Зоната и Eldass

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Вто Мар 04, 2014 2:28 pm

Ух, едва сега успях да се добера тук. :) Много ангажименти тези дни. Четита баба Марта, честит национален празник и всички прощавайте! :hug:

TanyaS, преди няколко години нямах проблеми с кръвната захар въпреки килограмите в повече /от доста години не пропускам година без изследвания/. Но последната явно нещо се обърка и не съм била повече от 60 кг. /имах и друг проблем/ и преди 2 месеца като видях резултата в лабораторията 6,9, след няколко дни пак направих за потвърждение 6,4 на гладно, след натоварване 10 на първия час, на втория 7,9 и 4,4 на третия и ГХ 6,5% личната лекарка ме постави на строга диета за 3 меца и после пак изследвания, но каза че с моята фамилна анамнеза съм си с диабет. И аз от последното изследване в лаборатория си я меря само вкъщи, като от всичко което изчетох, най- важна е постпрандиалната стойност и понякога меря нея 2 часа след като съм обядвала и ако е верен резултатът е била около до 7,2-7,7. Моят е марка Б Браун Омнитест+ и се калиброва според лентичките. Защо защо има разлика не знам. Веднъж си правих тест с моя апарат и с още един с удно убождане тествах и двата вида след 2 часа хранене. Моят отчете 6,9, друият 7,7. Та наистина е объркващо и несигурно, но все пак е някаква ориентация. Тази седмица отново няма да имам време да направя сутрешни измерванея в лаборатория, а така ми се искаше, но се надявам другата да имам време.

Сигурна съм, че ще имаме още по-добри резултати. Няма начин с такова хранене да няма и отражения в инсулина и глюкозата. Но трябва време от поне 3-4 месеца.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Зоната
 

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот TanyaS » Сря Мар 05, 2014 1:53 pm

:bouquet: Благодаря , наистина няма 100% гаранция в изследванията, пък и кр. захар е много бързо променлива величина, зависи от храната и от още какво ли не.....сън, настроение, спокойствие!
Хубав и усмихнат ден!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Вто Мар 11, 2014 10:32 am

Аз прегреших малко тези дни с шоколад. :stupid: И по този повод днес се претеглих само на кантара /без обиколки с метъра/ и направо съм изненадана вече съм 55 кг. Ух, дано да е вярно - много си се радвам на резултата! :smdance:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Karrita » Чет Мар 13, 2014 8:01 am

eldass написа:... и направо съм изненадана вече съм 55 кг. Ух, дано да е вярно - много си се радвам на резултата! :smdance:

Вярно е, вярно.... :bigsm18:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Пет Мар 21, 2014 5:26 pm

Продължавам да зонувам и се чувствам страхотно. :smileyflow: Днес се теглих 55 кг. - няма промяна. Мерих и рН сутрин на гладно 6,2. Два часа след закуската 6,8. Сега отново преди следобедната закуска е 7,4.

Ям многоооооо сурови зеленчуци /много/, плодове, варя леща и нахут, а овеса само покълнат. Протеинът си хапвам на прах, извара и котидж. Мазнините основно са от маслини, зехтин, авокадо, бадеми, орехи и тахан. Аз нямам проблем с разнообразието и си се храня с едни и същи неща, не ми е омръзнала салата от карфиол, селъри, червена чушка, домат и нахут примерно. А от всичкото това неготвене съвсем ни падна сметката за тока. :mrgreen:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Pipilota » Нед Мар 30, 2014 5:13 am

Елдас, ти като стигнеш иделаните килограми, нали не мислиш да ни напуснеш... :refuse:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Нед Мар 30, 2014 11:02 am

Ооо, Пипи :hug: толкова ми е уютно тук, изобщо не мисля да напускам. ;) А и при мен не са основен фактор килограмите. :notagree: Всеки ме вижда и ми казва изглеждаш чудесно, не отслабвай повече и всякакви такива, но те не знаят, че имам здравословен проблем и той е причината, за да сваля тези пусти превтасали козунаци от корема. :oh: А и вече сме тандем с моя любим в Зоната и така е още по-хубаво. :love1: :rheart: :skyle23:

Вчера правих страхотни нахутени кюфтета във фурната, без мазнина и с много подправки. Чудесни блокове въглехидрат са към голяма порция салата. :mrgreen:
Вече чакам с нетърпение слънчевите български домати и краставици. :lol: :lol: :lol:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот HippoDel » Нед Мар 30, 2014 12:41 pm

Елдас дай рецептата за кюфтенцата, моля. :pray:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Нед Мар 30, 2014 8:25 pm

В темата за готвенето я публикувах, заповядай Хипо. :)
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот HippoDel » Нед Мар 30, 2014 9:29 pm

Благодаря ти! :bouquet: Ще ги опитам, непременно. :forkknife:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Маня » Сря Апр 02, 2014 8:04 pm

Eldass, и моите нахутени кюфтета на втория ден почнаха да се трошат. Следващия път ще опитам нахутеното брашно, което сложих, да го направя на кашица с малко вода и да ги овалям в нея. Да видим дали ще ги задържи без да се ронят.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Чет Апр 03, 2014 9:05 am

Маня, още опити няма да са излишни, но и така стават за хапване. :lol:

Моят отчет за този месец. Март месец го пропускам, защото не съм си мерила обиколките.
дата-----кг.-----ханш-----корем-----% ТМ
11.01 - 58,8------93--------82---------25,43
03.02 - 57,0------91--------80---------23,24
03.04 - 54,8------89--------77---------21

Доволна съм от резултатите като цяло, трябва още време за последните няколко килца, уфффф. :bored1: Сега остава да отида и в читава лаборатория за кръвни изследвания, мдаа..... да видим и там как е положението с глюкози, гликирани хемоглобини, холестероли и разни такива. :lol:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Сря Апр 09, 2014 9:45 am

Малко тестче от днес. Кръвна захар на гладно 4,2, 2 часа след закуска 5,1 и рН 6,8. Кантарчето и то ме радва 54,6. :lol:
Утре би трябвало да си направя пълни изследвания, само не знам как ще ям до 1 час след ставане... :stupid:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Italiano » Сря Апр 09, 2014 12:11 pm

Направи си изследванията до 1 час след ставане. ;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Сря Апр 09, 2014 1:24 pm

Ах, и аз така искам Ити и дано да го постигна, но нямам хеликоптер, :mrgreen: за да премина толкова бързо до Токуда /за сега на тях най-вече се доверявам за изследвания/, а цяла София е разкопана и затворена. Утре ще е цяло приключение с ранно ставане, сутрешния трафик, детски градини и ядене от кутийки в колата до един час след ставането от сън и най-вече вземането на кръв на градно до 1 час след ставане. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Последна промяна eldass на Сря Апр 09, 2014 1:38 pm, променена общо 1 път
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Italiano » Сря Апр 09, 2014 1:37 pm

Ами, тръгни 1 час пред ида се събудиш. Така общо ще ти станат 2 часа до закуска.
Е, малко сомнамбулстване ще трябва да има, ама ...
:laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта