пиша във втора точка - направих го, защото мислех, че е по-пригледно.... :laugh3:
Но вече разбрах - всичко по правилата трябва да е! :pray:
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Tony » Нед Фев 08, 2015 10:46 am

:laugh4:
pipilota написа:
Тони Барависимооо, днес обра всички пчелички и имаш една Герой. Само това прегладняване много ме притесни, нямам обяснение на какво се дължи, при положение, че си спазила часовете и блоковете :th: но нещо не е вред. Ще наблюдаваме следващите дни как ще е :bouquet:


Пипи, отдавам го на особеност на организма ми - често /веднъж-два пъти седмично/ ми се случва да сменям схемата когато съм си вкъщи и мога да го направя - ям по 2 Б следобед и по 2 Б на вечеря. Забелязала съм също, че ако движението ми е повечко това се случва почти винаги. Не мисля, че е защото съм жадна, защото винаги преди това пия достатъчно вода - имам си една чаша/бака :laugh4: / от 500 мл и обичайно от нея пия преди хранене и си броя чашите. Просто следобяд ми се яде, за сметка на вечерята. Ако се напъна да не ям по 2 Б следобяд, вечерята от 3 Б не мога да я изям - и това съм пробвала. :think2:
Последна промяна Tony на Нед Фев 08, 2015 11:19 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Самми » Нед Фев 08, 2015 1:31 pm

1. Състезател- Самми, 07-02-2015, събота, 11 блока ...... Ооооооооооооххххх.... :3smile: тежък доклад се очертава, но....заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!  :raport:

2. Хранения на ден - задължителни 5- аз ги правя 6:
сутрин-7ч,
сутрин 9ч,
обед 12ч ,
следобед 16,30ч,
вечер 19,30 ч и
преди лягане 23 ч, само че това е по план. Надолу следва изпълнението:
Тук изпускам пчеличка, защото храненията ми бяха съобразени с общата програма;

3. Изкушението победи- от самото начало знаех, че тук ме чака огромен лаком търтей;

4. Денят ми НЕ мина само на благоприятни храни - червен търтей;

5. Повечето хранения за деня НЕ бяха претеглени с кантарче- мързеливо-невъзможен търтей;

6. Изпита вода- над литър и половина- обичам да се давя с чаша вода, след 3-те литра спирам да ги следя вече -
водна пчеличка.

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден. :doNotKnow: Не знам.... в регламента не пише, че пчеличката поет се присъжда само в случай на прилежно написано зоново меню.....  така че тази пчеличка-поет  ми е под :?: ;

Закуска 1 - 2 блока около 9,30 часа нямаше час от събуждането:
28гр овес, претеглен в сурово състояние
+ 128 гр. котидж нискомаслен, по етикет
+ 6 грама по етикет суров сусамов тахан - ;

Обяд на око 2 блока, около 13,00 ч:
- шопска салата, ;
Закуска 2 няма такъв блок около 18,30 ч:
- 3 блокчета шоколад
Вечеря на око не мога да посоча блокове всичко до 2,00 сутринта на 08-02:
+ великденска салата, млечна салата, туршия общо една порция;
+ 4 бр станимашки сърмички, 1 хапка паниран кашкавал, 1 хапка пататник;
+ агнешко месо на чеверме не повече от 100 гр + 6 хапки картофче в масло, две вилички дроб-сърма
+ 90-100 гр вино за цялата вечер
+ 3 вилички, ама малки..... отвратително сладка баклава

8. За сметка на всичко по-горе описано мисля, че имам танцувална пчеличка Поиграх си малко, 4-5 хорца, танцуваха ме, аз си танцувах... и ходих по труден, стръмен, хлъзгав терен.

Може би 3 пчелички, сигурни 3 търтея
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Самми » Нед Фев 08, 2015 1:36 pm

Пипи, :bouquet: радвам се, че ти е било удобно и бързо да обхванеш основните неща от доклада, то и такава беше идеята ми. Естествено винаги има какво да се желае в повече.

Щях да попитам относно точка 2 за стриктност: да разбирам ли, че тук е важно да се спазват броя на храненията и
интервалите между тях, но не толкова точния час, зададен предварително? А може би напротив - стриктно се брои ако се спазват интервалите, точните часове и минималния брой хранения?
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Aness » Нед Фев 08, 2015 6:01 pm

Ох, Пипи, Пипи. ..джанъм много работа имах вчера....прибрах се скапана ...не че е оправдание ама 10 часа съм работила....и а да потичам на кростренежора ..
ама не стигнах до него.
И посре един сън сънувам как пчелата герой ме гони и аз бягам ли бягам от нея :lol:
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 08, 2015 8:16 pm

Сами, :bigsm37: Марш в ъгъла с вдигнати ръце, наказана си :bigsm35: Ааа аааа! Завършваш деня с 3 пчелички и 3 огромни търтея :bigsm34:


Самми написа: 3. Изкушението победи
:laugh1: думата "победи" с какво малко шрифтченцеее, умрях от смях :laugh: Ко си мислиш, че няма да го видя ли :laugh1:

Айде взимай се в ръце, че за сега ти и Дарито сте най-големите двойкаджийки...калпазанките на класа....И ще ви гледам под лупа да знаеш :laugh4:
А за точка втора се спазва броят на хранненията и интервалът между тях. Ако първото ти хранене е започнало по-късно, ще се водиш по него, интервалът е важен, да не превишаваш...и да тръгнеш да огладняваш :peace1: Ама сега това, че ти говоря, не значи, че не съм ти ядосна, и че не си наказана, нали се сещаш ;) Айде марш в ъгъла за 15 минути, или 40 лицеви опори, ти си избери :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Gugi » Нед Фев 08, 2015 8:16 pm

Здравейте и в тази леко замръзнала неделя :)

1. Състезател - Гуги, 08.02 (неделя). Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!
2. Хранения на ден - 5 на ден - 9.00, 12.15, 17.30 ч., 19.45, 23 ч. - заслужих си стриктна пчеличка
3. Изкушението не е победило. Заслужих инатеста пчеличка

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка
6. Изпита вода - над два литра - искам водната пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден -
закуска (2 блока)
кафе + прясно мляко (1.5) - 108 гр. изчислено по етикет - ½ БП+БВ
1.5 мъфин (ябълков кейк от сайта) - ½ БПВМ
1.5 бадема - ½ БМ

обяд (3 блока)
112 гр. cottage cheese - 2БП
42 гр. шунка - 1БП
300 гр. круша - 3БВ
9 бадема - 3БМ

следобяд (1 блок)
1 мъфин (ябълков кейк от сайта) - 1 БПВМ

вечеря (3 блока)
чили кон карне по рецепта от форума с ½ БВ по малко
половин чаша вино - ½ БВ

преди лягане (1 блок)
1 мъфин (ябълков кейк от сайта) - 1 БПВМ

дайте си ми пчеличката-поет

8. Днес тренирах - 40 мин. на пътеката (бягане и ходене) - готвене и чистене и си гепнах спортната пчеличка.
9. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, само и само да взема наградата - пчеличка-герой
10. Според мен днес улових 7 пчелички без нито един търтей.

Успешна седмица на всички :)
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот bruki » Нед Фев 08, 2015 8:47 pm

1. Състезателка- Bruki, 8.02.2015 година, 9 блока Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!
2. Хранения на ден - задължителни 5 - сутрин – 8.10, обед - 12, следобед - 16, вечер - 19, и преди лягане – 22 Заслужих си стриктна пчеличка.
3. И днес се разминах с изкушенията Заслужих инатеста пчеличка
4. Целия ден минал само на благоприятни храни – всичко консумирано е от „зелената зона“ Заслужавам зелена пчеличка .
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- Заслужих си мерителна пчеличка.
6. Изпита вода- над литър и половина- всеки ден се увеличава с по чаша, за днес близо 2 литра Искам водната пчеличка.
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден
Закуска/ 2Б/ :
овес – 42г = 2В ( Овеса е изтеглен след сваряване на пара, 1Б = 21 грама)
извара – 40г = 1П
котидж – 56г = 1П + 1М
тахан – ½ ч.л. = 1М
Обяд / 3Б/ :
Пиле със зелен боб ( 3П+2В+3М) по рецепта от сайта + 1 киви = 1В
В рецептата сложих 1 ч.л. зехтин ,а махнах 9 сурови бадема.
Първа закуска / 1Б/ :
1 мъфин с овесени трици по рецепта от сайта = 1ПВМ
Вечеря/ 2Б/:
Пуешко филе – 42г = 1П
Тофу – 85г = 1П + 1В
Ябълка – 100г = 1В
Бадеми накиснати – 6 = 2М
Втора закуска / 1Б/ :
1 мъфин с овесени трици по рецепта от сайта = 1ПВМ
Изварата е „Мероне“ и е изчислена по етикет
Дайте си ми пчеличката-поет.
8. Днес тренирах : Времето е студено и ветровито затова не ми се излизаше. Денят мина покрай печката, дъската за гладене и пералнята и къщата изчистих ,но няма за спортната пчеличка. Значи 1 мързелив търтей.
9. Успях да уловя само май са 6 пчелички за този ден, и няма да взема наградата- пчеличка-герой
10. Според мен днес улових 6 пчелички, и един търтей.

усмихната зонова седмица ви желая! :chef1:
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Дарина » Нед Фев 08, 2015 8:58 pm

1. Състезател - Дарина, -трети ден 08.02 (неделя). Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!
2. Хранения на ден - 5 на ден - 9.30, 14.15, 17.00 ч., 20.15, 23 ч. - заслужих си стриктна пчеличка
3. Изкушението не е победило. Заслужих инатеста пчеличка
4. Денят ми НЕ мина само на благоприятни храни - червен търтей;
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка
6. Изпита вода - над два литра - искам водната пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден -
закуска (2 блока
220 кисело мляко+100 гр ябълки+40 гр. Извара Маджаров+10 гр орехи
обяд (3 блока)
140 гр печени чушки+2 белтъка+3 маслини
40 гр извара+100 гр портокал+5 тр орехи
следобяд (1 блок) - филийка черен хляб, сирене 30 гр -мазничко, затова без доп мазнина
Вечеря - 3 блока
120 гр домати и 240 гр краставици и 82 гр извара Маджаров у 3 маслини и 1 сл авокадо и 2 хапки кърначе
50 гр извара Олимпус, 5 гр какао, 5 гр орехи
Преди лягане
220 кис мляко и 5 гр орехи
дайте си ми пчеличката-поет

8. Днес НЕ тренирах - не заслужавам пчеличка.
9. НЕ Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, само и само да взема наградата - пчеличка-герой
10. Според мен днес улових 5 пчелички и един търтей но е от 1 фил. хляб...

Днес съм доволна от себе си :skyle5: ... Дано и Пипи да е доволна ;) :pray:
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron