Дневникът на Татяна

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Karrita » Съб Май 10, 2014 7:00 am

Татяна, браво за резултатите!
Сантиметрите ти са направо чудесни! :bigsm20: Килограмите също вървят надолу, здравето е добро, какво повече му трябва на човек :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Татяна

Зоната
 

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Съб Май 24, 2014 2:52 pm

Лелее, дневничето ми чак на 2-ра страница отишло, ама го забравих милото :stupid:
То не, че има кой знае какво да пиша де - зонувам си мирно и кротко. От 4-5 дни поддържам 58,1 и се чувствам страхотно. Значи половин килце надолу от последния отчет, та има шанс за следващия да съм 57 и нещо. Дори и 57,9 да е, пак ще е мотивиращо. Не, че и сега не съм доволна, ама нали трябва да има някаква цел ;).
Вчера се видях с една приятелка, която е решила да започне със Зоната, за да й обясня някои неща. Друга приятелка също има желание, та и с нея ще се видя като се върна от гръцко. Все повече хора около мен започват да обръщат внимание на храненето и това много ме радва :yess:

Иначе ето какви ги творя в кухнята последните дни:

Кюфтета от тиквички ала Стеф
Скрит текст:
Изображение

Скрит текст:
Изображение

Нямах кашкавал, но и само със сиренце бяха вкусни.

Ягодово парфе от рецептите
Скрит текст:
Изображение

Исках парфето да се реже като торта, но не стана. Вероятно трябваше да изцедя млякото или да сложа повече желатин. Така, че прехвърлих в купички, наредих ягодки и ги залях с малко желатин, за да не изсъхват.
Скрит текст:
Изображение

Скрит текст:
Изображение


Бонбони Кари
Скрит текст:
Изображение

Тук се поизложих и никакви бонбони не се получиха. Правих ги с петмез от фурми, защото нямах цели. Сложих инка вместо какао и на вкус бяха божествени, за разлика от вида им :). Хапвах си с лъжичка като течен шоколад.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот tanita68 » Съб Май 24, 2014 3:51 pm

Става и така! Аз смятам да ги пробвам със стафиди вместо фурми следващия път, че фурмите останаха малко, в краен случай може смесено - фурми и стафиди. Надявам се да станат! А и трябва да изтикам някак си тоя гаден на вкус грахов протеин, че да си взема нов! И повече никакви експерименти с такива работи! Като ще е гарга поне да е рошава, като се прибера в България смятам да си взема някакъв неовкусен за подобни цели и може би някакъв с вкус - шоколад или ягода за разни десертчета. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Karrita » Съб Май 24, 2014 5:14 pm

Танитка, можеш да комбинираш разни сушени плодове - кайсии, фурми, стафиди и каквото имате там, стават страхотно на вкус бонбони. Можеш да намалиш какаото за сметка на плодовете ако ти е много горчиво :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот tanita68 » Съб Май 24, 2014 9:21 pm

Моето какао излиза 7гр за 1БМ, така че го ползвам за мазнина. Просто въглехидратите излизат над 100гр за блок и няма смисъл да го смятам.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Нед Юни 01, 2014 8:15 pm

От днес вече съм на родна земя и пак влизам в зоновата пътечка, че кривнах от нея малко през последната седмица. Е, не чак като Годзи де :laugh:. Карах я на око, но със сигурност надвишавах многократно блоковете и пропусках следобедни закуски. Направо ошашавих снаха ми тези дни, особено като виждаше чиниите със салати :zonepeper: :rpeper: . Ето така гледаше милата :о и накрая каза, че е трябвало да направи видео с количествата, които изяждам :laugh3: . То не, че и тя вярваше на очите си къде ли го побирам всичко това, но наистина си имах апетит и унищожих доста пиленца и рибка :chickrun: покрай салатите. И въпреки всичко не ми беше тежко и преливах от енергия, а тя почти през цялото време се оплакваше, че се чувства подута като балон.
Естествено използвах благоприятния момент да й обясня, че това е благодарение на Зоната и дано този път да се амбицира и тя. Изпратила съм й отдавна сайта, допълнена таблица с блокове, както и два файла с подредени по азбучен ред рецепти от тук и още се мотае и си намира оправдания :think2:. Иначе е впечатлена от резултатите, които съм постигнала, защото не ме е виждала няколко месеца. Ако и сега не започне, явно нищо повече не мога да направя, поне засега :doNotKnow:.
А сега съществената част - 1,7 кг в плюс :shy:, но предполагам са задържани течности повечето. От утре съвсем стриктна и дано бързо да се справя с пораженията, че наистина ми дойде малко в повече това ядене. Ама гърците са виновни - то бива ли да готвят толкова вкусно :laugh:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Вто Юни 03, 2014 11:25 am

Излишните кг днес вече ги няма - явно само течности са били. Вчера даже доста червени храни като макарони със сирене хапнах, че в хладилника нямаше почти никой естествено. Голяма работа е Зоната, щом нищо не съм качила при това ядене там :yess:. От днес повече зелени храни и да видим на 8-ми какво ще отчета.
От вчера дори ми се върти в ума и спиране на цигарите :hm:, макар че първо исках да постопя още излишни кг. Определено ме е страх да не си върна старите и да кача още, като знам, че и 2 кг ми личат много. Поне се замислям сериозно, а досега и това не се беше случвало. Надявам се скоро да го взема и това решение.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот HippoDel » Вто Юни 03, 2014 11:43 am

Браво, все хубави новини! :yess:
Чудесна мисъл е тази за спирането на цигарите, надявам се скоро да успееш и да я осъществиш. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Вто Юни 03, 2014 12:03 pm

Дано Хипчо и това да стане някой ден :). Засега е само мисъл, но пак си е напредък. Досега никога не съм имала сериозно намерение да ги спирам. Някъде Пипи беше писала как ги е спряла и през какви етапи е преминала, та ще трябва да го намеря и пак да го прочета. Гази също ги е спрял след Зоната, та и неговия дневник пак ще прочета. Не си спомням дали след свалянето на кг или успоредно с това.
Тя и Зоната в началото ми се струваше като висша математика :laugh:, а сега единствено съжалявам, че не съм я започнала по-рано. След нея вече съм сигурна, че няма невъзможни неща, ако човек ги иска :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Italiano » Вто Юни 03, 2014 12:05 pm

Една приятелка спря цигарите, като чете една книга (не съм сигурен, че я прочете цялата) и вечер си пускаше някакви дискове, докато спи.
Беше ми смешно, но е факт, че оттогава не е пушила. Ама изобщо, нито 1 цигара дори.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Вто Юни 03, 2014 9:44 pm

Тц :notagree:, при мен едва ли ще има ефект книгата. Ако е тази на Алън Кар вече я четох. Е, вярно, че на лаптопа, ама едва ли ще е по-голям ефекта, ако я взема на хартия :doNotKnow:. Не, че пречи да пробвам пак. И на хипноза ходих без резултат. Само веднъж бях, защото човека ми беше преподавател преди това и каза, че няма смисъл да си губим времето взаимно и да му давам грешни пари. Явно ми трябва още време да узрее това решение.
За дискове не съм чувала досега, но с книгата няколко мои познати наистина ги спряха.
Аз и Зоната я четох два пъти, докато ми уври дебелата глава :think2:...Добре, че накрая попаднах на този сайт, за да я започна. Така, че и на тях ще им видя сметката някой ден, дано да е по-скоро :).
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот gogo » Чет Юни 05, 2014 4:44 am

Намери си някой сайт за отказване от цигарите ;) .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Чет Юни 05, 2014 3:42 pm

Гого, много добра идея :yess:. Наистина ще потърся такъв сайт, но се съмнявам, че ще открия втори като този, с толкова позитивни хора в него.
Прехвърлила съм 40-те и това е първия от многото досега, в който имах желание да се регистрирам и да пиша. То не пречи да потърся подобен за цигарите, ама май още узрява решението ми да ги спра. Тя дори мисълта за това се появи едва преди няколко дена и самата мен изненада :hm:. Сега пак препрочитам дневника на Гази заради този въпрос, а и Пипи ще изчета къде какво е написала за това. Ще им дойде и на тях края, ама да видим колко време ще ми трябва...
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот tanita68 » Чет Юни 05, 2014 4:35 pm

Е, да се надяваме, че ще е скоро! ;)
Адаш, да не си ходила на "зонов" ресторант? Чакаме отзиви! :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Чет Юни 05, 2014 7:46 pm

Не съм успяла още да стигна до него, но може би в началото на другата седмица ще ида. И на мен ми е любопитно да го видя това зоново чудо на "великия диетолог" :lol:. Веднага щом го посетя ще пиша, даже мисля да си взема фотоапарата и да документирам :laugh:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Пет Юни 20, 2014 2:19 pm

Доста попътувах в последно време и естествено ми е трудно да се задържа в центъра на Зоната, но от другия месец се надявам и това да стане :).

След филмите, които Гази е споделил в неговия дневник, продължих на тази тема и ето някои от тях:
1. Внимание, храна/Осторожно, еда (2008)
2. Гладни за промяна/Hungry for change (2012)
3. Вилица или скалпел/ Forks over knives (2011)
4. Яж, пости и живей по-дълго/Eat, Fast and Live Longer (2012)
5. Красивата истина/The Beautiful Truth - Alternative Medicine (2008)
6. Ракът е лечим СЕГА/Cancer is Curable NOW (2011)
7. Просто сурово - да излекуваш диабет за 30 дни/Simply Raw – Reversing Diabetes in 30 Days (2009)

Последните 2 не е нужно да сме болни, за да ги гледаме. Всеки от нас за съжаление познава хора с високо кръвно, сърдечни заболявания, диабет и онова трибуквеното :bored1:.
Разбира се, че храната не е единствената причина за всички болести, но все пак е една от основните. Има какво да се научи от всички филми. Надявам се да са полезни не само на хората от форума, а и на останалите надничащи тук. Намират се както в колибка и замунда, така и за гледане онлайн.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron