Писаниците на Tony в зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пет Май 30, 2014 8:11 am

Защото се тъпках през цялото време, Хипо... а и имаше зелена салата с чери доматки и картофена салата. От картофената не ядох, естествено, ама от зелената с доматите си теглих 3 пъти, че чиниите се оказаха малки :laugh: за да успея да балансирам месото..просто ядох дълго време, вместо за кратко и по 3 блока, да речем....и ми беше ужасно тежко снощи, но тази сутрин съм добре. :) Даже се замислям за ягоди с домашна извара и бадеми за закуска :)
Последна промяна Tony на Пет Май 30, 2014 9:53 am, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Зоната
 

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Май 30, 2014 9:38 am

Аха, сега разбрах. :) Значи по-скоро си прекалила с обема на храната, отколкото с блоковете. :laugh: Според мен си се справила отлично, щом си успяла да балансираш, затова и днес си ОК. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пет Май 30, 2014 9:55 am

Явно - да. Сякаш съм успяла с баланса, че в салатата имаше и рукола и още някакви зеленища, които нямаше как отделно да тегля, както се постарах да направя с черитата...ама горе-долу се справих сякаш. А днес наистина съм доста по-добре - закусих и сега мисля за обяд да балансирам една интересна салата и ако се получи ще я покажа. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пон Юни 02, 2014 6:59 pm

Зонувам си аз тихо и кротко. :laugh:
От 2 дни правя една салата....т.е. нещо като основно ядене в няколко варианта, та ще ви го покажа.
Изображение

Оригиналът на салатката е от тук: http://damndelicious.net/2014/05/28/bla ... noa-salad/

Салата с киноа, извара и портокал – 6 Б
Вариант 1:
97 гр портокал – 1 В [900/ (11,75-2,4)]
66 гр киноа – 2 В по етикет
23 гр нахут – 1 В по етикет
120 гр оранжева/жълта чушка – ½ В
65 гр червен лук – ½ В
56 гр хумус по етикет – 1 В
336 гр извара – 6 П

За дресинга: малко чили, или люта чушка, пресни листа колиандър, ябълков оцет /по оригинална рецепта е със сок от портокал, супена лъжица захар и настъргана кора от 1 портокал – аз сложих само малко настъргана кора от портокал/и 2 ч.л. Зехтин – 6 М

Сварявам киноато и нахута. Слагам ги в купа и нарязвам портокала, чушката и лука. Добавям изварата и обърквам. След това приготвям дресинга и заливам отгоре.

Вариант 2:
нектарини - 101,6 гр за 1 В
33 гр киноа – 2 В по етикет
46 гр нахут – 1 В по етикет
120 гр оранжева/жълта чушка – ½ В
40 гр пресен лук – ½ В
56 гр хумус – 1 В
168 гр извара – 3 П
92 гр пилешка шунка - по етикет - 3 П

За дресинга: малко чили, пресен магданоз, ябълков оцет
20 гр авокадо, което да се пасира с хумуса, ябълковият оцет и 5 гр мек домат - не го смятам.

Сварявам киноато и нахута. Слагам ги в купа и нарязвам нектарината, чушката и лука. Добавям изварата и шунката и обърквам. След това приготвям дресинга и заливам отгоре.
Сервира се веднага, за да не промени цвета си авокадото. :peace1:

На снимката е хапване за 3 блока - разделям всичко като го объркам на 2 порции. Мъж ми беше впечатлен! :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Чет Юни 05, 2014 9:15 pm

Най-накрая успях да направя зоновата пица на Стеф и съм очарована. :) Е, при мен леко се измениха грамажите, че смятах по етикет нещата, но пак стана много вкусна и приятна...та вероятно ще я правя често :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Сря Юни 11, 2014 7:12 am

Идвам да си помрънкам, защо не успявам да пиша тези дни. Малкото ми момче се опъпчи от варицела. Имали в детската от 2 месеца, но него го пипна в неделя вечер. Сега си се гледаме вкъщи двамата, докато кака му ходи на детска, а той страда и се налага мама да го забавлява по цял ден. :(

В общи линии си зонувам тихо и кротко, но правя само вече правени рецепти тези дни, а и съм малко обезверена, че нещо задържам кг. От почти 2 седмици не съм мръднала кой знае колко надолу. Дано и този период отмине...
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот tanita68 » Сря Юни 11, 2014 1:30 pm

Тони, и аз задържам килцата и см този месец. Нещо след великден не мога все още да вляза съвсем в час. Но от понеделник вече съм по-стриктна и се надявам пак да тръгнат надолу, че другия месец ще пътуваме за България и ми се иска да се чувствам по-комфортно в тялото си. А и там едва ли ще успявам да спазвам всичко точно, та дано преди да тръгнем да успея да намаля още малко килцата. Имам чувството, че организма ми е свикнал бая време на 84-85кг и сега не му се иска да пада надолу(бая годинки си ги поддържах). Един ден кантара ме беше изненадал с отчет под 84кг, но после пак се върна нагоре. ;) :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Сря Юни 11, 2014 1:58 pm

И мен това ме тормози, Танита! И ние в началото на юли пътуваме за България и ми се искаше там в жегите да не ми е толкова трудно с тези кила. Аз също след раждането на дъщеря ми бях доста време на 84-85-86 кг, но след раждането на сина ми нещата се влошиха и вече 3 години е така...та се надявам макар и малко поне да влизам в релси и с кг. Дала съм си срок 1 година и да ги махна - да си стигна до нормалните 65 - 67 кг, ама да видим..доста кг са и си давам ясна сметка, че ще е трудно.

Аз за пътуването - при нас ще е минимум 2 дни, че сме решили да си ходим с колата - съм измислила какво ще си направя за ядене из път, за в България ще си нося кантарчето и се надявам да нямам драстични разлики в режима. Притеснявам се само дали ще успявам да спазвам паузите между храненията, че то и сега ми се случва да се храня на повече от 5 ч, например. :( Ама поне не е често..а там да видим как ще е.
Последна промяна Tony на Чет Юни 12, 2014 7:47 am, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот tanita68 » Сря Юни 11, 2014 8:35 pm

И ние сме с колата - трябва да мине на преглед. Но нашето пътуване ще е бая по-дълго - с ферибота 5-6дни. Ще гледаме и да почиваме по-често заради малкия, че направо не знам как ще издържи да стои в столчето. Миналото лято беше малък и през повечето време спеше, но сега ми е много притеснено.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Чет Юни 12, 2014 7:53 am

При вас е повече пътя, да. Ще се справите. Ние имаме телевизорчета за пътуване, които се монтират в колата. Моите гледат доста, но по някое време им омръзва. Миналото лято Нико беше на 2 и 3 м. и също спеше доста в колата, през останалото време гледаше. И ние пътувахме с престой от по 1 ден някъде по пътя. Тази година мислим да е на 1 тур, само с едно преспиване в Унгария, но да видим. Взела съм им компютрите, дъските за рисуване, няколко книжки за оцветяване и разни забавления подобни за в колата.

Защо колата ви ще минава преглед в България? Там няма ли къде да мине, или сте с български номера и документи? Тук до 6 м от престоя е задължитено да се сменят намерата и да се плащат данъци и такси за пътищата в Белгия - колата си минава на отчет тук. На подмяна подлежи и шофьорска книжка също.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Чет Юни 12, 2014 10:14 am

От сума време правя едни нещо като "Добруджанки" с извара, които моите деца обожават и все забравям да снимам и да ги споделя. Днес вече им дойде ред и на тях. Мисля от тях да направя за из път като затръгваме за България и за тях и аз да хапвам. :)
Изображение

Добружданки с извара:

280 гр извара - 5 П
1 яйце - 1 П
93 гр каас - 1 П + 1 М /може да се замени с кисело мляко/
21 гр овесени трици 1 В - по етикет
62 гр хумус - 1 В - по етикет
70 гр пълнозърнесто брашно - 5 В, /правих и със смлян овес, също станаха чудни/
1 с.л. счукано ленено семе - 2 М
5 гр чия - 1 М
сол, чубрица, 1 ч.л бакпулвер, но може и без него.

Умишлено мазнините ми са по-малко, защото изварата ми е домашна и вероятно не успявам да я обезмасля добре, въпреки, че последно от 7 л мляко извадих около 450 гр мазнотийка, от която излезе 280 гр чисто гхи.
Обърквам всичко, като отначало се омесват изварата с яйцето и кааса и добавям триците, брашното и ядките. С по една пълна супена лъжица разпределям тестото върху хартия за печене и сплесквам леко, да се получат горе-долу кръгли нещица. Пекат се на умерена фурна за около 15-20 мин. Излизат точно 21 бр от получената смес, т.е. 3 добружанки за 1 ПВМ блок.

Децата ми ги обожават и последните 2 седмици ги правя често, защото аз не успявам да се добера до тях. :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Юни 12, 2014 11:22 am

Изглеждат много вкусни! :yess:
А в хумуса няма ли също и мазнини? :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Чет Юни 12, 2014 11:39 am

Hippo написа:Изглеждат много вкусни! :yess:
А в хумуса няма ли също и мазнини? :think2:


Да си призная - на етикета му не пише. Взех то от био-магазина, пише, че е органик и веган и това е. Има енергия в 100 гр продукт, протеини, въглехидрати, дори захари 0,034 гр, като част от В, но не и мазнини. Просто не пише. Вероятно има, но не знам колко са. :refuse:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Юни 12, 2014 11:59 am

Аха, ясно. Аз готов не купувам, но в този, който правя слагам тахан и зехтин, т.е. доста мазнина, затова попитах. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Чет Юни 12, 2014 12:15 pm

Никога не съм правила хумус вкъщи и дори нямам представа от какво се прави.
Сега се зачетох какво съдържа, та вярно има слънчогледово олио - 2% от общото съдържание на продуктите в него.
Съдържа следното: нахут 38 %, сусам 10,8%, вода, слънчогледово олио 2 %, ситно царевично брашно, чесън, самбал, лимонена киселина, морска сол, като е отбелязано, че всички култури са от органично чисти райони.

Би ли споделила ти как го правиш в домашни условия?
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Юни 12, 2014 12:51 pm

Аз го правя на око или по-скоро на вкус. Но в нета има много рецепти, те са подобни, разбира се. :)
Пасирам сварения нахут с 1, 2 ск. чесън, добавям сусамов тахан на вкус, изцеждам лимонов сок от половин или цял лимон, ако още е много гъсто добавям малко водичка до желаната консистенция. Малко сол, черен и червен пипер(може и лют). Понякога слагам и малко кардамон или кориандър. После, като го изсипя в купичка, заливам със зехтин и поръсвам с лют червен пипер. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron