Извън-Зонов клюкарник - Част 1

За различните неща от живота, които ни вълнуват, и са ни интересни, но нямат пряка връзка с темата за Зоната. Теми от всякакъв характер, за всичко и за всеки.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Tony » Пон Юни 02, 2014 7:09 pm

Оле, с тези празници нали не съм изпуснала старта на състезанието? Пипи, не е писала още за него, нали?

Честито на всички малки и пораснали дечица на патерица. Моите такъв празник му фраснаха...че все едно е всеки ден..ама то както казва мъж ми у нас всеки ден е празник на детето :laugh:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Извън-Зонов клюкарник

Зоната
 

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Пон Юни 02, 2014 9:34 pm

Ц, още няма състезание.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Tony » Вто Юни 03, 2014 8:41 am

А, супер! Че последните 2-3 дни пак упущих и не съм чела, та викам да не изпусна :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Пет Юни 20, 2014 5:06 am

Много тъжно нещо се случи в моя мил квартал....:( чувството да си на майната си, и да не можеш да помогнеш е повече от отвратително.... :sad: Минутите докато успях да се свържа с моето семейство ми се сториха часове....за моя радост всички са ок. Ще се помоля за всички загинали, и дано сред тях да няма и мои приятели....защото както казах, когато си на майната си, на другия край на света, боли двойно повече

Видео ....добре, че моята къща е на баир, и минахме метър....

Потоп в Аспарухово

Приятелите ми от фейса са снимали такива видеота от терасите си, че ми настръхна косата...колите си плуват като кибрителни кутийки...

И после се замислих за какви дребни неща се ядосваме, и си тровим нервите и хубавите дни, когато всъщност могат да се случат много много по-страшни неща...Както и да е, Съболезнования на близките на загиналите! :sad:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот gogo » Пет Юни 20, 2014 5:50 am

Лека им пръст на загиналите.
Пипи, слава Богу, че при теб нещата са ОК. Видеото е покъртително. Някой,както обикновено, май пак не си е свършил работата в БГ :gunshot: . И пак няма да има виновни :gunshot: .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Tony » Пет Юни 20, 2014 9:11 am

Нямам думи за тази трагедия! Дано се нормализират нещата скоро. Ужасно е, че нещо подобно може да се случи в днешно време...
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот HippoDel » Пет Юни 20, 2014 9:38 am

Много страшно и тъжно... :(
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Пет Юни 20, 2014 11:46 am

gogo написа:Някой,както обикновено, май пак не си е свършил работата в БГ :gunshot: . И пак няма да има виновни :gunshot: .

Много грозно почнаха да се замерят с обвинения. Особено пък тоя смешник - кмета на Варна. Накрая ще го отнесе някой дребен служител.
А истината е, че в крайна сметка понякога с природата не можеш да се бориш.
Видяхте наскоро наводненията в Сърбия, Хърватска и Босна.
В Германия и Франция също има често и пак с жертви, а не е като да не са уредени държави.
Въпросът е в този момент да се подходи смирено и с единствена цел как да се излезе от критичната ситуация, а не да се търсят виновни и да се прехвърля отговорност.

Да почиват в мир загиналите.
:(
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Маня » Пет Юни 20, 2014 1:00 pm

Да се помолим за жертвите!
Да се смирим пред природата и да се опитаме да помогнем, кой с каквото може на пострадалте

DMS VARNA на 17 777
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Tatyana » Пет Юни 20, 2014 1:24 pm

Manya написа:Да се помолим за жертвите!
Да се смирим пред природата и да се опитаме да помогнем, кой с каквото може на пострадалте

Подкрепям напълно - да се помолим както за жертвите, така и за техните близки :pray:. Да се смирим също, но това включва и да не унищожаваме природата, а после да се чудим защо се случват такива неща. И там е имало незаконна сеч като на много други места, натрупване на боклуци и т.н. Държим се като паразити на собствената си планета и най-лошото е, че не сме се научили да поемаме отговорност. Съгласна съм, че в момента най-важно е да се помогне на хората, но ако не поемаме отговорност за действията си и не се научим да я търсим и от другите - няма да се променят скоро към добро нещата :notagree:
На много други места в България положението също е бедствено. Дори смерчове започнаха да се появяват по тези географски ширини...Дано тези трагедии да са по-малко, да извлечем поуките и да ставаме по-добри :pray:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Tony » Пет Юни 20, 2014 2:58 pm

То е така - с природата не може човек да се бори, но може да се облекчи пложението, при евентуални катаклизми. Само дето управници, неработещи институции, някой взел някакви пари за нещо, пък не свършил нищо и още куп подобности и се стига до трагедии с човешки жертви. Аз, лично, в София и Пловдив последните 20 г не съм виждала никой да чисти покрай реките и шахтите по улиците,канализацията...а това е част от проблема.

И няма да ни уврят главите скоро - то не бяхме под вода 2007 след изпуснат незаконно язовир, без предупреждение, никой не призна, но всички знаеха. Заради изпуснатия язовир и непочистени канали и шахти, имахме много материални щети, но само материални. После последваха с.Бисер, Перник със земетресението... в последните 10 години се случват авария след авария, бедствие след бедствие и все едно и също, едно и също. НИКАКВО поддържане на инфраструктурата, която е от изключителна важност, НИКАКВО поемане на отговорност и адекватни действия. Не е сефте, да каже човек, не знаехме, случва се.

И за капак едни хора стоят пред камерите и се обвиняват един друг...
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Пет Юни 20, 2014 3:12 pm

Нека не изпадаме в крайности!
Как ще противодействаш на земетресение?!
Можеш ли да спреш земята да се люлее?!
А не е възможно да се построят наново всички сгради в България.

Да, за шахтите и канализацията си права - там ТРЯБВА да се прави поддръжка. Но не може сега да разпънем на кръст кмета, че не се е погрижил за тях.
Все пак валежите пък във Варна са били над 100 литра на квадратен метър. И с оправени шахти не вярвам, че щеше да издържи инфраструктурата.
Можеш ли да спреш дъжда?!
В Германия съм сигурен, че всяка шахта е наред и е лъсната до блясък, ама и там ги заля. Дори беше много по-сериозно.

И вместо смиреност, какво гледахме по сутрешните блокове? Един иска оставки, втори обвинява трети, а четвърти търси отговорност от пети ...
И всички тия популисти, вместо да си правят ПР акциите по телевизията, да бяха хванали пътя за Варана и там на място да трупат рейтинг, но помагайки на хората. А долните журналисти са доволни - повече сеир, повече реклами.
Гледахме точно обратното на това, което всъщност трябва - ОБЕДИНЕНИЕ и ЗАДРУЖНОСТ. Ето това винаги ни е липсвало на българите.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Tony » Пет Юни 20, 2014 3:35 pm

Ити, заметресението в Перник го споменах, заради неадекватните действия след него. А иначе всички знаем, че превенцията е 80% свършена работа. Аз живея в държава където валежите са ежедневие, само че тук за 4 г и половина съм виждала 9 пъти да минават и да почистват шахтите. Отделно листа есента се събират всеки ден докато окапят. Тук има много канали и Белгия принципно е равна.. нали си представяш, че ако не се поддържа инфраструктурата ще има по 4-5 наводнения всяка година...да де, ама няма, въпреки че и тук често пъти вали по 100 л на кв.м. Та ей това ми беше мисълта, а че в подобна ситуация има загинали хора и ДЕЦА :( - това вече е не трагедия, ами и аз не знам. :refuse:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Пет Юни 20, 2014 3:55 pm

Moreto.net Снимките са покъртителни направо...
Сега сигурно с години ще се ходи по черни улици без асфалт...
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Пет Юни 20, 2014 4:31 pm

Не знам, Тони, не знам как се прави превенция на земетресение.

И да не те разочаровам, ама: Наводнение в Белгия - нивото на водата се е покачило до 2 метра. Това е 2008г.

И за съжаление: Наводнение в Белгия взе три жертви. Това е 2011г.

И пак жертви в Белгия. Това е 2010г.

Природа - красива и коварна.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот ginette » Пет Юни 20, 2014 5:04 pm

Какъв кошмар!!!:(( Аспарухово се превърна в квартал на ужасите ,а беше прекрасен,тих ,спокоен ,не много застроен ,лесна дестинация до Варна през моста.Горките хора ,така нелепо да си отидат от тоя свят ,а дечицата.То асфалта може и бързо да го направи кмета ,но живота не се връща.Във Варна не помня такъв дъжд .Небето се раздираше от гръмотевици ,светкавици ,телевизора беше на max и пак не се чуваше .Дано да няма друга приливна вълна :о
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

ПредишнаСледваща


Назад към За всичко извън Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron